Veebisaitide tüübid (näited)

Näidetega ehitatavate veebisaitide tüübidOlenemata sellest, kas olete veebiarendusega tegelenud või olete kogenud, võib olla kasulik teada saada või meelde tuletada eri tüüpi veebisaite, mida ehitada.


Kui soovite asutada ettevõtet või õppida veebiarendust, on kasulik teada, mida on võimalik luua teie loodud veebisaidi tüübi osas. Saate teada, mida saate saavutada.

Kui olete kogenud, võib järgmist tüüpi veebisaidi kaalumine aidata teil valida, milliseid projekte soovite aktsepteerida, millises agentuuris soovite töötada või millist klienti soovite oma ettevõttes teenindada.

Näidete nägemine võib olla inspiratsiooniks ka teie töös. Võite hakata välja mõtlema, milliseid veebisaite soovite luua, millist tüüpi veebisaite te kõige paremini ehitate ja kuidas saaksite praeguste kujundussuundumuste järgi paremaks muutuda.

Niisiis, siin on erinevat tüüpi veebisaite, mida ehitada, nende toimimist ja seda, kuidas saate iga veebisaiditüübi jaoks näite üles seada.

Ehitatavate veebisaitide tüübid: hoiatus

Allpool loetletud veebisaitide tüübid on ühendatud populaarsete saitide reaalainete näidetega.

Ehkki see pole kaugeltki täielik loetelu, on see suurepärane lähtepunkt koos mõne ressursiga, mis aitab teil nende loomisega alustada.

Ehkki igat tüüpi veebisaite saab luua paljude erinevate tööriistade ja programmidega, on need kõik suurepärased näited, kui tuleb vastata küsimusele “Milliseid veebisaite saan luua?”

Igas tüüpi veebisaitidel on loetletud ressursid ja tööriistad, mida kasutati seda tüüpi veebisaitide loomiseks. Kui ressurss on loendisse kantud, siis seda ei korrata, kui mõni teine ​​loendis olev sait seda kasutab.

Niisiis lisage loendis toodud ressursid omavahel kokku ja sobitage, kui olete otsustanud alustada oma saidi loomist.

1 – väikeettevõtete veebisaidid (Joe kohvifirma)

Näide väikeettevõtte tüüpi veebisaidist. Joe kohvi veebisait.

Umbes viimase kahe aastakümne jooksul on tellise- ja mördipoodidel muutunud veebisait ülioluliseks. Aja möödudes muutub see aktuaalsemaks. Nüüd peate olema kohal ka sotsiaalmeedias.

See on muutunud kriitiliseks, kuna Internet on muutunud meie elus hädavajalikuks, mitte uudsuseks, mis kunagi oli aastakümneid tagasi.

Me ei vaata ainult lõbusaid videoid, vaid maksame oma arveid, suhtleme, korraldame oma elu, töötame ja ostame enamikku asju alates toidukaupadest ja mööblist kuni rõivaste, elektroonika ja kõige vahega.

Seetõttu peab ettevõtetel olema kasutajasõbralik veebisait, mis peaks suutma kiiresti edastada kõik üksikasjad, mida klient vajab.

Need üksikasjad hõlmavad töötunde, kontaktandmeid, asukoha üksikasju kaardiga ja muid olulisi üksikasju. See võib hõlmata isegi võimalust broneerida teenuseid või tellida veebis tellimusi.

Selles konkreetses näites kasutatavate seda tüüpi veebisaitide jaoks saate ka WordPressi saidi korral installida ja kasutada järgmisi ressursse:

2 – Portfelli veebisaidid (Stuudio Signorella)

Millised on veebisaidid, mis aitavad teil kliente maandada? Portfelli veebisaidid. Selle saidi näide on Studio Signorella.

Milliseid veebisaite tuleb ehitada, kui soovite oma töid tutvustada? See on veebisaidi portfelli tüüp. Nad kuvavad pildigaleriis teie projektide või kunsti pilte.

Pilte ei pea paigutama ruudustikku, kuid sageli on need trendina näha. Kui kasutaja pildil klõpsab, ei näe ta seda mitte ainult üksikasjalikumalt, vaid ka teie projektiga seotud tööde muude aspektide kohta.

Portfelli sait on ideaalne veebisait, mida soovite luua, kui soovite potentsiaalseid tööandjaid või kliente suunata oma töö näidetele, et saaksite kiiresti tööle.

Tihti on lisatud ka leht “võtke ühendust” või “palka mind tööle”, nii et seal on lihtne viis teiega võimaliku tööga ühendust võtta.

Siin on ressursid, mida see näide kasutab, ja ka seda, mida peate seda tüüpi veebisaidi loomiseks vajama:

3 – mittetulunduslikud veebisaidid (Jane Goodalli instituut)

Loodav veebisait on mõeldud mittetulundusühingutele. Näide on Jane Goodalli instituudist.

