Nejlepší doplňky WordPress pro blogy s více autory

Provozování webových stránek je obtížné. K dispozici je pouze 24 hodin denně a úkoly se rychle hromadí; psaní obsahu, marketing, propagace prostřednictvím sociálních médií, a odpověď na jakékoli dotazy je vyčerpávající, nemluvě o časově náročné.


Nejúspěšnější lidé si rychle uvědomí, že dokážou udělat jen tolik sami, a podnikání jednoho člověka může jít jen tak daleko. V určitém okamžiku má smysl vlastníka firmy delegovat určitou odpovědnost: umožňuje pracovníkům specializovat se a zajistit, aby všechny úkoly byly provedeny včas. Velký, vysoce kvalifikovaný tým dokáže lépe rozšířit web než jeden blogger pracující sólo.

Pro bloggery obsah je vaše podnikání. Čím více kvalitního obsahu zveřejníte, tím populárnější se stanete, tím více provozu budete přitahovat a rychleji vaše podnikání poroste. Jakmile vaše webové stránky začnou generovat příjmy, je rozumné začít najímat spisovatele, aby vytvářeli obsah vaším jménem – není divu, že většina větších webů přispívá několika autory, včetně zde v aplikaci WP Explorer.

Přestože výhody práce se spisovateli jsou jasné, není to bez problémů. Budete mít další problémy s komunikací a spoluprací, potřebujete řešení pro kontrolu a úpravu autorského díla, abyste zajistili, že kvalita je trvale vysoká, a musíte zajistit, aby autoři získali kredit, který si za každý kus zaslouží..

K vyřešení těchto problémů bylo vyvinuto několik pluginů WordPress, které vám pomohou efektivně spravovat váš blog pro více autorů. Dnes vám chci představit šest z nejlepších.

Dobrý spisovatel zkontrolovat zdarma WordPress Plugin

Pokud jste zvyklí dělat všechno na svém webu pro sebe, může být předání odpovědnosti za produkci obsahu nervózně zničující – konec konců, jak bude někdo jiný schopen vyhovět vašim bezvadně vysokým standardům?

Doplněk Good Writer Checkify je skvělým řešením tohoto problému. Můžete přidat až deset „tipů“, které autoři sledují, a které jsou zobrazeny v metaboxu pod každým příspěvkem. Autoři pak mohou použít toto jako kontrolní seznam, aby zajistili, že implementují vaše návrhy. Doplněk se může také zdvojnásobit jako průvodce stylem: váš kontrolní seznam může obsahovat tipy na optimalizaci SEO nebo formátování osvědčených postupů.

Uživatel Role Editor Zdarma WordPress Plugin

Editor uživatelských rolí

WordPress umožňuje uživatelům přiřadit pět různých „rolí“, včetně administrátora, editora a autora. Každá role přichází s vlastní sadou akcí, které mohou uživatelé v této skupině provádět – jinak známé jako oprávnění. Správce může dělat, co se mu líbí, ale Autoři čelí dalším omezením – například nechcete, aby nepoctivý autor publikoval obsah, který administrátor neschválil, nebo nemáte přístup k nastavení motivu. Většina uživatelských omezení je logická, ale někdy budete chtít udělit oprávnění skupině uživatelů k provedení konkrétní akce, kterou WordPress ve výchozím nastavení nepovoluje.

Plugin Editor uživatelských rolí vám dává úplnou kontrolu nad tím, jaké akce může provádět každá skupina uživatelů. Existuje seznam základních funkcí, z nichž si můžete vybírat – například nahrávání médií, přidávání pluginů a publikování příspěvků – a můžete také nastavit vlastní akce. Plugin také umožňuje přidat vlastní uživatelské role, protože výchozí pět uživatelských rolí nemusí být dostatečné pro úplné oddělení vašich uživatelů.

Edit Flow Free WordPress Plugin

Upravit tok

Upravit tok je fantastický plugin pro správu redakčního workflow. To je zvláště užitečné, pokud máte pracovní sílu složenou z více než jen autorů – například pokud pracujete také s editorem. Plugin obsahuje vizuální kalendář pro plánování vašich příspěvků, ale také vám umožňuje připojit řadu vlastních stavy k článku. Díky tomu bude pro vaši pracovníky snadná spolupráce: například po prvním konceptu by autor mohl přepnout stav článků na “Potřebuje úpravy” aby editor mohl úlohu rychle převzít.

