Špičkové doplňky pro maskování a správu odkazů WordPress

Pokud odkazujete na externí weby z webu nebo blogu WordPress, možná byste měli zvážit použití nástroje, který vám pomůže tyto odkazy spravovat efektivněji. Tyto nástroje nejenže pomáhají spravovat externí odkazy na jednom centrálním místě na hlavním panelu administrátora, ale mohou být také použity k maskování nebo skrytí skutečného cíle těchto odkazů..


Zatímco maskování nebo skrývání odkazů na vašem webu může zpočátku znít trochu záludně, existují skutečné důvody, jak to udělat, a některé trochu pochybnější..

V tomto příspěvku se podíváme na některé výhody a důvody, proč byste měli používat modul pro správu odkazů a maskovací plugin, a také doporučit některé bezplatné a prémiové možnosti, ze kterých si můžete vybrat.

Zřeknutí se odpovědnosti: WPExplorer je přidruženým partnerem pro jeden nebo více produktů uvedených níže. Pokud kliknete na odkaz a dokončíte nákup, můžeme provést provizi.

Výhody používání pluginu WordPress pro správu odkazů

Pro správu odkazů a maskovací plugin na webu WordPress existuje řada výhod. Mezi tyto výhody patří: snadná aktualizace odkazů, statistika kliknutí, schopnost zachovat PageRank vašeho webu a přesměrování odkazů na základě geografické polohy. Podívejme se tedy na některé z těchto výhod podrobněji:

Oprava a aktualizace snadného propojení

Hlavní výhodou použití jednoho z pluginů, na který se dnes podíváme, je to, že usnadňuje rychlou aktualizaci odkazů, které jste vložili do svých příspěvků a stránek..

Pokud pravidelně odkazujete na svého oblíbeného webového hostitele, například z vašich blogových příspěvků, pak pomocí pluginu vytvoříte krátký odkaz na tento web, který vám umožní rychle vložit odkaz do vašich příspěvků a stránek, což vám ušetří čas.

Namísto nalezení adresy webu, na který chcete odkazovat, pak zkopírování a vložení odkazu, můžete tento odkaz uložit jednou na ovládací panel pluginu a poté jej rychle vložit do svého obsahu mnohokrát.

Skutečným přínosem toho však je, že pokud bude nutné tento odkaz v budoucnu změnit, stačí jej jednou změnit na ovládacím panelu pluginu. Poté budou všechny instance příslušného krátkého odkazu ve vašich dříve publikovaných příspěvcích a stránkách ukazovat na novou adresu.

Pokud produkt, služba nebo jiný cíl, na který odkazujete, vycházejí z podnikání, jsou ukončeny, nebo chcete jednoduše doporučit nebo schválit jinou možnost, budete rádi, že budete moci tento odkaz změnit na jednom místě, aniž byste museli zkontrolovat a upravit nespočet příspěvků.

Usnadněte si své odkazy

čitelné odkazy

Další funkcí těchto nástrojů pro správu a maskování odkazů je to, že mohou přeměnit dříve nemotorné a neatraktivní dlouhé odkazy na čitelnější a důvěryhodněji vypadající adresy URL..

Pokud odkazujete na produkt na Amazonu, doplňte své přidružené ID, tento odkaz může mít několik řádků. Pomocí jednoho z níže uvedených pluginů však můžete toto obrátit:

Do toho:

http://www.yourdomain.com/WordPress-book

Nyní máte opětovně použitelný krátký odkaz, který můžete vložit do svého obsahu a použít jinde. Nový odkaz je ve srovnání s původním také čitelný vašimi návštěvníky. Jak již bylo zmíněno dříve, pokud tato kniha není na skladě nebo chcete propojit s jinou položkou, můžete jednoduše aktualizovat krátký odkaz na jednom místě a poté se aktualizují všechny výskyty tohoto krátkého odkazu..

Toto je také známé jako maskování nebo skrývání odkazů, které bylo zmíněno v úvodu tohoto příspěvku. Pokud chcete, aby vaše odkazy vypadaly méně jako odkazy na produkty a více jako interní odkazy, je to jeden ze způsobů, jak to udělat. To by mohlo zvýšit počet návštěvníků, kteří kliknou na vaše odkazy, i když v závislosti na tom, jak vaše krátké odkazy pojmenujete, by to mohlo selhat, protože vaši návštěvníci jsou přesměrováni na stránku, kterou neočekávali..

Pokud tuto funkci používáte eticky, můžete své externí odkazy stále lépe číst, aniž byste své čtenáře přiměli k návštěvě stránky, na kterou neočekávali, že dorazí.

Sledování kliknutí na odkazy

kliknutí na stopu

Společnou funkcí doplňků, které vám mohou pomoci s spravováním vašich externích odkazů, je to, že mohou také sledovat vaše krátké odkazy a říkat, kolikrát na ně vaši návštěvníci klikli. Tato data vám mohou pomoci s analýzou uživatelů a poskytnout vám představu o tom, jak úspěšné byly vaše techniky umisťování odkazů.

