Kuidas lisada Google Analytics WordPressi

Kuidas Google Analyticsit WordPressi lisadaGoogle Analyticsi WordPressile lisamise õppimine on teie enda veebisaidi käitamise väga oluline osa. Tarkvara võib anda teile väärtuslikku teavet selle kohta, mis teie saidil töötab ja mis ei tööta, ning võimaldab teil teha teadlikke otsuseid selle tuleviku kohta.


Selles õpetuses vastame mitmele Google Analyticsiga seotud küsimusele, sealhulgas:

 • Mis on Google Analytics ja miks seda vajate?
 • Kuidas Google Analyticsi kasutajaks registreeruda??
 • Kuidas lisada Google Analytics WordPressi?
 • Kuidas installida Google Analytics koos WordPressi pistikprogrammiga?

Alustame.

Mis on Google Analytics ja miks seda vajate?

Enne tehniliste asjadega tutvumist räägime kõigepealt selle postituse sisust – Google Analytics. Kui olete täielik uustulnuk, ei pruugi te isegi teada saada, mis see on ja miks on hea mõte see oma WordPressi veebisaidiga ühendada. Vaatame siis kõigepealt seda.

1. Google Analytics aitab teil oma vaatajaskonda paremini tundma õppida

Google Analytics on veebianalüüsi komplekt, mis aitab teil oma veebiliiklust mõista ja analüüsida. See on esindatud enam kui 50 miljonil veebisaidil kogu maailmas.

Tööpõhimõte on see, et lisate oma lehele tükk JavaScripti koodi (rohkem sellel allpool), mis võimaldab Google’il jälgida teie saidile tulevate külastajate tegevust. Seejärel kogub ta need tegevused ja esitab need statistika kujul teie Google Analyticsi kontol.

Google Analyticsi näide

Statistikast saate õppida järgmist:

 • Kes teie saiti külastab? – geograafiline ja tehniline teave selle kohta, kust teie vaatajaskond on pärit, ja seadmete kohta, mida nad teie saidile pääsemiseks kasutavad.
 • Mida teie külastajad teevad?? – Uurige välja, milliseid lehti nad vaatavad, milline on teie põrkeprotsent (see tähendab nende külastajate osakaalu, kes lahkuvad vaid ühe lehe järel), kui kaua nad teie saidil viibivad ja palju muud.
 • Millal nad tulevad? – Google Analytics näitab teile ka seda, millal täpselt inimesed tunni, päeva, nädala või kuu jooksul teie saidile tulevad.
 • Kuidas nad teie saidi leiavad?? – Samuti saate teavet selle kohta, kas teie vaatajaskond leiab teie saidi otsingumootoritest (ja millised neist), sotsiaalmeediast, linke teistelt veebisaitidelt või sisestavad nad teie saidi aadressi otse.
 • Kuidas nad teie sisuga suhtlevad?? – Google Analyticsist saate ka aru saada, kuidas inimesed teie WordPressi saidiga suhtlevad, näiteks lingid, millel nad klõpsavad. Kui määratlete teatud eesmärgid (nt külastajate teisendamine e-posti tellijateks), saate seda ka jälgida.

2. Kasutage teavet oma veebisaidi optimeerimiseks

Mida saate selle teabega teha? Kuidas see teile kasulik on? Ülaltoodu teadmine võimaldab teil teha paljusid asju.

 • Reguleerige oma saiti, et oma publikut paremini teenindada. Näiteks parandades tehnilisi aspekte või lisades keelt.
 • Optimeerige liikluse allikaid – investeerige rohkem nendesse, mis töötavad eriti hästi, või suurendage oma jõupingutusi nende jaoks, millel seda pole.
 • Parandage oma sisu ja sisustrateegiat, et anda külastajatele rohkem seda, mida nad huvitavad.
 • Jälgige turunduskampaaniaid ja vaadake, kas need toimivad.
 • Leidke oma halvima toimivusega lehed ja tehke samme nende paremaks muutmiseks.

Lühidalt – veebianalüütika võimaldab teil sisutunde asemel kõrvaldada oletused ja teha otsuseid oma saidi kohta faktide ja raskete andmete põhjal. Google Analytics on täiesti tasuta kasutamiseks, nii et see ei aita kaasa veebisaidi kulude katmisele.

