Wix WordPressi juurde

Wix WordPressi migreerimisjuhendisseWix on hõlpsasti kasutatav lehtede koostaja, mis võimaldab teil tänu lohistamisliidesele ja mallidele kiire veebisaidi kiireks käivitamiseks ja käitamiseks. Paljud ettevõtjad, kellel on eelarve või kellel meeldib kasutusmugavus, valivad Wixi oma veebisaidi loomiseks.


Ehkki Wix võib olla tavapärase veebisaidi jaoks toimiv lahendus, ei saa see teie ettevõtte kasvuga laieneda. Sellisena peate mingil ajahetkel paratamatult rändama võimsamale platvormile.

Kui soovite Wixist eemalduda, pole WordPressist paremat platvormi. See kasutab rohkem kui 50% Internetist ja võimaldab teil luua veebisaidi, mis toetab teie ettevõtte kasvu.

Selles postituses näitame teile samm-sammult, kuidas teisendada oma Wixi veebisait WordPressiks, hoolimata asjaolust, et Wix ei lase teil oma andmeid hõlpsalt eksportida. Väikese tööga saate oma saidi Wixist WordPressi teisaldada ilma, et peaksite otsast peale alustama.

Alustame.

Mida peate teadma ja tegema enne oma Wixi veebisaidi teisendamist WordPressiks

Enne rändeprotsessi juurde asumist on mõned asjad, mida peate teadma. Nagu varem mainitud, pole Wix platvorm, mis oleks varustatud teie veebisaidi kasvuga toimetulemiseks. Peale selle on see hostitud lahendus, mis tähendab, et nad on hallanud kõike alates teie domeenist kuni hostini.

Kui olete otsustanud liikuda ise hostitavale platvormile, vastutate enda hostimise leidmise ja selle eest, et teie domeeninimi ei aeguks.

Viimane asi, mida tuleks meeles pidada, on see, et teie Wixi malli ei saa WordPressis pikslite kaupa uuesti luua. Sellisena näeb teie veebisait tõenäoliselt teistsugune välja kui Wixis.

Siiski on palju ilusaid teemasid, mille vahel saab valida nii tasuta kui ka tasulisena, nii et on tõenäoline, et leiate teema, millesse armuda.

Seda silmas pidades tehke enne migratsiooniprotsessi alustamist järgmist.

1. samm: ostu hostimine

Sinine vaim

Esimene samm on oma veebisaidi hostikava ostmine. Seal on palju hostingu pakkujaid; alates odavatest jagatud hostimisplaanidest kuni kallimate hallatavate WordPress-hostimiseni.

Jagatud WordPress-hostimine on suurepärane valik, kui teie meeskonnas on arendaja, kes haldab teie veebisaiti ja hoolitseb veebisaidi omamisega seotud hooldusülesannete eest.

See hõlmab veenduge, et WordPress koos oma veebisaidil kasutatavate pistikprogrammide ja teemadega oleks ajakohane. See hõlmab ka oma veebisaidi optimeerimist kiireks laadimiseks ja nõuetekohaste turbetavade rakendamist. Teisisõnu, jagatud hostimisplaanid kaasnevad veebisaidi hooldamisega teie endalt suure vastutusega.

Kuid kui te ei soovi hooldusülesannete pärast muretseda, on hallatav WordPressi hostimine teie jaoks parim valik. Hallatava hostimisplaaniga tegeleb hostiettevõte teie veebisaidiga seotud tehniliste aspektidega. See hõlmab saidi optimeerimist kiire laadimise jaoks, veebisaidi turvamist ja jälgimist, et vältida häkkimiskatseid.

Mõned hallatud hostimisplaanid rakendavad teie jaoks isegi WordPressi ja pistikprogrammi värskendusi, nii et peate muretsema ainult saidi värskendamise ja uue ettevõtte sisu värskendamise eest.

Aga minu domeeninimi?

Pidage meeles, et kui olete kasutanud tasuta Wix-kava või kui soovite muuta oma veebisaidi või domeeni nime, peate ostma ka uue domeeninime.

