Трябва да се свърши много работа, когато уебсайтът ви се работи – създаване на съдържание, поддръжка, проверки за сигурност, почистване на зловреден софтуер, архивиране, модериране на коментари и други. Хубавото в това е, че не е нужно да го правите сами. Налични са инструменти, които ще ви помогнат да автоматизирате задачите на WordPress и с помощта на тези инструменти можете да автоматизирате добра част от управлението на уебсайта. Без да губите време, нека разберем начините, по които можете да автоматизирате задачите на WordPress, за да си спестите малко време.
Contents
1. Актуализации
Актуализирането на вашия WordPress е важно както за сигурността, така и за ефективността на уебсайта. WordPress пуска актуализации редовно и те се показват като известия на таблото ви за управление. Когато решите да автоматизирате актуализациите на WordPress, за тях е доста погрижено на заден план, спестявайки ви продуктивно време.
По подразбиране незначителните актуализации на WordPress се случват автоматично, макар че това не е така при големите актуализации. Когато става въпрос за теми и приставки, автоматичните актуализации са деактивирани по подразбиране. Възможно е да настроите опции или да използвате малко код, за да включите или изключите автоматичните актуализации на ядрото, темите и приставките. Нашето бързо ръководство за актуализиране на WordPress може да помогне за това.
Можете също да включите автоматичните актуализации, като използвате Лесен мениджър за актуализации – всичко еднократно или избирателно. Този плъгин отменя всички настройки, свързани с актуализацията. Тя ви позволява да управлявате всички актуализации на ядрото на WordPress, теми и приставки, актуализации за разработка, актуализации на превода, както и някои добавки на трети страни.
Когато става въпрос за премиум теми или плъгини от Themeforest или Codecanyon, плъгинът Envato Market може да помогне за автоматизиране на инсталирането на WordPress, както и актуализации. Разкрихме това задълбочено в нашето ръководство за плъгини Envato Market.
2. Архивиране
Резервните копия са наистина това, което ви позволява да спите през нощта, без да се безпокоите за вашия уебсайт. Колко често архивирате сайта си зависи от честотата, с която публикувате съдържание. Добър навик за сигурност е да създадете график за архивиране на сайта си. Това не е всичко, трябва да съхранявате няколко копия на архивираните версии на различни места и да ги тествате от време на време.
Ако не сте на управляван хостинг план, плъгините са най-добрите ви възможности за архивиране на WordPress. BackupBuddy може да архивира цялата ви инсталация на WordPress и можете да настроите графици за архивиране, които да се стартират автоматично. Можете да съхранявате резервните копия на сигурно място извън сайта и да ги възстановите както и когато е необходимо.
Ако предпочитате безплатен плъгин, Updraft Plus е добър вариант. Ръководството за начинаещи за WordPress за начинаещи включва подробна публикация за това как да архивирате уебсайта си за WordPress.
3. График мнения
Знаете ли, че не е необходимо вашето влизане в WordPress да публикува съдържание. WordPress има вградени функции, които ви позволяват да публикувате публикация по всяко планирано време.
След като завършите публикация, потърсете опцията за публикуване в редактора на публикации и кликнете върху връзката Редактиране. След това можете да определите датата и точното време, когато публикацията трябва да бъде публикувана. Ако желаете, можете също да разсрочите публикациите. Въпреки че можете да направите това за произволен брой публикации, не е добра идея да планирате твърде много в бъдеще. Може да се наложи да промените графика, за да съобразите съответствието на публикацията с времето на публикуване.
Ако предпочитате плъгин, опитайте безплатния Редакционен календар. Тя ви позволява просто да плъзнете и пуснете готовите за публикуване публикации във формат за планиране. Ще имате и преглед на планираните публикации и ще можете да управлявате черновете и публикациите си от множество автори, да преглеждате състоянието на всяка публикация и да правите бързи редакции към тях.
Друг вариант е CoSchedule, премиум приставка, която не само ви позволява да планирате публикуване на публикации, но и автоматично публикува в социалните медии. Научете повече за създаването на редакционен календар в тази публикация.
4. Социални медии Автоматично публикуване
Голяма част от публикациите в социалните медии могат да бъдат автоматизирани. Можете да го подредите така, че вашите акаунти в социалните медии да се актуализират и съдържанието ви да се споделя автоматично на различни социални медийни платформи. Можете също така да автоматизирате RSS емисии на WordPress, след като ги форматирате за социални платформи.
В идеалния случай автоматизирането на публикации в социални медии трябва да представлява част от цялостната ви стратегия за социални медии. Тя ви позволява да си починете от социалните медии, без читателите да пропускат вашето присъствие. За повече помощ при автоматизирането на задачите за социални медии в WordPress, потърсете по-ранната ни публикация.
