Kuidas portfooliot koostada

kuidas teha veebiportfelli


Nii et mõtlete, kuidas veebiportfelli luua.

Esiteks – see on õigustatud küsimus, mida küsida! See on kindlasti asi, millele peaksite mõtlema, hoolimata sellest, kas tegemist on ettevõttega, kes soovib jõuda rohkemate klientideni, või inimesele, kes otsib uusi töövõimalusi.

Olete tõenäoliselt (vähemalt) pisut mures, et ülesanne võib osutuda üsna raskeks, eriti kui teil pole uue veebisaidi loomise kogemust. Ärge siiski higistage. Täna käsitleme seda teemat ülalt alla.

Kui olete lugemise lõpetanud, sa tead täpselt:

 • Miks on teie ettevõtte jaoks oluline veebiportfelli omamine?
 • Saidid, kus saate veebiportfelli luua
 • Kuidas luua oma veebiportfelli (samm-sammult)
 • Järeldus

Miks on veebiportfelli omamine oluline??

Portfellilehe omamise peamine eelis on see, et see loob teie brändi veebis. Ainuüksi fakt, et olete oma ettevõtet / teenuseid veebis maininud, annab teile juurdepääsu miljonitele inimestele, kes teevad uuringuid Google’i ja muude otsingumootorite kaudu enne, kui nad isegi otsustavad töötada ettevõttega või palgata uus inimene.

Veebiportfell on seetõttu suurepärane kliendi omandamine või töö leidmine tööriist. Kuna veebisaidid on saadaval ööpäevaringselt, saavad inimesed liikuda teie oma juurde igal ajal, kui see neile kõige paremini sobib.

See ei puuduta ainult kliente, vaid ka portfoolio aitab teil jõuda teiste mõttekaaslasteni – samas nišis olevate eakaaslasteni -, kellega võiksite partnerluse sõlmida, aidates sel viisil üksteisele tööd suunates kasvada. Lõppkokkuvõttes võimaldab veebiportfelli olemasolu teil luua uusi kontakte ja laiendada oma võrku viisil, mis muidu poleks olnud võimalik.

Lõpuks, tänu kaasaegsele veebisaiditehnoloogiale on teil täielik kontroll oma portfelli üle, mis tähendab, et see, et otsustate oma oskusi, kogemusi või muud, mida soovite portfellis kajastada, on täielikult teie enda otsustada (sellest pikemalt hiljem).

Kust saate ise portfelli koostada?

veebiportfell on parem
Veebis on võimalus edasi liikuda

See on peamine küsimus, millele tuleb vastata, enne kui jõuame kuidas.

Esiteks rõhutagem veel kord, et siin on peamine nõue suutma kõike ise teha, isegi kui teil pole varasemaid portfoolio loomise (või veebisaitide loomise) kogemusi.

See asjaolu ahendab võimalusi mõnevõrra, kuid see ei tähenda tingimata, et lõpptoote kvaliteet kannataks. Tegelikult juhtub lihtsalt nii, et parimaid seal pakutavaid veebisaitide loomise tööriistu – neid, mille abil saate portfooliot koostada – on tõesti hõlpsasti käsitsetav, modulaarne ja võimas, ilma et oleks vaja kasutaja programmeerimisteadmisi.

Eelkõige on olemas kaks tööriista, mis sobivad suurepäraselt igat tüüpi veebiportfellideks, WordPress ja Wix:

 • WordPress on tegelikult seda veebisaiti haldav platvorm. Selle peamine tugevus on see, et see on tasuta ja avatud lähtekoodiga, olles samal ajal äärmiselt mitmekülgne, paindlik ja hõlpsasti kasutatav, kui olete algsest installist läbi saanud. Tegelikult näitavad praegused andmed, et WordPressi kasutatakse peaaegu 30% kõigist veebisaitidest veebis. See on kõik seal olevad veebisaidid!
 • Wix on tellimustepõhine veebisaidi koostaja. Teisisõnu – alustamine on isegi lihtsam kui WordPressiga – peate külastama ainult Wix.com-i, täitma registreerumisvormi ja saate peaaegu kohe oma portfoolioga tegelema hakata.