Mittetulunduslike veebisaitide eesmärk on pakkuda nii heategevuslikku teavet kui ka võimalust inimestele annetada. Ehkki võiksite inimestele helistamiseks lihtsalt telefoninumbri anda, on see üsna vanamoodne.

Tänapäeval saate heategevusorganisatsiooni jaoks luua mittetulundusliku veebisaidi, mis võtab annetusi vastu otse nende veebisaidilt.

Kui olete vabakutseline, kes otsib teatud tüüpi veebisaiti, on suurepärane võimalus kasutada mittetulunduslikku tüüpi veebisaiti. Heategevuslased otsivad veebisaidi loomisel sageli abi, kuna neil on tavaliselt range eelarve ja nad ei saa endale lubada suure agentuuri palkamist.

Heal mittetulunduslikul veebisaidil on laitmatu müügikoopia. See peaks tõesti annetama kasutajaid. Protsess peaks olema ka sirgjooneline.

Ülaltoodud näites on veebis annetuste vastuvõtmiseks ostukorv ja kassasüsteem ning allpool olevad tööriistad, mida saate kasutada ka seda tüüpi veebisaitide loomiseks:

4 – ajaveebisaidid (Matt Mullenweg)

Muud tüüpi veebisaitide loomiseks on ajaveebid. See näide on Matt Mullenwegi ajaveebist.

Sõna „ajaveeb” on sõna „veebipäevik” lühivorm. See on digitaalne ajakiri. See sai alguse trendina üksikisikute jaoks, kuid kasvas, kui ettevõtted hakkasid neid kasutama nii klientide värskendamiseks kui ka väärtusliku ja informatiivse sisu pakkumiseks.

Seda tüüpi veebisaidid pakuvad lihtsalt lugemismaterjali. Kuid nad võivad müüa ka tooteid, näiteks blogi autori kirjutatud raamatut või reklaamiruumi.

Blogi ja tavalise veebisaidi erinevus seisneb selles, et ajaveeb on veebisait, mida soovite luua, kui soovite avaldada ainult ajaveebiartikleid. Tüüpilisel veebisaidil on muud funktsioonid ja komponendid, nagu selle loendi muud tüüpi veebisaitidel.

Need on seda tüüpi veebisaidid, mida luua, kui soovite kiiresti jagada elulisi värskendusi sõpradele ja perele.

Või võite alustada ajaveebi, mis kajastab teie konkreetset reisi. Paljud inimesed teevad seda suurema jälgimise saamiseks. Siis saavad nad müüa reklaamipinda ja teenida raha, tehes midagi, mis neile meeldib või mida nad juba kavatsesid teha.

Blogi seadistamine on üsna lihtne. See kehtib ülaltoodud näite ja kasutatud ressursside kohta:

5 – isiklikud veebisaidid (Jane Fonda)

Muud tüüpi veebisaitide hulka kuuluvad isiklikud veebisaidid, näiteks Jane Fonda saidi näide.

Millised on avaliku elu tegelaste ja mõjutajate veebisaidid? Tegemist on isiklike veebisaitidega, mis asetavad saidi nimekaimu ette ja keskele.

See on teatud tüüpi veebisait, mida soovite luua, kui soovite inimest brändina esile tõsta. Isikliku veebisaidi määratlevaks omaduseks on pealkiri, kelleks see sait on.

Peale selle pole seda tüüpi veebisaitide jaoks kokkuleppeid. Üldiselt on käsitletav teema ehedalt väljendatud ning isiksuse tooni, stiili ja vaatepunkti silmas pidades.

Isiklik veebisait on, nagu ka nimi ütleb, isiklik. Nii võite valida ainult ajaveebi postituste avaldamise või saate tooteid laiendada ja müüa, kogukonna luua ja palju muud.

Jane Fonda isiklikule veebisaidile on installitud järgmised ressursid ja tööriistad, mis võivad teile kasulikuks osutuda, kui otsustate, et see on üks neist veebisaitidest, mida oma järgmise projekti jaoks luua:

6 – e-poe veebisaidid (Ripley uskuge või mitte!)

Ripley pood usub või mitte.

E-poe poe abil saate tooteid ja teenuseid veebis müüa. Seda tüüpi veebisaidid sisaldavad selliseid komponente nagu nuppudega tootelehed, mis kas otse töötlemise lehele viivad makse töötlemiseks või võivad üksused panna virtuaalsesse ostukorvi.

Sinna kogutakse esemeid seni, kuni ostja on valmis kassasse ostma ja tellimuse vormistama.