Един плъгин, който може да помогне тук, е плъгинът Revive Old Post. След еднократна настройка, той автоматично споделя както ново, така и старо съдържание във вашите акаунти в социалната мрежа.
5. Спрете спама
Спамът може да бъде влачене на вашите SERP. Въпреки това, спамерите са определено много, те винаги ще търсят начини да влязат във вашия сайт. Ето защо WordPress предварително е инсталирал мощния си плъгин Akismet срещу спам във всяко изтегляне на WordPress.
След като инсталирате WordPress, ще трябва да активирате приставката и да получите ключ за API. След това плъгинът редовно проверява за спам в коментарите и формулярите за контакт.
Но ако не сте фен на Akismet, трябва да знаете, че има други опции за плъгини, за да предотвратите спам в WordPress, както и онези, които могат да се справят с опити за влизане, абонаменти, регистрации, резервации и други.
6. Компресиране на изображения
Всички тези лъскави изображения на вашия сайт – те трябва да бъдат компресирани, преди да ги качите в медийната си библиотека. Байтовите тежки файлове с изображения могат да забавят вашия уебсайт. Приставки като Оптимизатор на изображения с кратък пиксел и EWWW оптимизатор на изображения ви позволяват да компресирате изображения автоматично, докато ги качвате в медийната библиотека. Те също могат да компресират изображения, съществуващи понастоящем във вашия WordPress.
Ако вашият сайт е натоварен с изображения, тези плъгини могат да се окажат в спестяване в реално време. Ако желаете, можете да се обърнете към нашето подробно ръководство за оптимизация на изображенията, за да знаете повече.
7. Оптимизация на база данни
Докато добавяте все повече и повече съдържание към уебсайта си, базата данни може да започне да се разраства. Важна част от рутинната поддръжка на уебсайтове е редовното почистване на вашата база данни. Раздута база данни забавя вашия сайт, докато постна база данни е по-ефективна при отговаряне на запитвания.
Можете да разчитате WP оптимизиране за да почистите базата данни за вас толкова често, колкото искате. Можете да персонализирате какво трябва да се почисти и да го конфигурирате, за да изчистите излишните данни. За да сте сигурни, че вашите данни остават в безопасност винаги, можете да настроите приставката да запазва автоматично резервно копие на UpdraftPlus, преди да оптимизирате вашата база данни.
8. Общуване
Добра част от нашето време преминава в писане на писма до членовете на нашия екип и сътрудници. Трябва да опиташ застой, онлайн инструмент за производителност, който помага за оптимизиране на комуникацията между всички ваши онлайн общности, организации, групи и медийни акаунти от едно място.
Улесняване на потребителите на WordPress са плъгини като Slackbot които действат като канал между вашия WordPress и Slack акаунт. Освен това можете да настроите персонализирани известия в Slack за различни събития в WordPress, като актуализации, регистрация на потребители или публикуване на публикация.
Slack работи отлично с платформи за социални медии като Twitter и Dribble, както и с приложения, които проследяват ефективността на уебсайта или продължителността на работа. Направихме публикация за интегрирането на WordPress със Slack, така че можете да прочетете повече за него там.
9. Създаване на съдържание
Не звучи невероятно, нали, можете да поставите създаване на съдържание на автопилот. Въпреки че в много случаи това не е добра идея, това може да премахне създаването на съдържание за някои сайтове, които съществуват най-вече, за да курирате съдържание от множество източници. Автоблогиране на приставки като WP RSS агрегатор може да ви помогне да агрегирате съдържание и да го публикувате автоматично.
Например, можете абонирайте се за RSS емисия на някои канали в YouTube и представете курирано съдържание на вашия сайт на абонатите.
10. Проверка на прекъсната връзка
Неработещите връзки на вашия уебсайт могат да направят вашия блог или уебсайт да изглеждат непрофесионални и остарели. Прост плъгин, Проверка на прекъсната връзка може да сканира вашия уебсайт и да коригира счупени връзки и липсващи изображения автоматично.
Нещо повече, плъгинът е лесен за настройка и конфигуриране и може да бъде деактивиран, когато не се изисква.
Как да автоматизирате приключването на WordPress
След като започнете да автоматизирате WordPress задачите, проверявайте ги от време на време, за да сте сигурни, че се изпълняват по предназначение. Въпреки че тези приставки са чудесни начини за автоматизиране на WordPress и освобождаване на времето ви за по-продуктивна работа (като създаване на качествено съдържание), все още трябва да проверите двойно за актуализации и съвместимост на плъгините (ако използвате повече от един плъгин).
Какви други задачи искате да автоматизирате с WordPress? Или има някакви ключови плъгини за автоматизация, без които просто не можете да живеете? Уведомете ни в секцията за коментари – ще се радваме да знаем как управлявате сайта си.