Kui see ei ütle teile palju sellest, milline võiks olla teile parem valik, kaaluge seda võrdlustabelit:

Veebiportfelli jaoks WordPress või Wix?
WordPressWix
Veebisaidi tarkvara. See on mootor, mis haldab teie veebiportfelli kapoti all. Kuigi WordPress ise on tasuta, peate selle installima veebiserverisse, mis tavaliselt kaasas hinnasildiga (head valikud algavad 5 dollarist kuus).Tellimuspõhine tööriist. Pärast konto tellimist (saadaval on nii tasuta kui ka lisatasu liikmelisused) saate hakata kohe tegelema oma portfelli kallal.
Tööks on vaja serverit.Pole vaja tegeleda serverite ega tehniliste seadistustega. Selle kõige eest hoolitsetakse teie eest taustal.
Laiendatav teemade ja pistikprogrammide kaudu. Teemade ja pistikprogrammide abil saate kohandada veebiportfelli väljanägemist ja toimimist. Teemasid ja pistikprogramme on lihtne paigaldada ja konfigureerida – programmeerimine pole vajalik. Saadaval on nii tasulised kui ka tasuta teema / pistikprogrammi valikud.Saate valida üle 500 veebisaidi kujunduse hulgast, lisaks on seal Wix App Market, mis pakub teile juurdepääsu lisandmoodulitele. Lisandmoodulid jäljendavad mõneti WordPressi pistikprogrammide toimimist – need võimaldavad teil laiendada veebiportfelli vaikimisi funktsioone.
Programmeerimisoskusi pole vaja.Programmeerimisoskusi pole vaja.
Vaja on teatavat mugavust arvuti asjade ja veebisaitide ümber (tõenäoliselt pole see täielik algaja tööriist). Saab kasutamise lihtsuse osakonnas 9/10.Sobib veebisaidi loomise täielikuks algajaks. Saab 10/10 kasutuslihtsuse osakonnas.
WordPressi ametlik klienditugi puudub. Saate ainult oma veebimajutaja tuge (ettevõte müüb teile serveris ruumi).Ööpäevaringselt on saadaval kvaliteetne klienditugi.

Kuidas luua oma veebiportfell

Teie valitud platvorm, olgu see WordPress või Wix, mõjutab samm-sammult teie veebiportfelli loomise tegelikku protsessi.

Nendest erinevustest tulenevalt keskendume selles juhendis sellele juhendile “mida teha” pigem kui “Milliseid nuppe vajutada ja mis järjekorras.” Nii on nõuanne universaalne, olenemata sellest, millise platvormi kasuks otsustate.

Kui vajate konkreetset kuidas? iga platvormi ülalt alla kasutamisel tutvuge meie WordPressi juhenditega, samuti meie Wixi põhjaliku ülevaatega.

Lähme tööle:

Hea veebiportfell vajab käputäis olulisi elemente. Käime neist ükshaaval läbi ja selgitame, kuidas neist maksimaalselt kasu saada.

1. samm: saate struktuuri õigeks

Igal heal portfellil on üllatavalt lihtne struktuur. Põhimõtteliselt on sellel neli põhielementi:

 1. Sissejuhatus (kes te olete)
 2. Projektid – teie töö tutvustus
 3. Teie teenused / töösuhe
 4. Teiega ühenduse võtmise viisid

Oluline on see, et me alustame teie töö tutvustamist põhimõtteliselt kohe (plokk nr 2), kohe pärast sissejuhatava osa teelt välja saamist. See on oluline, kuna see ei sunni külastajaid lugema läbi igava teksti seinu, enne kui nad saavad lõpuks jõuda sinna, mis neid tegelikult huvitab.

See viib meid järgmise punkti juurde:

2. samm: tehke tutvustus lühidalt

Nii karm, kui see ka ei tundu, ei hooli inimesed tegelikult sellest, kes sa oled, kuni nad näevad, milleks sa võimeline oled (st kuni nad näevad su tööd). Seetõttu soovime hoida sissejuhatuse lühidalt.

Siin on kombinatsioon, mis kunagi ei õnnestu:

Hea foto endast (võib olla lehe taustal) + sinu nimi + ühe joonega sellest, mida teete

Siin on hea näide Anders Norén:

Anders Noreni näide portfelli koostamisest

See tegelikult on kõik et inimesed peavad sinust sel hetkel teadma.

