Ükskõik, kas haldate ettevõtte veebisaiti, veebipoodi või hobiblogi; üks on kindel: peate rakendama regulaarset varundusgraafikut. Veebisaidi varundamine on ülioluline, kuna see annab teile meelerahu ja tagab teie veebisaidi hõlpsa taastamise ka halvimate juhtude korral.
Varukoopia kaitseb teid häkkerite, pahavara ja serverite tahtmatute rikete eest, mis muidu võivad teie veebisaidi kasutamiskõlbmatuks muuta või oma nullist uuesti üles ehitada..
Õnneks pole teie veebisaidi varundamine keeruline ja tänu arvukatele WordPressi varundamise pistikprogrammidele saab seda tasuta teha. Mõni neist pistikprogrammidest muudab teie veebisaidi tasuta varukoopiast taastamise hõlpsaks ja selles artiklis näeme teile, kuidas seda teha.
Contents
Kuidas varundada ja taastada oma WordPressi veebisaiti varukoopiaga
Üks lihtsamaid viise oma WordPressi veebisaidi varundamiseks on tasuta Varukaitse sisse panema.
Varunduspiirkonna pistikprogrammi ülevaade
Backup Guard on tasuta pistikprogramm, millel on enam kui 70000 aktiivset installi ja 4,5-tärnine hinnang. See on üks väheseid haruldasi pistikprogramme, mis pakub tasuta nii varundamise kui ka taastamise võimalusi. Seda on ka väga lihtne kasutada. Peamised omadused on järgmised:
- Varundage oma sait käsitsi nii mitu korda kui soovite
- Valige failide, andmebaasi või mõlema varundamise vahel
- Laadige oma arvutisse varukoopiad alla või salvestage need Dropboxi
- Taastage oma saidi varukoopia ühe klõpsuga
- Tühistage varundusprotsess
- Mitme saidiga WordPressi installide tugi
Nüüd, kui teate, mida kõike see sisaldab, vaatame lähemalt, kuidas kasutada Backup Guard’i pistikprogrammi oma WordPressi veebisaidi varundamiseks ja taastamiseks.
1. Varukoopia paigaldamine
Esimene samm on Backup Guard plugina installimine. Minge oma WordPressi juhtpaneelil aadressile Pistikprogrammid> Lisa uus. Otsige üles varukoopia, seejärel laadige pistikprogramm alla ja installige see. Pärast selle installimist klõpsake nuppu Aktiveeri nuppu. Olete nüüd valmis oma WordPressi veebisaidi varundamist alustama.
2. WordPressi veebisaidi varundamine varukoopia abil
Oma veebisaidi varundamiseks Backup Guard abil minge aadressile Varuvalve> Varukoopiad. Nüüd peate vaid vajutama varundamise nuppu. Pistikprogramm annab teile võimaluse nimetada varukoopia ja valida, kas soovite täielikku või kohandatud varukoopiat.
Kohandatud suvandi valimisel saate valida, kas soovite failide või andmebaasi varundada. Võite ka oma varukoopia pilve üles laadida, kuid kõigepealt peate ühendama oma Dropboxi konto. Liikuge edasi Varuvalve> Pilv ja lülitage lüliti asendisse PEAL.
Seejärel suunatakse teid Dropboxi veebisaidile, kus peate volitama pistikprogrammi ühenduse. Klõpsake lihtsalt nuppu Luba ja teid suunatakse tagasi oma WordPressi juhtpaneelile, kus näete, et teie Dropboxi konto on ühendatud.
Selle õpetuse jaoks oleme valinud täieliku varundamise valiku ja pannud nimeks minu varukoopia testvarundamine. Võite kasutada kuu ja aasta nimetamise tava, et saaksite hõlpsalt oma varukoopiaid jälgida.
Kui olete oma varukoopia konfigureerinud, vajutage lihtsalt nuppu Varundamine nuppu ja oodake, kuni varundamine lõpeb. Seejärel saate varukoopia alla laadida ja oma arvutisse või välisele kõvakettale salvestada.
