Kui otsite parimat või parimat foorumitarkvara tasuta Foorumitarkvara veebikogukonna loomiseks võib suur hulk võimalusi olla tohutu.
Kuid on mitmeid, mis paistavad silma parimaks foorumitarkvaraks – kõige paremini seetõttu, et need on usaldusväärsed ja pakutud foorumiprogrammi vajalike funktsioonide hulka.
Selles juhendis tutvustame teile 10 parimat foorumi tarkvaraprogrammi, mis peaksid teie elu veebikeskkonna loomiseks sobiva tarkvara otsimisel lihtsamaks tegema..
Sukeldugem sisse.
Parim foorumitarkvara
Õige foorumitarkvara valimine tähendab, et see sobib teie vajadustega kõige paremini.
Ühegi allpool oleva programmiga ei saa tegelikult valesti minna. Nii võite proovida ka mõnda võimalust, enne kui maandub teie jaoks parim foorumitarkvara.
Võib olla oluline märkida, et loendis olevate lisatasu võimaluste hinnad on avaldamise ajal täpsed, kuid võivad hiljem muutuda.
1 – vBulletin (Tasuline)
VBulletin on esmaklassiline foorumitarkvara, kuid see on nimekirja tipus, kuna selle seadistamine on kiire, sellel on keerukad võimalused ja sellel on võimalus foorumi tarkvara ise hostida või nende taskukohase ja usaldusväärse pilvepõhise hostimise kaudu.
Selle foorumiprogrammi saab üles seada 15 minutiga ja see on üles ehitatud SEO ja turvafunktsioonidega, nii et te ei pea muretsema, et see ise välja sorteeritaks.
Samuti on sellel AI-toega kasutajate kaasamise funktsioon, mis aitab teie kogukonnal orgaaniliselt kasvada.
Lisaks on see üks parimatest foorumitarkvaradest, kuna see on mobiilsidevalmis. Mobiilne kogemus on isegi automaatselt optimeeritud. Niisiis kuvatakse teie veebikogukond kõigis seadmetes ja töölaudades hästi.
Administreerimisvalikud on samuti lihtsad, nii et teie foorumi üksi haldamine ei ole vaeva.
Võite vBulletini ise hostida ühekordse hinnaga 249 dollarit või võite majutada foorumi tarkvara nende pilveserverites alates 15 dollarist kuus. Kui otsustate vBulletiniga hostida, on hoolduse ja foorumi tarkvarauuendused kaasatud ning nende eest hoolitsetakse.
See on tarkvara, mis sobib kõige paremini kõigile, mis nõuab hõlpsasti kasutatavat foorumiprogrammi.
2 – Diskussioon (Tasuline)
Diskussioon on kindlasti üks parimatest tasuta foorumitarkvaradest. See on populaarne valik, kuna see on avatud lähtekoodiga ning sellel on palju kasulikke funktsioone ja integratsioone.
See sobib kõige paremini kõigile, kes vajavad töövoogude sujuvamaks integreerimiseks.
Seal on järjestamissüsteem, mida kasutatakse mitte ainult uute liikmete eristamiseks kogenud kasutajatest, vaid selleks, et anda automaatselt suurem modereerimisvõimalus kasutajatele, kes on selle teenimiseks piisavalt panustanud.
Nii saab teie kogukond ennast modelleerida ja uued kasutajad ei saa kellelegi sobimatut postitada ega privaatsõnumeid saata.
Seda saab kasutada ka WordPressi abil oma veebisaidi muutmiseks foorumiks. Igast blogipostitusest saab foorumipostitus. Samuti töötab rämpsposti modereerimiseks Akismeti WordPressi pistikprogrammiga.
Diskursus pakub palju muid kasulikke integratsioone, nagu Slack, IFTTT, Zapier, Zendesk, Patreon, GitHub, Google Analytics, Google Adsense, Amazon ja palju muud. Esindatud on ka sotsiaalmeedia integratsioonid nagu Facebook, Instagram, Twitter jt.
Kui eelistate hallatud hostimislahendust selle asemel, et oma foorumi tarkvara ise hostida, saate selle kasutada ja see algab 100 dollarist kuus.
