Stejně jako je WordPress, vždy existují určité problémy a závady, s nimiž se vlastníci webových stránek budou pravděpodobně muset v určitém okamžiku vypořádat. Tyto problémy můžete řešit tvrdě – ručně – nebo snadným způsobem – pomocí pluginu.
Existuje řada pluginů WordPress, které odstraňují „potíže“ z „odstraňování problémů“ a zcela zefektivňují chod webové stránky. Zde je 8 zásuvných modulů pro WordPress, které vám majitelům a vývojářům webových stránek usnadní trochu života:
Contents
1. WP Zmeškaný plán Oprava selhala budoucí příspěvky
Funkce pro plánování příspěvků je dar z nebes, zejména pro ty, kteří dávají přednost hromadnému blogování a zveřejňování svých článků v různých časech, takže se navzájem nepřekrývají. Pokud však pořád naplánujete své příspěvky, možná jste si všimli, že občas se příspěvek z nějakého důvodu nepodaří zveřejnit..
To může být velmi frustrující, zejména pokud nejste o tomto selhání publikování informováni, dokud nenarazíte na chybu na panelu administrátora. Nikdo nemá rád tuto obávanou zprávu „Zmeškaný plán“! WP Zmeškaný plán Oprava se nezdařila Budoucí příspěvky WordPress plugin může pomoci vyřešit tento problém. Správně pojmenovaný tento plugin prohledá váš web WordPress, aby zkontroloval naplánované příspěvky, které zmeškaly datum zveřejnění, a poté pokračuje a publikuje je. Je to šikovný malý plugin, který vášmu serveru nijak nebrání.
2. Akismet
Spam je bolest, ale naštěstí existují zásuvné moduly vyvinuté speciálně pro jejich řešení. Akismet WordPress plugin je populární. Vlastně nemá na výběr, ale být populární, protože přichází předem nainstalovaný ve všech verzích WordPress.
Ačkoli to nemusí být nutně bláznivé, je docela dobré zabraňovat většině spamů a roboti se budou snažit vrhnout na váš komentář. Akismet zkontroluje všechny komentáře, které jsou na vašem blogu, a poté je analyzuje, zda se podobají spamovým materiálům. Někdy to škytá, proto je třeba pravidelně kontrolovat složku se spamem. Někdy jsou legitimní komentáře označeny jako spam, takže je třeba je občas ručně zkontrolovat.
3. WP-Optimize or Optimize Database po odstranění revizí
Když je váš revizní systém přetížen, databáze vašich stránek se může poměrně rozšířit, což zefektivňuje provoz vašich stránek jen málo. Ve skutečnosti může značně zablokovat vaše stránky. WP-Optimize WordPress plugin pomáhá zmenšit databázi tak, aby vaše webové stránky fungovaly hladce a efektivněji. Tento plugin provádí tento úkol tím, že se stará o věci, jako jsou revize příspěvků, staré komentáře nebo automatické pracovní příspěvky. Optimalizace databáze po odstranění revizí plugin dělá hodně stejnou věc, která může snížit velikost databáze o více než polovinu.
4. Odkazy na stránku
Propojení na interní stránky a externí weby je vždy dobrým zvykem, když se pokoušíte stoupat po pozicích Google, zejména pokud tyto odkazy ukazují na autoritní stránky. Ale někdy to může být opravdová bolest dělat to ručně. Nikdo nemá rád ponořený do zapojeného procesu, jen aby upravil některá nastavení. S Odkazy na stránku na plugin WordPress, vše, co musíte udělat, je zapnout nebo vypnout.
Tento plugin usnadňuje přenos provozu na starou stránku a přesměruje ji někam jinam. Tento šikovný malý plugin vám pomůže přidat metabox do vašeho editoru příspěvků, kde si můžete zdarma vybrat přizpůsobenou adresu URL, kterou chcete zadat do textového pole. Tímto způsobem, jakmile dorazí provoz, bude automaticky směrován na externí odkaz.
