Populární doplňky WordPress pro přidání kategorií a značek

Populární doplňky WordPress pro přidání kategorií a značek

Vstoupil jste někdy do knihovny a hledal knihu? Jak jsi našel svou knihu mezi tisíci nashromážděnými tam? Jistě, protože knihy byly naskládány do úhledných řádků, které byly označeny. Hledali jste v sekci „Beletrie“ nebo „Non Beletrie“. Pokud jste hledali Fiction, můžete zúžit vyhledávání tak, že si vyberete žánry jako „Fantasy“, „Mystery“, „Thriller“, „Romance“, „Komedie“ atd. Pokud jste vybrali „komedii“, podívali jste se dále pod konkrétní autory a našli přesnou knihu, kterou jste chtěli.


Stejně jako indexování v knihovně vám pomůže najít knihu, kterou hledáte, kategorie a značky pomohou čtenáři, který přistane na vašem webu, najít přesný příspěvek, který hledají. Ve výše uvedeném příkladu byste mohli nadpisy „Beletrie“ a žánry přirovnat k kategoriím a konkrétnímu autorovi nebo názvu knihy ke značkám. Kategorie a značky pomáhají uživatelům a vyhledávacím strojům zúžit vyhledávání tak, aby našli přesné místo, které hledají.

Kategorie a značky jsou různé způsoby, kterými vám WordPress pomáhá organizovat obsah, aby byl snadno prohledávatelný. Chcete-li pro ně technický termín – Taxonomie.

Zřeknutí se odpovědnosti: WPExplorer je přidruženým partnerem pro jeden nebo více produktů uvedených níže. Pokud kliknete na odkaz a dokončíte nákup, můžeme provést provizi.

Rozdíl mezi kategoriemi a značkami

Nyní můžete mít spravedlivou představu o rozdílu mezi kategoriemi a značkami z výše uvedeného příkladu. Ale abych to řekl jasněji,

 • Značky popisují příspěvek poměrně specifickým způsobem. Kategorie jsou hierarchické, obecná hlava obsahující konkrétnější podkapitoly.
 • Kategorie obsahují příspěvky, které spadají do stejné skupiny nebo hlavy nebo podnadpisu, značky se používají pro příspěvky, které nemohou být skutečně zařazeny do žádné kategorie..
 • Adresy URL pro kategorie mohou získat tak dlouho, jak chcete – Knihy / Beletrie / Komedie / Autor. Adresy URL značek jsou obvykle kratší – autor / název.
 • Všechny příspěvky musí být přiřazeny do jedné kategorie. Ve výchozím nastavení použije WordPress „Nezařazené“ (můžete to změnit v nastavení). Všechny příspěvky však nemusí být označeny.
 • Pokud počet příspěvků se stejnou značkou roste, můžete se rozhodnout ponechat značku nebo ji upgradovat na podkategorii.

Kategorie a značky usnadňují čtenáři procházení vašeho webu. Nejlepší je přidat je v době vytvoření příspěvku. Kategorie se stanou rámcem vašeho webu, a proto si musíte vybrat záhlaví kategorií opatrně.

Blog se samozřejmě bude časem vyvíjet a možná budete muset přidat další kategorie. Jejich pozdější změna bude znamenat, že ztratíte cenné zpětné odkazy a můžete proklouznout v žebříčku SEO, nemluvě o 404 chybách, které se mohou vplížit. Takže, aniž byste na začátku měli příliš mnoho kategorií, zkuste najít optimální číslo pro svůj blog, který bude usnadněte vyhledávání.

Záleží na účelu SEO ?

Kategorie a značky pomohou vyhledávacím strojům, když zkontrolují, zda vaše stránky neobsahují správná klíčová slova. Při hledání kategorie nebo značky se váš příspěvek objeví ve výsledcích vyhledávání. Jeden příspěvek může spadat do několika kategorií a může obsahovat mnoho značek.

Trestají vyhledávače duplicitní obsah? Názory mezi odborníky jsou rozděleny, ale jednoduché pravidlo, které byste měli dodržovat, je, usnadňuje to čtenáři najít? Pokud to bude snazší, pokračujte a přidejte. S pluginem Yoast SEO se můžete vždy rozhodnout vybrat možnost Žádný postup.

Použití běžně používaných popisů kategorií a značek může vyhledávacím strojům pomoci najít je lépe. Přidávání kategorií a značek by však nemělo být prováděno s ohledem na vyhledávače. Hlavním hlediskem by mělo být to, aby čtenáři snadno našli vás pomocí běžně používaných popisů.

