Вече сме в новата година, което означава, че е време да вземете добри решения, за да направите добре за себе си и вашия бизнес. Ако сте изградили сайта си от основи, имате добър поток от трафик и сега търсите стратегии за осигуряване на приходи от WordPress, вие сте на правилното място.
Има още; докато се задълбочим в различни стратегии за осигуряване на приходи на WordPress, ще разкрием съкровищнически съвети, които можете да използвате, за да засилите ангажираността на вашия сайт. Като такъв, можете да мислите за този пост като двустранен подход към осигуряването на приходи от WordPress.
Първият съвет е важно да използвате методи, които да се приведат в съответствие с вашата целева аудитория. Как иначе се възползвате максимално от вашите стратегии за осигуряване на приходи от WordPress?
Още една бърза забележка: фокусираме се върху самостоятелно хостван WordPress блогове (WordPress.org), а не безплатни блогове на WordPress.com, тъй като последният се доставя с някои ограничения, що се отнася до осигуряването на приходи.
Ако сте малко любопитни, диво успешни блогове включете харесванията на HuffPost (приблизително 14 000 000 долара на месец), Moz (приблизително 4,250 000 долара на месец) и TechCrunch (приблизително 2 500 000 долара на месец) сред другите. И да, това е в американски долари.
С преждевременните прегледи, нека ви покажем как да печелите пари с WordPress за 48 часа. За да печелите пари от вашия WordPress сайт, ето няколко стратегии, които да ви насочат в правилната посока.
За да печелите пари от вашия WordPress сайт, ето няколко стратегии, които да ви насочат в правилната посока.
Contents
1. Реклама
Реклама за кока-кола от 1890-те
Още от дните си рекламният сектор винаги е бил голям печеливш. Според доклад на emarketer.com, рекламодателите по целия свят харчат повече от 220 милиарда долара годишно за цифрови реклами.
Това е голяма част от промените, не сте ли съгласни? Ако имате добър трафик, можете да натрупате долара за нула време. Но как да започнете?
Самоуправляван спрямо рекламни мрежи
Като за начало има две опции за реклама на разположение. Можеш да избираш рекламни мрежи като Google AdSense за WordPress. Това е само едно от многото – Bing има собствена рекламна мрежа, както и Facebook, Yahoo и Amazon. За обширен списък просто потърсете „рекламни мрежи“ в Google, за да видите какво е на разположение.
Като алтернатива можете домакин на своя реклами. Вие избирате рекламите, таксите, как и къде да показвате всяка реклама, наред с други неща. За да продавате реклами, управлявани от самоуправление, обикновено е най-лесно да се използва в реномираните приставки за управление на реклами, налични за WordPress, или да преминете през услуга на трети страни, като например BuySellAds за управление на наличните рекламни места.
Въпреки това, основната разлика между рекламните мрежи и самоуправляващите се реклами е по-високото ниво на контрол, на което се радвате с последните. С други думи, рекламните мрежи обикновено показват вашите читателски реклами, които са най-подходящи за последната им история на сърфиране. Ако потребителят е гледал бижута преди да дойде на вашия сайт, най-вероятно ще види реклама, свързана с бижута, дори ако сайтът ви е свързан с автомобили. Имате нулев контрол по отношение на рекламите, които рекламната мрежа показва на вашия сайт.
Нещата са малко по-различни при самоуправляващите се реклами, вие продавате реклами, които са в тон с вашата целева аудитория. Така че, вместо да показвате реклами за бижута, показвате реклами за резервни части за автомобили, моторно масло и т.н..
Всяка опция за реклама има различни модели на ценообразуване. Повечето рекламни мрежи обикновено предлагат модела за CPC (цена на кликване), което означава, че сте платени за всички генерирани кликвания. Можете да направите между $ 0,02 и $ 15 долара на клик в зависимост от нишата.
С голям обем на трафик можете да направите доста убийства с рекламни мрежи, като имате предвид, че предлагат други модели реклами. Самоуправляващите се реклами обикновено привличат по-висока рекламна честота, тъй като по същество продавате рекламно пространство на заинтересованите фирми на фиксирана месечна такса.
Темата за рекламиране е подробно четена, но тъй като това е една от най-доходоносните стратегии за осигуряване на приходи на WordPress, си струва да отделите време..
2. Партньорски маркетинг
Партньорска среща на върха Запад 2017
Партньорският маркетинг е много като реклама; печелите за изпращане на търговеца заинтересована перспектива. Вместо да ви се плаща за кликвания и импресии, получавате комисионна за цялата си упорита работа.
