Nähes kardetut,
“Viga andmebaasi ühenduse loomisel”
… on halva päeva määratlus, kui olete WordPressi veebisaidi omanik.
Tunnistage, see veateade tundub üsna tõsine. Puudub kujundus, puuduvad tuttavad WordPress-saidi elemendid, lihtsalt tekst:
Esiteks, lõpetage paanitsemine!
Teame, et olete praegu ilmselt pisut hirmul, kuid lubage meil seda teile kinnitada selle probleemi saab parandada ja püsivaid kahjustusi saab ära hoida. Tegelikult on viga andmebaasi ühenduse loomisel üsna tavaline.
Contents
Probleemi mõistmine
Nii palju kui me ei taha mängida Kapten ilmselge siin on vea olemus iseenesestmõistetav – see on viga andmebaasi ühenduse loomisel.
See tähendab täpselt seda, mida see tähendab:
WordPress kasutab kahte peamist tehnoloogiat, et pakkuda teile kõiki oma vingeid võimeid: PHP ja MySQL.
- PHP on programmeerimiskeel. WordPress – WordPressi põhifailid – on kirjutatud PHP-s. Igav, vabandust.
- MySQL on andmebaasitehnoloogia. WordPress kasutab MySQL-i andmebaasi kogu teie veebisaidi sisu talletamiseks. See hõlmab teie postitusi, lehti, aga ka väiksemaid elemente, nagu saidi pealkiri, vidinate paigutus, värvisätted ja jne. Põhimõtteliselt on MySQL-i andmebaas koht, kus on olemas isegi kõige väiksem teave teie veebisaidil, hoitakse.
Neid kahte kokku pannes kasutab WordPress PHP-käske MySQL-i andmebaasiga ühenduse loomiseks, vajaliku teabe hankimiseks ja seejärel kõik ekraanil kuvamiseks.
See on koht, kus viga tuleb mängu. Viga ilmneb siis, kui WordPress ei pääse mingil põhjusel andmebaasi teabele juurde PHP-käskude kaudu. Kui see juhtub, ei tea WordPress põhimõtteliselt, mida edasi teha, nii et ainus asi, mida ta öelda võib, on „Viga andmebaasi ühenduse loomisel”.
Seda öeldes võib tõrke põhjuseks olla käputäis põhjuseid. Mõned levinumad:
- ✅Esimesed sisselogimismandaadid. WordPress vajab andmebaasile pääsemiseks konkreetset sisselogimist ja parooli. Kui need on mingil põhjusel muutunud, ei saa WordPress enam andmebaasist midagi tuua.
- ✅ Rikutud WordPressi failid. WordPressi põhifailid võivad muu hulgas nurjunud värskenduse tagajärjel viga saada. See võib hõlmata näiteks pistikprogrammide ebaõnnestunud värskendusi, teemasid ja isegi peamisi WordPressi tarkvarauuendusi.
- ✅Rikutud andmebaas. Selle põhjuseks võib olla petturitest pistikprogramm, mis segi ajab andmebaasi sisemiselt, häkkerite rünnak, teema rike ja paljud muud.
- ✅Andmebaasiserver on maas. Mõnel juhul töötab veebiserver – teie veebisaidi faile talletav server – erinevas arvutis kui andmebaas. Ja see eraldi andmebaasiserver võib mis tahes põhjusel lihtsalt maas olla.
- ✅Liigne liiklus. Kuigi see on hea probleem, on see siiski probleem. Täpsemalt võib teie andmebaas reageerida suure liikluse kasvu tõttu. Näiteks võib-olla läks üks teie postitustest viiruslikuks ja nüüd proovivad kõik ja nende koer teie saidile pääseda? Seega ei saa server osa neist külastustest hakkama.
Kuidas parandada viga andmebaasiühenduse loomisel
Kuna me hindame teie aega, soovitame kõigepealt teed, mis tõenäoliselt lahendab teie jaoks probleemi kiiresti. Seejärel kaevame sügavamale ja näitame teile, kuidas kõiki parandusi käsitsi teha.
1. samm: võtke ühendust oma veebi pakkujaga
Võib kindlalt eeldada, et kui teie sait töötas vaid minut tagasi (või päev tagasi) ja nüüd see pole nii, siis võib viga olla teie veebi hostis.
Kõik kvaliteetsed võõrustajad pakuvad tänapäeval mingil kujul kiiret reageerimist, tavaliselt otsevestluse kaudu.
Alustage kontakti loomise vestlusega, öelge, et teil on viga “andmebaasi ühenduse loomisel” (kleepige fraas), ja küsige:
- kui andmebaasiserver töötab ja töötab ilma probleemideta, ja
- kui serveris pole praegu aktiivsust ega liiklust märgata.
Enamikul juhtudel, kui ütlete neile, mis tüüpi viga teil on, teatavad nad kas teie põhjused on täpselt või nad parandavad selle teie jaoks isegi.
Kõige tähtsam on see, et nad annavad teile teada, kas teie andmebaasiga on kõik korras ja kas serveris on kahtlast tegevust või mitte.