Existuje mnoho pluginů, které vám mohou pomoci přiřadit kategorie a značky k příspěvkům. Pomáhají také spravovat příspěvky a umožňují vám kontrolovat, jak kategorie a značky fungují. Zde jsou zvýrazněny některé z oblíbených a často používaných doplňků.

Automatické označování příspěvků

Pokud zjistíte, že je únavné označit všechny své příspěvky, podívejte se Automatické označování příspěvků. Na základě připraveného seznamu klíčových slov tento příspěvek automaticky označí všechny vaše příspěvky, když je uložíte nebo publikujete.

Automatic Post Tagger 1

Na začátku je potřeba trochu práce. Nainstalujte plugin a aktivujte jej. Vytvořte seznam značek a souvisejících slov. Můžete je přidat ze stránky nastavení nebo ze svého příspěvku. Pokud již máte seznam značek, lze jej importovat ve formátu CSV nebo JSON.

Automatické označování příspěvků 2

Jakmile to uděláte, plugin začne dělat svou práci. Zjistí klíčová slova použitá v názvu a obsahu a automaticky přidá značky. Pokud jste své dřívější příspěvky neoznačili, může tento plugin hromadně přidávat značky ke starším příspěvkům. Jednoduchý plugin, který odvádí skvělou práci a lze jej zdarma stáhnout z adresáře pluginů WordPress.

Widget rozšířených značek

Toto je první ze dvou prémiových pluginů v mém seznamu. Extended Tags Widget je pokročilý plugin, který vám dává úplnou kontrolu nad označováním vašich příspěvků. Nahrazuje výchozí widget widget cloudových značek ve WordPress.

Rozšířené značky Widget WordPress Plugin

Tento plugin slouží k přidání značek k příspěvkům ve více než 20 stylech značek. Propojit, upravit nebo zobrazit značky a skrýt prázdné značky pomocí tohoto pluginu. Značky lze oddělit a uspořádat libovolným způsobem. Můžete určit, kolik značek se má zobrazit, a také zahrnout nebo vyloučit konkrétní značky.

Plugin je dobře podporován autorem, který je také otevřený návrhům, jaké funkce mají být zahrnuty v další aktualizaci. Lze jej zakoupit na CodeCanyon za 6 $.

Seznam příspěvků kategorie

Použití krátkého kódu, tento plugin zobrazí na stránce nebo v příspěvku moudré kategorie. Zkratka se vloží při psaní nebo úpravě stránky nebo příspěvku a příspěvek se zobrazí v této kategorii. Můžete také použít widget, který je součástí pluginu, ale pro maximální funkčnost zvolte zkratku.

Seznam možností příspěvků kategorie

Pomocí krátkého kódu určete počet příspěvků, které mají být zobrazeny, pořadí, v jakém mají být zobrazeny, a název kategorie. Je možné zobrazit jméno autora příspěvku, datum a mnoho dalších prvků. Všechny prvky lze přizpůsobit pomocí CSS a HTML. Pokud narazíte na nějaké závady, podívejte se na nejčastější dotazy, kde je uvedeno několik řešení krátkých kódů.

Widget Nedávné příspěvky Rozšířené

Chcete-li zobrazit své poslední příspěvky v widgetu, zkuste Widget Nedávné příspěvky Rozšířené. Příspěvky lze přijímat z jedné, více nebo konkrétních kategorií, nebo dokonce ze specifických značek.

poslední příspěvky rozšířený widget

Poslední příspěvky vám pomohou udělat mnoho věcí – přidat miniatury, taxonomii a výňatky na displej, nastavit adresu URL titulu, zobrazit poslední příspěvky podle počtu komentářů nebo podle data, zobrazit datum změny a zobrazit další informace nebo možnosti typu příspěvku. Takže máte opravdu velkou kontrolu nad tím, jak a co se má zobrazovat v posledních příspěvcích.

Kategorie na převaděč značek

Přidali jste omylem kategorii do příspěvku místo značky? Nebo jste to udělali obráceně – přidejte značku k příspěvku místo kategorie ? Kategorie na převaděč značek vám pomůže vybrat nesprávně kategorizovaný nebo označený příspěvek a napravit chybu. Můžete to změnit oběma způsoby, od kategorií po značky a značky do kategorií.

Kategorie na převaděč značek

Po instalaci a aktivaci pluginu se k němu dostanete z nabídky Nástroje. Tento plugin vám může ušetřit hodiny práce, pokud náhodou zamícháte kategorie a značky pro své příspěvky.

Uveďte značky a kategorie pro stránky

Obvykle jsou kategorizovány a označovány pouze příspěvky. Ale pokud chcete dělat totéž s vašimi stránkami WordPress, je to plugin, na který byste se měli obrátit. Počet aktivních instalací (30000+) naznačuje, že mnoho uživatelů chce také kategorizovat své stránky.

