Veebisaidi kasutatavus 101

Kasutatavus on mis tahes veebisaidi õnnestumiseks hädavajalik. Kui saidi kasutamine on väljakutsuv, ei kahjusta see mitte ainult kasutajaid, vaid kahjustab ka teie ettevõtet.


Kasutajad veedavad vähem aega saidil, mida neil on raske kasutada, ja loobuvad enne teie üleskutse lõpetamist. Samuti mäletavad nad vähem seda, mida nad loevad, ja naasevad palju vähem.

Lühidalt öeldes on saidi halb kasutatavus äri jaoks kohutav. Aga mida saate selle vastu teha?

Vastus peitub:

 • Mõistmine, mis muudab veebisaidi esiteks raskesti kasutatavaks.
 • Asjade parendamise tehnika tundmine.
 • Käimasoleva kasutatavuse testimise programmi rakendamine kogu veebisaidi elu jooksul.

Just neid kolme komponenti uurime selles postituses, alustades sellest, mis teeb veebisaidi esiteks raskeks kasutamiseks.

Mis teeb veebisaidi kasutamise raskeks

On kolm peamist põhjust, miks kellelgi on veebisaiti raske kasutada.

Esimene põhjus on see sait on lihtsalt segane. Võib-olla on sellel ekraanil liiga palju elemente, mida kasutaja peab töödelda. Teise võimalusena võib olla palju häirivaid animatsioone või pilte. Igal juhul on kasutaja kiiresti hämmingus.

Teine põhjus on see veebisait ei vasta ootustele. Näiteks kui ma küsiksin, kuidas otsiksite veebisaidilt, siis võite minna enne otsingunupule vajutamist lehe paremas ülanurgas ja sisestada otsingupäringu sinna sisestusväljale.

Kui sisestusväli ei olnud paremas ülanurgas või nupp puudus, läheksite kohe segadusse, kuna sait ei käitunud nii, nagu eeldasite.

Vikipeedia otsingu näide
Pikka aega segas Vikipeedia kasutajaid oma otsinguvõimaluse positsiooni ja sildistamisega.

Viimane põhjus, miks inimesed veebisaitidega võitlevad, on see nad küsivad neilt lihtsalt liiga palju. Paljud saidid pakuvad kasutajale korraga liiga palju võimalusi, koos pikkade toodete loendite, lugematute tegevuskutsete või ülespuhutud navigeerimisega.

Inimesed on hämmingus, kannatavad analüüsi halvatus kui seista silmitsi liiga paljude võimalustega. Tegelikult, Hicksi seadus on näidanud otsest seost valikuvõimaluste arvu ja valiku tegemiseks kuluva aja vahel. On aeg, et enamik kasutajaid pole nõus Internetti investeerima.

Rohkem valikuid tähendab suuremat reageerimise aega
Hicksi seadus näitab meile, et mida rohkem valikuid kasutajale pakume, seda kauem aega nende otsustamiseks kulub, suurendades nii võimalust saidist loobuda.

Pole kahtlust, et oma veebisaiti vaadates näib see olevat piisavalt lihtne. Kuid kahjuks on teil halb positsioon oma veebisaidi kasutatavuse üle otsustamiseks. Sellel on kaks põhjust.

 • Esiteks, mida tuttavamaks me millegagi saame, seda intuitiivsemaks see muutub. Peate tagasi mõtlema alles siis, kui olete õppinud sõitma, et mõista, et see on tõsi. Kui inimesed esimest korda sõitma õpivad, on see nii paljude erinevate asjadega arvestamine. Kuid pärast mõne aasta sõitmist on lihtne oma töökohta jõuda ilma mälestuseta teekonnast, rääkimata juhtimisest.
 • Teiseks, meie veebisaiti vaadates pöörame sellele tavaliselt kogu tähelepanu. Kasutajaid on siiski harva. Mõelge teistele veebisaitidele navigeerimise viisile. Teid ümbritsevad sageli tähelepanu hajumine, olgu selleks siis lärmakad kolleegid kontoris või teie lapsed nõuavad kodus tähelepanu.

