Turuosa järgi populaarne CMS


populaarsed CMS-id


Kui olete sisuhaldussüsteemide (CMS) maailmas uus, siis siin on ülilihtne määratlus:

Sisuhaldussüsteemid võimaldavad maailma mittetehnikumidel luua täismõõdulisi, töötavaid ja professionaalse ilmega veebisaite ilma, et peaksite natuke koodi puudutama.

CMS-i kasutamisel ei pea te mõistma, kuidas veebisaidid töötavad. Ja lahe asi on see peaaegu pool kõigist 1 271 920 923 veebisaiti veebis kasutage CMS-i, nii et olete heas seltskonnas.

Me käime teid läbi 10 populaarseimat CMS-i platvormi turuosa järgi. Samuti uurime iga CMS-platvormi funktsioone, kasutaja oskuste taseme nõudeid, seda tüüpi ettevõtteid, mis sobivad platvormile kõige paremini ja palju muud.

Kiire statistika ja sisu ülevaade:

 1. WordPress (Üle 27 miljoni veebisaidi)
 2. Wix (Üle 3,8 miljoni miljoni veebisaidi)
 3. Ruuturuum (1,9+ miljonit veebisaiti)
 4. Joomla! (Üle 1,8 miljoni veebisaidi)
 5. Shopify (1,1+ miljonit veebisaiti)
 6. Drupal (630+ tuhandet reaalajas veebisaiti)
 7. Blogija (Üle 430 tuhande veebisaidi)
 8. Prestashop (285+ tuhat reaalajas veebisaiti)
 9. Magento (Üle 255 tuhande veebisaidi)
 10. Bitrix (223+ tuhandet reaalajas veebisaiti)

10 kõige populaarsemat CMS-i platvormi

Kõik selles artiklis sisalduvad andmed pärinevad sellest ressursist: Ehitatud.

1. WordPress (Üle 27 miljoni veebisaidi)


WordPress

Arvestades populaarsete CMSide populaarsust, juhib WordPress endiselt turgu laia marginaaliga. Kogu Interneti osas (CMS-iga või ilma loodud veebisaidid), Neist 35,6% on WordPressi veebisaidid.

WordPress on avatud lähtekoodiga tarkvara, mis tähendab, et seda saab tasuta alla laadida ja kasutada. WordPressi veebisaidi loomine ja üleslaadimine nõuab siiski kohandatud domeeni ostmist ja hostimist.

WordPressi eeliseks on ka see, et platvorm pakub tuhandeid professionaalseid teemasid ja tuhandete pistikprogrammide kaudu saate installida praktiliselt iga funktsiooni. Enamik pistikprogramme on tasuta (lisatasu pluginad on saadaval spetsiaalseks kasutamiseks) ja WordPressi teemad ulatuvad tavaliselt 15–60 dollarini+.

Siin on Avada, üks kõige populaarsemaid WordPressi teemasid ThemeForesti turul:

Avada
Kujutise allikas: Avada.

Oskuste tase: 1-2

Enamik inimesi ütleb teile, et WordPressi on lihtne kasutada. On, kuid sellega kaasneb hoiatus. Seal on natuke õppimiskõver ja administraatori taustaprogrammi ümber manööverdamine võib uustulnukate jaoks olla keeruline. WordPress on ka häkkerite unistus, seega on oluline värskendustega kursis olla.

Kuna WordPress on avatud lähtekoodiga, peate selle ise oma hostiserverisse alla laadima ja installima. Õnneks on enamikul hostidel installimine ühe klõpsuga, mis säästab aega (ka käsitsi installimine on mõnevõrra tehniline). Kui vajate abi, tagastab kiire Google’i otsing teavet peaaegu kõigi WordPressi tehniliste probleemide kohta.

Äritüübid:

WordPressi veebisaidid sobivad igat tüüpi äriks. Alates e-kaubandusest ja ajaveebidest kuni teenuspõhiste ettevõtete ja tehnoloogiakesksete alustajateni pakub WordPress rohkesti funktsioone ja võimalusi, mis võimaldavad peaaegu kõigil ettevõtetel kiiresti üles tõusta. Kuid e-kaubanduse veebisaitidel on vaja spetsiaalseid pistikprogramme, näiteks WooCommerce.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Kasutajasõbralik
 • �� Blogimise funktsionaalsus (ajaveebi loomiseks loodi tarkvara WordPress)
 • �� poodide funktsionaalsus

Miinused:

 • �� WordPress on kasutajasõbralik, kuid platvormi uueks kasutamiseks võib olla keeruline õppida ja hallata.

