Užitečné doplňky zdarma k urychlení WordPress

Uživatelé internetu jsou dnes netrpělivou parta. Zdánlivě malá časová zpoždění jsou nesmírně významná a mají velký dopad na uživatelské zkušenosti. To platí zejména pro weby s elektronickým obchodem, přičemž odhadovaná míra opuštění je 40% doprovázena pouze třísekundovým zpožděním.


Jinak řečeno: pomalý web zabije váš spodní řádek. Lidé prostě nechtějí čekat a po několika sekundách odejdou. Se stovkami dalších webů, které stačí pouhým kliknutím myši, musíte opravdu upoutat pozornost uživatele – museli počkat, až se váš web načte, dosáhnout přesně naopak. S ohledem na to je rychlé, efektivní webové stránky opravdu předpokladem pro úspěch v dnešním konkurenčním online prostředí.

Pokud je rychlost webových stránek něčím, s čím jste se potýkali, existuje řada bezplatných pluginů WordPress, pomocí kterých můžete věci urychlit – Pingdom je skvělý nástroj pro testování vaší aktuální doby načítání a získání základní hodnoty. Nyní jsou pluginy jen malou částí hádanky, pokud jde o rychlost načítání vašeho webu. Existuje mnoho dalších faktorů, které mohou zlepšit váš výkon: lepší hostitel, síť pro doručování obsahu a méně nafouknuté téma pro začátečníky. Pluginy WordPress jsou však dobrým místem pro zahájení. Zde jsem vybral šest bezplatných pluginů, z nichž každý plnil jinou funkci.

Zřeknutí se odpovědnosti: WPExplorer je přidruženým partnerem pro jeden nebo více produktů uvedených níže. Pokud kliknete na odkaz a dokončíte nákup, můžeme provést provizi.

Plugin pro mezipaměť: Celková mezipaměť W3

Celková mezipaměť W3

Pevně ​​spadá do kategorie rychlé výhry, plugin pro ukládání do mezipaměti je nutností. W3 Total Cache plugin je jedním z nejoblíbenějších modulů pro ukládání do mezipaměti a také jedním z nejlépe hodnocených. Plugin pro ukládání do mezipaměti je nutností pro všechny webmastery a plugin jako W3 Total Cache bude vysoce efektivní při zvyšování doby načítání. Jeho vývojáři slibují alespoň 10x zlepšení celkového výkonu webu, což je vážně odvážné tvrzení! Ještě lepší je, že máme vlastní Průvodce W3 Total Cache Plugin Guide, který můžete sledovat společně s nastavením mezipaměti yoru..

Plugin Caching funguje uložením a statický verzi vašeho webu na serveru. Obrázky, CSS a JavaScript na vašem webu jsou notoricky náročné na načtení a nemá smysl je načítat vždy od začátku, zejména pro web, který se málokdy mění. S nainstalovaným pluginem pro ukládání do mezipaměti se pokaždé, když obdržíte návštěvníka, zobrazí uložená statická verze vašeho webu, což znamená, že těžké zvedání se provede pouze jednou. To šetří spoustu zdrojů a zrychlí váš web.

Hlavním konkurentem W3 je Plugin WP Super Cache, které někteří uživatelé dávají přednost, protože jsou o něco příjemnější (máme také průvodce po WP Super Cache, pokud je tento plugin více vaším stylem).

Plugin pro velikost obrázku: WP Smush.it

WP Smush.it

Zajištění správné optimalizace obrázků je dalším způsobem, jak oholit některé z těchto životně důležitých časů načítání. Pokud jsou vaše obrázky příliš velké, nejen že nesou nepotřebnou velikost souboru (kterou je třeba ještě stáhnout), ale váš server musí také použít další zdroje, jen aby upravil způsob zobrazení obrázku – je to zbytečné plýtvání.

WordPress je dodáván s vestavěným editorem obrázků, který vám umožní oříznout každý obrázek na požadovanou velikost, ale fyzická velikost souboru může stále způsobit problémy. Komprese obrázků je řešením a existuje řada bezplatných online služeb, včetně kraken.io. Pokud však chcete dosáhnout rychlejšího způsobu, plugin WP Smush.it automaticky komprimuje každý nahraný obrázek.

Smush.it plugin funguje tak, že z JPEG odstraní všechna metadata a odstraní nepoužívané barvy z indexovaných obrázků. Výsledek: menší velikost souboru, rychlejší načítání a žádná znatelná ztráta kvality obrazu. Pokud chcete vidět další možnosti pluginu, podívejte se na naše tipy pro optimalizaci obrázků.

Databázový plugin: WP-Optimize

WP-Optimize

Každý příspěvek, stránka a komentář jsou uloženy v databázi WordPress – včetně všech provedených revizí. Nyní, kdykoli uživatel chce získat přístup k jednomu z vašich příspěvků, musí být načten z této databáze. Netřeba dodávat, že čím více nevyžádané pošty tam sedíte, tím více se váš web zabalí. S každou revizí a automatickým šetřením zabírám místo tam, tam je několik podstatných zlepšení rychlosti, které mají být provedeny optimalizací vaší databáze.

