Подобно на много хора, преди да се ангажирам с услуги или месечни такси, аз дълго разглеждам предложението, за да се уверя, че това ще бъде достойна инвестиция. Така че в днешния пост, мислех, че ви давам честен преглед на ManageWP.com. Ако го обмисляте, прочетете нататък!
Contents
Какво е
ManageWP.com е услуга за обединяване на поддръжката на множество WordPress сайтове в една кокетна кутия с инструменти. След като се настройвате с акаунт, добавяте сайтовете си (повече за това по-долу), след това в един интерфейс виждате наличните актуализации, управлявате архивирането и получавате директен достъп до таблото за управление на WordPress.
Регистрирайте се и опитайте ManageWP БЕЗПЛАТНО за 14 дни
За кого е?
Добре бихте могли да спорите, че всеки с повече от няколко WordPress сайта ще се възползва от ManageWP, но нека ви разкажа за моето положение и може би ще съчувствате. Освен че създаваме WordPress сайтове за клиенти, ние също се грижим за хостинга и текущата поддръжка на настройката на WordPress. Когато беше дузина сайтове, няма проблем, двадесет или повече – добре, … при пристигането си в около 40 сайта необходима за да намерите друго решение.
Размишлявайки върху това, мисля, че чаках твърде дълго, за да направя нещо. Влизане в толкова много сайтове и надграждане на множество плъгини всеки месец, проверка на архивиране, поддържане на базата данни и др. Не знам как го направих толкова дълго! Но тук идва ManageWP.
Импортирайте сайтовете си
След като стартирате и работите със своя акаунт, трябва да добавите сайтовете си към ManageWP.com, това включва две неща:
- Въвеждане на детайли в инструмента ManageWP
- Инсталиране на „работен плъгин“ във всеки от сайтовете
Има опция за импортиране на CSV за изброяване на всички сайтове в системата, всъщност избрах да ги правя един по един. Бях малко нов в него, но също така исках да отделя време, за да категоризирам сайтовете в групи. Например всички сайтове, изградени върху Битие в една група, всички, които използват тези в друга, и всички случайни, а също и група за тези..
Най- един по един интерфейсът е показан по-долу.
Импортиране на сайт
Актуализиране … Всичко!
Точно така, това е готиното. След като свършите цялата упорита работа по създаването на сайтовете си, получавате награда. Върнете се към главното табло и представете си с редица инструменти. Този, който използвам най-много, е на снимката по-долу.
Вземете актуализация!
Сега можете просто да озлобите и да щракнете всичко в различните секции и съм сигурен, че всичко ще работи. Склонен съм да бъда малко по-изискан повече, тъй като искам да знам кой плъгин се актуализира, какво е ново в него и най-важното – дали ще създаде проблем на сайта XYZ.
Така че можете да отворите тези опции и да видите повече подробности за това кои плъгини имат актуализации.
Повече подробности за актуализациите
По този начин можете да прочетете промените (кликнете върху номера на версията, за да го видите), след това, когато сте доволни, че знаете какво се случва, щракнете върху актуализиране на всички до конкретен плъгин и това ще разгърне приставката до всички сайтове, които го имат.
Първият път, когато го направите, носи истинско удовлетворение!
Директен достъп до таблото за управление на WordPress
Това определено е функция номер 2, която обичам.
От менюто на страничната лента имате опцията „Отваряне на администратор тук“, тя прави точно това.
Вътре в таблото за управление на ManageWP, на което сте представени с таблото за управление на WordPress на конкретния сайт, проверете настройка, редактирайте публикация всичко, от което се нуждаете.
Със сигурност бие ръчно влизане във всеки отделен сайт.
Екипът и аз обичаме това, когато правите поддръжка на клиенти, четете скок на билет директно до таблото на сайта при въпроси, решавайте проблем.
Искате повече право?
Ами има много повече, позволете ми да ви дам вихрушка обиколка на други функции, които редовно използвам.
Управлението на потребителите е страхотно. Имате нов член на екипа и бихте искали да им създадете акаунт в _these_ 11 сайтове или всички сайтове в групата _that_, няма проблем. Същото важи и когато споменатият член на екипа напуска, отменя достъп или променя ролята (например от редактор на абонат) в редица сайтове с едно движение.
Коментарите също са нещо, което редовно коригирам, всичко в един замах. Вместо да влизате във всеки сайт, за да спамвате или да одобрявате коментари, можете да ги видите в ManageWP и да ги действате, както сметнете за добре.
Има възможност за създаване на публикации и страници директно от таблото за управление, ако използвате група от вашите собствени сайтове, можех да видя, че това би било приятна функция, която ви позволява да създавате съдържание в мрежата си от сайтове от едно място. Повечето от сайтовете, които управлявам по-долу, са клиенти, така че нещо, което използвам често.
Архивирането със сигурност е ключова характеристика на ManageWP, но ще бъда честен и ще кажа, че все още не съм ходил там. В момента използвайки смес от BackupBuddy и Vaultpress, преместването на резервните копия в ManageWP е поставено в моята кошница „когато получа малко свободно време“. Ще стигна до там, когато искам да видя как се представя.
Интерфейсът за всеки сайт Ви дава и бързи връзки към куп услуги, които ще разпознаете. Разбира се, че можете да получите тези отметки, но това прави нещата по-бързи, като можете да прескочите право към услугата, като името на домейна вече е дефинирано.
Опитайте го с безплатната пробна версия
Както винаги е добре да можете сами да получите безплатна пробна версия, за да играете с инструмент като този. ManageWP.com предлага 14-дневна безплатна пробна версия, от паметта можете да зареждате само до 5 сайта по време на пробния период, но това е достатъчно, за да играете, докато тествате нещата.
Най-добър късмет при управлението на вашите WordPress сайтове! И не се колебайте да публикувате коментар тук, ако имате конкретен въпрос относно моя опит със услугата или ако искате да добавите някои свои мисли.