Asjad on veelgi halvemad mobiilseadmetes, kus me kasutame neid sageli väljas olles või muude toimingute, näiteks televiisori vaatamise ajal.

Nii et kui me ei saa oma veebisaidi osas oma otsust usaldada, kuidas me selle kasutatavust parandama hakkame? Vastus on, et peame katsetama.

Kuidas testida oma veebisaidi kasutatavust

Paljud peavad kasutatavuse katsetamist luksuseks, mida nad ei saa endale lubada. Et see on aeganõudev ja kallis. Ehkki see võib kindlasti olla mõlemad, ei pea see seda olema.

Alustuseks on testimise ümber palju väärarusaamu. Te ei pea katsetama paljude inimestega. Viis või kuus inimest on piisavalt, kuna rohkem ei paljasta märkimisväärselt rohkem probleeme. Samuti ei vaja te tingimata oma tõelist vaatajaskonda. Ehkki kasutatavuse testimisel on alati parem testida oma tegelike kasutajatega, seisavad enamik inimesi silmitsi samade väljakutsetega. Demograafia on oluline ainult siis, kui töötate erivajadustega inimestega (nt vanurid või lapsed).

Rohkem testijaid ei tähenda, et rohkem probleeme on leitud
Leitud lisaprobleemide arv väheneb dramaatiliselt, kui testida rohkem kui 5 või 6 kasutajaga.

Saate käivitada palju lihtsaid teste, mida saab teha tasuta või maksimaalselt mõne dollari eest. Veelgi enam, sageli saate tulemusi tunni aja jooksul tagasi saada. Kui te oleksite just saanud katsetada ja saada lõpliku vastuse, võite kulutada kauem kui see, kui arutlete õige lähenemisviisi üle.

Parim lähenemisviis on võtta kasutusele mõtteviis. Teisisõnu, ärge arvake, et testige alati, kui olete otsustanud valida, millist strateegiat valida.

Enne testimist ärge oodake oma veebisaidi ümberkujunduse lõpuni. Selles etapis on juba liiga hilja. Kui leiate probleeme, on probleemi lahendamine liiga aeganõudev ja kulukas.

Oma veebisaidi kasutatavuse testimisel ei saa te kunagi katsetamist liiga vara alustada. Seda on võimalik testida isegi visandi või juhtraami abil. Enne kui midagi ehitate, peaksite kahtlemata proovima disainimaketti.

Olgu tegemist visandiga, raamiga või kujunduskontseptsiooniga, koos kasutajatega saate läbi viia kaks lihtsat testi, mis annavad teile teada, kas liigute õiges suunas.

1) Esimese klõpsu test

Veebisaiti külastades võib kasutaja tehtud esimene klõps kindlaks teha, kas nad on oma ülesande edukalt täitnud.

Veebisaitide kasutatavuse austatud uuring autorid Bob Bailey ja Cari Wolfson leidsid, et kui kasutaja sai oma esimese klõpsu õigesti, oli neil 87% võimalus oma ülesanne õigesti täita. Kui aga nad saavad esimese klõpsu valesti, langeb see 46% -ni.

Saame testida, kui tõenäoline on, et kasutaja saab oma esimese klõpsu kohe, kuvades talle kujunduskontseptsiooni ja küsides, mida ta klõpsaks, et täita mõni konkreetne ülesanne, mille me neile anname.

Võite seda teha isiklikult või korraldada küsitluse, mille saadate inimestele e-posti, sotsiaalmeedia või oma veebisaidi kaudu. Samuti on palju teenuseid, mis värbavad teie nimel osalejaid nii vähe kui dollar inimese kohta.