MÄRGE: Siin viidatakse WordPress.org-le. Seda ei tohiks segi ajada WordPress.com-iga, mis on WordPressi vähem jõuline versioon, mis ei nõua hostimise omandamist. Siin on erinevus WordPress.org ja WordPress.com vahel.

2. Wix (Tasuline)


Wix

Wix on veel üks kõik-ühes veebisaitide ehitaja, mis on loodud täieliku algaja jaoks. See on ka täielikult hostitud ja Wix haldab kõiki tehnilisi üksikasju.

Wixi hinnakujundus
Wixi hinnakujundus.

Wix pakub tasuta piiratud paketti. Premium versiooniuuendused on lisatud tasulistesse pakettidesse, mis algavad tavalistest veebisaitidest 13–39 dollarit kuus ja äri- ja e-kaubanduse veebisaitidele 23–500 dollarit + kuus.

Äritüübid:

Wix sobib kõige paremini üksikettevõtjatele või igat tüüpi väikeettevõtjatele; aga selle e-kaubanduse ja ajaveebimise võimalused puuduvad vastavalt vastavalt Shopify ja WordPressi omadega. Sarnaselt ruuduga Ruum, on see piiratud, kui soovite oma veebisaiti tugevalt kohandada. Kohandamine võib vajada arendaja abi.

Wixi SEO funktsioonidest on viimastel aastatel puudu olnud, kuid populaarne CMS-platvorm on teinud parandusi. Väikeettevõtete jaoks pole see probleem, kuid keskmise suurusega kuni suured ettevõtted leiavad robustsemal platvormil paremaid tulemusi.

Oskuste tase: 1

Wix on kasutajasõbralik ja seda on lihtne kasutada. Platvormiga tutvumiseks on vaja väikest õppimiskõverit, kuid selle kasutamine on üldiselt lihtne.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid (viimastel aastatel paremad)
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Kasutajasõbralik
 • �� Blogimisfunktsioonid (mitte nii töökindlad kui WordPress)
 • �� poodide funktsionaalsus (mitte nii tugev kui Shopify)

Miinused:

 • �� Maksumus – platvormi kasutamise eest tuleb maksta kuutasu; Wix pakub aga tasuta piiratud plaani
 • �� Väljakujunenud ettevõtete jaoks on funktsioonid ja kohandamine mõnevõrra piiratud

Siit leiate meie Wixi kasutamise õpetuse.

3. Ruuturuum (Tasuline)


Ruuturuum

Ruuturuum on veebisaitide lohistamise platvorm, mis ei vaja installimist teie hostiserverisse, kuna see pole avatud lähtekoodiga. Sarnaselt Shopifyga on ka Squarespace’il hostimine, SSL-sertifikaadid, tugi ja muud platvormile sisseehitatud funktsioonid. Kõik need sisalduvad lõivude hinnas, mis jääb vahemikku 12–40 dollarit kuus.

Ruuturuumi hinnakujundus
Ruuturuumi hinnakujundus.

Ruuturuum on tuntud oma puhaste, moodsate mallide poolest. Selle esteetiline kaldub lihtsa ja elegantse poole ning mallid sisaldavad palju valget ruumi.

Ruutruumi mall
Ruuturuumi mall.

Äritüübid:

Squarespace’is saavad kodu leida igat tüüpi ettevõtted. Kui te pole veebisaidi loomisega algust teinud, võib Squarespace olla hea koht alustamiseks. Üks veebisaidi koostaja, näiteks Squarespace’i miinuseid on see, et platvorm ei paku nii palju kohandamis paindlikkust kui avatud lähtekoodiga platvorm nagu WordPress. Peate palkama arendaja, kui soovite kohandada kaugemale teemade parameetritest.

