Případová studie z reálného života při prodeji digitálních stahování na vašem blogu

Případová studie o snadném digitálním stahování

V říjnu 2012 jsem zkontroloval plugin WordPress Easy Digital Downloads zde na WPExplorer. V té době jsem měl dobrý plugin s pluginem a dospěl k závěru, že to bylo nejlepší řešení pro prodej digitálních stahování přímo z vašeho blogu, o kterém jsem věděl.


Rychle vpřed čtyři měsíce a jsem připraven dát své peníze tam, kde jsou moje ústa. Koncem října jsem vydal informační produkt a až před několika dny jsem jej prodával pomocí E-Junkie. To se však nedávno změnilo, když jsem přešel na používání služby Easy Digital Downloads ke zpracování prodeje mého online nezávislého průvodce psaní.

V tomto příspěvku vám poskytnu případovou studii o mé implementaci Easy Digital Downloads, která vám umožní vidět přesně to, co se podílí na procesu prodeje digitálních produktů prostřednictvím blogu WordPress..

Proč jsem přepnul na snadné digitální stahování?

Měl bych začít tím, že jsem nebyl zvlášť znepokojen E-Junkiem. Upřímně řečeno, za 5 $ za měsíc si nemůžete opravdu stěžovat. Je to slušná volba.

Cítil jsem však, že chci lépe než slušně. Rozhraní není zvlášť uživatelsky přívětivé a systém hlášení je trochu základní. Snadné digitální stahování bylo vzadu v mé mysli od té doby, co jsem ho zkontroloval, ale byl jsem příliš zaneprázdněn, abych zvládl to, co jsem si myslel, že by to byl trochu nezvyklý proces přenosu. Byl jsem prodán na pluginu – jen jsem potřeboval najít čas.

Naštěstí jsem to udělal, což mě přivádí k této případové studii!

Nastavení zásuvného modulu Easy Digital Downloads

Měl jsem obavy, že zprovoznění Easy Digital Downloads a provoz bude obtížné, ale nic nemůže být dále od pravdy. Ve skutečnosti je plug-in prakticky dobrý, jakmile jej nainstalujete – určitě vám bude dobře posloužit jemné doladění, ale nic zásadního.

Po instalaci se na vašem postranním panelu zobrazí Easy Digital Downloads.

Možnosti nabídky Snadné digitální stahování

Počet dostupných možností se může zpočátku zdát ohromující, ale rozhraní je ve skutečnosti velmi uživatelsky přívětivé. Než jsem začal přidávat produkty a spouštět přepínač, zkontroloval jsem Nastavení, které je rozděleno do šesti karet:

Snímek obrazovky karet Snadné digitální stahování

Jediné, co jsem v této fázi udělal, bylo povolení zkušebního režimu, výběr mých platebních bran a zadání mé e-mailové adresy PayPal. Easy Digital Download je standardně dodáván s PayPal a možností „Test Payment“ (použití je zřejmé). To je vše, co v tuto chvíli potřebuji, protože vše prošlo přes PayPal v E-Junkie, ale je zde možnost přidat další platební brány s rozšířeními.

Poté jsem přidal svůj produkt, ve kterém jsou ve skutečnosti tři verze (a ceny). Byl to kousek koláče – právě jsem zadal jméno, nahrál soubor a nastavil cenu a limit stahování:

Snadné digitální stahování Nová obrazovka stahování

A je to! Jakmile jsem si stáhl soubor ke stažení, bylo mi celkem dobré jít – vše, co mi zbývalo, bylo přidat zkratku pro tlačítko Koupit na mé prodejní stránce.

Snadné digitální stahování to usnadňuje přidáním tlačítka nad editorem formátovaného textu na obrazovce Nový příspěvek / Stránka:

Tlačítko Vložit stažení

Když kliknete na tlačítko, vyplníte jen několik jednoduchých informací:

Obrazovka Vložit stažení

A je to! Po dokončení se tlačítko zobrazí na prodejní stránce v jakékoli formě, kterou jste určili:

Snímek obrazovky tlačítka Koupit nyní v akci

Je spravedlivé říci, že celý proces byl mnohem jednodušší, než jsem si myslel.

