Veebisaidi ülalpidamiskulud

Veebisaidi ülalpidamiskuludVeebisaitide osas on ennetamine alati parem kui ravi. Vigase veebisaidi parandamine ei nõua mitte ainult rohkem raha, vaid võib kahjustada ka teie ettevõtte mainet ja maineväärtust. Seetõttu peate investeerima veebisaidi hooldusse.


See ütles:

Peate teadma, millist hooldust teie veebisait vajab. Erinevad veebisaidid vajavad erineval määral ja erinevat tüüpi hooldust. Kuid kuidas te seda täpselt välja mõtlete?

Ärge muretsege.

Altpoolt leiate erinevad ülalpidamiskulud veebisaidikategooriate kaupa, jaotuse ja ligikaudse hinnangu iga kategooria kohta, samuti näidisjaotuse väikese restoraniettevõtte jaoks.

Alustame siis.

Kulud veebisaidikategooriate kaupa

Kõik veebisaidid ei vaja sama tüüpi ja hooldusastmeid. Teie väike hobide veebisait ei vaja sama professionaalse taseme graafikat ja meiliturundust nagu tõsine ettevõtte veebisait. Siin on iga veebisaidikategooria vajadused ja hinnangulised igakuised kulud.

 • Hobi– Harrastussaidi jaoks on vaja ainult domeeni ja majutust, kuna teete enamasti kõik ise. Need kulud on hinnanguliselt 3–25 dollarit kuus.
 • Isiklik– Sarnaselt hobide veebisaidiga on nende saitide jaoks ainsaks kuluks domeen ja hostimine. Need kulud on hinnanguliselt 3–25 dollarit kuus.
 • Äri – Sõltuvalt teie ettevõtte suurusest võite maksta 225 dollarit (domeen, hostimine, graafika, e-posti turundus) 2750 dollarini (domeen, hostimine, graafika, e-posti turundus, veebisaidi värskendused ja hooldus) kuus.
 • e-kaubandus – Sõltuvalt teie veebipoe suurusest võite maksta 450 dollarit (domeen, hostimine, üldised värskendused, graafika, e-posti turundus) 6000 dollarini + kuus (domeen, hostimine, e-posti server, graafika, e-posti turundus, tehniline tugi, veebisaidi värskendused ja hooldus, turvalisus, jälgimine ja analüüs).
 • Ettevõtte – Need veebisaidid on tavaliselt kõige suuremad ja levinumad. Võrreldes teiste veebisaidikategooriatega vajavad nad kõige rohkem hooldust. Ettevõtte veebisaidi eest võite oodata 5150–9740 dollarit + kuus.

10 levinuma veebisaidi kulude jaotus

Ülalnimetatud ülalpidamiskulud on iga veebisaidikategooria jaoks minimaalselt nõutavad. Siin on iga kulu jaotus, mis aitab teil mõista nende eesmärki ja miks neid võib vaja minna.

1. Domeeni registreerimine

Kui palju maksate oma domeeninime eest aastas domeeniregistripidajale. Maksumus sõltub teie domeeni registripidajast.
 • 10–20 dollarit aastas

2. Hosting

Kui palju maksate hostimisplaani (serveri) eest. Erinevad hostimiskavad pakuvad teie veebisaidile erinevaid funktsioone. Teie veebisaidi kategooria ja suurus määravad ka teile vajaliku hostimise taseme.
 • Väikesest keskmiseni ajaveeb – 2–20 dollarit kuus
 • Keskmine kuni suur ajaveeb – 25–100 dollarit kuus
 • Väikesest kuni keskmise suurusega e-kaubandus – 25–100 dollarit kuus
 • Keskmine kuni suur e-kaubandus – 100–500 dollarit kuus

3. Sisu

sisu kirjutamise kulud

Ükski veebisait pole täielik ilma sisuta. Enamasti just see meelitab külastajaid teie veebisaidile.
 • Tublid kirjanikud algavad tavaliselt hinnaga 0,15 dollarit ühe sõna kohta.

4. E-posti server

Kui saate oma veebisaidile kohandatud e-posti teenuse, lisab see teie veebisaidi professionaalset mainet. Mõned hostimisteenuste pakkujad ei sisalda tasuta postiteenust. Ehk siis peate võib-olla hankima oma kolmanda osapoole pakkujalt.
 • 0–5 dollarit kasutaja kohta kuus

5. Üldised värskendused

Kui palju maksate hooldustööriistade või professionaalsete teenuste eest oma veebisaidi ajakohasena hoidmiseks. See hõlmab teie pistikprogrammide, teemade ja CMS-i värskendamist.
Näiteks vastutab palgatud spetsialist teie WordPressi veebisaidi pistikprogrammide automaatse värskendamise eest, veendudes, et see töötab WordPressi uusima versiooniga. Professionaali ülesandeks on ka teie artiklites muudatuste tegemine, ajaveebi postituse vormindamine, toote lisamine / muutmine.
 • 0–190 dollarit kuus

6. Kujundusvärskendused

Kujundusvärskendused hoiavad teie veebisaidi värskena moodsa disaini ja graafika abil. Võite kas tellida graafilise tarkvara plaani, et teha disainilahendusi – luues ise graafika – või palgata professionaal, kes teeks neid teie jaoks.
 • 0–1600 dollarit kuus

