Veebidisaini klientide otsimine (7 sammu)

Veebidisaini klientide leidmine


Vabakutselise veebidisaini või arendusettevõtte loomine pole lihtne.

Kui töötasite täiskohaga, keskendusite oma käsitööle; nüüd peate kõige pärast muretsema. Järsku peate tasakaalustama raamatuid, haldama lepinguid ja hoolitsema kõigi pisiasjade eest, mida keegi teine ​​teie jaoks teha tegi. Need esimesed paar kuud võivad tunda end üsna üleolevalt.

Küllap on vabakutseliste suurim väljakutse uute klientide leidmine ja oma töö müük. Kui te pole seda kunagi varem teinud, võib müük olla uskumatult hirmutav. Kuid see ei pea olema.

Selles juhendis näitame teile lihtsat protsessi veebidisaini- ja arendusklientide maandamiseks.

Sukeldugem sisse!

1. Ehitage sihtasutus

Enne klientide teavitamise alustamist on oluline luua veebipõhine kohalolek, mis demonstreerib teie oskusi, näitab teie parimat tööd ja tekitab usalduse.

Kliendid vaatavad teie palkamise hindamisel teie veebijalajälge, seega on hea mulje jätmine võtmetähtsusega. Soovitame vähemalt järgmisi samme:

Ostke domeen ja seadke e-posti konto

E-kirju oma domeeninimest saates demonstreerite potentsiaalsetele klientidele legitiimsust. 

Teie esimene samm peaks olema domeeninime registreerimine mis tutvustab teie ettevõtet asjakohaselt. Soovitame valida midagi lihtsat; kahtluse korral kasutage oma nime või oma nime ja märksõnade kombinatsiooni, näiteks „disain”, „kood” või „stuudio”, ja tutvuge meie juhendiga Kuidas valida domeeninime. Võimalusel hankige domeen .com või .org.

Koostage portfelli sait

Järgmine samm on portfelli saidi loomine. Kasutate seda saiti oma töö tutvustamiseks.

Teie saidi käivitamine võib olla lihtne. Valige mõni oma lemmikprojekt, ideaaljuhul need projektid, kus suutsite pakkuda olulist väärtust. Kui teil pole eelnevat töökogemust, sobivad ka demoprojektid. WordPress sobib selleks suurepäraselt, kuid võite kasutada ükskõik millist veebisaidi koostaja samuti.

Uus WordPressi install

Kliendid otsivad disainereid ja arendajaid, kes demonstreerivad kriitilist mõtlemist ja loovat probleemilahendust ning kes seavad ettevõtte eesmärgid esteetikast kõrgemale. Seega näidake iga projekti kirjeldamisel kindlasti oma tööd. Soovitame kajastada projekti tausta ja ärieesmärke, oma rolli meeskonnas, lähenemist probleemile ja oma töö tulemusi.

Poleeri teie sotsiaalse meedia profiilid

Viimase sammuna on oluline lihvida oma LinkedIni, Twitteri ja Facebooki profiilid.

Soovitame lisada igale kontole oma ettevõtte veebisaidi link ja kirjutada LinkedInis oma teenuste selge ja lühike kokkuvõte. Kindlasti veenduge, et ükski teie konto ei näita midagi, mida kliendid võivad pidada sobimatuks või solvavaks.

2. Leidke potentsiaalseid kliente

Nüüd, kui olete loonud kindla veebipõhise kohaloleku, on aeg luua potentsiaalsete klientide kogum. 

Võimalike klientide leidmiseks on palju viise, kuid mõned neist on tõhusamad kui teised. Siin on kõige tavalisemad kanalid ja kuidas neid kõige paremini kasutada.

Vabakutselised turuplatsid

Vabakutselistel turgudel meeldib ÜlesTöö ja Freelancer.com on uskumatult populaarsed. Iga päev kasutavad tuhanded ettevõtted neid saite vabakutseliste leidmiseks ja palkamiseks.

Need turuplatsid on samuti äärmiselt konkurentsitihedad. Kui otsustate kasutada neid turuplatse, siis konkureerite enamasti hinnaga. Pidage meeles, et see on numbrimäng. Esmakordselt alustades loodetakse võita vähem kui 5% teie pakutavatest projektidest.

Külm kontakt

Külma kontakti loomine pole glamuurne, kuid kui seda õigesti teha, võib see olla uskumatult tõhus, eriti kui olete valinud kindla niši. Näiteks kui loote kohalike restoranide veebisaite, on potentsiaalsete klientidega metoodiliselt LinkedIni kaudu kontakti saamine suurepärane võimalus ettevõtte loomiseks.

