WebHostingHubi FTP juhend

Failiedastusprotokoll ehk FTP on paljude veebidisainerite poolt eelistatud meetod oma hostikonto failide üleslaadimisel, allalaadimisel ja veebisaidi haldamisel.


Millised on FTP põhitõed?

 •  FTP host – see on teie failide salvestusruum
 •  Meeldetuletus: kui teie veebimajutuskeskuse domeen oli suunatud nende nimeserverite poole, peaks see olema teie FTP host.
 •  FTP kasutajanimi – see koosneb teie cPaneli kasutajanimi või muu kasutajanimi teiselt kontolt
 • FTP parool – see võib olla konkreetne parool, mis on loodud ainult teie FTP konto jaoks, või teie cPaneli parool, kui teie FTP parooli pole veel töödeldud.

Samuti on olemas alternatiivsed seaded ja need on järgmised:

 • Passiivne režiim: kui teil on FTP kaudu ühenduse loomisega probleeme või probleeme, lubage passiivne režiim. See on turvalisusega seotud säte ja kui olete tulemüüri taga, peate võib-olla seda kasutama.
 • Port: FTP-liikluse jaoks on vaikimisi port. Enamikus FTP-programmides on vaikesäte port 21 ja te ei pea seda täpsustama. Igal juhul sisestage pordi number, sisestage 21.
 • Kuidas saab oma saidi FTP-ga ühendada??
 • FTP tarkvara – näited on FileZilla, iWeb, SmartFTP ja Dreamweaver
 • FTP kliendid – näited on FTPclient ja CuteFTP

Kuhu üleslaaditud fail läheb??

Kui teil on failiedastusprotokoll, olete valmis oma veebisaidi ja kõik failid üles laadima. Kuid kuhu lähevad teie üleslaaditud failid?

 • Põhidomeenile – kui teil on ainult üks domeen, lähevad failid üles või laaditakse otse selle põhidomeeni dokumendi juure. Vajalik on dokumendi juur, sellepärast on kõigil domeenidel üks. Kuid kui teil on mitu domeeni, laaditakse failid üles teie vaikimisi peamisse domeeni. Esimene üleslaaditud pilt on teie veebisaitide registrileht, mis asendab WebHostingHubi vaikepilti „Tere seal“.
 • Domeenidele Lisandmoodul ja Alam – kui värskelt lisatud domeene on, luuakse sellele domeenile automaatselt kaustad. Nende uute domeenide kaustade nimed on täpselt samad, mis viimasel domeenil. Failide hõlpsamat, mugavamat ja korraldatud üleslaadimist on aga lubatud kausta nime muuta.

FTP-konto loomise sammud

Oma failiedastusprotokolli konto loomiseks on vaja vaid kolme lihtsat sammu:

 • Esiteks: logige sisse cPanelisse, siis minge jaotisse „Files” ja klõpsake nuppu „FTP kontod”.
 • Järgmine: seejärel seotakse teid teie FTP-kontoga. Valige suvand „Kataloog” ja tippige üks kaldkriips, et võimaldada kellelgi täielikku juurdepääsu teie FTP-kontole. Kui soovite aga anda juurdepääsu ainult kindlatele failidele või domeenidele, kasutage kataloogi „public_html”.
 • Viimane: klõpsake nuppu „Loo FTP konto“.

Kui olete juba oma FTP-konto loonud ja viimistlenud, läbivad teie üleslaaditud failid esmalt dokumendi registri kui dokumendi juur, mis võtab vastu üleslaaditud faile. Et võimaldada failide laadimist erinevatele veebisaitidele, tuleb kataloogide register muuta või muuta vaikeseadeks.

FTP-le juurdepääsu andmine teistele kasutajatele

Võimalik, et peate oma FTP-kontot jagama või andma teistele kasutajatele sellele juurdepääsu. Näiteks on teil veebisaidi kujundaja, kes vajab failide või teie konto üleslaadimiseks FTP-juurdepääsu, või klient, kes võib suurte dokumentide või andmete üleslaadimiseks vajada FTP-juurdepääsu. Siiski pole soovitatav ja mitte kunagi mõistlik anda oma cPaneli kasutajanimi ja parool, kuna nii tehes annab see neile täieliku juurdepääsu teie FTP-kontole, võimaldades neil seda veebimajutuskeskuses kontrollida ja teeselda, nagu oleks ta konto omanik. . Selle asemel saate luua uue FTP-konto, millel on juurdepääs ainult kliendi või veebidisaineri määratud kaustale.
Täiendavate FTP-kontode loomine on suurepärane idee, kuna see aitab teie konto turvalisust hoida. Selle äsja lisatud FTP-kontoga pääsevad teie kliendid või muud kasutajad juurde ainult kindlatele või taotletud kaustadele, riskimata teie muude oluliste failide ja dokumentide või isegi kogu teie peamise FTP-kontoga. Näiteks võite soovida anda oma veebidisainerile juurdepääsu oma avalikule veebisaidile (kus asuvad või salvestatud kõik teie veebisaidi failid), kuid te ei soovi, et tal oleks täielik juurdepääs kogu teie kontole või veebisaidile. Teie kliendid võivad olulised dokumendid ekslikult kustutada või võivad nad leida privaatseid konfiguratsioonifaile, mida nad ei peaks. Selle asemel võite anda teistele kasutajatele CompanyX juurdepääsu oma avalikule_html / ettevõtteleX, kus nad saavad oma faile ja dokumente üles laadida ilma teie kontole juurdepääsu võimaldamata ja teie olemasolevale veebisaidile kahjustusi vältides..
Samuti saate juba loodud FTP-kontosid vaadata, neid muuta või isegi kustutada. See on kasulik, kui te enam kasutajanime ei mäleta, peate parooli muutma või FTP-konto kustutama, kui seda enam ei vajata.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map