Ülim juhend veebisaidi majutamiseks


Kuidas veebimajutus töötab??

Esialgu veebisaidi loomisel või veebiarendaja teeb seda teie eest, salvestatakse see ainult teie arvutisse. Maailm pole teie veebisaidist teadlik, kuna neil pole teie arvutile juurdepääsu. Niisiis, Internet on lahendus. Kui teie veebisait tuleb teha Interneti kaudu kättesaadavaks, tuleb see paigutada spetsiaalsesse arvutisse, mida nimetatakse serveriks. Teie veebisaiti majutatakse konkreetses serveris, mida pakuvad hostimisettevõtted.

Server ja andmekeskus

Andmekeskus

Server on spetsiaalne seade või arvuti, mis salvestab veebisaite, millele sirvite Interneti kaudu juurdepääsu saamiseks. Server on peamiselt seotud hostiettevõtetega, kes rendivad neid teie veebisaidi jaoks.

Saame siduda serveri korteriga; See on korter, kus asuvad veebisaidifailid.

Andmekeskus võib olla ruum või spetsiaalne hoone, kus asuvad mitmed serverid, ruuterid, lülitid ja tulemüürid, millel on korralik varutoiteallikas ja koondatud andmesideühendused.

Lisaks võib andmekeskus olla privaatne või jagatud. Kuna andmekeskus hoiab päevast päeva tööl, peab sellel olema kliimaseade ja tulekustutusseadmed.

Millised on veebimajutuse tüübid??

Jagatud veebimajutus

Jagatud hostimise põhitõed

Jagatud veebimajutus on põhiline hostimise tüüp, mille korral mitu veebisaidi omanikku jagavad serveri ressursse. Igal jagatud serveri veebisaidil on ühine ühine serveri IP.

Kõige sagedamini kasutavad seda tüüpi hostimist algajad, kes on hostimiskeskkonna jaoks uued, ajaveebide pidajad ja väikeste veebisaitide omanikud. See on odavam kui muud tüüpi hostimine. Jagatud veebimajutuse põhitõed algajatele

VPS-i (virtuaalse privaatserveri) veebimajutus

VPS-i hostimine

VPS-i hostimine, seda tüüpi veebimajutuse korral on server tegelikult partitsioonitud ja iga sektsioon toimib neile salvestatud veebisaidi jaoks spetsiaalserverina. See on ainult praktiliselt privaatne; tegelikkus on see, et kogu server on jagatud kasutajate vahel. Teil võib olla juurjuurdepääs serveriruumile, kuid mõne muu veebisaidi tegevused võivad teie veebisaidi toimivust pisut mõjutada.

See hostimine on võimeline toime tulema suure liiklusega ja tiheda liiklusega. VPS on soovitatav neile, kes vajavad serveripoolsemat kontrolli ja ei saa endale lubada spetsiaalsesse serverisse investeerimist.

See on natuke kallim kui jagatud veebimajutus, kuid odavam kui spetsiaalne veebimajutus.

Spetsiaalne veebimajutus

Spetsiaalse serveri hostimine

Spetsiaalne veebimajutus on tüüp, kus kasutajale renditakse üks server. Kasutajal on juurjuurdepääs serverile. Kui olete spetsiaalne serveri kasutaja, saate ainult oma veebisaiti (veebisaite) serverisse salvestada. Teie veebisaidi toimivus sõltub sellest, kui hästi te hostimiskeskkonnaga hakkama saate. Spetsiaalne veebimajutus pakub maksimaalset kontrolli ja serveri paremat jõudlust. Mida suurem võimsus, seda suurem on hind; seega on see üsna kallis.

Pilve veebimajutus

Pilveserveri hostimine

Serverite komplekt on kokku pandud ja neid nimetatakse pilveks; nad võõrustavad veebisaitide rühma. Nii töötavad mitmed arvutid koos, et käsitleda veebisaitide suurt liiklust ja naelu. Veebisaidid kasutavad mitme serveri virtuaalseid ressursse.

Pilvemajutus on üsna kallis, kuid tavaliselt on see kasutuskulude eest saadaval.

Veebimajutuse tüübid – kuidas valida veebimajutusplaani?

Veebimajutuse klassifitseerimine operatsioonisüsteemi põhjal.

Põhineb serveri opsüsteemil, seal on kahte peamist tüüpi hostimist; Windowsi veebimajutus ja Linuxi veebimajutus. Mõlemal on oma unikaalsed omadused ja piirangud.

Linuxi veebimajutus

Linux on avatud lähtekoodiga süsteem ega pea maksma litsentsitasusid Linuxi kui serveri opsüsteemi kasutamise eest ja seetõttu pakuvad nad Linuxi veebimajutusteenuseid odavama hinnaga. Linuxi veebimajutust eelistatakse siis, kui teie veebirakendus kasutab selliseid raamistikke nagu WordPress või Joomla jne. Seda tüüpi hostimist kasutatakse veebisaitidel, mis on loodud PHP, MySQL ja Apache abil. Lisaks pakub see serveri juhtimiseks rohkem kontrolli ja paindlikkust. Sellel on palju lihtsam ja parem juhtpaneel, näiteks cPanel, mida kasutatakse veebisaitide ja e-kirjade haldamiseks.