Nagu iga teavitustegevuse puhul, olge kindlasti positiivne, viisakas ja püsiv, vältides samal ajal joone ületamist häirivaks. Kui teie potentsiaalne kasutaja pole pärast 3–5 teadet vastanud, pole nad tõenäoliselt huvitatud ja on aeg edasi liikuda.

Töölauad

Paljud töölauad loetlevad lisaks täistööajale ka vabakutselisi võimalusi. Kui kasutate töölaudu, peaksite läbima sarnase taotlusprotsessi nagu täistööajaga tööl.

AngelListi vabakutseline töölaud

AngelList ja Töötame eemalt on populaarsed töölauad, millel on sageli vabakutselisi disaini- ja arendusvõimalusi.

Sotsiaalmeedia

Sotsiaalmeedia on vabakutseliste rollide leidmiseks äärmiselt alahinnatud meedium, eriti kuna saate seda kasutada nii sissetuleva kui ka väljamineva kanalina.

Alustuseks kirjutage oma uue vabakutselise ettevõtte kohta postitusi LinkedInis, Twitteris ja Facebookis. Hoidke oma postitused lihtsad; teatage oma ettevõttest ja pakutavatest teenustest ning andke inimestele teada, kuidas teiega ühendust võtta.

Samuti saate kasutada sotsiaalmeediat väljamineva kanalina, otsides inimesi, kes teie teenuseid vajavad, ja võtke nendega otse ühendust. Näiteks Twitterist otsides „vabakutselise disainerina“ saadakse ainuüksi viimase päeva jooksul postitatud tuhandeid võimalusi.

Teie võrk

Ärge unustage oma võrku! Isegi kui te ei usu, et tunnete ühtegi potentsiaalset klienti, oleksite üllatunud, kui kasulik võib teie võrk olla.

Võtke ühendust endiste kolleegide, sõprade ja perega, et anda neile teada teie uuest ettevõttest ja küsida, kas nad teavad kedagi, kellega peaksite ühendust võtma. Samuti küsige, kas nad teavad vabakutselisi, kes pakuvad lisateenuseid; näiteks kui olete disainer, küsige arendajate ja turundajate kohta. Need vabakutselised saavad sageli päringuid teie tehtud töö tüübi kohta, nii et nendega suhete loomine võib olla fantastiline tööallikas.

Kutserühmad

Professionaalsed rühmad on veel üks fantastiline vabakutseliste klientide allikas. Otsige vabakutselisi rühmi – nii oma valdkonnas kui ka täiendavates valdkondades -, samuti kõiki majandusharusid või niširühmi, kus teie potentsiaalsed kliendid käivad. Avalikud lohakad rühmad ja kohalikud kokkusaamised võivad olla suurepärased võrgustike loomise kohad ja sageli kuuluvad ka vabakutselist abi otsivad ettevõtted.

Agentuuri allhange

Suured agentuurid saavad sageli taotlusi klientidelt, kes on nende jaoks liiga väikesed. Suhte loomine ühega neist agentuuridest on fantastiline uute müügivihjete allikas. Otsige oma võrgustikust agentuure ja proovige kohvi kavandada. Küsige ülevoolu töö kohta ja igatahes võite olla abiks.

Sisuturundus ja avatud lähtekoodiga töö

Sisuturundus ja avatud lähtekoodiga töö on suurepärased võimalused oma oskuste demonstreerimiseks potentsiaalsetele klientidele. Need kanalid võtavad aega, nii et nendesse tasub investeerida ainult siis, kui olete tegelikult tööst huvitatud ja soovite olla kannatlik.

3. Jõuda välja

Kui olete potentsiaalsed kliendid tuvastanud, peate võtma ühendust. Sõltumata sellest, kas jõuate e-posti, LinkedIni või mõne muu meediumiga, soovite sõnumi struktureerida nii, et see saaks kõige tõenäolisemalt vastuse.

Parimate teavitussõnumitega on ühised mõned asjad:

Hea teavitustöö on isikupärastatud

Kellelegi ei meeldi vormitähtede saamine. Nii et kui jõuate klientideni, veenduge, et teie side ei tunneks end konserveerituna.

Jah, paar ühist joont on korrektne kasutada, kuid peate oma sõnumi potentsiaalse kliendi ettevõttele isikupärastamiseks aega võtma.. 

Hea teavitustegevus on lühike 

Inimesed on hõivatud. Tutvustage ennast, selgitage, miks arvate, et võiksite nende äritegevust konkreetselt aidata, ja tehke küsimus. Kolm kuni neli lauset on piisavalt.

