Shopify juhend veebipoe loomiseks

Kuidas Shopify kasutada?Shopify on tellimus tarkvarateenusele, mis pakub teile veebisaidi loomist ja nende toodete müümiseks, tarnimiseks ja haldamiseks nende ostukorvlahenduse kasutamist. Nende teenust kasutades pääseb juurde hõlpsasti kasutatavale halduspaneelile, kus saate tooteid lisada, tellimusi töödelda ja kaupluse andmeid sisestada.


Igakuise tellimuse korral 29 dollarit kuus saate ehitada täielikult toimiva veebipoe, mille abil saate müüa digitaalseid või füüsilisi kaupu. Shopify pakub ka piiratud tasuta prooviversiooni.

Kui soovite luua Shopify abil veebipoe, olete jõudnud õigesse kohta.

Selles juhendis näitame teile, kuidas kasutada Shopify, et saaksite võimalikult kiiresti oma veebipoe käivitada.

Kas olete valmis? Alustame…

Shopify abil veebipoe loomise koguaeg: ~ 1-2 tundi
Oskuste tase: Algaja

Kuidas omaenda veebipoodi üles seada Shopify abiga

Täielik avalikustamine: Teenime vahendustasu, kui ostate Shopify minu juhendis olevate minu soovituslinkide kaudu. See aitab meil veebisaidi seadistust pidevalt ajakohasena hoida. Tänan toetuse eest.

Shopifyga registreerumine ja oma poe avamine ei saanud olla sugugi lihtsam ja nad pakuvad teiega liikumiseks isegi 14-päevast tasuta prooviversiooni.

Shopify poe käivitamiseks peate konto registreerima.

1. Liituge Shopifyga

Külastage Shopify.com. Konto loomiseks kasutage registreerimisvormi.

Sisestage vajalikud üksikasjad ja klõpsake nuppu „Alusta tasuta prooviperioodi” nuppu.

Shopify koduleht

Teie poe nimi peab olema kordumatu või soovitab Shopify teil valida midagi muud.

Pärast esimest ekraanikuva palutakse teil esitada veel mõned üksikasjad, sealhulgas teie nimi, aadress, riik ja kontaktnumber.

Samuti küsitakse teilt, kas teil on tooteid ja kui jah, siis mida soovite müüa. Kui soovite proovida just Shopify-d, et näha, kas see sobib teie jaoks, saate valida “Ma mängin lihtsalt ringi” jaotises „Kas teil on tooteid? ” rippmenüüst ja ‘Ma pole kindel’ sisse “Mida sa müüd?” sektsiooni.

Kui see on valmis, klõpsake nuppu ‘Olen lõpetanud’.

2. Alustage veebipoe seadistamist

Pärast registreerumist suunatakse teid otse oma poe administraatori ekraanile. Nüüd olete valmis alustama oma poe kohandamist, toodete üleslaadimist ning maksete seadistamist ja saatmist.

kaupluse administraatori paneel Teie kodu administraatori ekraan ütleb teile kõik, mida peate teadma, et teid tööle panna.

3. Valige „Teema” või „Paigutus”

Shopify-l on oma ametlik teemakauplus. Neil teemadel on disainerite täielik tugi, nii et teate, et teie pood on heades kätes.

Kõik teemad sisaldavad põhjalikku muudatuste loendit, mida saate teha ilma koodirida puudutamata. Lisatasu teemadel on rohkem muudatusi, kuid võite ka suurepärase saidi saada tasuta. Need muudatused on toodud järgmises jaotises.

Kui soovite teha teema hulgimuudatusi, on HTMLile ja CSS-ile juurdepääsu saavutamisel väga vähe piiranguid. Ärge muretsege, kui teil pole kodeerimise kogemust. Shopify’l on rahvusvaheline disainiagentuuride meeskond, keda nad nimetavad „Shopify ekspertideks“ ja keda saate palgata oma saidi täielikuks kohandamiseks.