Ja veel üks asi – ärge laske end petta laadimiskraanide kasutamisest. See muudab kogemuse lugeva inimese jaoks ainult halvemaks. Peate pakkuma tõeline teave võimalikult kiiresti.

3. samm: tutvustage oma projekte (see on koht, kus lahing on võidetud või kaotatud)

Kuna sissejuhatus on eemal, on see teie veebiportfelli kõige olulisem jaotis. Päris lihtsalt – kui teie väljapakutud töö ei haara külastajat – teie potentsiaalset klienti või tööandjat -, ei veena ükski teine ​​tekst neid teiega koostööd tegema.

Asjad on korrastatud järgmiselt:

a) Esitlege lihtsalt oma Best Töö, mitte All oma tööst

Iga väikese projekti kaasamine on üks levinumaid vigu, mida inimesed portfelli koostamisel teevad.

Portfell ei seisne tegelikult kvantiteedis, vaid kvaliteedis. Isegi kui te peaksite lisama ainult ühe massiivse ja vinge näite oma töö kohta, oleks teil ikkagi parem, kui kui hõlmata 20 väikest, väiksemat väärtust pakkuvat projekti.

Alustage oma töö parimate näidete valimisega ja tutvustage ainult neid!

b) pakkuge igale projektile kontekst

Teine levinud viga veebiportfellide puhul on keskendumine ainult teie töö pealkirjadele või visuaalsetele aspektidele.

Teisisõnu, ärge näidake lihtsalt pilte ega tehtud tööde nimesid ega ettevõtteid, kus töötasite. Selle asemel keskenduge sellele, kuidas saate väärtust pakkuda.

Rääkige saavutatud eesmärkidest ja sellest, kuidas teie kaasamine selle võimalikuks tegi. See pakub palju kontekste ja räägib lugevale inimesele, miks projekt õnnestus.

Siin on suurepärane näide selle täitmiseks, autor Sadok:

Sadoki projekti näidisnäide

c) Veenduge, et see oleks ajakohane

See on lihtne. Te ei soovi, et kõige värskem kanne portfellis oleks juba kaks aastat vana.

Püüdke alati, et portfellis kuvataks vähemalt üks praegune projekt. Eelistatavalt kohapeal nr.

4. samm: tehke selgeks, mis asi on

Järgmine portfelli jaotis räägib teie teenustest (juhul kui olete vabakutseline) või selge sõnumi edastamise kohta, et olete tööle saadaval (kui otsite tööd).

Pidage meeles – see ei tähenda ainult lihtsat pealkirja „palka mind”. Tehingu sulgemiseks vajame veel midagi.

Praegu on teie potentsiaalne klient, kes loeb portfooliot, juba teie tegemistest huvitatud (nad on just teie projektiloendist läbi saanud), nii et nüüd on aeg anda neile viimane nipp, et teiega ühendust saada.

a) loetlege oma peamised saavutused ja oskused

Oma oskuste tutvustamiseks on erinevaid viise. Alustuseks saate seda teha lihtsal loendi kujul. Moodsam meetod on aga kasutada üksikuid plokke, mis panevad natuke rohkem tähelepanu igale oskusele, mille lauale tood.

Siin on näide Denise Chandler:

Denise esitlemisoskused

Nagu näete – see näeb välja üsna lihtne ja hõlpsasti haaratav. Selle esitlusvormi peamine eelis on see, et see võimaldab lugejal oma oskusi kiiresti üle vaadata, ilma et peaksite asju pikast tekstikirjeldusest välja püüdma..

Teie peamiste saavutuste osas tuleb mängu järgmine punkt:

b) Lisage iseloomustused

Kui teil neid on, võivad iseloomustused olla uskumatult võimas element, kui õpite oma tööst portfooliot koostama, ja tõenäoliselt on see parim viis tõestamaks, et teie saavutused ja väärtus, mida saate tuua, on tõepoolest tõelised.

Siin on suurepärane näide Matt Farley:

Matt näide iseloomustustest

Iseloomustused on ülesehituselt üsna lihtsad. Minimaalne, mida vajate, on klientide / tööandjate nimed ja kiire tekstiplokk selle kohta, miks neile teiega koos töötada meeldis. Kui saate ka oma klientide kohta pilte, annab see teile boonuspunkte.