Doplněk Edit Flow také usnadňuje lepší komunikaci mezi vaším týmem. Pod textovým editorem mohou editoři a autoři zanechat soukromé komentáře. Příslušným uživatelům bude také oznámena změna stavu nebo komentář k jednomu z jejich článků.

Autor Avatar Seznam Zdarma WordPress Plugin

Seznam autorů Avatars

Pokud chcete přilákat ty nejlepší autory, kteří pracují na vašem webu, musíte jim za jejich úsilí poskytnout patřičný kredit. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zahrnout do vašeho postranního seznamu seznam avatarů autorů – je to také užitečné pro návštěvníky, kteří mohou rychle najít příspěvky svých oblíbených autorů.

Avatarův seznam autorů je skvělý plugin pro tento účel. Seznam avatarů můžete přidat na postranní panel pomocí vyhrazeného widgetu, nebo můžete použít jednoduchý zkratkový kód a přidat jej kdekoli v rámci konkrétního příspěvku nebo stránky. Poskytuje vám úplnou kontrolu nad zobrazováním avatarů vašeho autora tím, že vám umožňuje vybrat z řady možností přizpůsobení. Pro začátek si můžete vybrat název oblasti (pouze při použití widgetu), zvolit počet avatarů autorů, které se mají zobrazit, a velikost miniatury. Máte také možnost zobrazit vedle avatara krátkou biografii autora a vybrat způsob, jakým jsou avatary řazeny – můžete také jít v náhodném pořadí. Když návštěvník klikne na jeden z obrázků autora, budou přesměrovány přímo na články napsané touto osobou.

Fancier Autor Box od Themato Soup Zdarma WordPress Plugin

Fancier Autor Box

Na blogu s více autory budou příspěvky napsané některými autory rezonovat s konkrétními členy publika více než s ostatními. Pokud chcete, aby tito návštěvníci zůstali na vašem webu déle, měli byste jim usnadnit hledání článků jejich oblíbených autorů. Fancier Autor Box od Themato Soup umožňuje vytvořit tabbed bio sekce autora, přičemž jedna karta je věnována nejnovějším příspěvkům autora.

Vaši autoři budou tento plugin také milovat, protože vám umožní vytvořit skvěle vypadající autorský bio box, který bude mít více pozornosti. Můžete upravit barvu ohraničení, pozadí a karet tak, aby odpovídala stylu vašeho webu. Biologové pole autora můžete také propojit se sociálními kanály, na kterých jsou aktivní, a zobrazit barevnou ikonu pro kteroukoli z deseti sociálních sítí, které plugin podporuje.

Spoluautor Plus zdarma WordPress Plugin

Spoluautoři Plus

Ve výchozím nastavení vám WordPress umožňuje připočítat na každého příspěvku pouze jednoho autora – to znamená pouze jednu biografii autora. Vzhledem k tomu, že dnešní preference publika pro dlouhodobý obsah není neobvyklé, aby dva nebo dokonce tři autoři spolupracovali na jednom článku. Doplněk pro spoluautor Plus vám umožňuje věnovat náležitý kredit Všechno svým pracovitým autorům tím, že vám umožní vložit více řádků pod konkrétní článek. Spoluautoři pak mohou upravit jakýkoli ze svých článků.

Spoluautor Plus je užitečný plugin pro každého, kdo chce přijímat jednorázové příspěvky od přispěvatelů. WordPress vyžaduje, aby uživatel měl na psaní článku připisován vlastní uživatelský účet – příliš mnoho úsilí pro autora, který přispívá pouze jedním příspěvkem. Spoluautor Plus vám však umožňuje přidávat autory vedlejší linky bez účet WordPress na vašem webu – stačí vytvořit profil hosta a je dobré jít.

Závěrečné myšlenky

Samozřejmě existuje mnoho dalších pluginů, z nichž si můžete vybrat, ale dnes nabízené pluginy jsou řešení pro šest různých a jedinečných problémů, s nimiž se můžete setkat..

Instalací těchto pluginů můžete překonat většinu problémů spojených s provozováním blogu pro více autorů. Účinným řízením vaší pracovní síly můžete využít další pracovní sílu, kterou máte k dispozici – což zase umožní, aby váš blog rostl mnohem rychleji.

Můžete doporučit další pluginy pro majitele blogů s více autory? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map