Kui otsustate seda küsitlusena käivitada, vajate spetsiaalset tarkvara, mis võimaldab jälgida, kus kasutajad klõpsavad teie veebisaidi staatilisel pildil. Üks hea näide sedalaadi tarkvarast on Kasutatavuse jaotur. Need mitte ainult ei võimalda teil käivitada mitteaktiivseid esimese klõpsu teste, vaid toetavad ka teist soovitatud testi – viieksekundilist testi.

Usability Hub pildi soojuskaart
Usability Hub võimaldab teil läbi viia esimese klõpsu testid ja aitab isegi osalejaid värvata.

2) viie sekundi test

Kuigi esimese klõpsu test aitab teil mõista, kui tõhus on teie navigeerimine, viis sekundit testi proovib teie saidi visuaalset hierarhiat. Teisisõnu võimaldab see teil mõista, kas kasutajad näevad lehel olulisi elemente.

Nagu nimigi viitab, näitate viie sekundilise testiga kasutajale lehte enne varjamist viis sekundit. Sel hetkel palute kasutajal meelde tuletada, mida nad nägid.

Pange tähele mitte ainult seda, mida nad meelde tuletasid, vaid ka järjekorda, kuidas nad neid elemente teile tagasi kordavad. Tavaliselt nimetavad inimesed kõigepealt asju, millel oli kõige olulisem mõju. Kui inimesed üritavad meelde tuletada teie kutset tegevusele või kriitilisi sõnumeid, teate, et teil on probleem, mis vajab parandamist.

Võite ka kasutajatelt küsida, mida nende arvates veebisait endast kujutab. Võite vastuste üle imestada. Sageli ei tee seda, mis meile tundub ilmne, teie kasutajatele. Pole tavaline, et kasutajad saavad veebisaidi teemast või teie organisatsiooni pakutavast täiesti valesti aru.

Mitte, et teie katsetamine piirduks disainikontseptsioonidega. Kasutatavuse testimise abil saate testida ka olemasolevat veebisaiti või prototüüpi.

3) Kerge kasutatavuse testimine

Kasutatavuse testimiseks on palju viise, kuid meie eesmärkidel pakun kõigist testimisvõimalustest kõige kergemat. See aitab teie kasutatavuse testimise väärtust kindlaks teha ja võib-olla julgustab teid tulevikus veelgi ambitsioonikamaks muutuma.

Seda kasutatavuse testimise tüüpi, millele ma viitan, tuntakse kui mitteaktiivset kaugtestimist. Teisisõnu, te ei katseta isiklikult ega pea eksperimendi ajal kohal olema.

Sellise testimise läbiviimiseks on vaja testi veebis postitamise ja selle täitnud inimeste registreerimise moodust. Õnneks on saadaval palju tööriistu, näiteks UserBrain.

UserBraini kasutatavuse testimine
UserBrain on üks paljudest tööriistadest, mis võimaldavad käivitada mittekasutatavat kaugkasutatavuse testimist.

Seadistamine on lihtne. Määratlete ülesande, mille kasutajad soovivad teie veebisaidil täita, ja kutsute seejärel inimesi selle täitma.

Tagasi saate lühikese video kasutajast, kes üritab teie ülesannet täita, sealhulgas helikommentaariga, kus kasutaja selgitab, mida nad mõtlevad ja miks nad teie saidil tehtud otsuseid teevad.

Veelkord, sellised tööriistad nagu UserBrain värbavad teie nimel sageli kasutajaid, kelle hind algab umbes 15 dollarist. Siiski võite oma osalejad kaasata ka sõprade, pere või kolleegide hulgast. Proovige siiski vältida inimeste kasutamist oma ettevõttest, sest nad teavad liiga palju, et olla head osalejad.