7. Tehniline tugi

Kui palju kulutate tehnilisele toele. Hea tugi on oluline, kui teie veebisaidil ilmnevad probleemid nagu katkine kontaktvorm, ostukorv, serveri vead, varunduste haldamine jne.
 • 0–3000 dollarit kuus või 60 dollarit tunnis sellisel saidil nagu Codeable

8. Turvalisus

Kui palju kulutate täiendava turvalisuse kihi jaoks, näiteks rämpsposti ennetamine, automaatsed varundamine ja üldjuhul oma veebisaidi kaitsmine rünnakute eest. Sõltuvalt teie veebisaidist nõuavad mõned riigid, et teil oleks teatud turva- ja privaatsusfunktsioonid.
 • 0–100 dollarit kuus

9. Jälgimine ja analüüs

Kui palju maksab teie veebisaidi jaoks analüüsi aruande ja jälgimise hankimine. Analytics aitab teil oma veebisaiti optimeerida, et oma kullast võimalikult palju kasu saada.
 • 0–300 dollarit kuus

10. Turundus

Aitamaks teil oma veebisaiti turustada. See võib hõlmata e-posti turundust, reklaami, Facebooki reklaame, Google’i reklaame jne.
 • 0–10000 dollarit

Näide väikeettevõtte veebisaidi hoolduskuludest:

Nüüd:

Võib-olla arvate, et “ülaltoodud teave on hea ja hea, kuid kuidas seda oma veebisaidile rakendada?”

Pole probleemi. Siin on näide, mille olen kokku pannud väikesele restoraniettevõttele (tegin selle kindlasti võimalikult odavaks). Kuigi muud tüüpi veebisaidid võivad vajada erinevaid hoolduskulusid, võib see näide aidata teil vähemalt hoolduskulusid hinnata.

Väikeettevõtte veebisait võib oma domeeni eest maksta kuus kuni 1,167 dollarit. See on 14 dollarit aastas ja sisaldab domeeni privaatsust. Veebimajutuse eest tasumine lisab sellele kulule 2,75 dollarit kuus. Võite otsida veebimajutusteenust, mis pakub tasuta e-posti serverit.

Kuna teie veebisait ei ole liiga suur, peaksite saama üldiste värskendustega ise hakkama saada. Kui soovite oma veebisaidi kujundust ja graafikat värskendada, peate võib-olla maksma kuni 67 dollarit kuus (50 kuni 75 dollarit tunnis 4 tunni jooksul iga 3 kuu tagant),.

Tehniline tugi ei maksa väikese veebisaidi eest nii palju. Eeldatavasti maksate 10 dollarit kuus (60 dollarit tunnis iga 6 kuu järel, kuna see on lihtne äri- või voldikuteveebisait). Te ei pea maksma veebisaidi värskenduste ja hoolduskulude eest, kui saate neid ise teha.

Veebisaidi turvalisus ei maksa teile midagi, kuna peate oma saidi kommentaare ja kontaktvorme kaitsma ainult rämpsposti eest (sisaldub enamikus hostimiskavades). Samuti saate tasuta jälgimise ja analüütika jaoks jääda Google Analyticsiga. Lõpuks, kuna väikese restorani veebisait jõuab harva 2000 kontaktisikuni, saate MailChimpist tasuta e-posti infolehte.

Kokkuvõttes näete väikese restorani veebisaidi haldamiseks vaid 81 dollarit kuus. Kuid kui soovite oma veebisaiti turustada e-posti, reklaami, Facebooki ja / või Google’i reklaamide kaudu, peate võib-olla lisama kogukuludele kuni 1000 dollarit kuus.

Siin on jaotus:

 • Domeen: 1,167 dollarit kuus (14 dollarit aastas + domeeni privaatsus)
 • Hosting: 2,75 dollarit kuus
 • E-post Server: TASUTA (hostimisest)
 • Üldine Uuendused: TASUTA (tee ise)
 • Uue restoranigraafika kujundusvärskendused: 67 dollarit kuus (50 kuni 75 dollarit tunnis 4 tunni jooksul iga 3 kuu tagant)
 • Tehniline tugi: 10 dollarit kuus (60 dollarit tunnis iga 6 kuu järel, kuna see on lihtne äri- või voldikuteveebisait)
 • Veebisaidi värskendused ja hooldus: TASUTA (tee ise)
 • Turvalisus: TASUTA (ainult rämpsposti kaitse, kuna see tegeleb ainult kommentaaride ja kontaktvormidega)
 • Jälgimine ja analüüs: TASUTA (Google Analytics)
 • E-posti uudiskiri: TASUTA (Mailchimp, kuna väikese restorani veebisait jõuab harva 2000 kontaktini. Kui see ületab 2000 kontakti, 10 dollarit kuus 50 000 kontakti kohta)
 • Kokku (ilma turunduseta): 81 dollarit kuus

Mis juhtub, kui te ei halda oma veebisaiti??

Mõned inimesed teevad vea, ignoreerides kulude vähendamiseks veebisaidi hooldust.

Halb mõte.

Ehkki see võib alguses raha säästa, võib veebisaidi hooldamata jätmine põhjustada mitmeid (kulukamaid) probleeme.

Aegunud veebisaidi kujundus tähendab nõrgemat kasutajakogemust. Lõppkokkuvõttes viib see teie veebisaidi otsimootorite tulemustesse tagasi tõrjumiseni. Samad tulemused ilmnevad siis, kui teie veebisaidil on aegunud sisu.

Halvim asi, mis juhtub, on veebisaidi leidmine, kus olete nii kõvasti tööd teinud, et see on vananenud koodi tõttu katki.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map