Какво би било WordPress без приставки? Нашата способност да разширяваме любимата си система за управление на съдържание по почти неограничен начин е това, което прави WordPress толкова страхотен. С близо 25 000 плъгини на разположение на WordPress.org сам, небето наистина е границата.
Но с голяма сила идва голяма отговорност и е жалко фактът, че използването на WordPress приставки може да има нежелани странични ефекти, ако не сте прекалено внимателни. Имайки това предвид, в тази публикация искам да обхвана най-важните неща, които трябва да имате предвид, когато използвате плъгини за WordPress на вашия сайт WordPress, така че да можете да се насладите на цялата допълнителна функционалност и да избегнете клопки.
Contents
- 1 1. Актуализирайте своите приставки
- 2 2. Постоянно актуализирайте деактивираните приставки или се отървете от тях
- 3 3. Деактивирайте приставките за бекенд, когато не се използват
- 4 4. Броят на приставките не е важен
- 5 5. Броят на приставките е важно
- 6 6. Качеството винаги бие количество
- 7 7. Premium не означава непременно най-доброто
- 8 8. Някои приставки се считат за жизненоважни за почти всеки сайт
- 9 9. Приставките могат да интегрират вашия сайт с други инструменти и платформи
- 10 10. Има много места за намиране на приставки онлайн
- 11 заключение
1. Актуализирайте своите приставки
Това е малко неразбиращо, но споменава в интерес на пълнотата: поддържането на актуализацията на вашите приставки е изключително важно за сигурността и функционалността на вашия блог. Остарелите приставки са основна цел за тези, които търсят слабости в сигурността и могат да се счупят, когато се пуснат по-нови версии на WordPress и други приставки..
Не само, когато редовно актуализирате своите плъгини, вие също трябва периодично да проверявате своите плъгини, за да се уверите, че те са били актуализирани наскоро. Трябва силно да обмислите премахването на плъгини, които не са били актуализирани за продължителен период от време (като правило, например, една година).
В идеалния случай трябва редовно да актуализирате своите приставки (Забележка: Не искате да забравите? Можете да опитате Лесен мениджър за актуализации за автоматизиране на плъгини, теми и незначителни / основни актуализации на WordPress).
2. Постоянно актуализирайте деактивираните приставки или се отървете от тях
Това следва директно от предишната ми точка: дори ако приставката не е активна на вашия сайт, трябва да се уверите, че тя все още се актуализира. Деактивираният плъгин все още е „на живо“ на вашия сайт в смисъл, че може да се използва като слабост в сигурността. Между другото, същото може да се каже и за теми, така че моите съвети важат и там.
За да бъда честен, ако плъгин не е активен на вашия сайт и нямате намерение да го използвате в бъдеще, моят съвет би бил да го премахнете. Последното нещо, което искате е вашият сайт да се превърне в гробище на неизползвани плъгини – плаща, за да запазите нещата чисти и подредени..
3. Деактивирайте приставките за бекенд, когато не се използват
Повечето плъгини поставят напрежение в ресурсите на вашия сайт, дори ако това напрежение е само незначително. Като такава препоръката ми е да активирате резервни приставки само когато са необходими.
Вземете за пример WordPress Плъгин за нулиране на базата данни. Този страхотен малък плъгин улеснява нулирането на WordPress, като връща всички или части от вашата база данни на WordPress в първоначалното им състояние по подразбиране. Въпреки това, приставката за нулиране на базата данни на WordPress трябва да бъде активна само когато стартирате нулирането – може да бъде деактивирана по всяко време.
С две думи, всеки активен плъгин на вашия сайт трябва да се използва от вашия сайт. Ако не, деактивирайте го.
4. Броят на приставките не е важен
За да го поставим в условията на лаик, плъгинът е просто допълнителен код, който се реализира на вашия сайт. До степен можете да добавите един и същ код във файла function.php и да постигнете същия ефект.
Следователно, броят на плъгините, които сте инсталирали и активирали на вашия сайт, не е необходим основен проблем. Основният проблем е доколко добре кодирани и ресурсоемките ви са плъгините.
Нека да го кажа така: ще бъде много по-добре за вас да имате пет леки и безупречно кодирани плъгини, инсталирани на вашия сайт, отколкото един раздут, ресурсно интензивен и уязвим плъгин. В действителност трябва да се притеснявате повече Какво плъгини, които инсталирате, а не колко.
5. Броят на приставките е важно
Като каза това, има една причина, поради която броят на плъгините, които сте инсталирали на вашия сайт, може да бъде проблем: конфликти.