Nagu näete, ei pea testimine olema raske ja kui otsustate värbamiseks abistada mõnda kolmandat osapoolt, saate tulemusi tagasi vaid tunniga. Selle tulemusel saate katsetada kogu ümberkujundamise protsessi vältel ja isegi regulaarselt ka reaalajas saidil. See on hea mõte, sest mida rohkem katsetamisviise läbi viia, seda rohkem probleeme leiate.

Parem on rohkem teste vähem testijatega
Mitu testimisvooru on tõhusamad kui paljud voorud.

See tähendab, et hakkate oma veebisaidiga kiiresti leidma probleeme, mis vajavad parandamist. Kuidas neid probleeme lahendate, sõltub sellest, millised nad on. Selle artikli ülejäänud osas tahan siiski jagada teiega mõnda tavalist viisi, kuidas saaksite oma veebisaidil enamikust kasutatavuse takistustest üle saada..

Kuidas parandada veebisaidi kasutatavust

Oma veebisaidi kasutatavust saab parandada mitmel viisil. Kolm valdkonda tasub siiski pöörata erilist tähelepanu. Need on:

 • Teie liidese lihtsus.
 • Kriitilise sisu ja tegevusele kutsumise nähtavus.
 • Sisu asjakohasus ja selgus.

Vaatame neid kolme üksikasjalikumalt.

1) Lihtsustage oma liidest ja sisu

Enamikul juhtudel on teie veebisaidi kasutatavuse parandamiseks kõige tõhusam viis kasutajaliidese ja sisu lihtsustamine.

Sageli täidetakse veebisaite ebavajalike elementidega, nagu näiteks mõttetud stock-pildid, sekundaarsed navigeerimislingid ja ebaoluline sisu, millest kasutaja ei hooli.

Liiga sageli on meil suhtumine, et keegi võib seda kasulikuks pidada, nii et pangem see veebisse. Selle tulemusel muutuvad meie veebisaidid nii tihedaks, et inimesed ei leia neid huvitavaid elemente.

Õnneks saate selle lahendada lihtsa kolmeastmelise protsessiga.

Esimene samm on hinnake konkreetse lehe igat elementi ja küsige endalt, kas saaksite selle elemendi eemaldada. Milline negatiivne mõju sellel oleks ja kas see on tasuv, mida tasub paremini kasutatava veebisaidi eest?

Teine samm on vaadake järelejäänud ekraanielemente ja küsige, kas mõni neist elementidest täidab teisejärgulist rolli. Võib-olla vastavad need teisese sihtrühma vajadustele või võimaldavad kasutajal lahendada vähem tähtsat ülesannet.

Kui see on nii, küsige endalt, kas saaksite seda elementi varjata, et mitte juhtida inimesi tähelepanu tähtsamatest ülesannetest. Kas seda saab rohkem veebisaidile maetud olla või võib-olla see vahelehe või akordioni alla? See tähendab, et see on inimestele endiselt juurdepääsetav, kuid ei muuda seda enamuse kasutajate jaoks keerukamaks.

Lõpuks on aeg vaadata üle, mis meil lehel järele on jäänud. Peame tegema mõned otsused selle kohta, millele soovime, et kasutaja kõige enam tähelepanu pööraks.

Milline on teie peamine kutsumus näiteks? Kas sellele pööratakse märkimisväärselt rohkem tähelepanu kui hilisemale tegevusele, näiteks „jälgige meid sotsiaalmeedias?”

Aga sisu? Millises järjekorras inimesed tõenäoliselt teie sisu näevad? Kas sellel on mõtet? Kas inimesed näevad teie rihma, selgitades, mida teete, enne kui nad näevad midagi vähem kriitilist nagu teie postiaadress?

Seal võib viis sekundit test kasuks tulla. See aitab teil teada saada, kas teil on lehe visuaalne hierarhia õige.

Muidugi, selleks, et otsustada, kas teil on asju õigesti, peate oma peas selge idee, millised elemendid on lehel kõige olulisemad.

