3 věci, které možná nevíte o zásuvném modulu Gravity Forms

Gravity Forms je zásuvný modul WordPress, který je vhodný pro mnoho výkonných uživatelů a vývojářů. V tomto příspěvku objevujeme skupinu méně známých, ale výkonných funkcí tohoto skvělého pluginu pro vytváření formulářů.


„Funkční slepota“ je termín, který používám k popisu toho, jak někteří uživatelé (včetně mě!) Pracují se softwarem. To se týká skutečnosti, že když používáte kus softwaru nebo zásuvného modulu, budete často používat funkce, které znáte, a ponechat svět funkcí mimo přední dveře v chladu. Každý, kdo použil Photoshop, bude vědět, co tím myslím, používáte nástroje, které znáte, a zbytek – dobře se toho jednoho dne naučíme, že?

Přestože mnoho uživatelů rozumí základnímu použití pluginu Gravity Forms, stačí k vytvoření formuláře a jeho vložení na stránku WordPress, existuje obrovské množství dalších skvělých věcí, které tento plugin může udělat.

Umožňuje tedy kopat do jednoho z nejpopulárnějších pluginů WordPress pro vytváření a správu formulářů a ukázat vám pár skvělých věcí.

Zobrazit a skrýt pole na základě vstupu uživatele

Vidíte to ve formulářích po celém webu, ukážete uživateli nové pole založené na vstupu, který zadal na existujícím poli, což je užitečné v mnoha situacích. Například když uživatel vybere možnost ze zaškrtávacího políčka a na tuto odpověď byste chtěli položit další otázku.

Podívejte se na tento příklad: pokud si uživatel vybere první dvě možnosti, nechceme, aby se nic nestalo, pokud si vyberou třetí, chceme jim položit druhou otázku.

Gravitace vytváří podmíněnou logiku

Gravity Forms volá tuto funkci Podmíněná logika. V editoru formulářů (viz následující snímek níže) v pokročilé sekci existuje možnost tuto možnost zapnout. Pak uvidíte, kde lze nastavit logiku, v mém příkladu se nyní druhé pole zobrazí, pouze když uživatel zkontroluje Darth Vader.

Povolit podmíněnou logiku v gravitačních formulářích

Docela v pohodě, co? A snadné. Tohle je jen špička ledovce, chvilku si zahrajte s těmito možnostmi a uvidíte, jak mocné to může být.

Předvyplnění polí pomocí řetězce dotazů

Představte si tuto situaci: máte web WordPress, který obsahuje řadu produktů. Když uživatel zadá dotaz, který jim chcete uložit, je obtížné zaškrtnout políčko a uvést produkt, o který se zajímají, místo toho stránku zjistit že přišli a zaškrtli políčko pro ně.

Zde je příklad, jak může toto pole vypadat.

Gravitace tvoří pole

Takže na každé z vašich produktových stránek, na které odkazujete na dotazovací formulář, nastavíme speciální adresu URL řetězce dotazů, která bude produktem procházet do dotazovacího formuláře.

Začněme s nastavením pole. V editoru Gravity Forms vyberte pole a poté vyberte Pokročilý tab. V dolní části zaškrtněte políčko pro povolení dynamické populace pro toto pole a zadejte název parametru; Použil jsem enquiryType, viz obrázek níže.

Povolit předpopulaci

Nyní umístíme odkaz ze stránky produktu na dotazovací formulář a musíme odeslat produkt, který je pro danou stránku relevantní. Je to stejně jednoduché jako přidání parametru na adresu URL jako řetězec dotazu.

Příklad: V níže uvedeném příkladu jej použijete jako odkaz na dotazovací formulář Žluté widgety bude automaticky vybrána.

http://yourDomain.com/enquiry/?enquiryType=Yellow+widgets

Než opustíme tento, další dva rychlé tipy

 1. U adresy URL se rozlišují malá a velká písmena, takže pokud jste v názvu parametru použili velká písmena, použijte ji také v adrese URL
 2. URL musí být kódováno; zkrátka vložte znaménko plus (+), kde by za normálních okolností byly mezery

Ukažte, kde byl formulář vyplněn

Tento poslední tip je skvělé vidět, které stránky převádějí dotazy více než ostatní. Udělejte situaci, kdy máte formulář na více stránkách na vašem webu, nebo jej můžete mít na postranním panelu vašeho webu, takže je na všech stránkách.

Chystáme se přidat skryté pole, které uživatel neuvidí, které jednoduše odešle stránku WordPress prostřednictvím formuláře. Když to vidíte v sekci položky Gravity Forms, data jsou zde k vidění.

Gravity Forms skryté polePostupujte podle těchto několika kroků:

 1. Do formuláře vložte skryté pole (pod ním jsou skrytá pole) Standardní pole)
 2. Označte pole, nazval jsem to Informace o stránce
 3. Klikněte na ikonu Pokročilý Chcete-li zobrazit výchozí hodnotu pro nové pole, klepněte na kartu

Nyní zde nastavíte hodnotu, která bude předána formulářem. Můžete si vybrat ze dvou možností: Název stránky / příspěvku nebo úplná adresa URL stránky nebo příspěvku – záleží jen na vás, které chcete.

Gravity Forms nastaví výchozí hodnotu

Takže máte tři skvělé funkce. Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete více informací o nich, zanechte prosím komentář!

Získejte gravitační formuláře

Kliknutím na banner níže přejdete do aplikace Gravity Forms a dozvíte se více o pluginu a podívejte se na možnosti jejich stanovení cen.

Navštivte Gravity Forms

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map