Kuigi enamik jagatud hostingu pakkujaid pakub majutamiseks registreerumisel teile tasuta domeeninime, on parem, kui registreerite oma domeeninime teenusepakkuja juures, näiteks Namecheap või Google Domains.

Kui olete juba Wixiga domeeninime ostnud, saate selle alles jätta ja üle kanda, kui olete kogu oma Wixi veebisaidi sisu üle kolinud..

Edastage oma domeeninimi

Kui olete oma uue hostingu saanud, on aeg kanda oma domeeninimi uuele registripidajale või oma hostiettevõttele, kui soovite hoida kõike ühes kohas.

Mida peate tegema:

 1. Kui ostsite oma domeeninime Wixilt, alustage sisselogimist oma Wixi kontole.
 2. Leidke link Minu domeenid ja valige oma domeeninimi.
 3. Klõpsake vahekaardi Täpsemalt jaotises Eemalda Wixist.
 4. Klõpsake valikul Saada kood.
 5. Kui kood on teie postkasti jõudnud, võtke ühendust oma hostiettevõttega ja andke neile kood. Seejärel viivad nad lõpule teie jaoks domeeni ülekandmise protsessi ja veenduvad, et see osutab teie WordPressi veebisaidile.
 6. Vastasel juhul, kui edastasite domeeninime eraldi registripidajale, peate oma hostinimeserveri kasutamiseks oma domeeninime osutama, muutes DNS-i sätteid.

2. samm: installige WordPress

Enamik WordPressi hostimisplaane, nagu näiteks BlueHosti või Sitegroundi pakutavad, on WordPressi eelinstallida. Hallatavate WordPressi hostimisplaanide hulka kuulub ka vaikimisi eelinstalleeritud WordPress.

Kuid kui WordPress polnud vaikimisi seadistatud, peate selle installima. Õnneks on seda lihtne teha, kuna enamikul hostidel on ühe klõpsuga WordPressi installimise funktsioon, mille saab tavaliselt leida, kui logite sisse oma hostimiskonto juhtpaneelile.

WordPressi installimiseks peate järgima ainult ekraanil kuvatavaid juhiseid, mis küsivad teie saidi pealkirja, domeeni, kuhu soovite WordPressi installida, ning soovitud kasutajanime ja parooli, mida kasutate WordPressi juhtpaneelile sisselogimiseks..

Kui olete kogu selle teabe täitnud, peate klõpsama nupul Installi kohe ja ootama, kuni protsess lõpeb. Kui see on tehtud, saate sisse logida oma WordPressi juhtpaneelile.

Hea mõte on seada oma WordPressi püsilinkid. See määrab teie saidi iga ajaveebi postituse ja lehe URL-i. Vaikimisi lisab WordPress püsilinki kuupäeva, kuid saate selle muuta millekski lihtsaks www.veebisait.com/blog-postituse pealkiri.

Selleks minge Seadistused> Permalinkid ja valige soovitud püsilinki struktuur. Seejärel klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

3. samm: installige ja kohandage WordPressi teema

Vaikimisi on WordPressil eelinstalleeritud teema. Vaikimisteema TwentyTwenty on aga üsna paljaste luudega. Õnneks leiate ametlikust WordPressi teemahoidlast tuhandeid tasuta teemasid.

WordPressi teemad

Kui otsite teemat, mis sarnaneb Wixi lohistamise ehitajaga, on teie parim võimalus installida leheehitaja plugin nagu Elementor, Beaver Builder või Divi. See annab teile lohistamisliidese ja kujunduse paindlikkuse, millega olete harjunud. Lehe koostaja peal on teil vaja ka teemat, mis ühildub lehe koostaja pistikprogrammiga. Mõned ülalolevate koostajatega töötavad teemad hõlmavad Astra, OceanWP ja GeneratePress.

Neist ühe teema installimiseks minge Välimus> Kujundused ja otsige siis üles. Seejärel klõpsake nuppu Installige ja aktiveerige.