Докато партньорският маркетинг звучи като mumbo-jumbo за перфектния начинаещ, това е лесно за разбиране. Според Нийл Пател, партньорският маркетинг е „… процесът на печелене на комисионна чрез популяризиране на продукти на други хора (или на компанията). Намирате продукт, който харесвате, рекламирате го на други хора и печелите част от печалбата за всяка реализирана от вас продажба. “
Звучи доста основно, този партньорски маркетингов бизнес, не мислите ли? Плюс това можете да препоръчате всеки продукт под слънцето. По същество вие сте просто промоутър, което означава, че можете да се включите във всяка стратегия за популяризиране, която ви идва наум … просто го поддържайте законно.
С други думи, партньорският маркетинг е многостранно животно по отношение на моделите на плащане и нивото на вашата ангажираност. Какво означава това дори?
Партньорски модели за плащане
Имаме три основни модела на плащане, но не се колебайте да знаете, ако знаете за други модели.
- PPC (Pay Per Click) Партньорски маркетинг – Компанията ви плаща комисионна за всички генерирани кликвания, независимо дали потенциалните клиенти правят покупка или просто разглеждате и оставяте.
- PPL (Pay per Lead) Партньорски маркетинг – В този сценарий печелите комисионна всеки път, когато заявената от вас перспектива изпълни всяко желано действие, например, абонирайте се, регистрирайте се за безплатна пробна версия, създайте акаунт и т.н. Примери за уебсайтове, предлагащи този вид партньорски маркетинг, включват ShareASale и Партньор Cj между другото.
- Партньорски маркетинг на PPS (Pay Per Sale) – Традиционната форма на партньорски маркетинг, вие печелите комисионна само ако потенциалът, за който се позовавате, прави покупка. Това е най-популярният модел на партньорски маркетинг и обикновено води до по-добра възвръщаемост от PPC и PPL партньорски маркетинг – поддържане на други фактори постоянни. Примерите включват Amazon Associates, Envato Marketplace и повечето независими онлайн магазини за теми / приставки.
Нива на участие в партньорския маркетинг
Сега, когато знаете, че можете да правите пари чрез кликвания, клиенти и продажби, нека разгледаме още три вида партньорски маркетинг по отношение на участието.
Като Пат Флин обяснява, имаме три нива на участие в партньорски маркетинг, а именно:
- необвързан – При този тип партньорски маркетинг нямате абсолютно никакво присъствие или авторитет в нишата. Просто създавате партньорски връзки към продукти чрез социални медии или друга платформа. Но тъй като ние осигуряваме приходи от вашия WordPress сайт, можете да използвате този тип партньорски маркетинг, за да допълним приходите си.
- Свързани – Ето, имате известно присъствие онлайн и популяризирате продукти, свързани с вашата ниша, но партньорските връзки са за продукти, които всъщност не използвате. Например, ако имате блог, който обхваща WordPress, можете да популяризирате теми, хостинг и плъгини, без първо да изпробвате всеки продукт.
- Участващи – Вие промотирате само продукти, в които използвате и в които вярвате. Кълнете се в продуктите и ги препоръчвате като част от „мечтата“ или процеса, който очертавате в своя блог.
По отношение на партньорските стратегии за осигуряване на приходи на WordPress на ваше разположение, можете да използвате купони, сделки, прегледи на продукти, текстови връзки, линкове за банери, агрегиране на продукти, електронни бюлетини и офлайн методи, наред с други.
3. Печелете WordPress с членства
Да речем, че сте създали ангажирана аудитория благодарение на страхотното съдържание, което предлагате безплатно. Можете да добавите платени членства в част от вашия сайт, където предлагате курсове и всяка друга форма на премиум съдържание.
Много собственици на уебсайтове се възползват от платено членство, за да създадат периодичен източник на пасивен доход. И всичко, което трябва да направите, е да създадете висококачествено съдържание и да го скриете зад платена стена. С огромна колекция от плъгини за членство в WordPress на ваше разположение, можете да започнете веднага тази минута.
Ако имате продукт, можете да го пуснете в рамките на програма за членство, в смисъл, че потребителят се нуждае от активно (и за предпочитане повтарящо се) членство, за да използва продукта. Вместо да продавате продукта, можете да продавате членство.
Виждахме, че WordPress предприемачите превръщат вече съществуващите си читатели в плащащи членове с малко усилия. Добрите примери за уебсайтове, които правят убийства с членство, включват Елегантни теми, Моз и още (въпреки че е важно да се отбележи, че тези сайтове често използват множество стратегии за осигуряване на приходи от WordPress).
4. Продайте продукти или услуги
Една от най-популярните стратегии за осигуряване на приходи от WordPress е продажбата на неща онлайн. В действителност, ако никой не продаде нищо, нямаше да имаме рекламодатели, сайтове за членство и партньорски програми, които да спечелят пари.
Ако пускането на реклами, популяризирането на чужди продукти или хостинг на сайт за членство не е чашата ви с чай, можете да опитате да създадете онлайн магазин с WordPress, за да популяризирате услуга или продукт пред аудиторията си..
