Majutustüübid – erinevus jagatud VPS-i ja spetsiaalse veebimajutuse vahel


Kõik veebisaidid toimivad veebimajutusteenuse kaudu, mis on teenus, mis võimaldab üksikisikutel ja organisatsioonidel oma veebisaidid ülemaailmse veebi kaudu avalikustada. Veebimajutaja on põhimõtteliselt ettevõte, mis rendib omanikele veebiserveris ruumi, et muuta oma veebisaidid Internetis juurdepääsetavaks. Kuigi mitte kõigil veebimajutajatel pole oma servereid, rentivad paljud neist suurematelt ettevõtetelt, kellel on juurdepääs andmekeskustele või serverikogumitele, ja rendivad neid servereid omakorda teistele ettevõtetele või eraisikutele. Veebimajutamist on mitut tüüpi. Kuid arutame siin kolme neist: jagatud veebimajutus, virtuaalse privaatserveri (VPS) hostimine ja spetsiaalne veebimajutus.

Jagatud veebimajutus

Jagatud hostimine

Ühist veebimajutusteenust saab võrrelda korterikompleksis elamisega. Nii nagu erinevad isikud ja perekonnad elavad oma korterites hoones, jagatud veebimajutusteenuses, asuvad paljud veebisaidid ühel veebiserveril. Arusaadavalt on see hostimise kõige majanduslikum vorm. See sobib ideaalselt lihtsate veebisaitide jaoks, mis ei sisalda liiga palju funktsioone, ja selliste veebisaitide jaoks, mis tõenäoliselt ei näe palju liiklust. Jagatud veebimajutusteenust haldab süsteemi administraator. Selle sobivus sõltub teie eelistustest. See võib olla kasulik, kui te ei soovi saidi tehnilise poolega tegeleda, kuid see võib olla tülikas, kui vajate oma saidi suuremat kontrolli. Serverihaldust, serveritarkvara installimist, turvavärskendusi ja tehnilist tuge haldab teenusepakkuja. Jagatud veebimajutusteenus võib olla sobimatu ka siis, kui vajate ulatuslikku tarkvaraarendust väljaspool seda, mida hostiteenuse pakkuja toetab. Sellel on kasutuspiirangud ja sellel peavad olema ulatuslikud töökindluse funktsioonid. Selle teenuse veel üks puudus on see, et kuna paljudel veebisaitidel on sama server, siis kui üks veebisait on seotud ebaeetiliste toimingute või rämpspostiga, võib kogu IP-aadress saada musta nimekirja.

Spetsiaalne veebimajutus

spetsiaalne hostimine

Spetsiaalset veebimajutusteenust saab võrrelda iseseisvas elukohas elamisega. See on teatud tüüpi teenus, kus terve veebiserver on hõivatud ühe veebisaidiga. Selle tulemusel on veebisaidi omanikul täielik kontroll serveri üle. Ribalaiusele ja kettaruumile pole piiranguid. Jagatud veebimajutusteenuse korral haldab administraator serveri seadistamise ja tehnilise toimimise. Spetsiaalse serveri jaoks on vaja hulgaliselt tehnilisi oskusi, mis seal olema peavad. Lisandub serveri seadistamise, haldamise ja haldamise vajadus, kuid uute ja täielikult pühendatud hostimiskavadega saab seda kasutada natuke kõrgema hinnaga. Lisaks pakuvad spetsiaalsed hostimisteenused suure jõudlusega, e-posti stabiilsust, turvalisust ja kontrolli. Selline teenus sobib ideaalselt suure liiklusega veebisaitidele, mis kasutavad ulatuslikke funktsioone. Veebikaubandusportaalid kasutavad tavaliselt spetsiaalset veebimajutust. Erinevalt jagatud veebimajutusteenuse kasutamisest on väiksem võimalus pühendatud veebimajutusteenuse kasutamisega musta nimekirja saada, kuna teil on server täieliku kontrolli all..

Virtuaalse privaatserveri (VPS) hostimine

Virtuaalne privaatserver

VPS-hostimine on tüüpi hostimine, mis jääb jagatud veebimajutuse ja pühendatud veebimajutuse vahele. Seda saab võrrelda korterelamus elamisega, kus jagate kinnisvaraga seotud asju, kuid lõppkokkuvõttes vastutate oma korteriühistu sees oleva vara hooldamise eest. See pakub laialdast kettaruumi ja ribalaiust. Sellist hostimisteenust kasutab ideaaljuhul ettevõte, kus on palju ressursse ja turvalised andmed. Nagu spetsiaalse veebimajutuse puhul, kasutavad ka VPS-i hostimist veebisaidid, kus on palju liiklust. See on aga odavam kui spetsiaalse veebimajutusteenuse kasutamine, kuna serverit jagavad endiselt mitu kasutajat. Ehkki saate serverit konfigureerida mis tahes viisil, vajate siiski oma serveri hooldamiseks spetsiaalset süsteemiadministraatorit. Järgmine tabel võtab kokku, kuidas iga hostimisteenus erineb teisest:

Jagatud veebimajutusSpetsiaalne veebimajutusVPS-i veebimajutus
Serverit jagavad mitmed veebisaididSee pakub piiratud ribalaiust ja kettaruumi.See on jagatud kulude tõttu suhteliselt odav.See ei nõua veebisaidi omanikult palju tehnilisi oskusi.Kõrge liiklus võib serverit aeglustada.See pakub kolme hulgast kõige vähem kontrolli tüübid.See on kolme tüübi hulgas kõige vähem turvaline.Server on pühendatud ainult ühele veebisaidile.See pakub suurt ribalaiust ja kettaruumi.See on üsna kallis, kuna tal pole ühiseid kulusid. Veebisaidi omanikul peavad olema tehnilised oskused, kuna tal on täielik kontroll serveri üle.Server on loodud suure liiklusega hakkama saamiseks.See pakub kõrget kontrolli.See pakub kõrget turvalisust.Serverit jagavad mitmed veebisaidid.See pakub suurt ribalaiust ja kettaruumi.See on üsna kallis, kuid odavam kui spetsiaalne veebimajutusteenus.See ei nõua saidi omanikult palju tehnilisi oskusi, vaid nõuab süsteemiadministraatorit.Server on mõeldud suure liiklusega toimetulemiseks.See pakub kõrget kontrolli.See pakub kõrget turvalisust.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map