Teie vajadustele vastava teema leidmiseks soovitame järgmist:

1. Sirvige teemapoodi

Logige sisse Shopifysse ja külastage Shopify teemakauplust aadressil teemad.shopify.com. Leiate üle 70 teemavariandi, mille hulgast saate valida, sealhulgas hea valiku tasuta.

Samuti võite leida Kaupluste teemad teistel turuplatsidel, näiteks üks TemplateMonster.
Valige lihtsalt teema, kategooria, funktsioonid, et oma teema valida.

Saate filtreerida tasulise või tasuta, tegevusala ja funktsioonide järgi. Teemasid saate sorteerida ka hinna, populaarsuse ja kõige uuemate järgi.

Shopify teemavalik

 Shopify teemapood.

2. Kontrollige funktsioone ja ülevaateid

Kui olete leidnud teema, mis teile meeldib, klõpsake teema näidispildil. Teile antakse teema kohta lisateavet, näiteks selle kohta, kas teema on muude funktsioonide hulgas reageeriv / mobiilne.

Kerige allapoole, et lugeda arvustusi selle kohta, mida teised seda teemat kasutavad e-rändurid sellest arvavad.

3. Teema eelvaade

Teema toimimiseks klõpsake nuppu Kuva demo. Näete seda rohelise nupu „Teema eelvaade teie poes” all.

Kui teema on mitmesuguste stiilidega, saate ka klõpsates vaadata erinevate stiilide demosid.

4. Hankige teema

Kui olete leidnud teema, mis teile meeldib, klõpsake rohelist nuppu.

Shopify palub teil kinnitada, et soovite teema installida.

Klõpsake nuppu Avalda minu poe teemana.

Ärge muretsege, kui te pole 100% kindel, et see on teie jaoks õige teema. Hiljem saate alati oma meelt muuta.

Pärast teema installimist annab Shopify teile sellest teada ja annab teile võimaluse Minge oma teemahaldurisse.

Teie teemahaldur näitab allpool avaldatud teemasid (selle, mille olete installinud või aktiveerinud viimati) ja avaldamata teemasid (varem installitud teemad).

Kaupluste teemad

4. Muutke Shopify sätteid

Enamik Shopify teemasid võimaldab teil teha lihtsaid muudatusi, mis võivad teie poe välimust massiliselt muuta, nii et võite olla kindel, et te ei jõua veebisaidini, mis näeb välja nagu tuhandete muude poodide kloon.

kaupluste mallide poodimine

Need kauplused on üles ehitatud sama teema järgi.

Valige administraatori ekraanil ‘Teemad’ vasakpoolsest navigeerimismenüüst. Sellel lehel näete reaalajas teemat ülaosas asuvas kastis, selle kasti paremas ülanurgas on kaks nuppu. Esimene neist koosneb kolmest punktist, mis annab teile mõned põhiseadete muudatused. Üks neist võimaldab teil teha teema duplikaadi. Soovitame teil seda teha, kui teete mõned muudatused, mis teile ei meeldi, võite duplikaadi kustutada ja uuesti alustada.

Teine nupp ütleb „Kohanda teemat”. Kui klõpsate sellel, suunatakse teid lehele, mis kontrollib kõiki teie poe põhifunktsioone. See on suurepärane aeg, kus saate põhjalikult seadetega mängida ja kõiki funktsioone testida, et saaksite teada, mida teie sait suudab.

ostke kohandatud teema sätted

Teie teemad kohandatud seadetes.

Kõige tavalisemad omadused on järgmised:

 • logode üleslaadimine
 • slaidide üleslaadimine kodulehe karusellile
 • tootelehtedele seotud üksuse funktsionaalsuse lisamine
 • valides, kui palju üksusi kuvatakse kollektsioonilehtede igal real
 • värvilahendused
 • fondi valikud.

Mõned teemad võimaldavad teil ka elemente lehtedel ümber paigutada, näiteks kuvada toote pilte lehe vasakul, paremal või keskel. Samuti saate valida, kas soovite kuvada sotsiaalseid nuppe / piiksuma / pin / + 1.

