3 pluginy WordPress pro kompletní zvládnutí sociálních médií

Pokus o úspěch v marketingu sociálních médií je složité podnikání. Jemné nuance spojené s nutností lidí hromadně sdílet váš obsah jsou nesmírně obtížné zvládnout a člověk musí být velmi nápaditý, aby se stal virovým jako je Twitter nebo Facebook.


Jak již bylo řečeno, skutečné probíhající akce potřebné k usnadnění úspěšné interakce sociálních médií s vaším webem WordPress mohou být zcela automatizovány bez negativních vedlejších účinků. Každý nový příspěvek by měl být automaticky sdílen s profily vaší sociální sítě, návštěvníci by měli mít možnost snadno sdílet váš obsah a měli byste být schopni analyzovat svůj nejúspěšnější obsah bez použití ručního sběru dat..

V tomto příspěvku chci doporučit tři doplňky pro sociální média WordPress, které potřebujete, aby se výše uvedené skutečnosti staly realitou. Po nainstalování těchto pluginů bude interakce sociálních médií zcela automatizovaná, takže se můžete soustředit na důležité aspekty zvyšování popularity sociálních médií.

Zřeknutí se odpovědnosti: WPExplorer je přidruženým partnerem pro jeden nebo více produktů uvedených níže. Pokud kliknete na odkaz a dokončíte nákup, můžeme provést provizi.

1. Automatický plakát NextScripts Social Networks (SNAP)

Téměř určitě máte profil na Facebooku a Twitteru a možná mnoho dalších. Pinterest, Google+, LinkedIn, Tumblr … seznam pokračuje. Publikování čerstvého obsahu do všech vašich profilů sociálních médií může být více než trochu únavné.

Naštěstí existuje automatizované řešení. Chytrá zkratka stranou, SNAP je odpovědí na únavný úkol publikování čerstvého obsahu na vašem blogu do sociálních sítí. Umožňuje vám propojit váš blog s velkým počtem webů na sociálních médiích a automaticky publikovat nový obsah do vašich profilů, jakmile bude na vašem webu aktivní..

Obrazovka nastavení SNAP.

Obrazovka nastavení SNAP.

Jak vidíte, je možné přizpůsobit zprávu, která se zobrazí spolu s vašimi aktualizacemi – můžete zahrnout dynamické značky, které budou nahrazeny názvem, popisem, permalinkem příspěvku atd..

U některých sociálních sítí máte možnosti, jak by se aktualizace měly zobrazovat. Zde je příklad s laskavým svolením Facebooku:

Snímek obrazovky možností zobrazení na Facebooku.

Můžete požádat SNAP, aby zveřejňoval aktualizace na Facebooku v kterémkoli ze tří výše uvedených formátů.

Jednorázová časová investice vyžadovaná při nastavování SNAP se při zveřejňování příspěvků na vašem webu WordPress znovu a znovu vyplácí. Už nikdy se nebudete muset starat o propagaci svého obsahu prostřednictvím sociálních sítí, protože to bude pro vás.

I když SNAP rozhodně nepředstavuje náhradu za vaše osobní zapojení do vašich profilů sociálních médií (měli byste samozřejmě být vždy aktivní a reagovat), ano vám umožní zcela automatizovat proces propagace nového obsahu. To by vám pravděpodobně mělo dát více čas komunikovat s ostatními a dále propagovat vaše profily sociálních médií a blog jiným způsobem, který není tak snadno automatizován.

2. Digg Digg

Po vyřešení propagace příspěvků prostřednictvím profilů sociálních médií je čas přejít na to, aby návštěvníci mohli snadno sdílet svůj obsah prostřednictvím jejich vlastní profily sociálních médií. Přestože je k dispozici obrovské množství pluginů, které to dokážou, vždy jsem označil Digg Digg za můj výběr číslo jedna.

Tento plugin byl vyvíjen po celá léta a byl získán jemnými lidmi na Pufr minulý rok. Jejich zapojení bylo obrovským přínosem pro pokračující vývoj pluginu a uživatelé si nyní mohou užívat solidního a vysoce funkčního pluginu pro sdílení sociálních médií.

Podle mého názoru je nejlepší funkcí Digg Digg plovoucí lišta sdílení. Zde je příklad z akce z mého vlastního blogu:

Snímek plovoucí lišty sdílení Digg Digg.