Oskuste tase: 1-2

Püsti tõusmiseks ja käitamiseks on vaja mõnda platvormi kasutamise koolitust. Kuid pärast selle riputamist on suhteliselt lihtne manööverdada ja Squarespace pakub arvukalt läbilõikeõppe videoid.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Kasutajasõbralik
 • �� Blogimisfunktsioonid (mitte nii töökindlad kui WordPress)
 • �� poodide funktsionaalsus (mitte nii tugev kui Shopify)

Miinused:

 • �� Maksumus – platvormi kasutamise eest tuleb maksta kuutasu
 • �� Väljakujunenud ettevõtete jaoks on funktsioonid ja kohandamine mõnevõrra piiratud

4. Joomla! (1,8+ miljonit reaalajas saiti)


Joomla!

Kuigi Joomla! on populaarseimate CMS-platvormide seas teisel kohal, kuid on endiselt liidrist WordPressist üsna kaugel, mis on turuosa osas ees..

See ütles: Joomla! on elujõuline CMS igat tüüpi veebisaitide jaoks. See on tasuta ja avatud lähtekoodiga tarkvara nagu WordPress ning seadistamiseks on vaja ka kohandatud domeeni ostmist ja hostimist. Ühe klõpsuga installimine on saadaval enamiku hostingu pakkujate juures.

Sarnaselt WordPressi pistikprogrammidega, Joomla! pakub laiendusi, mis võimaldavad teil oma veebisaidi funktsioone kohandada.

Oskuste tase 2-3:

Oleme määranud Joomla! oskuste tase 2-3, kuna selle seadistamine võib olla WordPressi jaoks pisut keerukam. Sellegipoolest on veeb täis õpetusi ja nõuandeid, kuidas platvormil teha praktiliselt kõike, mida soovite.

Äritüübid:

Sarnane WordPressiga, Joomla! mahutab mis tahes tüüpi ettevõtte veebisaidi, ükskõik kui suur või väike.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Blogimise funktsionaalsus
 • �� poodide funktsionaalsus

Miinused:

 • �� Mitte eriti kasutajasõbralik algajatele

5. Shopify (1+ miljonit veebisaiti)


Shopify

Shopify on e-kaubanduse valdkonnas tööstuse juht. Erinevalt kolmest populaarsest CMS-i platvormist on Shopify SaaS (tarkvara teenusena). Te maksate platvormilt tasu (alates 29 dollarist kuni 299 dollarini kuus), et hallata oma poe tehnilisi üksikasju, nagu hostimine, turvalisus, SSL-sertifikaat ja kõik muud teie poe haldamiseks vajalikud funktsioonid.

Shopify hinnakujundus
Shopify hinnakujundus.

Shopify on platvormi sisse ehitanud kõik funktsioonid, mida e-poe kaupluste omanikud vajavad, nagu maksete kogumine, saatmine, laoseisu ja allahindluste haldamine ja palju muud. Shopify pakub ka mitut pistikprogrammi, mis võimaldavad teil oma poodi kohandada.

Nagu WordPress, kuid soovite proovida Shopify’i? Saate Shopify integreerida ka oma WordPressi veebisaidiga.

Äritüübid:

Shopify on keskendunud ainult e-poe poodidele.

Oskuste tase: 1

Shopify on hõlpsasti kasutatav platvorm algajatele. Ehkki platvormi õppimine võtab natuke aega, hoolitseb Shopify kõigi tehniliste üksikasjade eest. Kui teil on probleeme, on abi saamiseks saadaval Shopify tugi.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Kasutajasõbralik
 • �� Blogimise funktsionaalsus
 • �� poodide funktsionaalsus

Miinused:

 • �� Maksumus – platvormi kasutamise eest tuleb maksta kuutasu

6. Drupal (Avatud lähtekoodiga)


Drupal

Sarnaselt WordPressi ja Joomla! -Ga on Drupal tasuta avatud lähtekoodiga tarkvara, mis nõuab kohandatud domeeni ostmist ja installimist teie hostiserverisse. Tarkvara pakub ka teemasid ja mooduleid, mis võimaldavad teil oma veebisaidi funktsioone ja funktsioone kohandada.

Miks valida Drupal WordPressi asemel? Ehkki WordPressi on lihtsam kasutada, on Drupal võimukas, mis keskendub keerukatele sotsiaalsete kirjastamise kogukonna saitidele, mis on sisult rasked ja sisaldavad suuri andmebaase.

Äritüübid:

Drupalile sobib igat tüüpi ettevõte, kuid mõned ettevõtted võivad vajada täiendavaid Drupali platvorme ja laiendusi.

