Pluginy pro migraci – Uber pro váš web WordPress

Nejlepší WordPress migrační pluginy

Přesunete svůj web z jednoho hostitele na druhého? Nebo jste připraveni oživit svůj web localhost? Zní to jako velký tah. Ve skutečnosti by to však neměl být úkol do kopce, pokud můžete provést několik dobře zdokumentovaných kroků. Můžete to udělat pomocí mnoha populárních pluginů, některých bezplatných a prémiových pluginů, které vyžadují, abyste jednoduše postupovali podle pokynů na obrazovce, zatímco veškerá akce pokračuje v zákulisí. Pokud je web správně proveden, měl by váš web fungovat z nového serveru a během běžných hodin by měl přijímat normální objem provozu bez viditelných prostojů..


Migrace může být vyžadována z mnoha důvodů – přesun hostitele, klonování webu do místního počítače za účelem provedení testů nebo úprav nebo přesunutí místně vyvinutého webu na live server.

Samozřejmě se můžete rozhodnout předat proces migrace profesionálovi, nebo váš nový poskytovatel hostingových služeb může nabídnout migraci jako doplněk. I když jsou to možnosti, které máte k dispozici, můžete se také rozhodnout, že úkol provedete sami pomocí pluginů, které vám práci usnadní.

Základní kroky migrace

Zatímco postup posunu základny se může u jednotlivých pluginů lišit, většina migrací WordPress bude následovat 8 kroků popsaných zde:

 1. Zálohujte všechny své webové soubory hned na začátku. Existuje mnoho pluginů, jak to udělat také. Vytvořte kopii všech souborů v adresáři svého webu do místního počítače.
 2. Exportujte databázi přístupem do databáze obsahující vaši instalaci WordPress přes cPanel a phpMyAdmin a kliknutím na Export. Databáze bude poté zkopírována do místního počítače.
 3. Vytvořte databázi na serveru nového hostitele.
 4. Mezi soubory, které jste vytvořili během procesu zálohování na začátku, najděte soubor wp.config.php, otevřete jej, změňte název databáze, uživatelské jméno databáze a heslo databáze. Uložte a zavřete soubor.
 5. Naimportujte databázi na nový server přístupem přes panel administrace nového serveru a kliknutím na Import pod phpMyAdmin. Po dokončení importu budete informováni.
 6. Nyní můžete importovat všechny soubory do nové databáze.
 7. Změňte adresu URL webu, abyste již nebyli přesměrováni na starý web.
 8. Znovu nakonfigurujte nastavení DNS vaší domény tak, aby ukazovala na nový hostitelský server.

Podívejme se blíže na některé pluginy, které nám pomohou migrovat na nové servery!

Zřeknutí se odpovědnosti: WPExplorer je přidruženým partnerem pro jeden nebo více produktů uvedených níže. Pokud kliknete na odkaz a dokončíte nákup, můžeme provést provizi.

1. Duplikátor

Duplikátor 2 - Nastavení
Duplikátor je bezplatný plugin, který je k dispozici ke stažení z úložiště pluginů WordPress. Patří k nejlepším tipům u uživatelů, vývojářů a správců webů. Tento plugin vám pomůže stáhnout web do místního počítače, otestovat jej, upravit a poté jej znovu poslat zpět na server. Web můžete přesunout na zcela nové místo.

Výhodou je klonování vašeho webu a také jednoduché zálohování.

Průvodce přenesením vám pomůže s procesem migrace. Je nastaven archivní soubor zip a instalátor a na serveru je zkontrolována případná nekompatibilita. Balíček je pak vytvořen pomocí pluginu, během kterého můžete vyloučit soubory, databáze a adresáře, které již nechcete uchovávat.

Další průvodce pomáhá při instalaci webu vybalením z balíčku. Můžete autorizovat nastavení a aktivovat pluginy. Po dokončení instalace se vygeneruje zpráva o instalaci.