5. Lisage oma tooted poodi

Vasakul ribal navigeerimine valige ‘Tooted’. Seejärel näete sinist „Lisa toode” nuppu lehe keskel. Kasutage järgmist ekraani, et lisada oma toodete kohta nii palju üksikasju, kui vaja. Vaadake eriti neid, mis aitavad SEO kasutamisel, näiteks nimi, kirjeldus ja URL. Lisage võimalikult palju üksikasju, et aidata kliente oma esemetest teavitada.

See on ekraan, kuhu laadite toote pilte. Kui pildid on üles laaditud, saate neid ümber korraldada, nii et ärge muretsege nende üleslaadimise pärast kindlas järjekorras.

Teie tooteekraan

Tooteekraan. Täitke kindlasti nii palju teavet kui võimalik.

Tootepildid võivad müüki viia, nii et näidake oma tooteid parimal moel ja tõstke lähivõttega esile kõik erilised või ainulaadsed omadused. Poe korrashoidmiseks soovitame hoida kõik pildid ühesuguste mõõtmetega. Kui te ei kavatse oma kollektsioonilehti muuta Pinteresti tahvli moodi.

Kui kõik on täidetud, pidage meeles, et klõpsake nuppu „Salvesta toode” nuppu paremas ülanurgas ja paremas nurgas.

Kollektsioonide seadistamine (tooterühmad)

Kollektsioon on mis tahes tooterühm, millel on mõned ühised omadused, mida kliendid võivad teie poodi külastades otsida. Näiteks võivad teie kliendid osta:

 • spetsiaalselt meestele, naistele või lastele mõeldud rõivad
 • teatud tüüpi esemed, nagu lambid, padjad või vaibad
 • müügil olevad esemed
 • teatud suuruses või värvitoonis esemed
 • hooajatooted, näiteks puhkusekaardid ja -kaunistused.

Tooteid võib ilmuda suvalises koguses kollektsioone. Tavaliselt kuvaksite oma kollektsioone oma avalehel ja navigeerimisribal. See aitab klientidel leida otsitavat, ilma et peaksite kogu teie kataloogi klõpsama.

Shopify toote lisamine

Kogu seadistamisekraan töötab täpselt samal viisil kui tooteekraan

Käsitsi ja automaatne kogumine

Uue kollektsiooni lisamisel saate valida, kuidas tooteid sellele lisada. Need on kaks võimalust:

 • Käsitsi – lisate ja eemaldate käsitsi kogumikus olevad tooted eraldi.
 • Automaatselt -Võite seada valimistingimused, et automaatselt lisada tooteid, mis vastavad teatud kriteeriumidele.

Makseväravad

Maksevärav võimaldab teil oma klientidelt makseid võtta oma veebisaidi kaudu. Hind ja vahendustasu määr on olulised, kuid samuti on oluline näha, milliseid funktsioone nad pakuvad. Kõik makseväravad pole võrdsed.

Enda jaoks sobiva maksevärava valimisel tuleb vaadata järgmist.

 1. Tehingutasud

Makse sooritamisel hoiavad mõned lüüsid nende teenuse kasutamise eest väikest protsenti või kindlat tasu (või mõnikord mõlemat). Võrrelge neid selle põhjal, milline on teie eeldatav müük.

 1. Kaarditüübid

Peate teadma, millist tüüpi kaarte teie valitud maksevärav lubab. Kõik aktsepteerivad VISA-d ja Mastercard-i, samas kui enamik aktsepteerib American Expressi. Paypal on muutumas ka veebimaksete jaoks populaarsemaks.

 1. Kassa väljaspool

Mõni värav võtab makse oma serverites oma vormi kaudu. See tähendab, et klient võetakse teie kassast ära ja ta maksab teie maksevärava etteantud vormis. Pärast kliendi edukat maksmist suunatakse nad teie kinnituslehele. See võimaldab teil ostuprotsessi natuke paremini kontrollida.