Tento pruh bude sledovat sledování rolování návštěvníka, takže možnost sdílení nebude nikdy mimo dohled. Digg Digg vám umožňuje úplnou kontrolu nad umístěním panelu a také možnosti sdílení sociálních médií, které máte (seznam dostupných sociálních sítí je neuvěřitelně komplexní).

Ale to není vše – Digg Digg vám také umožňuje umístit tlačítka pro sdílení na začátek a na konec příspěvků, pokud je to vaše preferované umístění:

Tlačítka pro sdílení Digg.

Plugin využívá líné načítání, což znamená, že nezpomalí načítání žádného jiného prvku na vašem webu. Pokud jde o prvky sociálních médií náročné na zdroje, je to skvělá volba. Jednoduše řečeno, Digg Digg funguje perfektně a vypadá také fantasticky.

3. Sociální statistiky WP

V této fázi byste měli být docela dobře nastaveni. Obsah je automaticky publikován do všech vašich profilů sociálních médií a vy jste pro návštěvníky opravdu usnadnili sdílení obsahu se svými vlastními následovníky. V této fázi je dalším logickým krokem vybavit se takovými daty, která vám pomohou analyzovat popularitu jednotlivých příspěvků z hlediska sociálních podílů. Pomocí tohoto druhu informací můžete utvářet svou budoucí obsahovou strategii, abyste mohli publikovat obsah, který přiláká více sdílení.

Nejlepší plugin, který jsem pro tento účel našel, je Sociální statistiky WP. Může vám poskytnout přehled statistik sociálního sdílení pro všechny příspěvky na vašem blogu. Výhody tohoto by měly být zřejmé – umožňuje vám přesně zjistit, jak si každý z vašich příspěvků vedl na jednotlivých sociálních sítích (a celkem). Tento druh informací vám může pomoci pochopit typ obsahu, který je na vašem webu oblíbený (či nikoli).

Nastavení sociálních statistik WP je velmi jednoduché – po instalaci pluginu budete muset aktualizovat sociální statistiky pro každý z příspěvků na svém blogu. Jakmile to uděláte, budete mít možnost zobrazit statistiky sociálního sdílení pro každý publikovaný příspěvek.

Sociální statistiky WP

Možnosti v sociálních statistikách WP jsou jednoduché, ale vysoce efektivní. Pro začátečníky můžete filtrovat příspěvky podle kategorie, abyste viděli, které příspěvky jsou nejoblíbenější pro každou část vašeho webu. Mezi příspěvky a stránkami můžete také přepínat, pokud na stránkách přidáte tlačítka pro sociální sdílení. Každá tabulka výsledků může být seřazena podle sociálních sítí, takže můžete vidět, které příspěvky byly v síti nejvíce sdíleny. Můžete také třídit podle celkového počtu sdílení ve všech sítích:

Snímek obrazovky sociálních statistik WP.

Určitě vidíte výhody tohoto pluginu. Poskytuje vám takový přehled, který by jinak vyžadoval zdlouhavou manuální práci. Dále bych tvrdil, že ve správném výklenku jsou statistiky sociálního sdílení nejspolehlivějším ukazatelem popularity. Člověk, který se rozhodne sdílet část obsahu, je mnohem silnější akcí, než stačí kliknout na odkaz na stránce výsledků vyhledávače, například.

Pečlivá analýza statistik vytvořených pomocí sociálních statistik WP a budoucí akce založené na této analýze mohou mít velký vliv na růst vašeho blogu..

Zvládnutí sociálních médií je na dosah …

Jak jsem řekl v horní části tohoto příspěvku, zvládnutí sociálních médií je těžké.

V zásadě zahrnuje pochopení toho, jak si vaše cílové publikum myslí a jak budou reagovat na obsah, který publikujete. Proces však můžete mnohem jednodušší automatizací toho, co lze snadno automatizovat, a vybavením informací, které vám umožní činit informovaná rozhodnutí o vaší budoucí obsahové strategii.

S výše uvedenými třemi zásuvnými moduly WordPress pro sociální média budete na dobré cestě k mnohem většímu úspěchu se sociálními médii. Pokud máte nějaké dotazy, komentáře nebo alternativní návrhy pluginů, vystřelte prosím v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map