Kui tõrge pole nende otsas (server töötab ja liikluses pole teravaid kohti) ja nad ei taha teid aidata, jätkake 2. toiminguga:
2. samm: kontrollige, kas pistikprogrammi või teemafaile pole rikutud
Teie WordPressi failid võivad mõne ebaõnnestunud sündmuse tagajärjel viga saada.
Näiteks võib-olla olete värskendas pistikprogrammi või teemat, ja kogu asi varises kokku? Võib-olla ühendasite saidi mõne välisteenusega? Võib-olla olete mõnda faili käsitsi redigeerinud?
Kui mõni ülalnimetatud helistab kellukese, on teil tõenäoliselt oma süüdlane. Kui te pole seda veel teinud, jätke see samm vahele.
Mida saate teha:
- Esiteks: ühendage oma hostiga FTP kaudu. Seda saate teha tasuta tööriistaga nimega FileZilla.
Ühenduse loomiseks vajate FTP-kontole sisselogimist ja parooli. Kui te ei tea, mis / kus need asuvad, on lihtsaim viis nende saamiseks hankida esialgsetest e-kirjadest, mille saite oma veebimajutajalt esmakordsel registreerumisel. Teise võimalusena võite paluda, et otsevestluse tugiteenuste esindaja annaks teile need üksikasjad.
Kui teil on need, looge ühendus serveriga ja liikuge WordPressi juurkausta. Selle nimi on tavaliselt “public_html” või “www” või võite selles olla juba pärast FTP-ühenduse loomist.
Rusikareegel on see, et kui näete alamkaustu nagu “wp-content” ja “wp-admin”, olete WordPressi juur. Näide:
- Teine: Minge “wp-content” ja nimetage kaust “pluginad” ümber millekski muuks (ükskõik kumb muud nimed (kui need pole pistikprogrammid):
- Kolmas: Minge tagasi oma saidile ja vaadake, kas viga on endiselt olemas.
Kui ei, siis teate nüüd, et selle põhjustas mõni pistikprogramm. Minge tagasi FTP juurde, nimetage kaust uuesti nimeks „pluginad”. Minge sinna ja muutke üksikute pistikprogrammide kaustade nimesid ükshaaval. Lihtsaim viis selle tegemiseks on lisada lõppu alajoon: “_”
Tulge ikka tagasi oma saidile, et näha, millal tõrge käivitub või kustub. Kui olete selle ühe konkreetse pistikprogrammi alla kitsendanud, leidsite muretseja. Kustutage see või minge võrku, et näha, kas lahendus on dokumenteeritud.
- Kui viga on endiselt olemas ka pärast kausta „pluginad” ümbernimetamist, siis jätkake sama protsessi kausta „teemad” abil.
- Kui see ei aita, nimetage mõlemad kaustad ümber „pluginateks” ja „teemadeks”. Vea põhjustab midagi muud.
3. samm: kontrollige, kas teie andmebaasi pole rikutud
WordPressi andmebaas on üsna keeruline asi ja palju on väikseid hammasrattaid, mis peavad hädade vältimiseks suurepäraselt koos töötama. Vahel läheb midagi paigast ära ja see juhtub siis, kui näete viga andmebaasi ühenduse loomisel.
- Esimene asi, mida tuleks kontrollida, on minna oma WordPressi juhtpaneelile –
YOURSITE.com/wp-admin
Kui näete sama peamist viga: „viga andmebaasi ühenduse loomisel”, jätke see samm vahele.
- Teiseks, kui näete midagi muud, pöörake tähelepanelikult tähelepanu sellele, mida WordPress soovitab teil teha. WordPress on oma viimastes versioonides laiendanud oma probleemilahenduslahendusi, nii et võite seal näha häid nõuandeid. Üks võimalus:
Teine võimalus on, et näete sõnumit, mis algab tähega „Üks või mitu andmebaasi tabelit pole saadaval […]” See tähendab, et just teie peate andmebaasi „parandama”.
See on tegelikult üsna lihtne. Esiteks looge uuesti oma saidiga ühenduse loomine FTP kaudu. Minge WordPressi juurkausta ja laadige fail “wp-config.php” alla oma töölauale.
Redigeerige seda faili notepadis ja lisage selle lõppu üks rida (otse enne “See on kõik, lõpetage redigeerimine”):
define ('WP_ALLOW_REPAIR', tõsi);
Laadige fail oma saidile tagasi (FTP kaudu), kirjutades ümber vana versiooni.
Minema YOURSITE.com/wp-admin/maint/repair.php
Seda peaksite nägema:
Klõpsake mõlemal nupul. Kui automaatne remont on lõpule jõudnud, minge tagasi oma saidile ja vaadake, kas viga on endiselt olemas.
Kui viga pole, siis suurepärane! Kuid peate ikkagi taastama oma faili „wp-config.php“ varasema oleku. Eemaldage äsja lisatud uus rida ja laadige fail uuesti üles.