Ačkoli plugin hodnotí neuvěřitelných 4,9 hvězd na WordPress.org, autoři připouštějí, že na konci uživatele je vyžadována určitá úroveň technických znalostí, takže může být dobrý nápad mít po ruce odbornou pomoc.

Duplicator Pro je prémiová verze. To přichází s přidanými funkcemi, jako je plánování záloh, e-mailová upozornění, vícestranné funkce, cloudové úložiště pro Dropbox, Disk Google a Amazon S3. Kupní cena začíná na 39 USD za osobní balíček, který lze použít se 3 weby a stoupá na 119 USD za obchodní balíčky pro neomezené weby.

2. Migrace zařízení All-in-One WP

All-in-one-wp-migrace -import
All-in-One WP Migration plugin je také bezplatný a vysoce hodnocený migrační plugin. Je samostatný, nezávislý na žádném rozšíření, a proto je kompatibilní se všemi poskytovateli hostingu PHP.

Tento plugin vám pomůže přenést vaše databáze a mediální soubory, pluginy a motivy. Podporuje ovladač MySQL a byla zavedena nová rozšíření pro migraci na populární cloudové služby jako Dropbox, Google Drive a Amazon S3.

Export dat se provádí v dávkách k překonání všech omezení velikosti nahrávání. Pro vyšší velikosti nahrávání až do 5 GB budete muset přidat prémiová rozšíření. Přenos dat se provádí po třech sekundách, aby nedošlo k vypršení časového limitu pluginu.

Tento plugin může opravit problémy se serializací a může se přizpůsobit mobilním zařízením. S prémiovými rozšířeními můžete přidávat funkce, jako jsou funkce pro více lokalit, další možnosti úložiště a plánování zálohování. Všechna rozšíření lze použít na jakémkoli počtu webových stránek a mohou se dodávat s celoživotními aktualizacemi.

3. Zálohujte kamaráda

Záložní kamarád 1
Backup Buddy je prémiový plugin, který je většinou zakoupen a nainstalován pro jeho nástroj pro zálohování a obnovu. Pro migraci je to však velmi užitečné. Skript ImportBuddy pomůže při migraci adres URL a cest souborů ve všech příspěvcích a konfiguračních souborech.

Vytvořením nové databáze a jejím ověřením pomocí pověření databáze během procesu importu můžete migrovat svůj web WordPress přímo z řídicího panelu. Backup Buddy umí také zpracovat rozdělené / domácí adresy URL a je velmi účinný při přenosu serializovaných dat. Nepodporuje nastavení pro více lokalit.

Typický blogger bude muset vyslat 80 $ ročně na 2 weby, na volné noze, jehož použití se může rozšířit až na 10 webů, bude vrácena zpět 100 $ ročně, vývojový balíček stojí 150 USD ročně pro neomezené weby a Zlatý balíček přichází s jednorázovou platbou 297 $ pro neomezené weby. Aktualizace a podpora jsou zdarma pouze pro první rok. Pro pokračující aktualizace a podporu musí být obnoveno členství.

4. WP Migrate DB

WP Migrate DB 2 Migrate
WP Migrate DB je další bezplatný a oblíbený plugin, který migruje váš web WordPress. Funguje to trochu jinak než ostatní pluginy v tom, že najde a nahradí URL a cesty k souborům pro provedení migrace. Plugin spustí hledání a nahrazení serializovaných dat za účelem nalezení řetězců. Poté data serializuje a vloží je zpět do databáze. Tato funkce umožňuje dobrý výběr pro vývojáře, kteří potřebují často přesouvat data mezi místními instalačními a živými weby.

Efektivně zpracovává serializovaná data a ukládá je do místního počítače jako soubor SQL. Po vytvoření souboru SQL budete muset pomocí phpMyAdmin importovat soubor do své databáze namísto existující databáze..

Během procesu migrace můžete vynechat nepotřebné soubory a také můžete uložit nastavení migrace, takže v budoucnu můžete migraci opakovat jediným kliknutím.