Üks viis seda teha on eraldada tähelepanu punktidele elementidele. Andke endale 25 tähelepanupunkti. Igal lehe elemendil peab olema vähemalt üks punkt, kuid kui soovite, et inimesed pööraksid ühele asjale suuremat tähelepanu teise üle, peab sellel olema rohkem punkte. Näiteks võib teie esmasel tegevustaotlusel olla kuus punkti, privaatsuseeskirjadel aga üks punkt.

Kui olete selle teinud, saate kujundada selle lehe peegeldama neid suhtelisi prioriteete. See tõstatab küsimuse, kuidas kujundada leht, et juhtida tähelepanu õigetele elementidele.

2) Maksimaalse nähtavuse disain

On palju tehnikaid, mille abil disainerid juhivad kasutaja tähelepanu olulisematele ekraanielementidele, nagu rihmad või tegevusele kutsumised. Siiski on viis, mis osutuvad eriti võimsaks. Need on:

 • Asend.
 • Kujundlikkus.
 • Negatiivne ruum.
 • Värv.
 • Suurus.

1) Mõelge positsioonile

Veebilehtede lugemise ja nende käitumise tõttu tõmbavad mõned lehe positsioonid tõenäolisemalt tähelepanu kui teised.

Kuna läänes loeme näiteks vasakult paremale, eelistame lehti vasakult. Samuti oleme õppinud, et enamikul veebisaitidel kipub parempoolses veerus olema sekundaarsisu. Need kaks tegurit koos tähendavad väärtusliku sisu paigutamist parempoolsesse veergu, mis vähendab tõenäosust, et kasutaja seda näeb.

Kasutajad tähtsustavad vasakut külge
Kasutaja tähelepanu on vasakpoolse veeru kalle.

Samuti kipuvad kasutajad pöörama suuremat tähelepanu lehe kõrgemale sisule, nii et kui soovite, et inimesed midagi märkaksid, on sageli parem paigutada see ülaosa lähedale.

Kuid ajastus on samuti oluline. Näiteks kui soovite, et keegi registreeruks teie uudiskirja saamiseks, võib-olla on parem panna see üleskutse lehele madalamale, kui neil on olnud võimalus teie sisu kvaliteeti hinnata.

Sellepärast soovitan katsetada, kui on vaja teada, kas elemente on kõige parem paigutada. Jah, üldise rusikareeglina osutub parimaks tegevusele kutsumine kõrgel lehel ja nii vasakul kui ka keskel. Siiski on palju erandeid, sealhulgas ka kujundite mõju.

2) Kasutage kujutisi ettevaatlikult

Kujutised tõmbavad meie tähelepanu võimsalt. Meie pilk on suunatud piltidele ja eriti siis, kui pilt sisaldab nägu. Oleme bioloogiliselt programmeeritud inimestele tähelepanu pöörama.

Sõltuvalt piltide kasutamisest võib see olla teie saidi kasutatavuse abiks või takistuseks.

Näiteks on kasutaja tähelepanu lihtne tegevusele kutsumise vahele jätta, kui läheduses on pilt, et tema tähelepanu juhtida.

Pildid võivad vähendada CTA efektiivsust
Lähedal asuvatele piltidele on lihtne tegevuskõne vahele jätta.

Kuid kasutajate tähelepanu juhtimiseks võime kasutada ka pilti. Näiteks kipume järgima nägude silmajoont, mida piltidel näeme. Kui inimene vaatab teie kutset tegevusele või mõnda muud kriitilist sisu, siis märkame seda tõenäolisemalt.

CTA-ga seotud pildid on paremad
Piltide seostamine tegevusele kutsumisega võib aidata kasutajate tähelepanu juhtida.

Mitte, et kipume ainult silmajooni järgima. Muule sisule tähelepanu juhtimiseks või sellest eemale hoidmiseks võime kasutada nooli või suunajooni.