Kui viga on endiselt olemas, on järgmine samm:
4. samm: kontrollige oma andmebaasi ühenduse mandaati
Nagu me mainisime, kasutab WordPress andmebaasiga ühenduse loomiseks konkreetset kasutajanime ja parooli. Tavaliselt ei muutu need juurdepääsu mandaadid üksi. Pärast saidifailides, hostimiskeskkonnas või mujal tehtud muudatuste tegemist võite siiski kogeda veidraid stsenaariume. Teisisõnu, isegi kui seda ei tohiks juhtuda, muutuvad juurdepääsu mandaadid mõnikord. Ja halva juurdepääsuga mandaatide korral juhtub „viga andmebaasi ühenduse loomisel”!
Parandus tehakse failis “wp-config.php”. Me räägime järgmistest ridadest:
define ('DB_NAME', 'some_db');
define ('DB_USER', 'some_username');
define ('DB_PASSWORD', 'some_pass');
define ('DB_HOST', 'localhost');
Neil on kõik üksikasjad, mida WordPress andmebaasiga ühendamiseks vajab. Kui mõni neist on vale, siis ühendust ei looda.
Pange tähele, et selle probleemi lahendamiseks on käsitsi viis, kuid see nõuab ausalt mitut sammu ja võib teie kasutatava veebi ja nende kasutatava liidese põhjal olla tõesti segane. Teisisõnu, kõik, mida me ütleme, oleks endiselt rakendatav ainult väikesele kasutajarühmale, kes lihtsalt kasutavad sama hostit nagu meie, seega on meil teie jaoks palju universaalsem lahendus:
Võtke need neli rida failist „wp-config.php”, kopeerige need lihtsalt lõikelauale, võtke uuesti ühendust oma veebimajutaja toega, kleepige need read vestlusaknasse ja küsige, kas üksikasjad on õiged, et saaksite ühenduse luua oma andmebaasi.
Esindaja kontrollib kõike ja võtab teiega tagasi tagasisidet. Enamasti saadavad nad teile õiged üksikasjad juhuks, kui midagi on muudetud.
Teil on vaja ainult võtta uued mandaadid ja panna need oma faili “wp-config.php” sinna, kus vanad olid.
define ('DB_NAME', 'some_db'); / * see on teie WordPressi andmebaasi nimi * /
define ('DB_USER', 'some_username');
define ('DB_PASSWORD', 'some_pass');
define ('DB_HOST', 'localhost'); / * see on teie andmebaasiserveri veebiaadress * /
Lõpuks laadige fail uuesti FTP kaudu.
Selles etapis saate naasta oma saidile ja vaadata, kas viga on parandatud.
Kui ei, siis on meil teile üks viimane samm:
5. samm: taastage vaikefailid WordPress
Nagu me juba varem mainisime, võivad põhilised WordPressi failid rikneda mitmel põhjusel. Võib-olla on teie saidil tehtud häkkimiskatset, võib-olla muutisite mõnda faili kogemata, võib-olla tegi petturitest pistikprogramm.
Mis iganes see ka poleks, saate ikkagi taastada WordPressi vaikesoodusfailid. Lihtsaim viis selleks on lihtsalt WordPressi puhta versiooni allalaadimine WordPress.orgist ja kopeerida see üle praeguse versiooni.
Mine siia, ja laadige oma töölauale uusim pakett. Paki lahti. Sirvige pakkimata arhiivi ja kustutage kaust „wp-content”.
Järgmisena looge ühendus oma saidiga FTP kaudu, minge peamisse WordPressi juure, laadige üles oma uued WordPressi failid. Kirjutage kõik eelnevad failid üle.
Kui üleslaadimine on tehtud, minge tagasi oma saidile ja vaadake efekti.
See on viimane abinõu. Kui see ei aita, pole teil muud valikut, kui tulla tagasi oma veebimajutaja tugiteenuste telefoniliini juurde, öelda neile kõik, mida olete teinud, ja palunud abi. Selles etapis olete põhimõtteliselt kõik ära kasutanud, et probleemi ise lahendada saaksite ja selle lahendamine on hostil. Maksate ju oma hostarveid, pole ju see teie?
Kuidas seda viga tulevikus vältida?
Ehkki puudub 100% tõrkekindel viis oma saidi kaitsmiseks andmebaasiühenduse loomisel tekkivate tõrgete eest, on kaks peamist elementi, mis peaksid teil vähemalt 90% ohutuses olema kindlustusmõistatuses:
- Kvaliteetne hostimine. Töötage ainult hostidega, kes on oma platvormid WordPressiga töötamiseks optimeerinud. Nii saate alati loota teadlikule toetusele ja kiirele abile. Rääkimata sellest, et väldite ka paljusid tavalisi WordPressi probleeme. Siin on meie soovitused.
- Kas teil on varukoopiaid. Installige lihtne varundamise plugin nagu UpdraftPlus (see töötab automaatselt) ja teil peaks alati olema töötab WordPressi varukoopia mida saate taastada juhuks, kui kõik muu ebaõnnestub.
Loodame, et see juhend aitab! Ja nagu alati, pöörduge julgelt meie poole, kui teil on mõni aeg raske ja viga on andmebaasi ühenduse loomisel.