K dispozici je také profesionální verze, která kromě e-mailové podpory může provádět další úkoly, jako je databáze push and pull, vytváření verzí záloh, které se v budoucnu vrátí, pozastavení a obnovení probíhající migrace a některé další funkce. Balíčky začínají na 90 USD za 12 instalací (osobní balíček) až 1 000 $ pro neomezené instalace (agentura). Vyšší prémiové balíčky přicházejí s řadou doplňků, které mohou zpracovat mediální soubory a také migrovat podřízený web multisite na jednu instalaci webu.

5. Updraft Plus

Aktualizace migrátoru
Updraft Plus je bezplatný a úplný plugin pro zálohování a obnovení, zatímco prémiový doplněk přidá funkce klonování a migrace. Jedná se o vysoce hodnocený a hodně stažený plugin.

Tento plugin může kopírovat celé weby. Pomocí tohoto pluginu je ruční a automatické plánování zálohování snadné. Můžete mít různé plány zálohování souborů a databáze.

Web lze uložit do Dropboxu, Disku Google, Cloudu Rackspace, Google Cloud Storage, FTP a e-mailu. Pokud nechcete přesouvat celý web, můžete rozdělit velké weby do mnoha menších archivů a můžete selektivně zálohovat a obnovit libovolnou součást svého webu, jako jsou soubory, databáze nebo motivy..

Prémiová verze vám umožní zálohovat na Microsoft OneDrive, Microsoft Azure, Copy.com a mnoho dalších míst. Může migrovat zálohy z některých dalších pluginů, jako je například BackWPup. Z bezpečnostních důvodů je záloha databáze šifrována. Proces přerušení migrace se automaticky obnoví.

Prémiová verze také umožňuje klonování stránek a přidává zaručenou podporu, úložiště 1 GB v úložišti Updraft Plus a kompatibilitu s více servery. Za použití s ​​jedním nebo dvěma weby byste zaplatili 70 USD a za více stránek 95 USD, zatímco vývojáři by za neomezené weby účtoval 145 USD..

6. WP Clone by WP Academy

Finále WP Clone
Klon WP je skvělý plugin pro migraci webu na jiné místo nebo pro změnu názvu domény. Je také účinný při zálohování a kopírování webu WordPress. A pokud chcete vytvářet kopie a často přesouvat svůj web mezi místním počítačem a hostitelem (pro testování nebo pro vývoj webu), je to zásuvný modul volby.

Má výhodu oproti jiným zásuvným modulům, protože nepoužívá FTP pro přístup k webům v novém nebo starém umístění. Musíte jednoduše nainstalovat nový WordPress do nového umístění, nahrát plugin WP Clone do tohoto umístění a aktivovat jej. Poté musíte pouze postupovat podle pokynů na obrazovce.

Během migrace jsou zálohovány pouze soubory databáze a obsahu, nikoli systémové soubory WordPress. To se promítá do rychlejší doby nahrávání a lepší bezpečnosti. Nejen to, že přistupuje k zálohování vašeho webu pomocí přímého http připojení vašeho hostitele, a to znamená, že nemusíte trávit čas nahráváním velkých souborů přes internet..

Autoři doporučují, aby před vytvořením záloh byly ze serveru odstraněny všechny nepotřebné doplňky a data. Plugin se také může střetnout s hostitelským systémem, který pracuje s proprietárním operačním systémem.

Jedná se o bezplatný plugin, který autoři docela důkladně vymysleli. Snaží se zlepšit použitelnost a řešit problém migrace větších webů, zejména problémů s obnovou ze zálohy. V prosinci 2015 byla provedena aktualizace, která slibuje zlepšení výkonu. Podpora pro tento plugin je prostřednictvím komunity uživatelů WordPress.

7. Cloner

wpmudev Cloner Migration WordPress Plugin

Cloner by wpmudev je specializovaný migrační plugin, který je ideální pro replikaci nebo migraci vašeho webu v síti s více místy WordPress. PROČ byste to mohli udělat? Multiste je skvělý pro hostování řady podobných webů (jako je skupina vstupních stránek nebo síť blogů) a také pro účely prezentace. A s klonovačem je jednoduché dotazovat doslova „klonovat“ jeden z vašich webů.

