10 bezplatných pluginů WordPress pro správu redakčního workflow

10 skvělých pluginů WordPress pro správu redakčního workflow

Všichni víme, že řízení pracovního postupu webu s více autory nebo blogu WordPress může být obtížné a časově náročné. Trvalé plánování, správa a efektivní distribuce vašeho obsahu vyžaduje obrovské množství práce. Dohled nad tím, že celý proces může být příčinou velkého roztržení vlasů a bezesných nocí. Naštěstí to pro vás již nemusí být.


Svět úžasných pluginů WordPress čeká na podání ruky, přičemž každý z nich řeší určitý díl redakční logiky pracovního postupu. Zaokrouhlili jsme náš výběr deseti základních nástrojů, které vám pomohou strukturovat vaši práci napříč třemi klíčovými složkami tvorby obsahu: plánování, správa a distribuce..

Pojďme si sbalit rukávy, rozloučit se s noční můrou nekonečných e-mailových příloh a neuspořádaných souborů a začít pracovat WordPress!

Zřeknutí se odpovědnosti: WPExplorer je přidruženým partnerem pro jeden nebo více produktů uvedených níže. Pokud kliknete na odkaz a dokončíte nákup, můžeme provést provizi.

1. Kontrolní seznam před publikováním

Plugin předběžného publikování kontrolního seznamu

Používáte kontrolní seznamy k soustavnému vytváření nejlepšího obsahu? Doufejme, že odpověď zní ano! Nyní máte způsob, jak je snadno sdílet s ostatními spisovateli ve vašem týmu pomocí pluginu předběžného publikování kontrolního seznamu.

Tento plugin umožňuje vytvářet a spravovat kontrolní seznamy pro vaše příspěvky, stránky a vlastní typy příspěvků. Vytvoření seznamu je snadné. Jednoduše přejděte do části Nastavení> Předběžný publikační seznam a pro seznamy použijte pole „Přidat novou položku“. Můžete dokonce učinit z něj nezbytnou součást pracovního postupu, aby byl kontrolní seznam před zveřejněním vyplněn (nebo místo toho můžete povolit varování). Využijte sílu kontrolních seznamů k uspokojení poptávky čtenářů po obsahu nejvyšší možné kvality.

2. Yoast SEO

Váš SEO plugin

Není užitečné rozdávat skvělý obsah, pokud jej nikdo nebude číst. Musíte optimalizovat svůj obsah, aby vyhledávače odpovídaly správným klíčovým slovům a aby na vaše stránky přivedly relevantní návštěvnost. Nedělejte chybu – SEO může web opravdu udělat nebo rozbít.

Váš SEO vám pomůže optimalizovat všechny relevantní aspekty SEO na stránce, aby vaše stránky byly hodnoceny a navštěvovány častěji. Stejně důležité je, že se zaměřuje na pomoc při psaní lepšího obsahu tím, že zajišťuje, že vaše klíčové slovo pro zaměření je použito v celém článku nebo příspěvku. Dokonce máme snadno použitelného průvodce SEO, který vám pomůže začít.

Váš SEO je chválen jako nejlepší SEO plugin tam jak SEO experty, tak nováčky a má přes milion aktivních instalací, takže jste v dobré společnosti s tímto!

3. Editor uživatelských rolí

Editor uživatelských rolí

Pokud provozujete blog nebo web pro více uživatelů, je důležité mít kontrolu nad správou uživatelských schopností a být schopen přiřadit konkrétní role. WordPress vám samozřejmě umožňuje omezit role na obecné úrovni pomocí voleb Správce, Editor, Autor, Přispěvatel a Sledovatel / Prohlížeč. Co když však chcete přiřadit konkrétnější nebo vlastní role?

Plugin Editor uživatelských rolí vám (jako správce) umožňuje přiřadit konkrétní role každému uživateli, který má přístup k vašemu webu. Vyberte možnosti, pro které mají uživatelé přístup na konkrétní stránku nebo příspěvek, kteří si mohou stáhnout doplňky, kteří mohou na vašem webu provádět změny designu, a řadu dalších vlastních rolí a funkcí. Instalací tohoto pluginu získáte přísnou kontrolu nad uspořádáním uživatelů a přesnějším přizpůsobením pracovního postupu.

4. Upravit tok

Upravit tok WordPress Plugin

Edit Flow je dokonalý plugin pro správu redakčního workflow. Poskytuje vše, co potřebujete k organizaci a spolupráci s redakčním týmem. Kromě nejmodernějšího vizuálního kalendáře přichází Edit Flow s výkonnou funkcí nazvanou Vlastní stavy – stavové štítky, které vám pomohou snadněji sledovat klíčové fáze pracovního postupu..

Další funkce, jako jsou Komentáře a Metadata, dále usnadňují lepší komunikaci a synchronizaci ve vašem fantasticky zaneprázdněném redakčním týmu.

5. Oasis Workflow

Plugin Oasis Workflow

Chcete zjednodušenou verzi Edit Flow? Oasis Workflow je odpověď. Má všechny klíčové komponenty, které potřebujete k automatizaci a vytvoření komplexního pracovního postupu pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní.