Pokud propagujete produkty jako přidružená společnost, může být užitečné mít vlastní údaje o sledování. To může pomoci, pokud máte jakékoli spory s přidruženou sítí, se kterou pracujete.

Výhody SEO

Odkazování na externí weby má za následek ztrátu Google PageRank nebo zředění „odkazové šťávy“ vašeho webu. Google, Yahoo a Microsoft přišli s cílem pomoci webovým mistrům s tím vypořádat se značka nofollow.

Tato značka může být přidána do odkazů, aby se zabránilo vyhledávacím strojům sledovat tyto odkazy a předávat některý z PageRank vašeho webu cílovému webu..

I když je dnes diskutabilní, jak je tento postup relevantní, pokud chcete snadný způsob, jak označit své externí odkazy jako nofollow, pak vám tyto pluginy pro správu odkazů, na které se budeme dívat, vám mohou pomoci s tímto.

Nejlepší doplňky pro správu odkazů a doplňky pro zamaskování přidružených odkazů

Jedná se o hlavní výhody těchto doplňků pro maskování a správu odkazů, takže se podívejme na nejlepší možnosti dostupné uživatelům WordPressu:

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite je bezplatný plugin pro zkracování URL Díky tomu můžete snadno spravovat své přidružené a další externí odkazy. Pomocí Pretty Link zkrácené odkazy použijí vaše doménové jméno k jejich vyčištění. Díky tomu mohou vaše odkazy vypadat důvěryhodněji a zároveň zakrývat stránky, na které skutečně odkazujete.

Kromě maskování vašich odkazů je můžete také efektivněji sledovat a spravovat, a to vše z jedné oblasti správy. Pokud chcete věci rozdělit, můžete upgradovat na verzi „Pro“. To zahrnuje sedm nových typů přesměrování a několik dalších funkcí.

Žízeňské pobočky

Žízeňské pobočky

Thirsty Affiliates je další bezplatný nástroj pro správu odkazů a maskování. Přestože tento plugin obsahuje uživatelsky přívětivý ovládací panel a užitečné sady funkcí, lze jej upgradovat zakoupením jednoho nebo více prémiových doplňků..

Jednou z vynikajících funkcí Thirsty Affiliates, která se nenachází v Pretty Link Lite, je to, že přidává tlačítko post editor pro rychlé přidávání nových odkazů a vkládání existujících odkazů do vašeho obsahu. To vám ušetří nutnost přepínání obrazovek pro nalezení odkazů a je spořič v reálném čase.

Díky možnosti vybrat si z prémiových doplňků a přidávat funkce, jako je automatické propojení, přesměrování geografické polohy a testování rozdělení, je to dobrá volba pro ty s pokročilejšími potřebami nebo pro ty, kteří si myslí, že jejich potřeby porostou budoucnost.

WP Wizard Cloak

WP Wizard Cloak

WP Wizard Cloak je zdarma k použití a obsahuje užitečnou funkci, která vám umožní poslat návštěvníky na konkrétní URL na základě jejich geografického umístění..

Můžete také vytvořit klíčová slova, která jsou automaticky převedena na odkazy, pokud jsou obsažena v příspěvku nebo stránce na vašem webu. Kromě toho získáte také přístup k některým užitečným statistikám, abyste zjistili, kolikrát klikají na vaše odkazy. Doplněk přidá do editoru příspěvků tlačítko, které velmi usnadňuje vkládání těchto odkazů do vašich příspěvků a stránek.

Přestože je tento plugin relativně nový, nabízí skvělou sadu konkurenčních funkcí a intuitivní uživatelské rozhraní.

Link Trackr

Link Trackr

Link Trackr je prémiové, hostované řešení pro větší webové stránky, které jsou připraveny na všechny profesionální nástroje pro správu odkazů, které tato služba poskytuje.

Tato služba pokrývá nejen správu a maskování odkazů, ale také rozdělení testů odkazů, sledování konverzí, sociální a virové marketingové nástroje a podrobné marketingové zprávy..

Základní balíček začíná na 9 USD měsíčně a je v nabídce 30denní záruka vrácení peněz, která vám pomůže při rozhodování, zda je to pro vás nástroj

Závěr

Jak vidíte, existuje spousta dobrých důvodů pro použití správy odkazů a maskovacího pluginu na vašem webu WordPress a stejně tak mnoho nástrojů, ze kterých si můžete vybrat.

Ať už chcete bezplatnou možnost, která zahrnuje základní správu odkazů nebo plně vybavenou prémiovou hostovanou službu, nebo něco mezi tím, existuje plugin pro splnění vašich potřeb a přizpůsobení rozpočtu.

Co si myslíte o maskování odkazů? Vadilo by vám, když weby maskovaly své odkazy? Jaké funkce byste chtěli vidět v pluginu pro správu odkazů? Prosím, podělte se o své myšlenky v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map