Теоретично казано, колкото повече плъгини имате на сайта си, толкова по-голяма е вероятността да намерите такъв, който влиза в конфликт с друг. Налагането на конфликти с плъгини е проблем, който разработчиците постоянно срещат, тъй като има почти безкраен брой комбинации от настройки за всички инсталации на WordPress. Повечето блогове в WordPress са напълно уникални по отношение на комбинацията от инсталирани приставки.
Така че, въпреки че трябва да имате предвид качеството на плъгините, които използвате, вие също трябва да следите номера, за да запазите нещата възможно най-прости. В този случай по-малкото обикновено е повече (не бъдете приставка за приставки).
6. Качеството винаги бие количество
По същия начин на мислене, вие трябва да бъдете много избирателни в решението какви плъгини да инсталирате на вашия сайт. В крайна сметка, всяка добавка, която инсталирате, може да остави след себе си отпечатък, който е труден за премахване (особено ако е лошо кодирано). Въпреки че може да бъде много примамливо да тествате и инсталирате всеки плъгин под слънцето на вашия сайт, трябва да сгрешите от страна на предпазливост и избирателност.
Що се отнася до инсталирането на приставки, трябва да разгледате няколко ключови елемента като:
- Брой изтегляния
- Среден рейтинг
- Отзиви
- Програмистът (добре ли са утвърдени?)
- Доказателство за активна подкрепа
Факт е, че не просто инсталирате приставка, а инсталирате част от функционалността, която бихте искали да остават функционален за обозримо бъдеще. Ако приставката работи сега, това е добро начало, но искате да сте сигурни, че ще работи и в бъдеще.
За мен решението за инсталиране на нов плъгин на моя сайт е доста важно. Внимателно се питам дали наистина или не трябва функционалността или ако съм привлечен от пословичните лъскави светлини. Може би си струва да си зададете същия този въпрос.
7. Premium не означава непременно най-доброто
Известен факт от психологията е, че възприятието на хората за стойността се влияе от цената. Ако ви предложа едно и също нещо безплатно или на цена, вашето възприятие за стойност вероятно ще се промени при отделните обстоятелства.
Този феномен понякога може да се наблюдава в отношението на хората към премиум приставки. Факт е следният: там има много недобросъвестни разработчици на премиум приставки. Само защото някой ви таксува за плъгин не го прави добър. Има страхотно много изключително качествени безплатни плъгини, разработени от хора, на които можете да се доверите абсолютно.
Като каза това, добре направените премиум приставки обикновено са най-добрите. Ако изберете реномиран първокласен разработчик на приставки, най-вероятно ще се радвате на най-добрата функционалност, най-добрата поддръжка и постоянни актуализации. Ключът е да се уверите, че поддържате „правилния“ разработчик. Не правете само търсене в Google и отивайте с каквото и да се показва – разберете кои хора ще се радват лично да ви препоръчат. Включете се в общността на WordPress и отбележете за кого се говори в положителна светлина. Това са хората, от които трябва да гледате, за да си купите.
8. Някои приставки се считат за жизненоважни за почти всеки сайт
Йоаст SEO е полезен инструмент за повечето типове сайтове на WordPress.
В повечето случаи добавките, които инсталирате, ще зависят от вида на сайта, който създавате. Магазинът за електронна търговия може да изисква плъгин за пазаруване, например, докато портфолиото за снимки може да се възползва от инструмент за галерия на изображения. Въпреки това има някои приставки, които почти всяка инсталация на WordPress трябва да включва, независимо от фокуса на вашия сайт.
Например, вероятно искате да привлечете колкото се може повече посетители, така че вашият сайт винаги може да се възползва от солидна приставка за оптимизация на търсачките (SEO) като Yoast SEO. Сигурността е жизненоважна за запазването на данните и съдържанието на сайта Ви в безопасност, така че плъгин като Wordfence винаги е умен залог. Като друг пример, персонализираните формуляри за контакт (като тези, създадени с формуляр за контакт 7) са полезни, за да дадете възможност на посетителите ви да се свържат, независимо дали поддържате блог, бизнес сайт или магазин.
Дори и да мислите, че видът на сайта, който създавате, не изисква плъгини, може да се изненадате от това колко опции осигуряват безценна функционалност. Има някои приставки за WordPress, за които всеки собственик на уебсайт трябва да знае – независимо дали ще ги използвате или не.
9. Приставките могат да интегрират вашия сайт с други инструменти и платформи
Табло за управление на Google Analytics за WP ви позволява да интегрирате вашия WordPress сайт с популярния инструмент за анализ.
