Случвало ли ви се е да се взирате в празен екран при отваряне на вашия WordPress сайт? Всичко работи добре преди малко и изведнъж сайтът се обърна празно! Може също така сайтът на WordPress да се зарежда добре, но таблото за управление не е. Ситуации като тази, която общността на WordPress обича да нарича безславна Бял екран на смъртта – и това е едно от на повечето смущаващи неща за WordPress.
Ако не сте попаднали на този термин още – значи ти си един от късметлиите. Днес ще говорим за различните симптоми на Белия екран на смъртта (нека го наречем WSOD) и ще научим лечението за всяко заболяване.
Първо най-важното. WSOD е аномалия, която произтича от множество различни причини. Ако имате късмет, вашият конкретен случай ще попадне под общи симптоми – за които се предлагат готови корекции. Ако обаче не можете да определите причината за проблема, тогава е по-добре в ръцете на експерт по WordPress.
Contents
4 причини (и решения) за WordPress White Screen of Death
Добрата новина обаче е, че шансовете вашият инцидент на WSOD да попадне в неизвестната категория са доста малки. Най-често причината за WSOD попада в три общи категории. Този урок очертава прости и лесни за следване стъпки за отстраняване на всяка от причините за Белия екран на смъртта на WordPress.
Причина № 1: Проблеми, свързани с приставките
Инсталирахте нов плъгин, актуализирате стар или се опитате да модифицирате активен.
Fix: Деактивирайте един или всички приставки
В повечето случаи може да има конфликт между текущата ви активна тема и приставката, която току-що сте инсталирали. В такъв случай можете просто да деактивирате този конкретен плъгин и всичко трябва да работи добре. Има обаче проблем. Как ще деактивирате приставката, когато таблото за управление на WordPress не работи?
Ако използвате WordPress вече повече от половин година, не четете следващия ред. Опитайте да помислите за решение. Ще ви подскажа – има ли нещо общо с достъпа до вашата директория с плъгини WordPress чрез FTP? Имате ли го? Да? Слава! Не? Няма проблем – четете нататък, но обещавам, че след като прочетете решението, ще шамарите по челото! Ето ни.
Как да деактивирате WordPress Plugin чрез FTP?
Деактивирането на WordPress плъгин чрез FTP е наистина проста задача. Като задължително условие трябва да имате FTP достъп с правилните разрешения за вашата WordPress директория.
ЗАБЕЛЕЖКА: Повечето хостинг доставчици ви предоставят FTP достъп. Ако обаче сте инсталирали WordPress на VPS или облачен сървър, има вероятност да не сте инсталирали FTP сървър във VPS. В такава ситуация ще трябва да инсталирате FTP клиент с отворен код, като например proftpd или vsftp. Има много уроци онлайн и ви предлагам да прочетете такъв, който използва операционната система на вашия сървър. Например, ако използваме VPS базиран на Ubuntu, нашата дума за търсене ще бъде „Как да инсталирате proftpd на Ubuntu“.
След като сте изчистили тази стъпка, е време да деактивирате приставката.
- Влезте във вашия FTP сървър подходящ акаунт
- Отворете вашата инсталационна директория на WordPress
- Въведете wp_content / приставки папка
- В папката с приставки ще намерите няколко папки с познати имена. Всяка папка представлява плъгин.
- Намерете и изберете папката с правилното име на приставката
- Преименувайте го на различно, но разпознаваемо име. Например, ако името на приставката (т.е. името на папката) е Akismet, тогава трябва да го преименувате на нещо подобно _akismet или akismet_disabled.
- Вие сте свободни да изберете всяко име, което искате. Просто се уверете, че той не се сблъсква с името на друг плъгин и по-късно се разпознава.
- Преименуването на папката ще забрани трайно приставката.
След като изпълните тези стъпки, стартирайте браузъра си и вижте дали сайтът се зарежда. Ако проблемът е решен – кудо!
Как да деактивирате всички WordPress приставки наведнъж?
Можете да следвате горния процес, за да деактивирате толкова много плъгини, колкото искате. Ако обаче искате да деактивирате всички плъгини наведнъж, това ще отнеме много време. Има много по-лесен начин – преименувайте папката с приставки (до нещо като plugins_old) и създайте нова, празна папка с етикет плъгини. По същество това би дезактивирало всички стари плъгини с един замах. Можете да местите плъгините една по една от plugins_old папка до плъгини, и ги активирайте поотделно.
Когато промените конкретен плъгин файл, който е причинил WSOD, просто деактивирайте приставката чрез FTP и сайтът трябва да работи отново. Винаги е добра практика да тествате модифицирани приставки на резервен сайт. (Направо към заключението за решение).
Причина № 2: Проблеми, свързани с темата
Подобно на приставките, проблемите, свързани с темите WSOD, имат сходен произход.