Uveďte značky a kategorie pro stránky

Uveďte značky a kategorie pro stránky přidá stejné kategorie a značky na stránky, které se používají pro vaše příspěvky. To usnadňuje čtenářům procházení vašich stránek.

Kategorie stránek

Kategorie stránek je druhý prémiový plugin v mém seznamu. Je to tady, protože to může být zvláště užitečné pro sítě s více místy.

Kategorie stránek

Celé weby můžete kategorizovat podle kategorií stránek. Poskytuje správcům sítě flexibilitu a kontrolu a pomáhá jim vytvářet co nejvíce kategorií. Související kategorie lze vybrat v době registrace. Popisy stránek, ikony vlastní kategorie a avatary mohou uživatelům nabídnout příjemné vyhledávání v síti. Je ideální pro obchodní centra, vzdělávací síť nebo komunitu blogů.

Po instalaci tohoto pluginu můžete seznamy kategorií zobrazit mnoha způsoby – vestavěné seznamy, rozevírací seznam, styl mřížky nebo akordeon. Seznamy lze objednat nebo neuspořádat. Stránky kategorií lze také velmi přizpůsobit.

Nejoblíbenější značky

Nejoblíbenější značky vám pomůže zvýraznit vaše webové stránky nejoblíbenější značky a kategorie na postranním panelu nebo v jakékoli widgetizované oblasti.

Nejoblíbenější značky

Počet kategorií a značek, které se mají zobrazit, jakož i velikost každé z nich můžete určit sami. Do svých příspěvků a stránek můžete také vložit cloud značek pomocí krátkého kódu.

Cool tag cloud

Cool tag cloud

Cool tag cloud  způsobí, že vaše značky vypadají dobře v příspěvku. Vytváří cloud kolem značek, které reagují a zobrazují se správně ve všech prohlížečích. Velikost písma značek je omezena na 17 pixelů.

Poslední příspěvky podle kategorie

Poslední příspěvky podle kategorie

Poslední příspěvky podle kategorie  je plugin volby, pokud chcete zobrazit poslední příspěvky z jakékoli konkrétní kategorie. (Ne všechny vaše nedávné příspěvky, ale pouze příspěvky z jakékoli konkrétní kategorie). Můžete si vybrat kategorii, která se má zobrazit, počet příspěvků a názvy.

Některé další užitečné doplňky, které můžete vyzkoušet, pokud pro ně máte konkrétní použití:

 • Kolapsující kategorie  rozšíří seznam kategorií a podkategorií. Je primárně navržen pro použití jako widget, ale můžete jej přizpůsobit pomocí kódu. Může se také rozbalit a zobrazit příspěvky.
 • Kategorie Lepkavý příspěvek vezme váš vlajkový článek a umístí jej tam v horní části každé stránky archivu pro danou kategorii. Můžete si vybrat kategorii, do které má být vložen lepkavý příspěvek, a pro každou kategorii můžete přidat pouze jeden příspěvek. Když se zobrazí seznam příspěvků z této kategorie, lepkavý příspěvek se zobrazí přímo nahoře. Plugin může přidat některé efekty stylingu světla, aby zvýraznil příspěvek.
 • Kdykoli přidáte kategorii, adresa URL příspěvku se zobrazí takto: mydomain.com/category/my-category/. Pokud se vám na adrese URL nezobrazí „kategorie“, můžete použít Odebrat adresu URL kategorie. Odstraní „kategorii“ ze všech permalinků ve vašem WordPress. Vaše adresa URL se nyní zobrazí jako mydomain.com/my-category/. Je to jednoduchý plugin, který nevyžaduje žádnou konfiguraci, stačí jej nahrát do adresáře plugins ve složce obsahu.
 • Vyloučení konečné kategorie vám umožní vyloučit kategorie z vaší přední stránky, archivů, zdrojů a vyhledávání. Můžete to použít, pokud chcete zachovat obsah, který nemusí být pro všechny čtenáře zajímavý a nechcete, aby byl velmi viditelný..
 • Kategorie Funkce Obrázky vám pomůže nastavit doporučený obrázek pro každou kategorii. Pokud jste tedy pro jakýkoli příspěvek zapomněli přidat doporučený obrázek, tento plugin to udělá za vás, pokud jste nastavili výchozí obrázek kategorie.

Na závěr

Kategorie a značky usnadňují uživateli frontend a administrátorovi backend. Nyní, když víte něco více o kategoriích a značkách než na začátku této stránky, můžete je zkusit použít na svém WordPress. Pokud máte jiné užitečné možnosti, sdílejte je s námi v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map