Samuti mõjutab suhteline vahemaa kriitilise sisu ja sellega seotud piltide vahel seda, mida inimesed näevad. Kui kaks elementi asuvad lähestikku, kipuvad nad olema üksteisega seotud. Nii et tavaliselt saab pilt otse kutsest kõrval juhtida meie tähelepanu sellele üleskutsele tegevusele.

Peen disain kutsub üles tegutsema
Peened kujundusjärjekorrad võivad kasutaja tähelepanu juhtida kriitiliste kutsumuste poole.

Elementide vaheline suhe võib aidata ka muul viisil. See võimaldab meil kasutada negatiivset ruumi enda kasuks.

3) Kasutage negatiivset ruumi

Olen kindel, et olete näinud Kus on Wally minevikus. Wally märkamine on sedavõrd raske, et tegelane on eriti maskeeritud. Tegelikult on tal helge ja omanäoline rõivastus. Teda on raske näha, kuna teda ümbritsevad lehel nii paljud elemendid, mis konkureerivad meie tähelepanu pärast.

Oleme juba rääkinud, kui palju lehel meie tähelepanu pärast konkureerivad elemendid tagasi võetakse. Kuid veel üks meetod, mida saame kasutada, on ümbritseda oma kriitiline sisu ruumiga. Ilma et läheduses oleks midagi muud, mida me tahame lukustada, keskendub meie silm selle sisu sisule. Samal põhjusel näeme valgel seinal väikseimat märki.

Negatiivsed ruumid
Negatiivne ruum koondab tähelepanu kõikidele lähedal asuvatele ekraanielementidele.

Mitte see, et negatiivne ruum on ainus viis oma kriitilise sisu teistest elementidest eristamiseks. Saame kasutada ka värvi.

4) Täiustage värviga

Me kõik teame, kuidas linnud ja lilled kasutavad ümbruse eristamiseks erksaid kontrastseid värve. Saame kasutada sama tehnikat oma veebisaitidel, reserveerides erinevat värvi ainult kriitilise sisu jaoks, näiteks meie tegevusele kutsumiseks.

Tõstke esile värvid
Loov digitaalne disainer Andy Clarke kasutas WWF-iga töös esiletõstetud värve tõhusalt.

Peame siiski olema ettevaatlikud, et mitte loota ainult värvile, sest me kõik näeme seda pisut erinevalt.

Sellegipoolest võib värv olla võimas vahend tähelepanu juhtimisel, kui seda kombineerida teiste tehnikatega, näiteks kasutades suurust meie eeliseks.

5) Kasutage suhtelist suurust

Üks viis, kuidas hinnata elementide suhtelist tähtsust, on suurus. Me teame vaistlikult, et suur nupp tegevusele on olulisem kui pisike link privaatsuspoliitika juurde.

Kuid oluline pole mitte niivõrd suurus ise kui üksuste vahelised suhtelised suurused. Kui kõik on suured, siis pole midagi. Kõigil on inimeste mõtetes võrdne tähtsus.

Samuti, mida olulisem on erinevus elementide suuruste vahel, seda rohkem neid eristatakse. Seega on kontrast meie privaatsuspoliitika ja esmase üleskutse vahel ilmne.

Liiga sageli pole veebisaidi elementide suhteline suurus piisavalt suur ja seetõttu pole erinevus eristamiseks piisavalt ilmne.

Nagu näete, on disain võimas tööriist tähelepanu juhtimiseks, kuid peame arvestama ka meie saidi sisuga.

3) Sisu loomisel mõelge kasutajale

Veebisaitide sisuga seotud peamine probleem on see, et me ei loo seda kasutajale silmas pidades. Lähtume eeldusest: “mida me tahame enda kohta öelda”. Selle asemel peaksime küsima: “mida kasutaja soovib teada”.

See tähendab kasutatavuse vaatenurgast, et peame kasutajatele õigel ajal õige teabe esitama.