Fix: Деактивирайте темата
Нека разгледаме някои от най-простите причини:
Нови тематични инсталации
Инсталирането на нова тема може да създаде конфликт със съществуващ плъгин – класическият конфликт тема-плъгин. В такъв случай просто трябва да деактивирате ново активираната тема и WordPress автоматично ще се върне към темата по подразбиране. Уверете се, че не сте изтрили темата по подразбиране (the двайсет и нещо тема). Ако имате, качете темата в теми папка в wp_content.
Как да деактивирате тема чрез FTP в WordPress?
Този процес е почти подобен на процеса на деактивиране на плъгин, като единствената разлика е, че трябва да отворите wp_content / теми папка вместо плъгини папка. Навигирайте до теми папка и преименувайте папката на конкретната тема, за да я деактивирате.
Лошо кодирани теми
Много пъти основните актуализации на WordPress могат да задвижват лошо кодирани теми надолу по реката. Неправилно кодирана и остаряла тема може да не работи с най-новата актуализация на WordPress. WPExplorer се гордее с прекрасно изработени качествени теми – те имат много от клиенти в Themeforest (просто разгледайте тяхното портфолио) и те са един от малкото хора, на чиито теми се доверявам.
Ако темата ви спре да работи веднага след актуализирането на WordPress, има голяма вероятност темата да е виновникът. Деактивирайте темата и нещата трябва да се върнат към нормалното.
Промяна на тема
WordPress не обича бъги код. Разчита на набор от добре изградени обекти на код, работи в хармония. Ако една от тези части (да не се бърка с обект на OOP), кажете темата functions.php файл, неизправности, тогава WordPress няма да работи. Това води до WSOD.
Обикновено темите от хранилището на WordPress или известни разработчици са щателно тествани срещу такива дефекти. Тема направо от кутията няма да има неизправност във файла function.php. Ако получите WSOD, когато инсталирате такава тема, това най-вероятно е конфликт на тема плъгин.
Когато модифицирате или актуализирате тема, това може да доведе до неправилен код, което ни пренася в основата на проблема, т.е. WSOD. За да коригирате това, можете да замените променения файл със старо копие (предполагам, че сте направили резервно копие). Във всеки друг случай можете да качите оригиналните файлове с теми.
Причина № 3: Превишаване на лимита на паметта
Тази ситуация е класически показател, че сте надраснали досегашния си хостинг доставчик. Обемът на трафика във вашия уебсайт изисква повече ресурси – които вашият настоящ хост не може да осигури. Време е за надграждане Това е добра новина – Вашият сайт расте
Fix: Увеличете лимита на паметта си
Можете да опитате да увеличите своя лимит на PHP памет чрез промяна на WP-config.php файл. Просто добавете следния ред:
дефинирайте ('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');
Ограничението на паметта от 64 MB трябва да е достатъчно за споделени хостове. Ако проблемът все още продължава, трябва да се консултирате с вашия доставчик на хостинг услуги.
Евтини уеб-домакини
Този проблем е често срещан и при евтините уебхости, които жертват качеството. За да получат печалба, тези хостове се набиват в колкото се може повече клиенти на един сървър. В резултат на това количеството ресурси (например RAM) на клиент е значително намалено. Това води до WSOD. Така че, ако сте на план за хостинг на бюджет, който няма да ви позволи да увеличите повече лимита на паметта си, ще трябва да надстроите плана си.
Причина № 4: Неизвестни причини
Понякога причината за WSOD не може да бъде напълно определена, което ни води до коригиране. Във времена като тези, ще трябва да определите източника на проблема.
Fix: Активирайте режима WP_DEBUG
Просто добавете следните редове в долната част на WP-config.php файл:
error_reporting (E_ALL); ini_set ('display_errors', 1); define ('WP_DEBUG', вярно);
Това казва на WordPress да показва всички грешки, които се случват на изходния екран. Можете да използвате тази информация, за да определите причината за WSOD.
заключение
Белият екран на смъртта е един от онези неизбежни проблеми, с които всеки потребител на WordPress трябва да се сблъска. Разбира се, ако използвате WordPress.com, тогава никога няма да има такъв проблем, но той идва със собствен набор от ограничения.
Ако искате комфортът да не се притеснявате от подобни проблеми с хостинга, има поправка – Управляван хостинг на WordPress. Управляваните хостинг доставчици на WordPress са специализирани в проблеми, свързани с WordPress и WordPress. Ние от WPExplorer използваме WPEngine и сме много доволни от него – просто вижте колко бързо се зарежда нашия сайт.
Ако бюджетът ви позволява и искате да се освободите от всички проблеми, свързани с хостинга, ще се радвате на управлявания хостинг от WPEngine или Media храм, или от един или други препоръчани хостинг доставчици. Както винаги, ние обичаме да чуем вашите мисли! Каква е вашата WSOD история?