LinkedIni vabakutseline teavitustegevus

Hea teavitustöö on sotsiaalne tõend

Kaasake sotsiaalne tõend nii kiiresti kui võimalik– klientide nimede või iseloomustuste kujul – oma teavitustegevusse. Väljavaated reageerivad tõenäolisemalt siis, kui tunnevad end mugavalt, kui räägivad kellegagi, kes on töötanud sarnaste klientidega.

Hea teavitustöö on otsene

Sulgege oma teade otsese vestlusega. Tehke järgmine samm selgeks ja hõlpsaks. “Kas teil on sel nädalal 15 minutit hiljem, et seda võimalust arutada?” on lihtne ja tõhus.

4. Kvalifitseerige oma juht

Kõik kliendid pole võrdsed. Mõnedest saavad kasumlikud kliendid, teised ei lähe kunagi kinni ja teised veritsevad teid endiselt kuivaks, püüdes pidevalt projekti ulatust muuta, ajakava pikendada või maksega viivitada.

Kasumlikkuse maksimeerimiseks ja tulevaste peavalude vähendamiseks on oluline oma väljavaated eelnevalt kvalifitseerida. Oma esimeses vestluses soovite teada saada mõnda peamist teavet.

Mis on nende ärieesmärgid??

Esimeste vestluste käigus keskendub klient tõenäoliselt oma konkreetse projekti tuhmile. Võib-olla tahavad nad, et kujundaksite mõne veebilehe või ehitate Shopify teema. Igal juhul keskenduvad nad tõenäoliselt funktsioonidele.

Alustada on loomulik, kui küsida küsimusi nende esitatud erinevate nõuete kohta. Millist funktsionaalsust nad vajavad? Kuidas peaks navigatsioon välja nägema?

Sellele kiusatusele vastu panna.

Kuigi on oluline mõista projekti ulatust, peate mõistma ka projekti sisu motivatsioon kõigepealt projekti taga. Kas nad soovivad müüki suurendada? Kas nad loodavad tegevuskulusid vähendada? Kui palju?

See teave on eduka ettepaneku koostamise üks võtmeid ja aitab ka teavitada teie arutelust ulatuse ja funktsioonide üle. Kui kliendi peamine eesmärk on müügi suurendamine, siis tõenäoliselt ei motiveeri funktsioonid, mis müüki ei vii, neid motiveerima.

Sama oluline on see, et kliendid, kelle motivatsioon on ebamäärane, muutuvad sageli reguleerimisala, keskenduvad hinnale üle kvaliteedile ja neil on üldiselt valus töötada. Kui klient ei suuda oma ärieesmärke selgelt sõnastada ega kvantifitseerida, võib olla parem projekt tagasi lükata.

Millised on kliendi peamised ärimõõdikud?

Kui olete kliendi eesmärkidest aru saanud, on oluline sukelduda nüanssi.

Kui klient soovib, et müügi suurendamiseks muudaksite tema veebisaidi ümber, siis saadakse aru selle müügi suurendamiseks kasutatavatest mõõdikutest – müügi keskmine väärtus on tänapäeval, veebisaidi praegune konversioonimäär, mitu külastajat saiti kuus saab – ülioluline.

Kui küsite neid üksikasju kohe, siis tõendate kliendile, et olete keskendunud mitte ainult esteetikale, vaid ka äritulemustele ja saate väärtuslikku teavet, mis aitab teil kaaluka sammu kujundada.

Mis on ajajoon?

See, et klient näib millestki vaimustunud, ei tähenda veel, et ta oleks ostmiseks valmis. 

Kvalifitseerige oma müügivihjed, küsides neilt, mis on nende ajakava. Kui nad ei plaani järgmise paari nädala jooksul alustada, kohandage vastavalt oma ootusi ja panustatud pingutusi. Mõni neist klientidest sulgub lõpuks, teised on lihtsalt aknakatted.

Kes on otsustaja?

Sageli ei ole inimene, kellega esimest korda kohtute, see, kes tegelikult teile tšeki välja kirjutada saab. Kõige parem on ette teada, kellel on lõplik otsustusõigus, et saaksite nende sisendi ja tagasiside varakult kätte. Olge ettevaatlik olukordades, kus puudub selge otsustaja või kus olete sunnitud töötama puhverserveri abil.

Kas nad saavad teid endale lubada??

Ettepaneku koostamine võtab aega ja vaeva. Ärge raisake seda hinna arvamisega. Selle asemel proovige eelarvet ette mõõta. 