1. samm. Liituge Google Analyticsiga

Enne tarkvara ühendamist saidiga peate kõigepealt registreeruma. Teeme seda kõigepealt suunaga edasi Google Analyticsi koduleht.

Looge Google Analyticsi konto

Kui teil juba on Google’i konto, kasutage seda lihtsalt sisselogimiseks. Kui mitte, klõpsake registreerumiseks ja täiesti uue konto loomiseks nuppu. Kui olete kummagiga hakkama saanud, näete allolevat ekraani.

Seadistage Google Analyticsi konto

See näitab juba üsna palju protsessi, mille me läbime. Tulemus Registreeri alustamiseks. Kui teil on järgmisel mobiilirakenduse ja veebisaidi vahel valida, valige kindlasti a veebisait. Pärast seda peate sisestama oma üksikasjad.

Täpsustage konto üksikasjad

Pange tähele, et teie konto võib sisaldada mitut teie jälgitavat veebisaiti. Järelikult võib sobiv konto nimi olla midagi sellist Ettevõtte veebisaidid. Veebileht nimi, aadress, tegevusala kategooria, riik ja ajavöönd peaksid olema iseenesestmõistetavad. All Andmete jagamise seaded, saate valida kõik, mis teile sobib.

Kui see on valmis, klõpsake nuppu Hankige jälgimise ID jätkama. Järgmises etapis peate võib-olla nõustuma Google Analyticsi tingimustega. Pärast seda näete lehte oma jälgimiskoodi ja jälgimise ID-ga.

Google Analyticsi jälgimiskood ja ID

Praegu on see kõik, mida me tahtsime saavutada.

Järgmises etapis lisame teie WordPressi saidile jälgimiskoodi. Selleks võib vaja minna koodi või jälgimise ID-d, seega on mõistlik jätta brauseri vahekaart lahti. Kui sulgete selle ja soovite sinna hiljem jõuda, leiate jälgimiskoodi alati alt Administraator> Jälgimisinfo> Jälgimiskood.

2. samm. Õppige Google Analyticsi põhitõdesid

Enne kui saame teada, kuidas koodi oma saidile lisada, kasutame võimalust ja vaatame kiiresti Google Analyticsi peamist liidest. Nii saate paremini aru, millist teavet te seal leiate. Sinna pääsete, klõpsates nuppu Kodu nuppu.

Google Analyticsi konto

Paremal näete alati oma veebisaidi statistikat, vasakul aga saate valida, milliseid andmeid vaadata. See osa programmist, kus veedate kõige rohkem aega, on see Aruanded sakk. Leiate mitmeid erinevaid jaotisi, millel klõpsamisel on muid alammenüüsid ja järgmine teave:

 • Reaalajas – näitab teile, mis vaatluse hetkel teie saidil toimub. Kui palju külastajaid sellel praegu on, kust nad pärit on, mida nad vaatavad ja palju muud.
 • Sihtrühm – sisaldab teavet, mis aitab teil oma kasutajate kohta rohkem teada saada, nt külastajate arv mingil ajavahemikul, kui kaua nad keskmiselt viibisid, ning demograafiline ja tehniline teave nende kohta.
 • Omandamine – näitab teile, millised allikad saadavad kasutajaid teie saidile, ja teavet teie turunduskanalite kohta.
 • Käitumine – Kõik selle kohta, mida teie kasutajad pärast teie saidile tulekut teevad, sisu, mida nad vaatavad ja palju muud.
 • Teisendus – Kui olete Google Analyticsis seadnud eesmärgid, saate siin aru, kui hästi teil nende saavutamisel läheb.

Kõik hea siiani? Seejärel uurime, kuidas lisada Google Analytics oma WordPressi saidile.

3. samm. Lisage Google Analytics WordPressi

Selleks, et Google Analytics saaks teie külastajaid jälgima hakata, peab ülaltoodud kood olema kõigil teie saidi lehtedel, kus soovite seda teha. Tavaliselt on see kõik need. Siit saate teada, kuidas seda käsitsi saavutada.

Variant A: sisestage kood header.php

Üks peamisi viise jälgimiskoodi lisamiseks oma saidile on selle sisestamine päisesse. Nii laaditakse see igal lehel.