Oskuste tase: 2-3

Drupaliga võib olla keerulisem töötada kui isegi Joomla! -Ga, eriti kui muudate oma saidi ilmet. Laiendite värskendamine võib samuti olla väljakutse, kui need pole ühilduvad, mis võib juhtuda sagedamini kui mitte. Kui juhite e-poe poodi, Drupali kaubandus ja Ubercart on valikud; kuid seadistamiseks võivad nad vajada arendaja abi.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Blogimise funktsionaalsus
 • �� poodide funktsionaalsus

Miinused:

 • �� Kasutajasõbralikkuse osas võib Drupal vajada arendaja abi

WordPress vs Joomla! vs Drupal? Vaadake meie võrdlusjuhendit, mis aitab teil valida.

7. Blogija (Tasuta)


Blogija

Blogger on tasuta ajaveebiplatvorm, mis kuulub Google’ile. Google hostib neid blogisid, nii et teie domeeninimi sisaldab alamdomeeni blogspot.com. Samuti on teil võimalus seadistada hostimine ja suunata oma Bloggeri domeen teie valitud kohandatud domeenile.

Äritüübid:

Blogger on platvorm juhuslikele blogijatele, kes ei soovi ettevõtet luua. Selle lihtsus on mõeldud nii algajatele kui ka neile, kes ajaveeb isiklikuks nautimiseks.

Oskuste tase: 1

Bloggerit on lihtne kasutada ja hallata.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Kasutajasõbralik
 • �� Blogimisfunktsioonid (mitte nii töökindlad kui WordPress)

Miinused:

 • �� poodide funktsionaalsus (pole ette nähtud e-kaubanduse ettevõtetele)

8. Prestashop (Tasuline)


Prestashop

Sarnaselt Magentoga on ka Prestashop avatud lähtekoodiga platvorm, mis on keskendunud e-kaubanduse ettevõtetele. Prestashop on tasuta kasutamiseks, kuid peate ostma kohandatud domeeni ja seadistama hostimise. Kui soovite soodsamat ja kasutajasõbralikumat lahendust kui Magento, võib see olla tee Prestashop.

Prestashop pakub ka kõikehõlmavat lahendust Prestashop Ready, mis on täielikult turvatud ja hostitud. See plaan maksab 24,90 eurot kuus.

Äritüübid:

Prestashop on keskendunud ainult e-kaubandusele ja on mõeldud rohkem väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Oskuste tase: 2+

Ehkki selle funktsioonid ja kohandamisvõimalused on mõnevõrra piiratud, on Prestashop kasutajasõbralikum kui Magento ja käitamine on odavam. Nendel põhjustel sobib see väikeettevõtetele. Algajate toetus võib siiski olla piiratud. Prestashop Ready plaani on palju lihtsam kasutada ja hooldada kui avatud lähtekoodiga tarkvara installimisel ise.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid (Magento pakub rohkem SEO funktsioone)
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Kasutajasõbralik
 • �� Blogimise funktsionaalsus
 • �� poodide funktsionaalsus

Miinused:

 • �� Väljakujunenud ettevõtete jaoks on funktsioonid ja kohandamine mõnevõrra piiratud

9. Magento (Tasuline)


Magento

Magento on tasuta avatud lähtekoodiga e-poe platvorm. Sarnaselt WordPressiga ostate kohandatud domeeni ning laadite Magento alla ja installite oma hostiserveritesse.

Magento pakub sõltuvalt teie ettevõtte suurusest mitmeid lahendusi. Need algavad null dollarist (Magento avatud lähtekood) ja hõlmavad ka kõik-ühes pilvelahendust (Magento Commerce) ja skaala kuni ettevõtte tasemel funktsioone, mis võivad aastas maksta tuhandeid dollareid.

Äritüübid:

Magento on keskendunud ainult e-kaubandusele ja saab hakkama suuremate kaubamärkide ja ettevõtte tasemel ettevõtetega.

Oskuste tase: 3+

Vastupidiselt muule populaarsemale avatud lähtekoodiga tarkvarale ei paku hostiteenuse pakkujad Magento jaoks tavaliselt ühe klõpsuga installimisvõimalust. Samuti võib olla keeruline võrgus ja jooksmiseks saada, eriti algajate jaoks.