3. Varunduste ajastamine
Veebisaidi käsitsi varundamine on lihtne, kuid võib olla tüütu jälgida oma veebisaidi viimast varundamist. Seetõttu on suurepärane funktsioon võimalus varundada ja regulaarselt varundada.
Varundamise plaanimiseks Backup Guardiga minge aadressile Varuvalve> Ajakava. Esiteks lülitage lüliti asendisse PEAL ja sisestage siis oma varundusgraafiku nimi. Selle õpetuse jaoks oleme selle nimetanud nädala varunduseks.
Järgmine võimalus on varundamise sageduse valimine. Võite valida tunni, päeva, nädala või kuu varukoopiate hulgast. Oleme määranud minu nädalaks.
Lõpuks saate määrata, kas soovite teha täieliku või kohandatud varundamise, nagu te tegite käsitsi valiku korral. Oleme valinud täieliku varukoopia ja nüüd on vaja ainult klõpsata nupul Salvesta nuppu.
4. Varundamise taastamine varukoopia abil
Varundamise taastamiseks Backup Guard abil minge aadressile Varuvalve> Varukoopiad. Näete kõigi saidil tehtud varunduste loendit. Saidi taastamiseks mis tahes varundusest klõpsake rohelisel taastamise ikoonil ja oodake, kuni protsess on lõpule jõudnud.
Kui see on valmis, saate oma veebisaiti kontrollida ja veenduda, et kõik toimib nagu peaks.
Backup Guard Pro
Väärib märkimist, et Backup Guard Pro-l on: lisatasu versioon kui vajate rohkem funktsioone. Pro versioon sisaldab järgmist:
- Rohkem kontrolli varundamisvalikute üle, näiteks võimalus teatud faile ja kaustu kaasata või välistada
- Edukate varukoopiate saatmise e-posti teel saadetavad teated
- Võimalus oma saiti ühelt domeenilt teisele üle viia
- Mitu ajastatud varundamist
- Ja veel
Tasulised plaanid algavad 25 dollarist ja sisaldavad aastast tuge ja värskendusi.
Kuidas oma WordPressi veebisaiti varundada ja taastada rakendusega UpdraftPlus
Backup Guard on kiire valik saidi varundamiseks, kui soovite kiiret ja lihtsat lahendust. Vabaplaaniga on see siiski mõnevõrra piiratud, eriti kui tegemist on varundamise salvestusvõimalustega. Kui soovite kindlamat pistikprogrammi, on UpdraftPlus veel üks kindel valik.
UpdraftPlus plugina ülevaade
UpdraftPlus on üle 2 miljoni aktiivse installi ja 5-tärnise reitingu. Nagu Backup Guard, on see üks vähestest haruldastest tasuta varundamise pistikprogrammidest, mis pakub nii varundamise kui ka taastamise funktsioone. Tasuta plaan pakub veidi rohkem funktsioone, sealhulgas:
- Tehke käsitsi või ajastatud varundamine
- Võimalus failidest ja andmebaasidest eraldi varundada
- Salvestage varukoopiaid Dropboxis, Amazon S3 ja Rackspace’is
- Saab jagada oma veebisaidi mitmeks arhiiviks
- Ebaõnnestunud üleslaadimisi jätkatakse automaatselt ja proovitakse uuesti
- Taastage oma veebisait hõlpsalt varukoopiast
Vaatame seda lähemalt, kuidas saate UpdraftPlus kasutada oma WordPressi veebisaidi varundamiseks ja taastamiseks.
1. UpdraftPlus installimine
UpdraftPlus installimiseks minge oma saidi juhtpaneelile ja klõpsake nuppu Pistikprogrammid> Lisa uus. Otsige üles UpdraftPlus, klõpsake nuppu Installi, ja siis klõpsake nuppu Aktiveeri kui pistikprogramm on installitud. Seejärel pakub pistikprogramm teile lühikese ülevaate seadetest ja valikutest.
2. WordPressi veebisaidi varundamine UpdraftPlusiga
WordPressi veebisaidi varundamiseks UpdraftPlusiga minge aadressile Seadistused> UpdraftPlus Backups. Sinisele nupule Varundamine klõpsates saate teha oma esimese käsitsi varundamise.