Nabízí tři vlastní stavy, možnosti přiřazení a opětovného přiřazení, datum splatnosti a e-mailová připomenutí a mnoho dalšího. Prémiová verze pluginu vám umožní vytvořit více pracovních toků s cenou začínající na 49 USD. Nenechte se však zmást jednoduchostí bezplatné verze. Může vám pomoci rozmotat i ty nejhektičtější pracovní postupy.

6. Redakční kalendář

Redakční kalendář WordPress Calendar

Většina optimalizovaných redakčních pracovních postupů má společnou jednu klíčovou složku: podrobný a dobře udržovaný redakční kalendář. Vytvoření redakčního kalendáře je snadno stravitelným vizuálním přehledem vaší velké obsahové strategie s obsahovými nápady, úkoly a časovými osami, které jsou jasně označeny.

Plugin Editorial Calendar je jednoduchý vizuální kalendář, který dokáže uspořádat i ty nejroztrženější z nás a na vrchol našeho pracovního postupu. Tento plugin vám poskytuje přehled všech vašich příspěvků (od více autorů), jejich stavů a ​​kdy budou zveřejněny. Lze použít pro všechny typy příspěvků. Nainstalujte si ji ještě dnes a jste na cestě k výraznému zdokonalení vaší obsahové strategie.

7. CoSchedule

CoSchedule Free WordPress plugin

Konečně, společenský redakční kalendář all-in-one pro WordPress! Doplněk CoSchedule je vizuální kalendář pro sociální média, který umožňuje naplánovat příspěvky na sociálních médiích a blogech a současně zrychlit pracovní postup. Umožní vám automaticky odeslat do fronty vaše zprávy ze sociálních médií s publikovanými příspěvky. Intuitivní rozhraní drag-and-drop pluginu umožňuje vizualizaci a automatizaci sociálního redakčního pracovního postupu snadné a zábavné.

8. Jetpack

Plugin JetPack

Nebylo by úžasné, kdybyste mohli sdílet svůj skvělý obsah na sociálních kanálech a komunikovat se sociálními uživateli přímo z aplikace WordPress? Doplněk Jetpack pro WordPress je tu, aby vám pomohl udělat to – a ještě mnohem víc – vše z pohodlí backendu WordPress.

Jetpack je nabitý nástroji a funkcemi zaměřenými na generování provozu a sociální výkon. Nástroj pro propagaci například umožňuje automaticky distribuovat nové příspěvky do vybraných sociálních sítí. Můžete také měřit výkon svých příspěvků v rámci platformy. Nainstalujte Jetpack a začněte s usměrňováním sdílení ještě dnes.

9. Google Site Kit

Google Site Kit pro WordPress

Jednou z nejdůležitějších částí jakékoli obsahové strategie je analytika, zejména s ohledem na čas a peníze, které investujete do marketingu svého úžasného obsahu.

Google Analytics je zdarma a poskytuje vám přehledné informace o publiku, klíčových metrikách webu a celkovém marketingovém výkonu. Tyto znalosti pak můžete použít k informování a nasměrování své celkové strategie marketingu obsahu.

Bezplatný plugin Google Site Kit poskytuje podrobné údaje o provozu, demografii a klíčových výkonech, všechny snadno dostupné na hlavním panelu WordPress. Už se nemusíte ztrácet v hlubinách Google Analytics. Budete mít všechny informace, které potřebujete (spolu s dalšími službami Google, jako jsou Adsense, PageSpeed ​​Insights a další), abyste se mohli rozhodovat tam, kde je potřebujete..

10. UpdraftPlus

Zálohovací plugin UpdraftPlus WordPress

Představte si, že se probudíte, abyste našli roky skvělého obsahu, prostě jednoho dne pryč. Je to myšlenka, která naplňuje editory hrůzou. Nezapomeňte na svůj web zálohovat WordPress a v rámci svého pracovního postupu pravidelně chránit hodnotný obsah pomocí UpdraftPlus (nebo jiného pluginu). Tento bezplatný plugin byl speciálně vytvořen, aby chránil před zhroucením stránek a usnadnil migraci dat. Další informace o funkcích tohoto pluginu naleznete v naší aktualizaci aktualizace.

Sbohem se obávejte, že se váš web rozhoří v plamenech, a využijte klid, abyste se začali soustředit na skvělý obsah, který zítra budete sdílet, pomocí všech skvělých pluginů WordPress na našem seznamu..


Spravovat redakční workflow poctivě by nemělo být bojem. Stojí za to věnovat čas výzkumu možností, jako jsou ty, které jsme zdůraznili výše. Získejte své procesy v pořádku a budete se cítit jistí a nadšeni ze svého webu jako celku, a těšíme se na skvělý obsah, o kterém jste si teď jisti, že se dostane dolů.

Nainstalováním některých nebo všech pluginů do našeho seznamu jdete dlouhou cestu k automatizaci, optimalizaci a zefektivnění redakčního pracovního postupu. To vám umožní soustředit se na soustavné vytváření nejlepšího možného obsahu s týmem šťastných a produktivních autorů, kteří vás podporují.

Rádi bychom slyšeli, co si myslíte o našem seznamu, a pokud máte nějaké návrhy, zmeškali jsme. Podělte se o své tipy a myšlenky v komentářích!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map