1) Ärge pange kasutajat vastuseid otsima

Liiga sageli peavad kasutajad jahtima vajalikku teavet. Kujutage näiteks ette, et registreerute uudiskirja saamiseks. Vahetult enne seda teeb teie mõte läbi terve hulk küsimusi selle kohta, kas nad teile rämpsposti edastavad või kui turvaline teie e-posti aadress on. Liiga sageli peaksite vastuseid otsima mõnes veebisaidile sügavale maetud privaatsuseeskirjadest. Selle asemel peaksime neile küsimustele vastama meie uudiskirja registreerumise vormi kujundus.

Pöörake kasutajate küsimustele
Pöörake kasutaja küsimustele küsimused, kus nende tähelepanu praegu on. Ärge pange neid vastuseid jahtima.

Mitte, et see on ainus probleem sisu käsitlemisel. Samuti on meil kombeks struktureerida sisu ümber oma maailmavaate. Unustame, et kasutaja näeb maailma teisiti.

2) sobitage kasutajate vaimne mudel

Meil kõigil on maailma vaimne mudel. See mõjutab seda, kuidas me maailma näeme ja milliseid seoseid loome mõistete või asjade vahel.

Probleem on selles, et mida spetsialiseerunumaks me muutume, seda rohkem erineb meie vaimne mudel ümbritsevatest. Näiteks kui ma küsiksin teilt, mida teeksite, kui läheksite panka, siis arvaksite tõenäoliselt mingit finantstehingut. Ent kui ma küsiksin sama küsimust kui elukutseline õngemees, võiksid nad jõekaldale mõelda.

Need erinevad vaimsed mudelid võivad saidi struktuuri loomisel olla suureks väljakutseks, kuna teie vaimne mudel erineb tõenäoliselt teie vaatajaskonnast. Olete oma aine spetsialist ja seega erineb teie maailmavaateline moodus teie kasutajatest.

Sellepärast peame mõlemad kasutajad kaasama saidi struktuuri loomisse, kasutades sellist tehnikat nagu kaardi sortimine, või vähemalt testida mis tahes teabearhitektuuri, millega kokku puutume.

Teine probleem, mis võib tekkida seoses teie infoarhitektuuriga, on kuvatavate navigatsioonielementide arv.

3) Võimaluste piiramine ja nende eristamine

Oluline kasutatavuse takistus paljudel veebisaitidel on navigeerimise keerukus. Paljudel saitidel on navigeerimise igal tasandil lihtsalt liiga palju elemente. See on probleem kahel põhjusel.

 • Esiteks, oleme kohutavad, kui hoiame oma lühiajalises mälus palju teavet. Tavaliselt mahub meil korraga umbes neli elementi, mistõttu on teie krediitkaardinumber jagatud neljaks neljakohaliseks rühmaks.
 • Teiseks, mida rohkem navigatsioonielemente meil on, seda tõenäolisemalt on need sarnased. Kui valikud pole üksteisest eristatavad, muutuvad kasutajad ebakindlaks ja teevad tõenäolisemalt vigu.
Tehke valikud eristatavaks
Kui teil on mitu valikut, veenduge, et need oleksid selged. Kui nad on liiga sarnased, siis kasutajad ei vali.

Seetõttu peaksime piirama korraga kasutatavate võimaluste arvu ja veenduge, et iga valik oleks võimalikult eristatav ja selgelt märgistatud. See kehtib siis, kui räägite navigatsioonielementidest, e-kaubanduse tootekategooriatest või üleskutsetest tegevusele.

Väike investeering võib palju muuta

Veebisaidi kasutatavus on tohutu ja keeruline teema. Sellegipoolest on lihtne alustada ja see aitab märkimisväärselt kaasa vaid väikese pingutusega.

Sa ei jõua mitte ainult õnnelikumate kasutajateni, vaid näete ka ümberarvestuskursside parandamine ja tagasisõidukülastajate arv, rääkimata suusõnalisest soovitusest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map