Приставките не се създават във вакуум. Въпреки че е вярно, че много са самостоятелни опции, предлагащи независими функции, някои от тях разчитат на друг софтуер. Всъщност има много плъгини, предназначени да интегрират вашия WordPress сайт с популярни инструменти и платформи от всякакъв тип. Това означава, че можете да накарате тези програми да работят безпроблемно с WordPress, без да знаете нито един ред код.
Трудно можем да покрием всички налични интеграции, но ето само няколко примера:
- Табло за управление на Google Analytics за WP. С този плъгин можете да проследявате ефективността на вашия сайт, като използвате Google Analytics, и дори да видите резултатите в администраторската си област.
- MailChimp за WordPress. Ако използвате много популярната платформа за имейл маркетинг на MailChimp, тази приставка ще ви даде възможност да добавяте нови абонати в списъка си от вашия WordPress сайт.
- Персонализирана емисия във Facebook. Този плъгин добавя вашата емисия във Facebook към вашия уебсайт, и ви позволява да го персонализирате. Има подобни опции в WordPress Plugin Directory за повечето популярни мрежи за социални медии.
Така че ако имате някои любими инструменти, които използвате всеки ден, за да управлявате уебсайта или бизнеса си, струва си да проверите дали има начин да ги интегрирате със своя сайт. По този начин можете да оптимизирате работния си процес и да не се налага да превключвате напред и назад между платформите.
10. Има много места за намиране на приставки онлайн
Можете да намерите много отлични безплатни и премиум приставки в нашата собствена директория.
Ако сте напълно нови в плъгините, най-добрият ви залог е да започнете с WordPress Plugin Directory. Всички тези плъгини са безплатни и са поставени чрез проверка. Тази директория също показва клиентски оценки и отзиви, както и броя на WordPress сайтове, които понастоящем използват всяка приставка, така че да знаете в какво влизате.
Това обаче далеч не е единственото място за намиране на плъгини онлайн. Много разработчици продават плъгини чрез собствените си уебсайтове, а има и други директории с десетки, стотици или хиляди опции. Имайте предвид, че повечето плъгини, които не са на WordPress.org, ще бъдат премиум, което означава, че ще трябва да платите такса, за да ги използвате. Цената обаче често е доста разумна и ще можете да намерите приставки, които осигуряват по-сложна, необичайна или насочена функционалност.
Ако току-що започвате да се разклонявате в търсенето си с плъгини, ето няколко места, за да започнете:
- CodeCanyon: Това е най-голямата директория на премиум WordPress плъгини онлайн. Можете да намерите почти всичко тук, на цени с цена от едва 2 долара. Ще можете също да видите потребителски отзиви и оценки, както и много информация за всяка приставка.
- WPMU DEV: Това е отличен източник на качествени WordPress плъгини, предлагащи опции в области като анализа, сигурност, дизайн, интеграция на социални медии и други. Този сайт работи малко по-различно от повечето директории, тъй като ще ви трябва членство, за да използвате плъгините. Въпреки това, цената от $ 49 на месец може да бъде добра сделка, ако намерите няколко приставки, които искате (особено ако използвате повече от един сайт).
- WPExplorer: И накрая, ще бъдем отхвърлени да не споменаваме нашия собствен уебсайт! Ние предлагаме директория с безплатни и достъпни плъгини в голямо разнообразие от категории, от електронната търговия до създателите на страници до SEO. Проверете го и със сигурност ще намерите нещо, което отговаря на вашите нужди.
Знанието къде да намерите приставки за WordPress отваря вашите възможности и ви позволява да намерите най-добрите налични инструменти. Ако се осмелите да излезете от горепосочените предложения, просто се уверете, че се придържате към надеждни сайтове и програмисти. Винаги търсете потребителски отзиви и оценки, преди да закупите нови плъгини, и не забравяйте да архивирате сайта си, преди да ги инсталирате.
заключение
Приставките са едно от най-добрите неща за използването на WordPress. Въпреки това, чистият брой, който е на разположение, може да е преобладаващ в началото. Може да е трудно да разберете кои да изберете, как да ги наблюдавате за конфликти и как да ги управлявате, след като сте изградили голяма колекция.
Въпреки това, използването на приставки, за да извлечете максимума от вашия WordPress сайт, не е необходимо да бъде предизвикателство. Просто ще искате да следвате няколко прости насоки, като например да изтегляте приставки от надеждни източници, да ги поддържате актуализирани и да се отървете от тези, които не са ви необходими. След като научите няколко основни факта за плъгините, като тези, въведени по-горе, ще сте готови да започнете да персонализирате собствения си сайт.
Имате ли въпроси за това как да използвате WordPress плъгини на вашия сайт или блог? Или допълнителен съвет, който да предложите на други потребители на WordPress? Уведомете ни в коментарите по-долу!