3 – phpBB (Tasuta)
PhpBB on üks vanimaid tasuta foorumiprogrammi võimalusi seal. See on avatud lähtekoodiga ja ka ise hostitud foorumitarkvara.
Sellel on kõik foorumi tarkvaras vajalikud põhifunktsioonid, sealhulgas kasutaja modereerimine, privaatsõnumid, teatised, võimalus kasutaja õigusi seada jne..
See pole mitte ainult, vaid sellel on ka sisseehitatud turvalisuse, rämpsposti tõkestamise ja vahemällu salvestamise võimalused.
Samuti on teil võimalus kasutada pistikprogramme funktsioonide lisamiseks, mis ei kuulu komplekti.
PhpBB-l on reageeriv disain. Nii et te ei pea muretsema, kui teie liikmed soovivad teie kogukonnale juurde pääseda oma mobiilseadmetes.
Ehkki selle põhifunktsioonid ei pruugi tunduda nii erilised, kuna need peaksid olema mis tahes foorumitarkvaraga standardsed, on spetsiifilised võimalused üsna kindlad.
Näiteks on privaatsõnumside süsteem sama hea kui e-kirja saatmine ükskõik millise teenusepakkujaga. Saate lisada manuseid, luua aadressiraamatut, mustreid, lisada manuseid, vaadata sõnumeid vestlusrežiimis ja palju muud.
See on kindel valik, mistõttu seda tsementeeritakse kui ühte parimat tasuta foorumitarkvara.
Pidage siiski meeles, et kuigi phpBB on tasuta, on see ise hostitud valik, nii et vajaksite hostiteenuse pakkujat.
4 – SMF (Tasuta)
Simple Machines Forum (SMF) on avatud lähtekoodiga programm ja sellel on kõik funktsioonid, mida foorumi tarkvaras oodata võiksite. See sobib kõige paremini kõigile, kellel on eelarve, mis vajab endiselt professionaalset foorumitarkvara.
Selle kasutajaliides (UI) on puhas ja lihtne, muutes selle üsna professionaalseks.
Sellel on ka täiustatud paketihaldur, nii et saate muudatusi teha mõne klõpsuga, mis rakendab muudatused kiiresti isegi suurtes kogukondades. Nii võite unustada päevad, mil mitme muudatuse rakendamine foorumi liikmete suures andmebaasis võttis tunde.
SMF toetab ka mitut keelt korraga. Nii ei pea keegi tundma end kõrvalejäetuna, mis on suurepärane.
See on loodud optimaalse jõudluse ja mastaapsuse saavutamiseks, samuti täiustatud SEO ja vahemällu salvestamiseks. Nii, see on loodud suurte kogukondade jaoks. Sellepärast on eriti teretulnud ka edasijõudnud lubade ja kasutajahalduse seaded.
5 – xenForo (Tasuline)
XenForo on ise hostitud premium-foorumitarkvara, mis sobib kõige paremini ettevõtetele. See kasutab mängimist, et suurendada kasutajate seotust, ja integreerub Facebooki, nii et kasutajad saavad registreeruda sotsiaalmeedia kaudu. See muudab jagamise ka Facebooki hõlpsamaks.
XenForol on hiljutine aktiivsusvoog, nii et liikmed saavad kiiresti kursis olla. Samuti on teatisi, et kogukonnaga suhelda oleks veelgi lihtsam.
Sellel on klanitud, elegantne ja professionaalne kasutajaliides ning sisseehitatud SEO optimeerimine, et suurendada foorumi funktsionaalsust.
Seal on üle 2000 lisandmooduli, mis ulatuvad erinevatest mängustamisfunktsioonidest administreerimiseni, ja täiustatud otsingu lisandmooduleid, näiteks populaarne ja võimas tarkvara ElasticSearch..
On tõenäoline, et leiate kõik vajalikud lisandmoodulid, kuid kui te seda ei tee, võivad need aidata teil oma raamistiku arendamisel.
XenForo tagastab teile 160 dollarit ja on ka selliseid lisandmooduleid nagu installiteenus, kaubamärgi eemaldamine ja muud võimalused. Peate selle ka ise hostima, nagu eelnevalt mainitud.
