Nejlepší pluginy pro optimalizaci mobilních webů WordPress

Nejlepší pluginy pro optimalizaci mobilních webů WordPress

Věděli jste, že více než polovina internetového provozu ve Spojených státech pochází z mobilních telefonů? Podle této statistiky to dělá více než polovina lidí, kteří navštíví váš blog, ze svého smartphonu.


Jedním z hlavních způsobů propagace blogů jsou sociální média. Kdy jste naposledy otevřeli Facebook z vašeho počítače? Dobře, možná jsi to udělal dneska v práci.

Jde ale o to, že weby jako Facebook a Twitter se staly mobilními – alespoň pro spotřebitele, jako jsme my. Pravděpodobně čtete tento blogový příspěvek z telefonu nebo tabletu. Nemluvě o tom, že jste tento blogový příspěvek dostali prostřednictvím zpravodaje, zdroje nebo sociálních médií.

Jako majitel blogu si můžete opravdu dovolit, abyste nevěnovali pozornost svým mobilním čtenářům? Je pravděpodobné, že jsou vašimi nejvěrnějšími čtenáři. Proč? Jednoduše proto, že se rozhodli číst vaše pomocí nej chaotičtějšího zařízení na planetě.

Pokud chcete založit svou firmu a vydělat peníze z vašeho webu, budete muset přijmout sílu mobilního telefonu.

Dobře, to vyšlo kýčovité. Pokračujme. Jako platformu pro blogování jste tedy vybrali WordPress. Skvělý. Máte úžasné bezplatné téma WordPress, které je citlivé, připravené na mobilní zařízení a dokonce má podporu zobrazení sítnice.

Tady je háček. Mnoho těchto takzvaných „úžasných“ responzivních témat není vždy tak úžasných, jak jsou inzerovány. Může dojít k problémům se zarovnáním a nekonzistentnostem v mobilní verzi vašeho webu (které je mimochodem možné vyřešit bez pomoci vývojáře). A některá témata nepřijímají mobilní první přístup a jsou při načítání jednoduše vyloženě pomalá. Pamatujte, že návštěvník pravděpodobně opustí váš web, pokud se nenačte do 3 sekund. U mobilních zařízení tento časový rámec 3 sekundy neustále klesá. Ve skutečnosti si myslím, že budete souhlasit, když řeknu, že dva zdroje, které se dennodenně vyčerpávají, jsou čas a pozornost.

Takže v duchu šťastného mobilního čtení jsem sestavil tento seznam úžasných mobilních optimalizačních pluginů pro WordPress. Jinými slovy, tyto pluginy vám umožní vytvořit skutečně úžasnou mobilní verzi vašeho webu WordPress.

Než začneme, rychlé připomenutí, že nemusíte používat každý plugin v tomto seznamu. Sdílíme podobné pluginy a přestože by mohly nabízet trochu odlišné funkce, vyberte ten, který je pro vás nejlepší. Instalace zásuvných modulů s duplicitními funkcemi může na vašem webu způsobit problémy – zkuste tedy omezit to, co instalujete. To z cesty, začněme!

Zřeknutí se odpovědnosti: WPExplorer je přidruženým partnerem pro jeden nebo více produktů uvedených níže. Pokud kliknete na odkaz a dokončíte nákup, můžeme provést provizi.

Sada WordPress Mobile Pack

Doplněk WordPress Mobile Pack

Tento plugin obsahuje některé vážné zbraně, pokud jde o vytváření mobilních webových stránek. Plugin obvykle vykresluje mobilní verzi existujícího webu. Tento plugin prochází další kilometr a vytváří celou webovou aplikaci s využitím nejnovějších technologií HTML5.

Pokud si nejste jisti mobilním webem a webovou aplikací, může to pomoci. Pokud jste použili Facebook Lite ve skladovém prohlížeči Android, jedná se o mobilní web. Pokud v telefonu používáte nejnovější verzi prohlížeče Chrome, zobrazí se vám webová aplikace Facebooku.

Webové aplikace jsou mnohem plynulejší, pokud jde o UI a UX, mají offline synchronizaci, možnosti ukládání a fungují napříč všemi platformami včetně iOS, Windows Phone, BlackBerry OS a Android.

Jednou z nejlepších funkcí sady WordPress Mobile Pack je to, že vám umožňuje selektivně synchronizovat různé příspěvky, stránky a komentáře na základě cílového zařízení. Nabízí také prémiovou verzi, která má lepší možnosti přizpůsobení a vytváření témat, integraci s Google Analytics a reklamními sítěmi, jako jsou Google AdSense a DoubleClick, offline synchronizace a spoustu dalších úžasných funkcí..

Mobilní plugin WPtouch

WPTouch Responzivní WordPress Plugin

WPtouch, označený jako „originální“ mobilní plugin WordPress, převádí vaše stávající téma WordPress na krásnou, tekutou mobilní šablonu, která dodržuje pokyny pro návrh mobilních webů doporučené společností Google. Prémiová verze pluginu – WPtouch Pro nabízí celou řadu vylepšených témat pro blogy, firmy a specifická témata WooCommerce..

Můžete si také zakoupit další rozšíření, která přidávají bohaté možnosti inzerce, režim webové aplikace (podobně jako mobilní balíček WordPress), obsah „pouze pro mobily“, pokročilá typografie webu, ukládání do mezipaměti mobilních stránek a další. Tato rozšíření se pohybují od 10 do 20–20 USD a nabízejí vám flexibilitu při jejich individuálním zakoupení podle vašich potřeb – čímž získáte lepší kontrolu nad svým rozpočtem.

I když někteří mohou argumentovat, že stanovení ceny souvisejících příspěvků za plugin na 15 USD je příliš mnoho, alternativní řada myšlenek by mohla naznačovat, že by to výrazně zlepšilo kvalitu práce produkovaných.