5. Zakázat komentáře
Pokusili jste se někdy zakázat komentáře na celém svém webu? Je to těžší, než by se zpočátku mohlo zdát. Ale je to příležitostně, z různých důvodů. Nejen to, ale odstranění poznámek, které již byly učiněny na front-endu, vyžaduje trochu technologických znalostí, včetně kódování. Ne každý uživatel WordPress ví, jak kódovat nebo upravovat svá témata.
Naštěstí je tu šikovný plugin, který se o to postará: Zakázat plugin WordPress pro komentáře. To vám dává možnost vypnout komentáře, ať už se jedná o celý váš web, nebo pouze poštou. Pokud chcete, aby komentáře byly úplně odstraněny, plugin dokonce způsobí, že formulář komentáře zmizí. Pokud chcete zakázat komentáře k určitému příspěvku, formulář komentáře bude odstraněn pouze u tohoto příspěvku. Existující komentáře však mohou zůstat, pokud se rozhodnete je zachovat.
6. iThemes Security
Je důležité mít plán zálohování v případě, že dojde k selhání serveru nebo dojde k nějakým jiným náhodným událostem na vašem webu. Každý to ví. Ale ne každý ve skutečnosti podniká kroky nezbytné k pravidelné zálohování svých webových stránek, hlavně proto, že je to druh nepříjemnosti. Pravda je, že absolutně musíte být schopni obnovit svůj web ze zálohy, pokud by se stalo něco špatného, ve velmi krátkém časovém období.
iThemes Security plugin to provede automaticky za vás. Umožňuje vám vytvářet zálohy webu, ať už zcela nebo částečně. To zahrnuje vaši databázi a nainstalované doplňky. K provedení tohoto typu funkce byly vyvinuty další pluginy, ale iThemes Security je pravděpodobně nejlepší. Má spoustu funkcí a dává vám příležitost obnovit zálohu během několika minut.
7. WordPress SEO od Yoast
Udržování optimalizace vašeho vyhledávače webových stránek může být docela obtížné, vzhledem ke všem malým faktorům, na které musíte myslet, včetně metaznaček, popisů stránek apod. Pokud jde o SEO, WordPress SEO od Yoast je nutností. Poskytuje vám úplnou kontrolu nad popisy metadat, názvů stránek a klíčovými slovy pro vaše stránky, příspěvky a kategorie.
Tento plugin také říká robotům vyhledávače, co dělat v případě nofollow, follow, no index, index atd. Můžete si také přizpůsobit popisy Facebooku a Twitteru jednotlivým příspěvkům. To znamená, že pokud byste raději nepoužívali výchozí pole popisu metadat.
8. Digg Digg
Sociální média. Je to všude. A pokud jste na tento rozjetý vlak ještě neskočili, tak vám chybí, zvláště když se předpokládá, že váš web bude generovat zisk. Pokud nevíte, kde začít, zvažte instalaci Doplněk Digg Digg WordPress, který přidává plovoucí pole na stránkách a příspěvcích na vašem webu a umožňuje návštěvníkům sdílet váš obsah pouhým kliknutím.
Tento plugin WordPress zpracovává všechny stránky sociálních sítí, na které můžete zahodit, včetně Facebooku, LinkedIn, Twitteru, Google+, Instagramu, Pinterestu atd. Můžete si přizpůsobit typ služeb, které chcete svým uživatelům ukázat, a nemusíte používat ty, o kterých si myslíte, že nebudou pro váš web k ničemu. Celkově vzato, je nutné nejprve se ponořit do hlavy sociálních médií.
Tam jsou spousty pluginů, které se vznášejí kolem, které mohou vyřešit některé z nejčastějších problémů s WordPress, zejména pokud jste trochu mokrý za ušima o platformě. Doufejme, že předchozí seznam bude stačit k tomu, aby váš web fungoval (a udržoval to tak!).
Existují nějaké doplňky, které chcete použít k řešení problémů nebo zefektivnění operací na webu? Dejte mi vědět v sekci komentářů níže!