Seda saate teha mitmel erineval viisil, kuid parim võimalus on tavaliselt otse küsida. Proovige midagi sellist:

Olen näinud, et sellised projektid lähevad maksma kõigest 2000 dollarit ja olen näinud, et need lähevad maksma isegi 20 000 dollarit. See sõltub tõesti otsitavatest funktsioonidest ja alusväärtusest, mida nad teie ettevõtte jaoks tagavad. Kas teate, milline on teie eelarve, et saaksin oma ettepanekut vastavalt kohandada?

Mõni klient on arusaadavalt ettevaatlik selle teabe vabatahtliku kasutamise osas; nad arvavad, et jagades oma eelarvet teiega, loobuvad nad läbirääkimiste võimendusest.

Kui teil on seda muret, selgitage lihtsalt uuesti, et saate projekti kohandada vastavalt nende vajadustele, laiendades või kitsendades ulatust, kuid viimane asi, mida soovite teha, on koostada ettepanek, mis ei tööta eelarvelistel põhjustel. Tavaliselt saate vähemalt vahemiku, mille abil saate ümber käia.

5. Täiustage oma pigi

Olete oma käsitööst kinnisideeks ja seda õigustatult. Kuid teie klient hoolib oma ärist. Nad soovivad enamat kui lihtsalt ilusat veebisaiti, läbimõeldud rakendust või hästi kodeeritud projekti. 

Täiusliku kõrguse kirjutamine tähendab oma ärivajadustega arvestamist, nii et parimad kohad järgivad lihtsat ülesehitust, mis seab esiteks kliendi vajadused, mitte projekti ulatuse:

Kirjeldage valu

valu seetõttu on teie klient täna siin. Kirjeldage ettevõtte väljakutseid, millega nad silmitsi seisavad, kuidas see neile äri kahjustab ja miks see tuleb lahendada.

Näiteks:

Acme vidinate äri kasvab kiiresti ja ettevõte vajab selle nõudluse rahuldamiseks tänapäevast müügiplatvormi. Praegusel Acme veebisaidil on mitmesuguseid disaini ja jõudlusega seotud probleeme, mille tõttu Acme kaotab müügi konkurentidele. Praegu on Acme konversioonimäär alla poole tööstuse keskmisest. Veebisait tekitab ka mitmeid operatiivseid peavalusid, mis on seotud klientide tellimuste jaoks põhiteabe kogumisega, sundides Acme operatsioonide töötajaid iga tellimust käsitsi kontrollima, mille tulemuseks on üle 400 inimtunni töövõime kaotamine kuus.

See jaotis tuletab teile meelde äriprobleeme, millega nad silmitsi seisavad, ja näitab, et saate aru, kui oluline on selle väljakutse lahendamine..

Kirjeldage unistust

unistada on koht, kus teie klient soovib olla; see on tulevane seisund, kus nende valu on püsinud ja kõik töötab hästi. Kvalifitseerimisetapis kogutud mõõdikute abil kirjeldage ettevõtte edasist olukorda:

Acme kaalub oma veebisaidi ümberkujundamist, lootes nende probleemidega tegeleda ja suurendada müüki. Kuna Acme kliendi keskmine eluaegne väärtus on üle 500 dollari, oleks ettevõtte jaoks isegi väike ümberarvestuskursi tõus 10% väärtuses üle 250 000 dollari kuus. Andmekogumise sujuvamaks muutmise abil saab uus veebisait täielikult kõrvaldada tellimuste topeltkontrollimisega seotud tootlikkuse probleemid, võimaldades müügitöötajatel keskenduda oma suurimatele ja tähtsamatele klientidele.

Ettevõtte tulevase olukorra kirjeldamine kinnitab veelgi, et mõistate projekti tegelikku põhjust. Kirjeldades seda tulevikku rahaliselt, tagate, et olete oma potentsiaalsetele klientidele tähelepanu pööranud.

Kirjeldage parandust

parandama on projekti liha. See on teie loodud funktsioonid ja teie pakutav lahendus. Kirjeldage nii peamisi tulemusi kui ka metoodikat, mida kasutate tagamaks, et need tulemused pakuvad teie kliendi jaoks vajalikku edu.

Lõpp-eesmärgiga aidata Acmel suurendada müüki ja vähendada üldkulusid, pakun järgmisi tegevusi …

Selgitage oma sobivust

See jaotis on oluline. Selgitage, miks teile see projekt kõige paremini sobib, kasutades näiteid varasematest töödest, klientide iseloomustusi või midagi muud, mida võite mõelda. Sa tahad, et su väljavaade mõtleks: “Vau, me peame selle kuti saama!”