Windowsi veebimajutus

See on veebimajutus, kus server kasutab oma operatsioonisüsteemina Windowsi. Kui olete Windowsi opsüsteemiga tuttav, on teil Windowsi-põhise serveri kasutamisel kindlasti hea aeg. Seda tüüpi hostimist eelistatakse Windowsi põhiste veebirakenduste või veebisaitide jaoks. Oletame, et kui kasutate veebirakenduse arendamiseks .NET-raamistikku, on Windowsi hostimine ainus võimalus selle hostimiseks. Microsoft pakub Windowsi serveritarkvara jaoks palju värskendusi. Seega pole vigadel ruumi ja need parandatakse kiiresti, kui neid on.

Mis on teie veebisaidi platvorm või skriptikeel? – Leidke sobiv veebimajutusplaan

Hea veebimajutusteenuse valimisel olulised asjad

Enne veebimajutusplaani valimist on alati parem teada saada oma nõudmistest.

Kui tegemist on hostiteenuse pakkujaga, on parem teha nende kohta uurimist ja kontrollida igasuguseid ülevaateid ja ka paari tegurit, näiteks serveri jõudlus, hind, funktsioonid, klienditugi, serveri asukohad ja palju muud.

Lisateabe saamiseks peaksite tutvuma meie veebimajutuste võrdlusega või meie 10 parima veebimajutuse valikuga.

Mis vahe on hostimisel ja domeeninimel??

Mis on hostimine??

Hostimine on põhimõtteliselt teenus, mida pakutakse teie veebisaitide salvestamiseks seadmesse või spetsiaalsesse serverisse kutsutavasse arvutisse, nii et see oleks kättesaadav inimestele, kes sirvivad Internetis.

Mis on domeeninimi??

Oma veebisaidi serverisse salvestamisest ei piisa. Selle tuvastamiseks peab olema kordumatu nimi. Seda teie veebisaidi ainulaadset nime nimetatakse domeeninimeks. Tavaliselt pakuvad hostiteenuse pakkujad seda domeeninime teenust.

Nii domeeninimi kui ka hostimine on veebisaidi jaoks käsikäes. Mõlemad on veebisaidi lahutamatu osa, kui see on Interneti kaudu saadaval. Lihtsalt öeldes võime öelda, et hostimine on koht, kus asub veebisait ja Domeeninimi on selle koha aadress / nimi. 2018. aasta kümme parimat domeeni registreerimise pakkujat

Kuidas domeeninimi töötab??

Võtame reaalainete näite domeeninime toimimise mõistmiseks. Igal objektil, millega olete kokku puutunud, on nimi, mida saate tuvastada. Saate äkki teadvustada inimesi, kes lähenevad teile teie nime järgi.

Samamoodi peab veebisaidil olema nimi, et Internetis tuvastada. Veebisaitidel on aga oma IP-aadress, mille kaudu saame juurdepääsu vastavale veebisaidile.

Domeeninimi on mõeldud inimeste mõistmiseks, kuid see ei aita brauserit. Niisiis, Internetis on DNS (Domain Name System) server, mis töötab nagu telefoniraamat. Sellel serveril on andmebaas, kuhu salvestatakse veebisaitide nimed ja neile vastavad IP-aadressid.

Kui taotlete veebisaidilt brauseris oma domeeninime, teisendab DNS nime selle samaväärseks IP-aadressiks.

Domeeninime tüübid

TLD – tippdomeen

Need domeeninimed on DNS-hierarhias kõrgeimal tasemel. .com, .co jne on tipptasemel domeenide laiendid.

ccTLD- riigikood tippdomeen

Nendel domeeninimedel on tavaliselt kahetäheline laiend ja need on mõeldud konkreetsete geograafiliste asukohtade jaoks, näiteks riik. Näiteks: .us, .uk, .in jne.

gTLD – üldine tippdomeen

Neid saab registreerida igaüks ja kõikjalt. Seda tüüpi tavalised laiendid on .net, .org, .biz jne.

Kuidas domeeninime registreerida??

 1. Mõelge heale nimele, mis on teie veebisaidi jaoks asjakohane
 2. Võimalik, et teie veebisaidil pole soovitud nime saadaval. Seega on parem, kui teil on varunimed.
 3. Plaan hea ja taskukohase domeeninimede registripidaja jaoks oma domeeninime broneerimiseks.
 4. Kui domeeninimi on saadaval, peate selle ostma.
 5. Pärast registreerimist muutke DNS-i kirjet, et näidata oma domeeninime oma veebimajutusega.

Pakkimine üles

Niisiis, see on kõik, mis meil on veebisaidi majutamise lõplike juhiste jaoks. Loodetavasti peate õppima midagi uut!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map