8 nejlepších importů a exportů pluginů WordPress

Nejlepší import a export WordPress pluginů

Jakýkoli web, který byl nějakou dobu kolem, začíná shromažďovat data v jeho databázi. Ať už jsou to uživatelé, zákazníci, obrázky, témata, příspěvky, SEO nebo cokoli jiného, ​​najde místo uvnitř vašeho WordPress. Někdy můžete chtít tato data přesunout na jiná místa. Řekněte z jednoho webu WordPress na jiný web nebo platformu. Možná budete chtít získat přístup k uživatelským datům a aktualizovat seznamy odběrů nebo přesunout prodejní data do svého účetního systému.


Podobně v určitém okamžiku můžete chtít importovat data na svůj web WordPress. K tomu může dojít, pokud vytváříte nové subdomény, které vyžadují stejné uživatelské účty. Nebo pokud přecházíte na zcela nového hostitele. Samozřejmě to můžete spravovat pomocí phpMyAdmin z ovládacího panelu (o kterém se můžete dozvědět v našem návodu k migraci průvodce WordPress). Ale ne všichni z nás se chtějí vypořádat s phpMyAdminem, nebo dokonce navštívit ovládací panel. Zde mohou být užitečné pluginy pro import a export dat z / na váš web WordPress.

Nativní možnosti importu / exportu WordPress

S WordPress se můžete vždy vrátit zpět k nativní funkci importu / exportu. Pomocí nástroje import můžete importovat obsah webu, jako jsou příspěvky nebo komentáře z jiných platforem, do WordPress.

Nativní import WordPress

Chcete-li exportovat obsah, WordPress vytvoří soubor XML, který můžete stáhnout a uložit do počítače. Tento soubor může obsahovat příspěvky, stránky, komentáře, vlastní pole, kategorie a značky. Poté pomocí funkce Import v jiné instalaci WordPress můžete soubor nahrát na tento web.

Funkce nativního exportu WordPress

Ale pohodlnější způsob, jak to zvládnout, je použití pluginů WordPress. Níže uvádíme ukázky zásuvných modulů WordPress, které pomáhají importovat nebo exportovat konkrétní datové bloky do az vašeho WordPress (na rozdíl od obecných migračních pluginů, které vám mohou pomoci přesunout celý váš web). Ušetří vám to problém s obnovením sekcí webových stránek na jiném místě.

Začněme s pluginy. Někteří mohou pohodlně importovat a exportovat všechna data na vašem WordPress, zatímco jiní přenášejí konkrétní datové sady. Čtěte dál a dozvíte se více!

Zřeknutí se odpovědnosti: WPExplorer je přidruženým partnerem pro jeden nebo více produktů uvedených níže. Pokud kliknete na odkaz a dokončíte nákup, můžeme provést provizi.

1. Importujte jakýkoli soubor XML nebo CSV do WordPress

Importujte jakýkoli soubor XML nebo CSV do pluginu WordPress

Pokud máte v souborech CSV spoustu dat, tento plugin vám pomůže pohybovat se ve čtyřkrokovém procesu pomocí jednoduchého rozhraní drag and drop. Není nutné, aby soubory XML nebo CSV musely být v jakémkoli konkrétním formátu nebo velikosti struktury. Plugin rozdělí soubory určené k importu na spravovatelné kousky a můžete jej nastavit tak, aby importoval větší soubory nebo také zrychlil import. Importuje všechna data, včetně atributů a pracuje se speciálními znaky, jako jsou arabština, hebrejština a čínština.

Nejen existující data na jakémkoli CMS, můžete použít tento plugin k importu živých datových zdrojů, jako jsou nabídky akcií, sportovní skóre nebo živé nabídky. Co když chcete data exportovat? Tento plugin se integruje s doprovodným pluginem, Exportujte data WordPress do XML / CSV což vám umožní exportovat téměř cokoli. Poté budete moci data upravovat v Excelu a odesílat je na libovolné místo.

Verze Pro umožňuje provádět více, jako je import dat do vlastních polí nebo import obrázků. Umožňuje také import z živé adresy URL nebo kontrolu souboru na aktualizace a úpravy podle potřeby. Pokud jste uživatelem WooCommerce, možná vás také bude zajímat Dovozce XML a CSV pro všechny typy produktů WooCommerce.

2. Konečný dovozce CSV

Špičkový plugin pro dovozce CSV

Pokud potřebujete plugin, abyste pravidelně prováděli velké zatížení, může být právě ten, který potřebujete, Ultimate CSV Importer. Může importovat téměř cokoli – příspěvky, komentáře, recenze (z hodnocení zákazníků WP) a také SEO pole z SEO All-in-One. Nezastaví se tam, importuje vlastní příspěvky, vlastní pole a dokonce i obrázky z externích adres URL, jako je Pixabay nebo Shutterstock. Rychlost importu lze také zvýšit. A co je hezké, je to, že může eliminovat duplicitní obsah a omezit nadýmání v databázi. Typy příspěvků se importují s taxonomií, více kategorií a více značek. Plugin pracuje s multisites a doplněk pomáhá přesouvat obsah ve formátu CSV.