Plussid:

�� SEO-sõbralikud funktsioonid (viimastel aastatel paremad)

�� Mobiilisõbralikud funktsioonid

�� Blogimise funktsionaalsus

�� poodide funktsionaalsus

Miinused:

�� Kasutajasõbralikkuse osas võib Magento vajada arendaja abi

10. Bitrix (Bitrix24)


Bitrix

Bitrix asus veebisaitide loojana 1998. aastal. Sellest ajast on arenenud täismõõduline koostöövahend ettevõtetele ja see on ümber nimetatud Bitrix24.

Selle populaarse CMS-i platvorm, mis algab tasuta kuni 199 dollarini kuus, pakub selliseid funktsioone nagu projekti-, personali-, dokumendi- ja ajahaldus, koostööfunktsioonid, veebisaidi koostaja, kliendisuhete haldus ja palju muud.

Veebisaidi koostaja pakub hostimist, ribalaiust, SSL-krüptimist ja selliseid funktsioone nagu vormid, meiliturundus ja piiramatu arv lehti.

Äritüübid:

Bitrix24 teenindab kõiki väljakujunenud ettevõtteid alates väikestest kuni ettevõtte tasandini mis tahes vertikaalis. Õppimiskõver on järsk, kuid funktsionaalsus on kõikehõlmav. Kui otsite ainult veebisaidi koostajat, ei pruugi see tööriist olla teie jaoks.

Oskuste tase: 2

Koodist pole vaja aru saada, kuid tarkvara kasutamiseks on vaja järsku õppimiskõverat.

Plussid:

 • �� SEO-sõbralikud funktsioonid
 • �� Mobiilisõbralikud funktsioonid
 • �� Kasutajasõbralik (jah, kuid süsteemi õppimine võtab aega)
 • �� Blogimisfunktsioonid (mitte nii töökindlad kui WordPress)
 • �� poodide funktsionaalsus

Miinused:

 • �� Tarkvara kasutamiseks on vaja järsku õppimiskõverat

Kiirjuhendid, millist CMS-i platvormi valida

Siin on kokkuvõte kõige populaarsematest CMS-platvormidest:

 1. WordPress (tasuta, avatud lähtekoodiga)
 2. Wix (tasuta ja tasuline kõikehõlmav lahendus)
 3. Ruuturuum (tasuline kõikehõlmav lahendus)
 4. Joomla! (tasuta, avatud lähtekoodiga)
 5. Drupal (tasuta, avatud lähtekoodiga)
 6. Shopify (tasuline kõikehõlmav e-kaubanduse lahendus)
 7. Blogija (tasuta ajaveebiplatvorm)
 8. Prestashop (tasuta avatud lähtekoodiga e-kaubanduse lahendus; tasuline kõikehõlmav plaan)
 9. Magento (tasuta avatud lähtekoodiga e-kaubanduse lahendus; tasulised valikud, ettevõtte tasemel)
 10. Bitrix24 (tasuline kõikehõlmav koostööplatvorm)

Üks esimesi tehtud otsuseid on see, kas soovite avatud lähtekoodiga või kõikehõlmavat SaaS-lahendust. Avatud lähtekoodiga lahendused eeldavad, et peate oma veebisaiti ise hostima. Isetehtud veebisaidiga säilitate oma veebisaidi üle täieliku kontrolli (te olete selle sisuliselt oma), kuid see protsess on tehnilisem ja nõuab pidevat hooldust.

Teie jaoks tehtud SaaS-lahendused kõrvaldavad tehnilised väljakutsed, kuid nad haldavad teie veebisaiti oma hostimisel ja seetõttu saavad nad selle üle täielikku kontrolli.

TL; DR

Kõigis CMS-i platvormides valitseb endiselt WordPress.

Kui otsite lahendust, mis on teie jaoks tehtud, on Wix või Squarespace hea valik, sõltuvalt teie ärimudelist.

Kui juhite e-kaubanduse ettevõtet ja olete huvitatud avatud lähtekoodiga lahendusest, oleks Shopify või Prestashop hea valik. Ettevõtlustaseme e-poe kauplused peaksid arvestama Magentoga.

Lõpuks, kui soovite terviklikku koostööd ja CMS-i platvormi, on Bitrix24 teile üks võimalus.

Kas olete valmis oma veebisaiti üles ehitama? Alustage siit selle üksikasjaliku juhendiga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map