Seejärel saate minna Välimus> Kohanda et kohandada oma WordPressi veebisaidi väljanägemist, muutes värve, fonte ja muid visuaalseid stiile.

Pärast seda, kui olete teema oma maitse järgi kohandanud, võite nüüd alustada Wixi veebisaidi teisendamist WordPressiks.

Teie Wix-i ​​veebisaidi teisendamine WordPressiks

Nüüd, kui eeltöö on tehtud, on aeg muuta oma Wixi veebisait WordPressiks. Selleks on kolm võimalust: saate oma Wixi veebisaidi käsitsi rännata, protsessi plugina abil automatiseerida või võite kasutada kolmanda osapoole teenust. Vaatame kõik need võimalused samm-sammult läbi.

1. Kuidas Wix-i ​​veebisaiti käsitsi teisendada WordPressiks

Esimene lahendus, mida käsitleme, on teie Wixi veebisaidi käsitsi migerimine WordPressi. See valik hõlmab teie lehtede ja ajaveebi postituste sisu kopeerimist ja kleepimist Wixist WordPressi.

Kui teil pole palju sisu (alla kahe tosina lehe ja postituse kokku), võib see olla parim lahendus, kuna tagate, et kõik teie saidi postitused ja lehed kantakse üle koos kõigi teie piltidega.

Teil on vaja ainult järgida järgmisi samme:

 1. Kui olete oma WordPressi juhtpaneeli sisse loginud, avage uus brauseri vahekaart ja liikuge oma Wixi veebisaidile.
 2. Alustades avalehest, tõstke esile kogu tekst ja klõpsake nuppu Kopeeri.
 3. Lülitage oma WordPressi juhtpaneeli abil vahekaardile ja liikuge lehele Pages. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. Kui leheredaktor on laaditud, pange sellele lehele nimi, millest kopeerite, ja kleepige sisu. Saate kasutada ka Gutenbergi redigeerijat, et paigutada leht sarnaselt Wixi kodulehe või mõne muu lehe paigutusega..
 5. Salvestage mustandina ja vaadake seejärel lehte, et näha oma kodulehe väljanägemist ja veenduda, kas kõik vormingud on õiged.
 6. Lõpuks avaldage leht.

Lihtsalt korrake seda protsessi iga lehe jaoks ja postitage oma Wixi veebisaidile. Saate seda protsessi isegi kiirendada, installides pistikprogrammi nagu Masslehtede / postituste looja ja looge kõik oma lehed ja postitused ette ning seejärel lihtsalt muutke neid postitusi ja lehti, et sisu sinna kleepida.

Masslehtede postituse looja

Kui teie veebisaidil on palju sisu, võib see protsess olla üsna tüütu ja aeganõudev. Seetõttu võiksite kaaluda ühte järgmistest kahest allpool visandatud variandist.

2. Kuidas Wixi WordPress-i migreerimisprotsessist osaliselt automatiseerida

Kui soovite aega kokku hoida, võiks Wixi veebisaidi migreerimiseks olla poolautomaatne meetod. Kuna Wix on suletud platvorm, pole seal oma sisu eksportimiseks lihtsat viisi.

Siiski on häid uudiseid. Üks WordPressi suurepäraseid asju on see, et see toetab muudelt platvormidelt postitustena sisu importimist. Õnneks saab Wixi ajaveebi postitusi salvestada RSS-kanalina ja seega importida WordPressi.

Pidage meeles, et lehtede sisu oma WordPressi veebisaidile teisaldamiseks peate ikkagi kasutama käsitsi meetodit. Peate ka kõik oma blogipostituste ja lehtede pildid käsitsi lisama, kuna RSS-kanal ei salvesta pilte.