Võite Shopify piirangutest mööda minna – need ei lase teil kassat kohandada muul viisil kui CSS-i abil.

Maksete lüüsi tehingutasud lisatakse Shopify enda tehingutasudele. Alates novembrist saavad USA-s ja Ühendkuningriigis asuvad kauplused kasutada Shopify makseid. Sõltuvalt teie Shopify plaanist saate nende lisakuludega kokku hoida. Sõltuvalt teie plaanist saate neid väga ahvatlevaid hindu.

 • Põhiline 2,4% + 20p
 • Professionaalne 2,1% + 20 p
 • Piiramatu 1,8% + 20p

Sõltuvalt sellest, kui palju tehinguid iga kuu teete, tasub neid sääste ära kasutada.

6. Hankige oma veebipood “LIVE”

Enne saidi ilmumist peate lisama veel mõned üksikasjad oma ettevõtte ja selle kohta, kuidas kavatsete tarneid teha ja maksu tasuda.

Üldine

Veenduge, et kogu teie ettevõtte teave oleks vasakus alanurgas täidetud. Kasutage kindlasti Google Analyticsi funktsiooni. See võib osutuda kaupluse külastajate jälgimisel hindamatuks allikaks.

Kaupluse seaded

Maksud

 1. Minge lehele Tooted administraatori paneeli.
 2. Klõpsake antud toote nime.
 3. Kerige alla jaotiseni, mida nimetatakse “Variandid”.
 4. Veenduge, et märkeruudud oleksid valiku kõrval Võtke makse ja Vajab saatmist on märgitud, kas peate need oma toodetega lisama.
 5. Mõni pood ei pea selliste toodete nagu digitaalkaubad maksude võtmist ega saatmist. Teisest küljest peavad T-särkide kauplus tõenäoliselt laadima mõlemad.
 6. Kui plaanite oma toodet klientidele saata, sisestage kindlasti toote kaal vastavale väljale.

Kohaletoimetamine

Kui saatekulud on liiga kitsad või kui te ei anna piisavalt võimalusi, võite kaotada osa müügist. Shopify arvutab teie klientidele saatmiskulud ainult nende reeglite alusel, mille olete määratlenud administraatori lehel Saatmiskulud. Veendumaks, et te ei kaota ühtegi müüki:

kohandatud domeenide lisamine shopify-s

 1. Minge oma poe administraatori juurest lehele Seaded> saateleht.
 2. Jaotises „Saatmishinnad” vaadake, kas olete määranud kaalupõhise saatmismäära ja kohandanud seda vastavalt toote spetsifikatsioonidele.

Testige oma tellimussüsteemi

Oma süsteemi testimiseks saate tehingut simuleerida, kasutades Shopify võltsväravat.

Võltsvärava kasutamine:

 1. Teie poest Administraator, klõps Seadistused, siis Maksed oma juurde minema Makseseaded
 2. Kui teil on krediitkaardi lüüs lubatud, desaktiveerige see enne jätkamist. (Klõpsake nuppu Redigeeri, siis Lülitage välja, siis kinnita oma deaktiveerimine.)
 3. Aastal Krediitkaardid jaotises klõpsake nuppu Valige krediitkaardivärav rippmenüü avamiseks.
 4. Kerige loendist allapoole Muud, seejärel klõpsake (testimiseks) Võltsvärav.
 5. Klõpsake nuppu Aktiveeri (või Aktiveeri uuesti, kui olete varem kasutanud võltsväravat).
 6. Minge oma poe ette ja tehke tellimus, nagu klient teeks. Sisestage kassas ehtsate numbrite asemel järgmised krediitkaardi andmed:

Pärise maksevärava testimine ehtsa tehinguga:

 1. Veenduge, et olete seadistanud maksevärav soovite testida.
 2. Tehke oma poest ost, nagu klient teeks, ja tehke ostmine ehtsa krediitkaardi andmete abil.
 3. Tühista tellimus viivitamata, et maksta endale tagasi ja vältida tehingutasude maksmist.
 4. Logige sisse oma maksevärav, et veenduda, kas raha on läbi käidud.