Doplněk usnadňuje migraci, fázi a zálohování vašich stránek WordPress v rámci instalace s více místy a dokonce obsahuje jednoduché možnosti, abyste se rozhodli, který obsah chcete přesunout. Pokud a kdy chcete přenést změny zpět na původní klonovaný web, použijte funkci přepsání webů k provedení změn kliknutím na tlačítko

8. WPBackItUp

Hlavní panel WP Backitup
Jak název napovídá, WPBackItUp je primárně záložní plugin. Chcete-li migrovat své webové stránky pomocí tohoto pluginu, musíte si zakoupit profesionální verzi.

Plugin je poměrně snadno použitelný a vytváří archív zip celého webu a zpřístupňuje jej ke stažení.

S prémiová verze, můžete svůj web obnovit a migrovat do nového umístění. To lze provést přímo z ovládacího panelu WordPress jediným kliknutím. Prioritní podpora je k dispozici také s placenou verzí pluginu. Prémiová verze je dodávána ve 3 balíčcích – cena za 79, 99 a 199 $ s 30denní zárukou vrácení peněz.

9. WordPress Move

Nastavení WP Move
WordPress Move je bezplatný plugin, který pomáhá přesunout vaše webové stránky na jiný server. Zdvojnásobuje se jako zálohovací a obnovovací plugin. Pomocí WordPress Move můžete změnit název domény, aniž byste museli přesouvat jakýkoli soubor.

10. VaultPress

VaultPress
Přesněji řečeno, jedná se spíše o záložní plugin, který pečlivě zálohuje všechny vaše webové stránky a udržuje jej v aktuálním stavu. Je však velmi efektivní při migraci webu.

Tento plugin pochází od Automattic, jehož tým je také z velké části zodpovědný za vývoj WordPress jako platformy CMS. Plugin propojí váš WordPress web s VaultPress serverů a pomocí háčků WordPress je web prověřován kvůli problémům se zabezpečením a automaticky zálohován. Pokud jsou poskytnuty informace FTP nebo SSH, bude web automaticky obnoven.

Můžete procházet verze záloh a zvolit, které chcete obnovit nebo migrovat. Jedná se o placenou předplacenou službu, jejíž plány začínají na 5 USD měsíčně, což je jednoduché zabezpečení a zálohování. Jsou však jednou z nejlepších možností v okolí!

11. BlogVault

BlaogVault
BlogVault je také placený plugin určený především pro zálohování webových stránek. Záloha se provádí v reálném čase a je spouštěna jakoukoli novou aktivitou na webu WordPress. Záloha je také přírůstková, což snižuje zátěž na serveru.

BlogVault přichází s funkcí migrace, pomocí které můžete svůj web přesunout několika kliknutími. Protože jsou zálohy ukládány na serverech BlogVault, probíhá migrace z těchto serverů. Velmi velké weby mohou být migrovány, protože data jsou během procesu migrace blokována. Plugin dokáže pracovat také s více místy, což z něj činí špičkový plugin třídy.

Skutečný úder tohoto pluginu spočívá v jeho záložní funkci a cena může být poměrně strmá pro čistě migrační funkci.

12. DesktopServer

Proč používat DesktopServer

Pokud hledáte plugin, který usnadňuje práci na místě a ještě snadněji posouvá váš návrh na vaše živé stránky, pak byl pro vás DesktopServer vytvořen na míru. Na našem blogu si můžete prohlédnout naši recenzi DesktopServeru, ale pouze pro shrnutí DesktopServer je aplikace, která pro vás konfiguruje vaši místní instalaci WordPress (takže můžete přeskočit všechny komplikované kroky spojené s MAMP, XAMPP atd.) A dokonce můžete naklonovat živé weby aktivně využívám.