Cesta kupujícího přes můj web

Abych byl upřímný, myslel jsem, že to bylo trochu také snadný. Chtěl jsem prozkoumat cestu, kterou by jakýkoli zákazník prošel mým webem při nákupu mého informačního produktu. Naštěstí je to opravdu jednoduché s aktivovanou možností Testovat platbu – proces můžete vyzkoušet tolikrát, kolikrát chcete.

Brzy jsem zjistil, že program Easy Digital Downloads po instalaci vytváří řadu výchozích stránek, takže proces placení / platby je připraven okamžitě začít. Technicky se nemusíte dotýkat věci, aby proces placení fungoval, jakmile přidáte tlačítka ke stažení a platby, ale může být moudré přizpůsobit tyto stránky tak, aby se věci na vašem webu staly osobnějšími..

Je to kousek koláče – tyto další stránky najdete vedle všech ostatních stránek na vašem webu a lze je upravovat stejným způsobem jako ostatní:

Snadné digitální stahování stránek

Každá stránka obsahuje krátký kód, který poskytuje propojení mezi stránkou a dynamicky vytvořeným obsahem. Jediné, co jsem udělal, bylo přidat trochu textu před tento krátký kód, abychom dosáhli požadovaného výsledku, takže toto …

Snímek obrazovky stránky Checkout

… Se stalo:

Snímek obrazovky stránky Checkout

Jakmile jsem byl spokojen s procesem, kterým by zákazník koupil položku na mém webu, obrátil jsem se na e-mail s potvrzením nákupu, který obdrží. Toto je další oblast, ve které Easy Digital Downloads vyniká, protože vám umožňuje přizpůsobit tento e-mail obsahu vašeho srdce pomocí řady dynamických polí. Tady jsem skončil:

Snímek obrazovky s e-mailem s potvrzením nákupu

Což ve skutečnosti vytváří takový e-mail:

Snímek obrazovky s e-mailem s potvrzením nákupu

Jednoduché, ale efektivní.

Zprávy a statistiky

Nemám nic, co by vám v přehledech ukazovalo (protože mám pouze snímky obrazovky s prodejem za jeden den), ale reportování je jedním z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl přejít z E-Junkie na Easy Digital Downloads. Mít všechny své zprávy na ovládacím panelu WordPress je velmi pohodlné a samotné zprávy jsou opravdu pěkně prezentovány.

Data si můžete prohlédnout ve formátu seznamu (další informace získáte kliknutím na každý produkt):

Snímek obrazovky nákupů

Nebo sledujte trendy v průběhu času pomocí zpráv:

Snímek obrazovky zprávy Easy Digital Download

Je to všechno pěkně úhledné a obrovské zlepšení mé zkušenosti s E-Junkie. Nemohu se dočkat, až se do těchto přehledů nahraji hlouběji, až budu mít k dispozici další data.

Za scénami je mnohem více

To do značné míry zabaluje jednoduché kroky, které jsem podnikl, aby se Easy Digital Stahoval a fungoval – celý proces mi netrval déle než 30 minut (z toho hodně kuriózní). Ačkoli je nastavení Easy Digital Downloads dostatečně snadné, máte k dispozici spoustu možností, abyste mohli věci vyladit podle svých představ. Nejsem si jistý, že existuje mnoho (pokud existuje) způsobů, jak byste chtěli nabídnout digitální stahování prostřednictvím blogu WordPress, které Easy Digital Downloads nemůže Rukojeť – Pippin opravdu se zdálo, že myslel na všechno.

Je tu spousta věcí, o kterých jsem se ani nezmínil, jako jsou kódy slev, kategorie a značky a další nastavení, ale je tu vše, co byste měli objevit, když si stáhnete Easy Digital Stahování zdarma (ano – je to zdarma!).

Navíc je plugin pravidelně aktualizován a jak jsem zmínil výše, existuje celá řada rozšíření, která můžete použít ke zvýšení jeho funkčnosti. Již jsem nainstaloval rozšíření Affiliates Pro a podrobněji se podívám na další rozšíření, abych zjistil, zda mi mohou také pomoci..

Po instalaci a nastavení softwaru Easy Digital Downloads nemůžu vymyslet žádný důvod, proč bych šel s jinou možností. Neváhal bych doporučit každému, kdo chce prostřednictvím svého blogu prodávat digitální stahování.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map