6 – Vanilli foorumid (Tasuline)
Vanilla foorumid on hallatav foorumitarkvara, mis sobib kõige paremini suurematele ettevõtetele, kes vajavad foorumiprogrammi, mis on kasutajate kaasamiseks tõsine..
Need pakuvad suuremat valikut kasutaja lubade rolle ja võimalusi. See annab kasutajatele rohkem stiimuleid kogukonnaga suhtlemiseks.
Lisaks kasutajate kaasamisele keskendutakse ka tõhususele. Seega, kui olete ettevõtte omanik, kes soovib seda foorumiprogrammi tugipiletisüsteemina kasutada, saate seda teha. See on loodud kasutajakogemust silmas pidades, nii et saate vähendada tugiteenustele kuluvat aega.
Samuti aitab see, et Vanilla Forumsil on olemas teadmistebaasi süsteem, et ettevõtted saaksid iseteeninduse valiku abil tugipileteid vähendada.
Saate Vanilla Foorumeid täielikult brändida ja see reageerib täielikult kõikidele mobiilsetele seadmetele. Olemas on täpsem aruandlus, nii et saate toimimismõõdikuid vaevata jälgida, et veenduda, kas teie meeskond püsib sihil.
Plaanide suurus on vahemikus 689–10 000 dollarit ja seal on ka kohandatud võimalus, mis ületab seda hinnaklassi juhuks, kui olete kasvavate vajadustega ettevõte.
7 – MyBB (Tasuta)
MyBB on avatud lähtekoodiga ise hostitud foorumitarkvara, mis sobib kõige paremini ettevõtetele, kes vajavad elegantset, kuid kulutõhusat foorumiprogrammi.
Kui loote MyBB-ga foorumi, on see vapustavalt elegantne, pilkupüüdev ja professionaalse ilmega. Selle vaieldamatu paigutuse ja kujundusega on ka suurepärane kasutajakogemus.
Selle liides on lihtne ja see hõlmab ka halduse lehti.
MyBB-l on kõik vajalikud foorumi põhifunktsioonid, kuid kui soovite laiendada võimalusi või kui soovite muuta kujundust ja paigutust, on sadu tasuta pistikprogramme ja teemasid..
Sellel on palju pistikprogramme ja teemasid, nii et tõenäoliselt leiate oma vajaliku. Näiteks vahemällu salvestamine, minimeerimine, CDN, gamification, turvalisus, rämpsposti vastased ja administratiivsed pistikprogrammid ja palju muud.
MyBB taga on ka tugev ja pikaajaline kogukond, mis on tõlkinud selle enam kui 30 keelde. On ka võimalusi, kuidas suurendada kasutajate seotust mängimisega.
Kõik ülaltoodud muudab selle üheks parimaks tasuta foorumitarkvaraks nii ettevõtetele kui ka eraisikutele.
8 – Flarum (Tasuta)
Flarum on foorumitarkvara turul uus kandidaat. Ehkki see avatud lähtekoodiga foorumi tarkvara on praegu beetatestides, on see siiski juba professionaalne ja elegantne lahendus, keskendudes suuresti kasutajakogemusele.
Flarum on täielikult reageeriv ja üliliikuv. Sellel on suuremad nupud, lõpmatu kerimine, sujuvad animatsioonid ja ekraanil hõljuv sõnumihelilooja. Seega saate lehte sirvida, ilma et peaksite sõnumikastist lahkuma ja sisestatud teksti kaotama.
Selle funktsioonid meenutavad sotsiaalmeedia saiti, näiteks koos Pusher-laiendiga saavad kasutajad vestelda. Samuti on teateid, mis korraldatakse arutelude kaudu, nii et neid on lihtsam tarbida.
Kui viskate meelde, et saate teistele kasutajatele märkusi postitada, näiteks Twitter, läheb Flarum tavalisest foorumiprogrammist ühe parima tasuta foorumi tarkvara juurde. See võib konkureerida isegi parimate foorumitarkvara programmidega, millel on esmaklassilised valikud.