Všechny výše uvedené akce můžete provádět zdarma, ale pokud si zakoupíte licenci Pro, můžete udělat více. Bude provádět pravidelné aktualizace webových stránek bez jakéhokoli ručního zásahu a podporuje vícejazyčné weby. Všechny importované moduly jsou spravovány ve správci souborů a jsou udržovány podrobné protokoly. Vývojáři budou také rádi, protože funkce pluginu mohou být rozšířeny.

3. Woo Import Export

Woo Import Export Plugin

Informace a stahování

Náš další plugin, Woo Import Export, je určen výhradně pro uživatele WooCommerce. Tento prémiový plugin může importovat nebo exportovat všechna data týkající se vašeho obchodu, od produktů, kategorií produktů a objednávek k uživatelům a kupónům. Budete si moci vybrat pole, která chcete importovat nebo exportovat, použít filtry a naplánovat import / export, jakož i udržovat protokoly veškeré importní / exportní aktivity.

Plugin pracuje s formáty CSV a může také čerpat data z adres URL. Nabízí náhled všech importovaných / exportních dat, takže si můžete být jisti, než stisknete tlačítko import / export. S podporou WPML nebude více jazyků představovat problém.

4. Widget Dovozce a Vývozce

Doplněk pro dovozce a vývozce widgetů

Widget Importer and Exporter je jednoduchý a inteligentní plugin, který dělá přesně to, co název napovídá. Nabízí snadný způsob, jak přesouvat widgety na jiný web, a je zvláště užitečný při přidávání widgetů do motivu. Kliknutím na tlačítko Export vytvoříte soubor JSON obsahující widgety a jejich nastavení. Chcete-li soubory importovat, jednoduše je stáhněte do požadovaného umístění, ať už na jiném webu nebo na stejném webu. Po dokončení importu uvidíte, co se děje s widgety v úhledné tabulce.

Plugin během importu slepě nestáhne všechny widgety. Widgety, pro které neexistuje žádná specifikovaná oblast widgetu nebo které vaše téma nepodporuje, jsou vyloučeny. Podobně se widgety, které již existují v novém umístění, ukládají jako neaktivní widgety. Vývojáři mohou data před importem filtrovat.

Tento oblíbený widget je k dispozici ke stažení zdarma v úložišti pluginů WordPress.

5. Export / import Customizer

Plugin pro export / import Customizer

Pokud máte motiv, který vypadá přesně tak, jak chcete, a chcete jej zkopírovat na jiný web, může to pomoci Export / Import Customizer. Předtím se však musíte ujistit, že vaše motiv používá k nastavení WordPress Customizer a že je aktivní. Poté budete moci přenést nastavení přímo z rozhraní Customizer. Všechna nastavení a možnosti lze přenést.

Netřeba dodávat, že to funguje pouze v případě, že importujete nastavení do stejného nebo podřízeného motivu jako původní nastavení.

Při importu máte možnost vyloučit obrázky. Vývojáři mohou pomocí filtrů filtrovat možnosti, které nejsou součástí přizpůsobovače. Po dokončení importu se stránka aktualizuje a uvidíte všechny zobrazené změny. Tento plugin usnadňuje obnovení nastavení WordPress Customizer. Pokud má téma nekonečné možnosti, oceníte potřebu tohoto pluginu.

6. Importujte uživatele z CSV pomocí Meta

Importujte uživatele z CSV pomocí pluginu Meta

Importovat uživatele z CSV pomocí meta je užitečné, pokud chcete importovat tisíce uživatelů ve formátu CSV přímo do WordPress během několika sekund. Vlastní uživatelská data lze automaticky zahrnout a lze je použít k úpravě uživatelského profilu.

Budete moci uživatelům přiřadit role a rozesílat jim e-maily. E-maily jsou přizpůsobitelné a lze je uložit jako šablony. Můžete jej nastavit tak, aby se uživatelé pravidelně importovali a také aktualizovali všechna uživatelská data. Kromě toho je plugin kompatibilní s mnoha dalšími členskými doplňky. Současně háčky dodávané s pluginem umožňují vývojářům rozšířit funkce.

7. Exportujte všechny adresy URL

Exportovat všechny pluginy URL

Exportovat všechny adresy URL je jednoduchý plugin, který na vašem webu vytvoří stránku se seznamem všech titulů, kategorií a adres URL. Odtud můžete rychle zkontrolovat publikované stránky a příspěvky, jakož i příspěvky naplánované na publikování. Můžete exportovat data a roztřídit je podle typů příspěvků.

Tento plugin je užitečný, pokud chcete zkontrolovat všechny adresy URL svého webu nebo při pokusu o přesměrování 301 pomocí htaccess. Budete moci filtrovat adresy URL podle autora a přiřadit preferovaná jména k souborům CSV a také generovat názvy souborů náhodně, abyste chránili citlivá data..

8. Export médií s vybraným obsahem

Exportovat média s vybraným doplňkem obsahu

Normálně při exportu příspěvku nejsou související mediální soubory s příspěvkem exportovány. Exportovat média s vybraným obsahem přidá možnost, která po zaškrtnutí vyhledá doporučený obrázek a přílohy k exportu spolu s tímto příspěvkem. Jednoduché, ale užitečné.


Data se pro webové stránky stávají stále důležitějšími a možná budete možná muset přesunout své stránky mezi weby. Pluginy WordPress obsažené v tomto příspěvku mohou pomoci osvětlit váš úkol. Vyzkoušejte je a dejte nám vědět, jak pro vás pracovali.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map