Need on tüüpi veebisaidid, mida luua, kui soovite teenida raha või soovite alustada ettevõtet.

Seadistamine ei pea isegi palju maksma. Näiteks võite mõne nimetamiseks kasutada kulutõhusaid või tasuta platvorme ja tarkvara nagu WordPress ja WooCommerce, Squarespace või Wix..

Saadaval on palju kõrgema hinnaga tarkvara, kuid kindlasti saate e-poe poe ilma nendeta üles seada. Või võite neid hiljem oma ettevõtte kasvades lisada.

Siin on muid ressursse ja tööriistu, mida kasutatakse kaupluses Ripley’s Believe It or Not eCommerce, millest võite leida abi, kui see on ühte tüüpi veebisaitidest, mida soovite luua:

7 – niššide veebisaidid (Newlyn)

Nišisaidi veebisait Newlyn.

Seda tüüpi veebisaidid on seotud konkreetsete teemadega. Näiteks Newlyni veebisait keskendub tüpograafiateenustele ettevõtetele.

Nišisaidid on ideaalne veebisaitide tüüp, mida soovite luua, kui soovite oma vaatajaskonna nulli lisada või kui teil on konkreetse huviga vaatajaskond.

Nendel eesmärkidel nišisaidi veebisaidi loomine võib aidata teil saada rohkem jälgijaid ja kliente või kliente, kuna saate veebisaidi struktureerida nii, et see oleks suunatud konkreetsele inimrühmale.

See on vastupidine laiale vaatajaskonnale atraktiivse saidi loomisele, mis on keeruline, kuna igaüks on erinev. Seega võib olla keeruline kõigile kaebus esitada.

Seda, kuidas te seda tüüpi veebisaite üles ehitate, on teie jaoks otstarbekas ja mis sobib teie niši jaoks. Võite kombineerida muud tüüpi veebisaitide elemente.

Näiteks võite oma nišisaidi muuta ka veebipoodiks, foorumiks või ka vikipeoks.

Siin on mõned ressursid, mida sait Newlyn kasutab, mis võivad teile seda tüüpi veebisaitide loomisel kasulikuks osutuda:

8 – Portfelli veebisaidid (Pluuto TV)

Meelelahutussait: Pluuto TV.

Kui on vaja vastata küsimusele „Millised on veebisaidid, mida järgmine ehitada?“ sageli on tähelepanuta jäetud võimalused meelelahutustüübid veebisaitidel.

Ülaltoodud näites (Pluuto TV) saate otseülekannet otseülekandes võrgus ja tasuta voogesitada. Meelelahutuse jaoks on ka teist tüüpi veebisaite. Samuti saate luua saidi, kus saab jagada muusikat, e-raamatuid, videoid ja vloge ning kõike muud, mis on lõbus.

Võtke inspiratsiooni teist tüüpi veebisaitidelt ja ühendage meelelahutus näiteks e-kaubanduse, liikmesuse, wiki ja foorumite veebisaitidega.

Võite luua liikmelisussaidi, näiteks Netflix, mis müüb nende video voogesituse veebisaidile tasulisi tellimusi. Võite isegi luua midagi sarnast, kuid sellel on ka wiki ja foorum, et vaatajad saaksid õppida ja arutada oma lemmiksaadete ja filmide üle.

Ausalt, saate luua mis tahes tüüpi veebisaite, mida meelelahutuse jaoks vajate.

Siin on ressursid ja tööriistad, mida Pluto TV kasutab ja mida saate kasutada ka siis, kui soovite luua seda tüüpi veebisaite:

9 – ajakirjade ja uudiste veebisaidid (New Yorker)

New Yorkeri veebisait.

Teie järgmise projekti jaoks on ka ajakirju või uut tüüpi veebisaite. Erinevalt ajaveebidest on nad keskendunud pigem ajakirjandusele kui isiklikele huvidele.

Seda tüüpi veebisaitide abil saate luua veebis uue uudiste väljalaskeava, digitaalse moodi või erihuvi pakkuva ajakirja, näiteks erinevate tööstusharude jaoks või hobide jaoks.

Saate luua ka seda tüüpi veebisaite, millel on esmaklassiline tellimisfunktsioon. Külastajad võiksid maksta registreerumise eest, et lugeda rohkem kui paar artiklit päevas, või kui nad saavad lugeda rohkem kui paar lõiku igast artiklist.

Seda tüüpi veebisaitidel on tavaliselt ka puhas, minimaalne struktuur ja paigutus, et leheelemendid saaksid avaldatud artikleid õigesti esile tõsta. Nii ei varja sellised elemendid nagu taust kasutajate kaasatuse suurendamiseks sisu üle.