AMP

Oficiální plugin AMP pro WordPress

Alternativně můžete místo přizpůsobení mobilního motivu zajistit, aby byl váš obsah kompatibilní s projektem Google Accelerated Mobile Pages. AMP je inzerován jako nabídka pro mobilní zařízení, funkce zvyšující rychlost, jako je načítání asynchronních zdrojů, statický systém rozložení, líné načítání, prioritizace zdrojů, předběžné vykreslování a další.

V zásadě – plugin AMP nabízí efektivní způsob zobrazení obsahu vašich stránek na rozhraní frontend podle pokynů společnosti Google pro formátování. A v backendu automaticky zkontroluje, zda vaše příspěvky a stránky chybí nebo jsou neplatné, což může způsobit problémy s ověřováním AMP. Usnadňuje vám mít krásný a uživatelsky přátelský UX s minimálním úsilím.

AMP pro WP

AMP pro WP zdarma WordPress Plugin

Ačkoli nejde o „oficiální“ plugin, AMP pro WP nabízí kromě základní integrace AMP spoustu skvělých funkcí. Například jsou přidána nastavení pro oblasti mobilních reklam, vlastní překlady jazyka AMP, oznámení push, 3 předdefinovaná rozvržení stránky AMP, možnosti strukturovaných dat, konce stránek, výzvy k akci, počáteční hodnocení atd. Plus AMP pro WP je kompatibilní s oblíbenými pluginy jako Yoast SEO, AddThis social sharing, Tvůrce stránek Elementor, Gutenberg, Kontaktní formulář 7, Gravity Forms a tun více.

Responzivní menu

Responzivní nabídka zdarma WordPress Plugin

Responzivní menu je rychlý způsob, jak na svůj web přidat mobilní nabídky flash. S více než 150 + možnostmi přizpůsobení existuje téměř neomezená možnost navrhnout vlastní nabídku. Použijte možnosti pro barvy, písma, obrázky na pozadí, animace nabídek, integrované vyhledávání, RTL a další. Jak název napovídá – všechny nabídky jsou citlivé a vypadají skvěle na většině zařízení.

WP Mobile Menu

WP Mobile Menu

Jako alternativu posledního zmíněného pluginu byste mohli zvážit nabídku WP Mobile Menu. Tento plugin také nabízí spoustu funkcí pro navrhování vlastních responzivních nabídek webů. I když je k dispozici méně možností, může to také usnadnit styl a přidat mobilní nabídku na váš web.

EWWW Image Optimizer

WordPress automaticky vytváří optimalizované verze obrázků v různých velikostech. Pomocí oblíbeného pluginu EWWW Image Optimizer WordPress můžete optimalizovat své nové i stávající obrázky na svém webu WordPress. Podporuje dávkovou bezeztrátovou nebo bezeztrátovou kompresi obrázků ve formátu JPG nebo PNG.

Smush

Komprese Smush Image

Smush je další plugin pro optimalizaci obrázků vyvinutý týmem WPMU, který slibuje 2x lepší kompresi s prémiovou verzí. Bezplatná verze však omezuje maximální velikost vstupního obrázku na 5 MB. Navíc zásuvný modul nabízí další funkce pro líné zatížení, změnu velikosti obrazu, automatickou optimalizaci, hromadný smeč (až 50 obrázků najednou) a další.

a3 Lazy Load

a3 Lazy Load WordPress Plugin

Načtení optimalizovaných obrázků stále trvá dlouho. Chcete-li minimalizovat přenos dat a zlepšit dobu načítání webu, můžete použít plugin a3 Lazy Load. Podstata zásuvného modulu spočívá v kódu JavaScript Lazy-Load-xt, který odkládá načítání obrázků, videí, prvků iframe a post. Definujte své líné zatížení poštou, stránkou, typem příspěvku, widgetem atd. Plus a3 Lazy Load zahrnuje volitelné efekty před načtením, kompatibilitu AMP, podporu obrázků WebP a kompatibilitu s nejoblíbenějšími pluginy (JetPack, Elementor, WooCommerce atd.).

Lazy Loader

Doplněk Lazy Loader WordPress

Obrázky, zvukové soubory, videa a prvky iframe se nenačítají, dokud není výřez aktivní, když používáte Lazy Loader. V případě, že má prohlížeč zakázán JavaScript, elegantně se degraduje, tj. Přestane fungovat bez porušení webu. Obrázky budou načteny obvyklým způsobem. Jinými slovy, obrázky jsou načteny pouze tehdy, když je posunete dolů, abyste je viděli – tj. Jste ve výřezu obrázku.

Otestujte svůj mobilní web

Google Mobile Friendly Test

Google Mobile Friendly Test

Google má svůj vlastní tester stránek, který je vhodný pro mobilní zařízení a který vám dává přizpůsobená doporučení na základě toho, co na vašem webu chybí.

Jakmile svůj web optimalizujete pro mobilní zobrazení, je čas jej vyzkoušet. Pokud je výsledek dobrý, je dobré jít! Poklepejte si na záda. Pokud jsou však výsledky záporné, stačí pracovat na navrhovaných změnách a bude dobré jít.

Zabalení

Vytvoření mobilního webu je snadné. Vytváření mobilního webu, který převádí, není.

Naším cílem v tomto článku bylo ukázat vám, jak můžete optimalizovat svůj mobilní web WordPress. Každá studie provedená v oblasti mobilních trendů jednomyslně dochází k závěru, že bude růst pouze exponenciálně. Google již začal používat mobilní použitelnost jako důležitý faktor hodnocení.

Prošli jsme seznamem pluginů. Nyní se ujistěte, že jsme na vítězné straně!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map