Oma karjääri jooksul olen töötanud sadade selliste veebidisaini ja turundusprojektide kallal, nagu see on; praeguste ja endiste klientide hulka kuuluvad Apple, Microsoft ja Netflix

Tee Küsi

Viimases osas visandage hinnakujundus ja ajakava ning küsige müüki. Kui teil on mitu projektivalikut, selgitage neid üksikasjalikult.

Ülaltoodud üksikasjade põhjal olen teie kaalumiseks koostanud kolm võimalust …

Seda struktuuri järgides saate luua kaaluka ettepaneku, mis suurendab märkimisväärselt teie kliendi ettevõtte võidu tõenäosust.

6. Sulgege pakk

Olete oma ettepaneku saatnud, kuid ärge oodake, et teie tehing kohe lõpeb. Müügi viimiseks üle finišijoone peate tegema mõned sammud.

Millal ja kuidas jälgida

Kui teie klient ei reageeri kolme kuni nelja päeva jooksul pärast teie ettepaneku saamist, on õige võtta järelmeetmeid. Paku rääkida telefonis, et vastata kõikidele küsimustele või arutada ulatust. Kui oskate nii usutavalt öelda, mainige, et teie ajakava täidab teisi projekte ja soovite tagada, et reserveerite neile pesa. 

Tavaliselt saadakse vastus päeva või kahe jooksul, kuid kui te pole veel järgmise 3–5 päeva jooksul sellest kuulnud, pöörduge uuesti. Sel hetkel kuulete peaaegu alati ühel või teisel viisil tagasi.

Ettepanekute järelmeetmed Gmailis

Läbirääkimiste ja tagasilükkamise haldamine

Mõnele kliendile meeldib pidada läbirääkimisi, nii et kõige parem on olla valmis. 

Üldiselt soovitame kõigepealt pidada läbirääkimisi ulatuse üle. Kui klient soovib, et teie teenustasu vähendataks, on teil mõni funktsioon või töö, mille saate projektist eemaldada, et see taotlus rahuldada.

Viimase võimalusena võite kaaluda oma määra alandamist, jättes samas ulatuse puutumata, kuid veenduge, et sisenete vestlusesse hinnaga, mida te kindlasti alla ei lähe. Pole mõtet võtta projekti, mida te ei suuda kasumlikult ellu viia.

Tehingu dokumenteerimine

Kui olete projekti üldiste tingimustega nõustunud, peate lepingu pitseerimiseks ette valmistama paar dokumenti. Soovitame luua Põhiteenuste leping kasutada iga kliendiga ja ettevalmistamine a Töödeklaratsioon iga konkreetse projekti jaoks.

7. Ehitage jätkusuutlik ettevõte

Kui olete tehingu lõpetanud, ei tohiks teie ettevõtluse arendamise jõupingutused lõppeda. Olemasolevad kliendid on edaspidiseks tööks kindlasti parim allikas. Pöördumised ja kinnipidamised on kaks suurepärast viisi olemasolevate suhete soodustamiseks jätkusuutliku ettevõtte loomiseks.

Soovituste saamine

Kui olete projekti lõpetanud või mõne nädala pärast, kui see on pikaajaline projekt, küsige oma kliendilt tagasisidet. Kuidas nad projekti tunnevad? Kas nad on väljundiga ja teie tööstiiliga rahul??

Kui klient on rahul, küsige saatekirja. See on tavaliselt kõige tõhusam, kui uurite LinkedIni kaudu ja valite paar konkreetset inimest, keda teie klient tunneb ja kellele nad saavad teid tutvustada. Teine võimalus on kaaluda kirjaliku soovituse küsimist LinkedIni kohta.

Kinnitusvahendite müük

Paljude klientide jaoks on täielik projekt alles reisi algus. 

Veebisaidid vajavad uut sisu, konversioonimäära optimeerimist, hooldust ja pidevat varundamist. Mobiilirakendused peavad toetama uusimaid seadmeid. Ja peaaegu iga päikese all olev projekt vajab iga natukese aja tagant mingisugust värskendust.

Kinnipidajad võivad olla vabakutselistele suurepärane võimalus nende vajaduste rahaks realiseerimiseks. Kuutasu eest saate pakkuda jooksvaid värskendusi, kindlustada tugiplaaniga hooldusprobleeme või anda analüütilisi ja toimivusnõuandeid.

Kinnitusdetailide struktureerimiseks on palju võimalusi, kõige kasumlikumad säilituslepingud pakkuge oma aja asemel pigem produktiivseid teenuseid.

Alusta lihtsalt

Nagu nägime, ei pea veebidisaini ja arendusprojektide müümine olema keeruline. Tegelik võti on alles alustamine ja edasi harjutamine.

Kui järgite ülaltoodud juhiseid, saate selle kiiresti riputada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map