Suur arv külastajaid võib soovida kontrollida nende külastatava veebisaidi omanikku. Selle peamine põhjus on see, et potentsiaalsed ostjad tahavad teada, kas neil on võimalik saada mõni toode või kaks, mida nad kavatsevad osta. Selle põhjuseks on asjaolu, et paljudel petturlikel ettevõtjate veebisaitidel lubatakse kiiret ja usaldusväärset kohaletoimetamist, kuid mõnikord jääb mõnele ostjale nädal või kaks hiljem mitte midagi. See halveneb veelgi, kui ostjate saadetud saadetiste kohaletoimetamise kaebustele ei vastata. Need probleemid raskendavad seaduslike ettevõtete veebisaitide edukat toimimist.
Veebidomeenide registreerimine
Enamik potentsiaalseid ostjaid ja veebisaidi külastajaid ei tea, et ettevõtte veebisaitide domeenid peavad olema rangelt registreeritud. Valitsus nõudis ettevõtte veebisaidi omanikult, et nad registreeriksid oma veebisaidid justkui müüritüüpi ettevõtted. Selle põhjuseks on see
Registreerimisel peab veebisaidi omanik esitama mõned põhilised isiklikud andmed, näiteks:
- Nimi
- Kontaktinfo
- Kodu aadress
Kahjuks võidakse osa uue veebisaidi omanikult nõutavat isiklikku teavet avalikult näidata. See on potentsiaalselt ohtlik veebisaidi omanikule identiteedivarguste suure esinemissageduse tõttu. Identiteedivargus on veebisaidi omaniku jaoks üks keerulisemaid probleeme, kuna pahatahtlikud isikud saavad seda teavet kasutada teise ettevõtte veebisaidi loomiseks potentsiaalsete ostjate petmiseks oma krediitkaarditeabe osas. Siin tulevadki sisse ettevõtte veebisaidi seadusandjad, kuna need paljastavad ettevõtte veebisaite, mis on oma riigis nõuetekohaselt registreeritud, ja neid, kes seda pole.
Ettevõtte veebisaidi regulaatorid
Veebisaitide seadusandjad, nagu näiteks rahvusvaheline määratud nimede ja numbrite korporatsioon (ICANN), nõuavad veebisaitide omanikult nüüd, et nad registreeriksid oma domeenid Whois’i andmebaasi. Selle eesmärk on võimaldada potentsiaalsetel ostjatel kindlaks teha veebisaidi loetavus, kuna nad saavad nüüd võimalike probleemide korral veebisaidi omanikuga hõlpsalt suhelda..
Veebisaitide omanikud saavad oma ettevõtte veebisaidid registreerida oma elamurajoonis, kui nad asuvad kodus, virtuaalselt töötaval alal või piirkonnas, kus neil on tegelik telliskivide ja mördi pood. Icann nõuab veebisaidi omanikult nelja olulisema teabevälja sisestamist, näiteks järgmist:
- Registreerija nimi
- Postiaadress
- E-posti aadress•
- Telefoninumber
Mis on kes??
Whoisi päringuprotokolli kasutatakse veebisaidi ja selle registreeritud omaniku kohta põhiteabe saamiseks. Seda saab hõlpsalt teha tasuta Whois Searchi otsingumootorite, näiteks www.domaintools.com abil. Selle rakenduse kasutamise lihtsuse tõttu saab veebisaidi omaniku isiklikke andmeid hõlpsasti koguda. See on põhjus, miks enamik ettevõtete omanikke eelistavad kasutada oma veebi pakkuja pakutavat privaatsuse valiku teenust.
WebHostingHubi privaatsussuvandid
Üksinda kasutatav Whois on kasulik potentsiaalsetele ostjatele äriettevõtete veebisaitidelt, kuid kahjuks saab seda kasutada väljakujunenud veebisaitide omanike isikliku teabe hankimiseks. Enamikule uute veebisaitide omanikele ei meeldi, et nende isiklik teave on hõlpsasti nähtav, kuna nad on tundlike isikute pahatahtlike tegude suhtes haavatavad. Seda teavet saavad veebisaidid ja veebiturundajad kasutada, et saata neile tootepakkumisi lisaks rämpsposti.
Selle turvaprobleemi minimeerimiseks pakuvad mõned veebimajutajate pakkujad domeeni privaatsuse funktsiooni, nii et veebisaidi omaniku isiklik teave hoitakse privaatsena. Teenus ei kuulu olemasolevatele ja uutele veebisaitide omanikele pakutavate põhipakettide hulka ja seda saab kasutada lisatasu eest. Domeeninimedel pole tavaliselt domeeni vaikimisi privaatsussuvandit.
Privaatsuse valiku funktsiooni eelised
WebHostingHubi funktsiooni Privaatsuse valiku kasutamise eeliseks on see, et algselt saavad kõik veebisaidi omanikule saadetud kirjad veebimajutaja. See tähendab, et
- e-posti aadress
- Kontaktinfo
- postiaadress•
- Telefoninumber
Veebimajutuse pakkuja on paigutatud ettevõtte veebisaidi registreeritud omaniku isiklikuks teabeks. Ainult registreeritud omaniku nimi on tegelik teave, mida veebimajutaja osutab avalikkusele.
Veebimajutaja pakutav lisateenus on see, et veebisaidi omanikule saadetud e-kirjad filtreeritakse välja. Seejärel saadavad kõik meilisõnumid või filtreeritud e-kirjad veebisaidi omaniku WebHostingHub poolt privaatse e-posti aadressi seadistusele. Sõltuvalt paketist saab WebHostingHub filtreerida müügikõnesid, soovimatuid pakkumisi, rämpsposti ja isegi domeeniga seotud rämpsposti. See on pikaajaliselt kasulik ettevõtte omanikule, kuna rämpsposti e-postkastist eemaldamiseks kuluv aeg lüheneb. Privaatsuse valiku eest tasumisel on täiendav eelis, et veebisaidi omanikul on väiksem risk pettuste, ahistamiste ja identiteedivarguste jaoks.