Můj preferovaný plugin pro tento úkol je Doplněk WP-Optimize. Tento plugin pomáhá de-clutter vaší databázi v mnoha způsoby. Chcete-li začít, plugin usnadňuje odstranění těch nadměrných revizí příspěvků, které už nepotřebujete – pokud stejně jako já uděláte spoustu revizí za příspěvek, může to ušetřit spoustu místa. Umožňuje také rychle odstranit všechny komentáře ve frontě, které mohou být těžkopádné odstranit ručně. Další skvělou funkcí je to, že zjednodušuje proces skutečného mazání nežádoucího obsahu a ne pouze jej ukládá do koše. Pokud chcete vědět, jak efektivní by tento plugin mohl být, může vám sdělit vaši aktuální velikost databáze a naznačit, kolik může optimalizace místa ušetřit.

Lazy Load Plugin: BJ Lazy Load

BJ Lazy Load

Výchozí postup pro načtení webové stránky WordPress je nyní načíst vše najednou. Pokud máte mnoho obrázků, můžete požádat server, aby provedl všechny těžké zvedání předem, výrazně snížit rychlost načítání.

Doplněk BJ Lazy Load zvyšuje rychlost načítání vašich webových stránek pomocí tzv líné načítání. Pokud váš web používá líné načítání, upřednostňuje nejprve veškerý obsah nad záhybem – jinými slovy, obsah, který se uživatelům zobrazí jako první. Namísto načtení každého obrázku na začátku plugin používá zástupné symboly. Obrázky jsou načteny pouze v okamžiku, kdy se v prohlížeči uživatele stanou viditelnými.

Lazy Load Social Media Plugin: Digg Digg

Digg Digg

Je zřejmé, že nemůžeme ignorovat význam rozvoje naší čtenářské činnosti prostřednictvím sociálních médií, ale pluginy sociálních médií mohou být mezi nejpomalejšími načteny – konec konců, u každého tlačítka, které vložíte, žádáte server, aby spustil další dotaz HTTP. Pokud máte čtyři sociální tlačítka nahoře, dole a na plovoucím postranním panelu u každého příspěvku, je to dvanáct dalších dotazů, které požadujete – což významně přispívá k pomalému načítání.

Digg Digg sociální plugin používá líné načítání, aby se tomuto problému zabránilo. Jednoduše zobrazí zástupný symbol pro sociální tlačítka. To nevyžaduje žádné další dotazy ze serveru a uživatelé nemohou zjistit rozdíl. Načítá se pouze v případě, že se uživatel přesune nad tlačítka sociálních sítí, což pomůže s počáteční dobou načítání pro každou stránku.

Organizace pluginů: Plugin Organizer

Organizátor pluginů

Pomalá doba načítání je často přičítána příliš mnoha zásuvným modulům. Ve většině případů však potřeba ty pluginy, takže jejich odstranění prostě není možnost. Možná lepší otázkou není, zda potřebujete konkrétní plugin, ale zda jej potřebujete na každé stránce. Například, kromě vaší kontaktní stránky, opravdu potřebujete kontaktní formulář 7 načítat pokaždé, když si uživatel chce přečíst blogový příspěvek? Asi ne.

Ve výchozím nastavení WordPress načte každý povolený plugin pro každou stránku, ať už jej používáte na této stránce, nebo ne. Pomocí Plugin Organizer plugin, můžete přepsat výchozí nutnost WordPress načíst každý plugin a říct mu, jaké pluginy chcete načíst na každé stránce. To se provádí pomocí jednoduchého systému zaškrtávacího políčka. Načtením pouze pluginů, které absolutně potřebujete, můžete výrazně zkrátit dobu načítání.

Další úhlednou funkcí tohoto pluginu je možnost upřednostnit pořadí, v jakém se pluginy načítají, přidáním funkce přetažení do Nainstalované doplňky část řídicího panelu. Například sekce komentářů je obvykle poslední věcí, kterou uvidí uživatel, takže má smysl načíst tuto poslední, že? To může zlepšit uživatelský dojem díky rychlejšímu použití stránky. Plugin umožňuje seskupovat související pluginy a zjednodušit tak jejich organizaci.

Závěrečné myšlenky

Instalací těchto pluginů můžete výrazně zlepšit rychlost vašeho webu. Čím rychleji se načítá váš web, tím lepší je pro vaše uživatele, je to tak jednoduché. Spokojený uživatel se bude pravděpodobně těšit z vašeho obsahu a nakonec to může zvýšit vaše předplatné, sociální sdílení a konverze. Zlomek vteřiny opravdu je že Důležité! Pokud chcete doporučit další plugin, který vám pomohl zvýšit rychlost načítání na vašem webu, kontaktujte nás v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map