Tänu WordPressi seadistamisviisile on seda väga lihtne saavutada. Enamikul standardteemadel on a header.php fail, mis vastutab saidi päise jaotise väljastamise eest. Seega võite siia lihtsalt sisestada Google Analyticsi koodi.

Teemafailides muudatusi tehes pidage siiski meeles, et alati on kõige parem seda teha a-vormingus lapse teema. Vastasel juhul kaovad nad peateema värskendamisel. Lasteteemad on üldiselt ülikasulikud ja kindlasti peaksite neid lähemalt lugema.

Kui olete oma lapse teema loonud, kopeerige see lihtsalt header.php põhiteemast sellesse ja alustage selle redigeerimist. Seejärel kopeerige ja kleepige jälgimiskood Google Analyticsist sellesse vahetult enne sulgemist sulg.

Lisage Google Analyticsi jälgimiskood WordPressi päisefaili

Samuti veenduge, et kood oleks mähitud

Salvestage, laadige üles ja sellest hetkest alates peaks Google Analytics jälgimist alustama.

Valik C: kasutage kohandatud pistikprogrammi

Kolmas võimalus jälgimiskoodi oma saidile käsitsi lisamiseks on oma pistikprogrammi loomine. See annab teile võimaluse ka lugusid WordPressi tagaotsast sisse ja välja lülitada. Lisaks tagab see, et Google Analyticsi jälgimiskood püsiks teie saidil ka siis, kui muudate teemasid.

Kui te pole kunagi pistikprogrammi loonud, siis ärge muretsege - see on tõesti lihtne! Enne kui jõuame selle juurde vaid kiire märkusega: allpool esitatud toimimine peab teie aktiivsel teemal olema wp_head konks sees header.php. Seda rakendatakse tavaliselt vaikimisi, kuid see on seda väärt kontrollida!

Kui olete lõpetanud, peate tegema vaid uue PHP-faili loomise. Võtke enda valitud tekstiredaktor, tehke uus fail ja salvestage see nagu midagi sarnast nick-google-analytics.php. Seejärel lisage sellele järgmine kood (vihje: see on sama funktsioon nagu enne, lisaks päis, mis annab WordPressile teada, et see on pistikprogramm).

  

Asendage kindlasti näidise jälgimiskood (kõik vahemikus ) omadega. Muidu see ei toimi. Samuti kohandage päist, kuhu soovite.

Kui see on valmis, salvestage fail ja laadige see oma saidi pistikprogrammide kausta (wp-sisu> pistikprogrammid). Kui soovite, saate sellele anda ka oma alamkausta. Kui olete lõpetanud, aktiveerige see WordPressi taustast nagu iga teine ​​pistikprogramm.

Aktiveerige kohandatud WordPressi pistikprogramm Google Analyticsi jälgimiskoodi jaoks

Kuigi ülaltoodud pole eriti keeruline ja veelgi lihtsamaks viisiks on kasutada ühte paljudest saadaolevatest pistikprogrammidest. Vaatame protsessi üle ühe näitega ja vaatame hiljem veel mõnda pistikprogrammi, mis võivad sama teha.

Kuidas installida Google Analytics koos WordPressi pistikprogrammiga

Selle õpetuse jaoks kasutame Google Analytics WordPressile, autor MonsterInsights. See on kataloogis kõige populaarsem pistikprogramm, millel on rohkem kui kaks miljonit installimist. Seda on ka väga lihtne kasutada ja see sisaldab moodulit, mis aitab muuta selle GDPR-i ühilduvaks (kahjuks ainult premium-versioonis).

Lähme!

1. Installige pistikprogramm

Loomulikult, kui soovite oma WordPressi saidil pistikprogrammi kasutada, on esimene samm selle installimine. Selleks minge lihtsalt aadressile Pistikprogrammid> Lisa uus. Otsige seda nime järgi (otsite google analytics peaks piisama).

Google Analyticsi WordPressi pistikprogramm

Kui leiate selle loendist, klõpsake nuppu Installeeri nüüd oma saidile allalaadimise alustamiseks. Aktiveerige, kui see on tehtud.