Siin on mõned ressursid ja tööriistad, mida ülaltoodud näide The New Yorker kasutab. Saate neid installida ja kasutada seda tüüpi veebisaitide ehitamiseks:

10 – foorumi veebisaidid (WordPress.org tugifoorum)

WordPress.org tugifoorum.

Foorumitüüpi veebisaidid pakuvad organiseeritud viisi avalike teemade arutelude avaldamiseks. Kasutajad saavad registreeruda, et nad saaksid alustada arutelusid ja anda oma panuse ning võimaluse korral isegi rohkem teemasid vaadata.

Võite luua foorumitüüpi veebisaidi, kus arutada kõike alates hobidest, näpunäidetest ja populaarkultuurist kuni akadeemiliste teemade ja muuni.

Võite isegi luua foorumi, nagu ülaltoodud näites, et pakkuda kasutajatele viisi oma veebisaitidega tehniliste probleemide lahendamisel abistamiseks.

Paljud ettevõtted kasutavad foorumit sel viisil oma klientidele tugiteenuste pakkumiseks. Nii ei pea kasutajad nii sageli klienditeenindusega ühendust võtma, mis vähendab nii tugikulusid kui ka tugipiletite üldsummat.

Foorumid sobivad suurepäraselt teatud tüüpi veebisaitide jaoks, mida saate oma järgmise projekti jaoks luua, kui vajate sirgjoonelist ja organiseeritud viisi, kuidas kasutajad saavad avalikes aruteludes osaleda. Kuigi saate luua foorumi, kus peate vestluste vaatamiseks sisse logima.

Siin on ressursid WordPress.org tugifoorum kasutab seda, mida saate kasutada oma foorumi loomiseks, kui kasutate ka WordPressi:

11 – Wiki veebisaidid (Fandom)

Näide Wiki veebisaidist nimega Fandom.

Wiki veebisaidid on digitaalsed entsüklopeediad, kus teave on kasutaja esitatud ja avaldatud.

Vikipeedia sarnased saidid on vikid, mille eesmärk on luua vabalt juurdepääsetavaid teadmisi väga erinevate teemade kohta. Teisest küljest on mõned viki, näiteks ülaltoodud näide Fandom, keskendunud konkreetsetele huvidele, näiteks populaarkultuur.

Pole tähtis, mis teema see wiki on. Paljud ettevõtted kasutavad seda ka foorumitega sarnasel viisil. Nad kasutavad wikisid kasuliku dokumentatsiooni avaldamiseks, mis vastab tavalistele tugiküsimustele.

See aitab vähendada klienditoe teenuste kulusid ja ka kasutajate esitatud tugipiletite koguarvu.

Kuid te ei pea olema äriettevõtja, kui soovite, et tulevikus oleksite veebisaitide loendis wikisid. Saate selle luua, kui olete avaliku elu tegelane või mõjutaja ja soovite näiteks viisi oma fännide kaasamiseks.

Siin on ressursid, mida Fandom kasutab, mida saate kasutada ka siis, kui viki on teatud tüüpi veebisait, mida saate oma eesmärkidel luua:

12 – liikmesuse veebisaidid (Skillcrush)

Skillcrushi veebisait.

Liikmelisuse veebisait on veel üks veebisaitide tüüpidest, mida võimaliku eelseisva projekti jaoks üles ehitada. Liikmelisusega veebisaidil on sisu valitud parooliga kaitstud. Kasutajad peavad privaatse sisu nägemiseks registreeruma.

Liikmelisuse veebisaidid võivad pakkuda tasuta ja esmaklassilist registreerimist või mõlemat. Samuti on palju muid võimalusi.

Näiteks võite pärast ühe makse tegemist pakkuda privaatsele sisule lõpmatut või piiratud juurdepääsu või võite pakkuda korduvaid tellimusi, mis automaatselt uuendavad.

Viimase abil saate isegi seadistada tellimusi, mida uuendatakse igal sagedusel, näiteks päevas, nädalas, kuus või aastas.

Saate isegi luua liikmelisuse saidi, kus sisu pole korraga saadaval, kuid see vabastatakse valitud ajavahemike järel. Seda nimetatakse veebisaidi ja liikmelisuse veebisaidiks, mis tilgub sisu.

Siin on ülaltoodud näites kasutatud tööriistad ja ressursid, mis võivad teile abiks olla, kui otsustate luua seda tüüpi veebisaite:

Kokkuvõttes

Ehitatavate veebisaitide tüüpide osas on palju võimalusi. Loodetavasti oli sellest artiklist abi ja see andis teile inspiratsiooni, kuidas seda tüüpi veebisaite ise luua.

Millist tüüpi veebisaite soovite teha? Kas soovite endiselt teada, millised on veebisaidid, mida minu järgmise projekti jaoks ehitada? Jagage oma kogemusi allpool olevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map