Kas see on tasuta?

Jah – tühistage tellimus ja makske sellele kohe tagasi pärast tellimuse vormistamist.

Kui teie arveldustsükkel jõuab pärast testtellimuse esitamist, kuid enne selle tühistamist, siis kuvatakse teie arvel tehingutasud. Pärast Shopify arve tasumist saate siiski tühistada, kuid saate oma kontol tehingukrediidina tagasimakse. Tulevaste tehingutasude maksmiseks saate kasutada tehingukrediiti.

7. Lisage domeeninimi

Oma saidi elavaks saamiseks vajate domeeninime. Teil on kaks valikut.

Esiteks saate Shopify kaudu domeeni osta ja see lisatakse teie poodi automaatselt. See säästab teie aega, eriti kui teil pole teadmisi veebisaidi majutamise kohta. Need domeenid maksavad tavaliselt 9–14 USD aastas. Teine võimalus on osta domeen kolmandalt osapoolelt, näiteks GoDaddy. Nende domeenide hind algab 10,00 dollarist aastas. Negatiivne külg on see, et peate ise DNS-kirjed ümber suunama, mis võib alguses tunduda hirmutav.

Kui te ei leia head domeeninime, lugege meie näpunäiteid hea domeeninime valimiseks.

Siin on sammud, mille abil saate oma uue Shopify poe kolmanda osapoole domeeninimele reaalajas paigutada.

 1. Lisage uus domeen Shopify

Shopify administraatori vasakpoolsel navigeerimissüsteemil minge lehele Seadistused ja siis Domeenid ja lisage oma domeeninimi, kasutades „Olemasoleva domeeni lisamine” nuppu.

 1. Uuendage DNS-kirjeid

Logige sisse oma domeeni registripidajasse ja tehke DNS-kirjetes järgmised muudatused:

 • Asendage @ või peamine kirje järgmise IP-aadressiga: 23.227.38.32
 • Lisage või asendage www CNAME nimega storename.myshopify.com (st teie poe Shopify link ilma HTTP-ta, mida näete domeenide seadete lehel)
 1. Eemaldage kõik poelettide paroolid

Vastasel juhul ei pääse keegi teie saidile isegi siis, kui see on aktiivne.

 1. Määrake vajadusel esmaseks

Kuigi sisse Veebipood> Domeenid, saate oma põhidomeeni valida ekraani ülaosas oleva rippmenüü abil:

esmane poe domeen

Kontrollige kindlasti ka ‘Kogu liikluse suunamine sellesse domeeni’. See tähendab, et kõigi teiste domeenide liiklus suunatakse teie peamisse domeeni. See on hea SEO jaoks ülioluline.

 1. Muude domeenide lisamine 

1. ja 2. toimingut saate korrata teiste oma domeeninimedega. Kõik domeeninimed suunatakse ümber domeeni ‘Esmane’ domeen, mida saate igal ajal muuta „Määra esmaseks” suvand iga domeeninime kõrval.

Pange tähele, et teie omanduses olevate domeeninimede arv ei mõjuta SEO-d.

kohandatud domeenide lisamine shopify-s

Palju õnne, teie uus Shopify pood on valmis!

Kui olete sellega hakkama saanud – palju õnne. Nüüd peaks teil olema täielikult töötav veebipood. Kui soovite uurida alternatiive, vaadake allpool:

Shopify alternatiivid?

Võite veebipoe käivitamiseks kasutada ka WooCommerce’i. See on natuke odavam, kuid nõuab järsemat õppimiskõverat. Mõlemal juhul võib see olla suurepärane alternatiiv.

Üksikasjalikuma ülevaate saamiseks nende kahe vahel lugege seda – Shopify vs WordPress (WooCommerce) Lisaks leiate siit ka muid e-kaubanduse saite, mis võimaldavad teil luua veebipoe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map