Jedním ze skutečných skvostů této aplikace je však funkce Direct Deploy (součástí prémiové verze aplikace). Díky tomu můžete snadno přenést svůj web localhost do své živé adresy URL. Kdokoli dokonce nabízejí asistovanou službu Deploy Live, takže pokud narazíte na úžasné techniky na serveru ServerPress, pomůže vám to.

13. WP GoLive Migration

WP GoLive Migration

WP GoLive je prémiový plugin WordPress, který usnadňuje migraci vašeho demo serveru na místním počítači na živé produkční stránky. Tímto způsobem si můžete vylepšit svůj web na uzavřeném testovacím webu a poté, co budete připraveni, můžete jej spustit jediným kliknutím.

Ať už vytváříte nové téma od nuly, přizpůsobujete si téma pro klienta, nebo pokud jste se rozhodli lokálně přidat svůj obsah z nějakého důvodu nebo jiného, ​​GoLive vám může pomoci přenést váš web v okamžiku. Plugin vám pomůže přesunout všechny soubory na váš živý web – stačí zadat údaje o FTP a databázi a kliknout na Start. Poté můžete jen sedět a sledovat průběh průběhu importu vašeho živého webu. Je to tak jednoduché.

WP Go Live funguje exportem vaší aktuální databáze, vytvořením nové databáze na novém serveru a následným importem souborů pro vás. Plugin také aktualizuje všechny adresy URL v databázi, aby odpovídaly vaší nové, a aktualizuje také váš soubor wp-config. WP Go Live vám určitě ušetří čas a uvolní vás tak pro další designové projekty!

14. MigrateGuru

Migrujte plugin pro migraci stránek Guru WordPress

Migrujte Guru specializovaný WordPress Migration Plugin, který je nejjednodušší (Just-1-Step), nejrychlejší a nejspolehlivější způsob, jak migrovat weby WordPress z libovolného hostitele na libovolného hostitele na světě.

Jedná se o zcela bezplatný plugin (navždy zdarma). Ať už chcete migrovat web WordPress nebo přesunout vícesměrnou síť WordPress na nový server, Migrate Guru je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak provést migraci WordPress.

Migrate Guru byl vytvořen po provedení 500 000+ úspěšných migrací. Je poháněn technologií za BlogVault (důvěryhodný partner některých špičkových hostitelů WordPress, jako jsou například WP Engine, Flywheel a Pantheon). Migrate Guru je čistý, snadný, rychlý a spolehlivý způsob, jak přesunout svůj web WordPress.

Migrate Guru řeší každý dotaz nebo problém s migrací WordPress. Dobře pracuje s velkými weby a automaticky přepisuje adresy URL (tj. Sbohem s učením, jak přesouvat WordPress a opravovat odkazy na databázi!) Je to mistr v zacházení se serializovanými daty. Můžete také přesně přesouvat sítě s více weby pomocí NO doplňků, dalších nástrojů nebo nákupů, abyste mohli přesunout svůj web WordPress..

Na závěr

V tuto chvíli možná budete mít spravedlivou představu o tom, co migrace webu zahrnuje, a do jaké míry vám migrační pluginy mohou pomoci v procesu migrace. Většina pluginů se blíží k zaškrtnutí všech políček. Nakonec byste v migračním pluginu měli hledat, že migrace by měla být dokončena bez významných prostojů, všechny odkazy musí fungovat dobře a žádná data by neměla chybět. Výběr pluginu se může lišit v závislosti na velikosti vašeho webu, ať už se jedná o jeden web nebo více stránek, frekvenci migrace a technické možnosti uživatele..

Pro zcela bezstarostnou migraci jsou dobré doplňky BlogVault nebo VaultPress dobrou volbou. Zálohování WP může být zde dobrou volbou. Pokud máte určitou úroveň technických dovedností, můžete zkusit Duplicator nebo dokonce WP Clone. Pokud chcete přesunout data sama, WP Migrate DB by byla dobrá volba.

Vzhledem k tolika zásuvným modulům není důvod, abyste trávili čas a úsilí pokusem o ruční migraci webu. Rád bych slyšel o vašich zkušenostech s migrací stránek v komentářích níže ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map