Kas teil pole iseloomustusi? Pole higi – alati saate endiste klientide või tööandjatega e-posti teel ühendust võtta ja lihtsalt küsida neilt otse iseloomustusi. Tagame, et nad ei pahanda, ja aitame teid hea meelega.

c) mainige oma haridust (valikuline)

Teie ametlik haridus ei ole alati teatud valdkondades või tööstusharudes oluline. Kui see muudab teie oma, ärge unustage seda oma portfellis mainida, tehke see ka nähtavaks elemendiks, nii et keegi ei jätaks seda kasutamata.

Siiski võite vahele jätta kõik alates keskkoolist ja varasematest. Ülikoolid, erialased kursused, tööstusharidus, mis teil on olnud – need on asjad, mis on olulised!

d) loetlege oma teenused / tööhõive staatus

Nende asjade üldine rusikareegel on see, et te ei tohiks sõltuda sellest, kas inimesed oskavad ridade vahelt lugeda. Kui soovite, et nad midagi teeksid, peate seda avalikult ütlema:

 • Kui otsite praegu oma järgmist töökohta, veenduge, et see oleks portfelli selles osas selge. Sel ajal saate linkida ka oma CV-ga, kui need on teie valdkonnas olulised.
 • Kui olete vabakutseline, kes on valmis võtma vastu uusi kliente, loetlege konkreetsed pakutavad teenused ja kõik, mida klient peaks teadma – hinnad, ulatus jne..

5. samm: tehke teile lihtsaks jõudmine

Nüüd tuleb viimane osa – annab inimestele võimaluse teiega ühendust võtta.

Õnneks on tänapäevaste tööriistadega, näiteks WordPress või Wix, see märkimisväärselt lihtne.

 • WordPressi abil on kõik, mida vajate, plugin nimega Kontaktvorm 7.
 • Wixi abil saate oma portfooliole lisada kontaktvormi otse Wixi ehitaja peamise tööriista kaudu.

Kontaktvormide oluline detail on see, et peaksite lisama need ainult oma portfelli kõige alumisse ossa.

Veenduge, et see oleks saadaval kõigis seadmetes

Nendel päevadel kulutavad täiskasvanud USA-s mobiilile aeganõudvamat sisu kui töölaual. Sel põhjusel peate kindlasti veenduma, et teie portfell näeb iPhone’ides, Androidi seadmetes ja tahvelarvutites sama hea välja kui tavalises lauaarvutis.

Ärge riskige oma portfelli ehitamisel imelike disainilahendustega

Tööriistad, nagu WordPress ja Wix, pakuvad teile palju disainilahendusi, mille hulgast on end kerge kaotada ja mille tulemuseks on lõppkokkuvõttes midagi, mis tundub hea, kuid ei pruugi olla kõige optimeeritud..

Selliste probleemide eest päästmiseks püüdke alati minimaalsete kujundustega. Nad ei lähe kunagi moest välja!

Näiteks kui olete valinud oma valitud platvormiks WordPress, võite kasutada tasuta teemat nagu Kujukas kena minimalistliku ilme saamiseks:

Kujuline teema

Järeldus: kas teil on veebiportfell valmis??

See võtab kokku meie juhendi veebiportfelli moodustamiseks. Kõigi siin toodud toimingute läbimine võtab natuke aega, kuid see on hea, seda paaril põhjusel:

 • a) Peaksite oma portfelli ülesehitamiseks kulutama märkimisväärselt palju aega, lihtsalt selleks, et veenduda, kas kõik on korras. Lõppude lõpuks – sõltute sellest portfellist, kas saate uusi kliente või töövõimalusi. Seetõttu väärib see teie tähelepanu.
 • b) Ehkki veedate mõnda aega arvuti ees portfelli ehitamisel, väldite siiski selliseid asju nagu koodimise õppimine. Selle asemel investeerite aega sinna, kus see on oluline – oma portfelli lihasse!

Päeva lõpus on oma portfelli veebis loomise juures suurepärane asi see, et saate selle juurde igal ajal tagasi tulla ja asju regulaarselt värskendada. Need on sellised hüvitised, mida teile annavad sellised tööriistad nagu WordPress ja Wix.

Kas olete valinud tööriista, millega kavatsete oma portfelli koostada??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map