Saate valida, kas soovite oma failidest, andmebaasist või mõlemast varundada, ja seejärel vajutage nuppu Varunda kohe.
3. Varunduste ajastamine
UpdraftPlus võimaldab teil varundamist ajastada. Varukoopia ajakava koostamiseks klõpsake nuppu Seadistused sakk UpdraftPlus. Seal saate seada nii failide varundamise kui ka andmebaasi varundamise ajakava.
Saate seada need varundamiseks samal ajal või saate oma andmebaasi varundada iga päev ja faile varundada igal nädalal, sõltuvalt sellest, kui sageli avaldate uusi postitusi või teete oma veebisaidil muid muudatusi.
Kui olete ajakava paika pannud, peate UpdraftPlus ühendama salvestuskohaga. Valige oma salvestusvõimalus, valige failid, mis tuleks varundada, ja salvestage muudatused. Seejärel peate ühenduse autoriseerimiseks järgima hüpikakendes kuvatavaid juhiseid.
Kui autoriseerimisprotsess on lõpule jõudnud, varundatakse teie veebisait automaatselt vastavalt teie ajakavale.
4. Varundamise taastamine UpdraftPlusiga
Veebisaidi taastamine UpdraftPlusiga on sama lihtne kui selle varundamine. Liikuge edasi Varundamine / taastamine vahekaart all Seadistused> UpdraftPlus Backups. Näete kõigi teie veebisaidilt tehtud varukoopiate loendit.
Saidi taastamiseks klõpsake nuppu Taasta. Seejärel peate valima, mida taastada. See hõlmab faile, andmebaase, teemasid, pistikprogramme ja muid saidi elemente.
Valige soovitud elemendid ja vajutage nuppu Taasta. Seejärel taastab pistikprogramm toimingu ja võimaldab teil naasta armatuurlauale. Logifaili saate alla laadida ka juhul, kui peate ühendust võtma pistikprogrammi tugitiimiga.
UpdraftPlus Premium
UpdraftPlusil on lisatasu versioon, mis pakub veelgi rohkem funktsioone. Need sisaldavad:
- Lisanduvad varukoopiad
- Veebisaitide hõlpsa kopeerimine või migreerimine (koos migrandiga)
- Mitme saidi / mitme võrgu ühilduvus
- Varundab mitte-WP-failid ja andmebaasid mitmesse kaugemasse sihtkohta
- Veel rohkem salvestussihtkohti, mille hulka kuuluvad OneDrive BackBlaze, Azure ja SFTP.
- Andmebaasi krüptimine
- Täpsem aruandlus
- Ja veel
Lisatasu plaanid algavad kahe saidi jaoks 87,50 dollarist ning uuenduste ja tugiteenuste aastast.
UpdraftPlus või Backup Guard: millise pistikprogrammi peaksite valima?
Mõlemad selles õpetuses nimetatud pluginad on suurepärane võimalus WordPressi saidi tasuta varundamiseks ja taastamiseks. Kui teil on huvi valida, mida valida, tehke järgmist.
Kui soovite lihtsat, hõlpsat ja lihtsat lahendust, minge koos Varukaitse. See pistikprogramm on suurepärane valik, kui teil on lihtne veebisait, mis ei avalda sageli sisu.
Kui soovite aga rohkem salvestusvõimalusi ja võimalust ajastada tasuta andmebaasi ja failide varundamise ajakavasid, kasutage seda UpdraftPlus. See pistikprogramm on suurepärane valik, kui teil on veebisait, mis avaldab palju sisu, või kui soovite oma varundusvalikute üle rohkem kontrolli saada.
Lõplikud mõtted
WordPressi veebisaidi varundamine on vajalik, kui soovite veenduda, et teie veebisait püsib turvalisena. See annab teile meelerahu, et saate oma veebisaidi ümberehitamisel seisakuid kannatuste asemel oma veebisaidi hõlpsalt taastada ja jätkata tavapärast äritegevust..
Nüüd teate, kuidas oma WordPressi veebisaiti tasuta varundada ja taastada, nii et pole mingit vabandust viivitamiseks. Laadige alla üks neist juhendis mainitud pistikprogrammidest ja seadke oma varundusplaan üles.