Nupu RSS lisamine Wixi

 1. Selle protsessi alustamiseks peate esmalt salvestama Wixi RSS-voo oma arvutisse. Kui teil on vana Wixi ajaveebi, minge lihtsalt aadressile www.yourdomainname.com/feed.xml. Paremklõpsake lehel ja valige Salvesta kui… siis salvestage fail arvutisse.
 2. Kui teil on uuem Wixi ajaveeb, peate oma blogisse lisama RSS-nupu, klõpsates nuppu + allkirjastage ja valige RSS nupp. Selle valiku nägemiseks kasutage kindlasti Wixi veebiredaktorit. Salvestage muudatused ja liikuge siis oma aktiivsele veebisaidile.
 3. Klõpsake blogi lehel ja seejärel klõpsake nuppu RSS-nupp.
 4. Paremklõpsake kõikjal lehel ja valige Salvesta kui… ja salvestage XML-fail.
 5. Minge tagasi oma WordPressi veebisaidile ja minge saidile Tööriistad> Import.
 6. Installige WordPress RSS-i importija ja aktiveerige see.
 7. Kui RSS-importija on installitud, klõpsake nuppu Käivita importija.
 8. Klõpsake nuppu Sirvi ja leidke Wixi veebisaidilt salvestatud XML-fail.
 9. Klõpsake nuppu Import.
 10.  Mõnikord ei impordita kogu voo esimesel proovimisel. Kontrollige kindlasti, kui palju postitusi imporditi Postitused> Kõik postitused. Kui mõni postitus puudub, redigeerige XML-faili tekstiredaktoriga, näiteks Notepad, ja eemaldage imporditud postitused. Seejärel taaskehastage XML-fail.
 11.  Lehtede importimiseks järgige esimeses variandis kirjeldatud käsitsimeetodit.
 12. Viimane samm on piltide importimine. Lihtsaim viis selleks on kasutada pistikprogrammi nagu Piltide automaatne üleslaadimine. See pistikprogramm otsib piltide URL-e postitustes ning laadib ja impordib välised pildid automaatselt WordPressi üleslaadimiskataloogi. See lisab pilte ka meediumikogu ja asendab uued piltide URL-id vanade URL-idega.

Piltide automaatne üleslaadimine

See protsess on suurepärane lahendus, kui teil on üle rändamiseks üle paarikümne aja blogipostituse. See on siiski tülikas protsess, kui teil oleks mõnevõrra suur veebisait, kus oleks nii palju lehti kui ka ajaveebi postitusi. Sel juhul võiksite kaaluda kolmandat varianti allpool.

3. Kolmanda osapoole teenuse kasutamine Wixi veebisaidi migreerimiseks WordPressi

Viimane võimalus on kasutada kolmanda osapoole teenust nagu CMS2CMS oma Wixi veebisaidi üleviimiseks. Väärib märkimist, et see on tasuline teenus ja hind sõltub teie olemasoleval veebisaidil olevate postituste ja lehtede arvust.

CMS2CMS

Nende hinnakujunduslehel on kirjas, et täielik migratsioon algab 9 dollarist ja protsessi tasuta toimimiseks võite kasutada tasuta demo migratsiooni..

Vaba demosigratsiooni valimine

Selle protsessi alustamiseks toimige järgmiselt.

 1. Esiteks peate installima plugina CMS2CMS. Minema Pistikprogrammid> Lisa uus ja otsige see üles, seejärel installige ja aktiveerige pistikprogramm.
 2. Kui olete pistikprogrammi installinud ja aktiveerinud, klõpsake nuppu Pistikprogrammid> CMS2CMS-pistik.
 3. Looge oma konto CMS2CMS Connectori abil.
 4. Kui olete ühenduse CMS2CMS veebisaidiga loonud, klõpsake nuppu Jätka.
 5. Valige Tasuta demo ränne.
 6. Sisestage oma Wixi veebisaidi URL ja kontrollige ühendust.
 7. Sisestage oma WordPressi veebisaidi URL ja kontrollige ühendust.
 8. Järgmisel lehel kinnitage CMS-i tüübid ja kaardistage taksonoomiad
 9. Valige soovitud täiendavad migreerimisvalikud, mis hõlmavad teie piltide migreerimist, muutke URL-id SEO-sõbralikuks, hankige kujundussoovitusi ja URL-i ümbersuunamisi.
 10.  Klõpsake nuppu Alustage migratsiooni. Demoüleminek kolib kuni kümme lehekülge nendelt lehtedelt leitud piltidega sisu.
 11. Kui olete migratsioonitulemustega rahul, saate nüüd tegeliku migreerimisprotsessiga jätkata.