WordPressi integreerimine on praegu töös koos paljude muude funktsioonidega, näiteks rämpsposti tõkestamine, statistika, klaviatuuri otseteed, privaatsõnumid, mängimise valikud ja palju muud.
See on elegantne foorumitarkvara, mis sobib kõige paremini nii üksikisikutele kui ka ettevõtetele.
9 – Nägemisjõu juhatus (Tasuline)
Invision Power Board on lisatasu foorumiprogramm, mis sobib kõige paremini ettevõtetele. Kuigi see võib olla suurepärane isikutele, kes on avaliku elu tegelased, või neile, kes soovivad olla sotsiaalmeedia mõjutajad.
Saate seda kasutada mitte ainult foorumina, vaid ka tugipiletite süsteemi, e-kaubanduse platvormi, CMS-i, failide jagamise süsteemi, ajaveebi ja palju muud.
Sellel on rikkalik tekstiredaktor suurepärase kasutajakogemuse tagamiseks ja seda on lihtne hallata ka administraatorina. See on ka tundlik, nii et see töötab hästi ka kõigis mobiilseadmetes.
Invision Power Board on ka uskumatult paindlik, mis tähendab, et saate kohandada tegevussööta ka kasutaja kohta.
Kuna tegemist on foorumiprogrammiga, saavad kasutajad aidata ka üksteisel ettevõtte tugimeeskonna töökoormuse pehmendamiseks.
Invision Power Board on hallatav lahendus, mille plaanide suurus on vahemikus 45–130 dollarit kuus.
10 – NodeBB (Tasuline)
NodeBB on oma moodsa disaini ja paindlikkuse tõttu üks parimatest foorumitarkvaradest.
Selle administraatori paneel on intuitiivne, silmatorkav ja võimaldab teil kontrollida absoluutselt kõike oma foorumi kohta. Foorumil endal on ka pilkupüüdev, loomulik kujundus ja kujundus.
See teeb tõesti suurepärase kõikvõimaliku kasutajakogemuse kõigile.
NodeBB on premium-võimalus, mida hallatakse, nii et te ei pea muretsema eraldi hostimise pärast. Ta kasutab pilvemajutust, et tagada teie foorumi kiire laadimine.
Samuti on palju integratsioone, sealhulgas WordPress, Slack, MailChimp, Facebook, Google Adsense, Twitter, Amazon S3, Twilio ja laadib veel.
NodeBB sellega ei peatu. Teie foorumi funktsioonide laiendamiseks on olemas ka pluginate kogu. Seal on kõike alates turvalisuse praktilistest pistikprogrammidest ning ka tõhususe, mängimise ja kasutajate kaasamisega pistikprogrammidest.
Näiteks saate installida pistikprogrammi, et kasutajad saaksid teisi liikmeid teistel sotsiaalmeedia platvormidel (näiteks Twitteris) mainida.
Sellel on esimene mobiiliversioon, see on SEO jaoks optimeeritud, sellel on analüüsi juhtpaneel ja kasutajad saavad reaalajas vestelda.
NodeBB on avatud lähtekoodiga foorumitarkvara, mille hind algab 250 dollarist kuus. Kõigi plaanidega on kaasas ka automaatne igapäevane varundamine ning piiramatu arv töötajaid ja kogukonna liikmeid.
Mähkimine üles
Seal on see olemas: need pole mitte ainult parim foorumitarkvara, vaid mõned neist on ka parimad tasuta ka foorumi tarkvaravalikud.
Loodame, et leidsite kõige sobivama tarkvara, mis sobib teie vajadustega.
Järgmised sammud veebiklubi loomiseks oleksid järgmised:
- Valitud foorumi tarkvara seadistamine hostimisplaanil.
- Domeeninime valimine ja selle ühendamine oma foorumiprogrammiga.
Siit saate vaadata lisateavet domeeninime valimise, teenuse Bluehost registreerumise ja WordPressi installimise ning veebisaidi maksumuse kohta..
Kas suutsite valida oma vajadustele kõige paremini vastava foorumi tarkvara? Mida te foorumi tarkvarast otsite? Mida peate parimaks foorumitarkvaraks või parimaks tasuta foorumi tarkvara? Jagage oma mõtteid allpool olevates kommentaarides.