Няма недостиг на продукти за продажба, плюс това винаги можете да продавате специализирани умения чрез страница под наем. Например, можете да предложите услуги за дизайн или блогване като вашите наистина. Бихте могли да консултирате и продавате всяка услуга, от която се нуждаете от вашите читатели. Ако нямате готов продукт, помислете за препродажба на продукт или услуга чрез вашия WordPress сайт.
Ако искате да работите с пълноценна електронна търговия, можете лесно да създадете онлайн магазин с помощта на плъгин като WooCommerce. Онлайн магазинът ви помага да продавате както цифрови, така и физически стоки, което означава, че можете да използвате електронната търговия, за да засилите вашия магазин с камъни и разтвори. Още по-добре, можете да използвате партньорски маркетинг, за да увеличите продажбите си.
Ако решите да създадете уебсайт за електронна търговия, направете го уникален и насочете към ниша. Там има строга конкуренция на почти всеки пазар, така че се съсредоточете върху това, което сте най-добрият или най-много се интересувате.
5. Спонсорирани публикации / рецензии
Мислете за състезателния автомобил като за вашия спонсориран пост, просто не прекалявайте
Като блогър можете да направите бърз долар от спонсорирани публикации или отзиви. Ако сте спечелили авторитет и сте популярни във вашата ниша, предприятията ще започнат да се приближават към вас, за да напишат благоприятни отзиви за техните продукти.
Като начинаещ ще се окаже ползотворно да се обърнете към компаниите с добри предложения. Просто се уверете, че преглеждате продукти и услуги, които са подходящи за вашата целева аудитория. Преглеждането на продукти само за парите ще омагьоса авторитета, за който сте работили толкова усилено, за да спечелите.
Освен това, не правете сайта си за спонсорирани публикации, когато фирмите започнат да се обаждат. Продължавайте да публикувате съдържанието, което ви спечели трафик и авторитет. Случайният спонсориран пост работи чудесно, но прекаляването не е дългосрочна стратегия.
Според BobWP „… други може да искат да спонсорират публикация, която само споменава продукта им в контекста на някои новини в своята индустрия – или просто да плащат за рекламна банер или споменаване в края на публикацията.“
Поради това има много възможности за проучване със спонсорирани публикации, особено ако можете да си осигурите месечни / годишни договорености с компаниите. Просто не бъдете предубедени в отзивите си, тъй като това е в ущърб на вашата цялост.
6. Повече стратегии за монетизиране на WordPress
Има много други начини за осигуряване на приходи от вашия WordPress сайт, но тъй като покриването на всички от тях ще се нуждае от електронна книга (може би бихте могли да създадете такава и да я продадете?), Ето ви няколко уважаеми спомена:
- Дарения – Можете да правите пари чрез вашия сайт WordPress, като помолите читателите си да дарят. Тази стратегия работи като магия, поради което повечето с нестопанска цел и НПО процъфтяват с дарения. Просто попитайте читателите си.
- Dropship – Когато стартирате свой собствен онлайн магазин, не е задължително да се нуждаете от собствени стоки, за да промотирате. Dropshipping за WordPress ви позволява да правите пари на продукти, които не притежавате или не разполагате с инвентар. Вие поставяте продукта на вашия сайт и събирате плащането от купувача. След това купувате на по-ниска цена от доставчика, който изпраща продукта директно на купувача.
- Създайте табло за работа – Ако сте производител на съдържание, обслужващ блогъри, можете да създадете табло за работа. Обслужвате ли дизайнери и разработчици на WordPress? Можете да създадете дъска за работа за тях. Да работите с нестопански организации, които трябва да бъдат свързани с бизнеса за дарения? Можете да проектирате дъска и за това. Ето няколко популярни дъски за работа, свързани с WordPress, за вдъхновение, за да прехвърлите идеите си.
Заключителни бележки
Тези стратегии за осигуряване на приходи от WordPress ще ви помогнат да спечелите пари на вашия WordPress сайт за нула време. Имайте предвид обаче, че всичко, което си струва да имате в живота, отнема тежка работа. Както всички знаем, успехът е 99% изпотяване и 1% вдъхновение. Затова продължете да работите върху изграждането на уебсайта и марката си, като създавате качествено съдържание, съсредоточете се върху SEO и продължете да оптимизирате вашия сайт за вашите читатели.
Днес току що ви предложихме 1% вдъхновение, от което се нуждаете. Подготвяте ли се за предизвикателството? Мислите ли, че имате какво е необходимо, за да осигурите тези 99% изпотяване?
Знаете ли за други стратегии за осигуряване на приходи на WordPress, които не споменахме? Ако е така, уведомете ни в секцията за коментари по-долу, за да можем да го добавим към тази публикация и да ви кредитираме, като споменем вашето име. Наздраве и късмет при направата на мола тази година!