Taksonoomiate kinnitamine

Väärib märkimist, et see pakett ei toeta CMS2CMS-i meeskonda, kuid võite migratsiooniprotsessi hiljem uuesti käivitada, kui leiate, et tegelik migratsioon ei kulgenud ootuspäraselt.

Demo migratsioon on lõpule viidud

Kui soovite täielikku ja praktilist kogemust, võite valida ühe nende premium-paketi, mille hind algab 299 dollarist ja mis hõlmab suure hulga lehtede migratsiooni, kohandatud migratsiooni ja Wixi veebisaidi kujunduse migratsiooni.

Mida teha pärast saidi rändamist

Kui migreerimisprotsess on lõpule jõudnud, peate enne Wixi plaani tühistamist tegema veel mõned asjad.

Seadista puuduvad funktsioonid

Esimene asi, mida peate pärast migreerimisprotsessi lõpuleviimist tegema, on kõigi Wixi veebisaidil olnud sisseehitatud funktsioonide seadistamine. See võib hõlmata kõiki kohtumiste broneerimise vorme või kontaktvorme, e-posti tellimisvorme, suhtlusjaotusnuppe jms.

Teisisõnu peate leidma pistikprogrammid, millel on see funktsioon. Näiteks võiksite kohtumiste broneerimiseks kasutada oma kontaktlehel kontaktivormi 7 pistikprogrammi või Amelia-taolist pistikprogrammi..

Uue pistikprogrammi installimiseks minge aadressile Pistikprogrammid> Lisa uus ja seejärel otsige soovitud funktsiooni või funktsiooni.

Pistikprogrammide otsimine

Võite klõpsata Rohkem detaile ja pistikprogrammi arvustuste vaatamiseks, kas pistikprogramm teeb seda, mida soovite. Seejärel installige ja aktiveerige lihtsalt pistikprogramm.

Looge oma navigeerimismenüü

Järgmine samm on veenduda, et külastajad saavad hõlpsalt ühelt lehelt teisele liikuda. Navigeerimismenüü peate seadistama minnes Välimus> Menüüd. Tippige oma põhimenüü nimi ja klõpsake nuppu Loo menüü nuppu.

Menüü koostamine

Seejärel saate valida lehed, mida soovite sellesse menüüsse lisada, ja klõpsake nuppu Lisa menüüsse. Valige kindlasti rippmenüüst menüü asukoht ja klõpsake siis nuppu Salvesta menüü nuppu.

Testige oma veebisaiti

Üleviimisprotsess on juba peaaegu valmis, nii et see on ideaalne aeg oma veebisaidi testimiseks ja veendumiseks, et kõik töötab ettenähtud viisil. Kontrollige kindlasti kõiki postitusi ja lehti ning testige iga linki, et veenduda, et need lähevad õigesse kohta.

Saate protsessi kiirendada, kasutades pistikprogrammi nagu Katkise lingi kontrollija et näha, kas teie saidi linke tuleb värskendada.

Tühistage oma Wixi plaan

Viimane samm on Wixi plaani tühistamine, kui veebisait ja domeeni ülekandmine on lõpule viidud. Peate sisse logima oma Wixi veebisaidile ja liikuma jaotises Tellimused. Siit tühistage tasuline tellimus ja siis sulgege oma Wixi konto.

Lõplikud mõtted

Wix-i ​​veebisaidi migreerimine WordPressi ei ole lihtne ülesanne, kuid kui valmistate ette korralikult ja teate, millised toimingud selle protsessiga seotud on, on teil see palju lihtsam.

Kui olete valmis Wixist eemalduma, pange mõni aeg kõrvale ja järgige selle artikli juhiseid, et Wixi veebisait WordPressiks edukalt teisendada. Kui protsess on lõpule viidud, saate oma saidi üle täieliku kontrolli ja teie sait saab teie ettevõtte kasvu laiendada ja seda toetada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map