2. Looge ühendus Google Analyticsiga

Kui pistikprogramm on aktiivne, leiate uue menüüüksuse nimega Sissevaated oma saidi juhtpaneelil. Klõpsake sellel, et avada Seadistused menüü.

Autentige MonsterInsights Google Analyticsi kontoga

Kliki Autentige oma Google'i kontoga. See suunab teid Google Analyticsi lehele. Teil palutakse sisse logida või, kui juba olete, valida konto, mida soovite jälgimiseks kasutada.

Logige sisse Google'i kontole

Kui olete sisse logitud, palub Google Analytics teil luba lubada WordPressi pistikprogrammil teie andmetele juurde pääseda.

Luba pistikprogrammil lisada Google Analytics WordPressi

See on vajalik selle toimimiseks, veenduge, et lubate seda. Pärast seda peate ikkagi valima profiili, mida soovite jälgida. Valige üks, mille olete varem loonud, ja viige autentimine lõpule, kui olete seda teinud.

See selleks! Teid suunatakse tagasi oma saidile. Me ütlesime, et see saab olema lihtne!

2.1 Alternatiivne meetod

See pole ainus viis selle pistikprogrammiga Google Analyticsi lisamiseks oma WordPressi saidile. Jälgimise UA-koodi saate sisestada ka käsitsi. Selleks klõpsake lihtsalt nuppu Käsitsi autentimiseks klõpsake siin.

Sisestage Google Analyticsi jälgimise ID käsitsi WordPressi

AÜ-koodi leiate jälgimis-ID-na oma Google Analyticsi kontolt.

Google Analyticsi jälgimise ID

Kopeerige ja kleepige see pistikprogrammi sätete väljale. Seejärel salvestage muudatused. Valmis!

Lihtsalt võtke arvesse, et te ei saa oma MonsterInsighti aruandeid oma WordPressi tagapõhjas kasutada.

3. Reguleerige jälgimissätteid

Kui olete ühenduse loonud, võite klõpsata nupul Jälgimine vahekaart ülaosas, et muuta muudatusi, kuidas rakendus teie külastajaid jälgib.

MonsterInsights jälgimisseaded

Katkem kõige olulisem kiiresti:

 • Kihlus - Valikud, mis võimaldavad teil saidi kasutajaid kasutajarollide järgi eirata ja võimaldavad sündmuste jälgimist (st lingil klõpsamist)
 • Demograafia - Lülitage sisse demograafia- ja huviteated. Mis veelgi olulisem - seal saate IP-aadresside anonüümsuse sisse lülitada.
 • Load - Kontrollige, kes teie saidil saab aruandeid vaadata ja sätteid muuta, kas soovite pistikprogrammi automaatselt värskendada, jälgida kasutusstatistikat ja kuvada teadaandeid.

Siin on veel mõned pisiasjad, mida saate muuta, nt sidusettevõtete linkide haldamine ja palju muud. Kahjuks on enamus valikuid plugina premium-versiooni osa.

4. Kontrollige aruandeid

MonsterInsightsi lahe asi pole mitte ainult see, et seda on lihtne kasutada, vaid ka see, et see tõmbab Google Analyticsi andmed otse WordPressi armatuurlauale. Saate seda näha alt Statistika> Aruanded.

MonsterInsightsi aruandlus

Pange tähele, et andmete kuvamiseks kulub Google'il natuke aega. Seetõttu võib see osa praegu tühi olla nagu teie Google Analyticsi kontol. Üldiselt võtab andmete ilmumine aega 12–24 tundi, kontrollige lihtsalt hiljem uuesti.

Google Analytics ja WordPress lühidalt

Google Analytics on oluline tööriist teie WordPressi saidi täiustamiseks. See võib anda teile vaatajaskonna kohta hindamatut teavet, nii et saate neid paremini teenindada.

Ülaltoodud postituses rääkisime kõigest, mida peate selle veebianalüüsi komplekti kohta teadma, sealhulgas ka sellest, mida peate andmete privaatsuse seaduste osas läbi mõtlema.

Peale selle, nagu nägite, pole analüüsi lisamine oma saidile keeruline. Sisuliselt peate lihtsalt registreeruma ja oma saidile jälgimiskoodi lisama.

Viimast saate teha käsitsi, lisades selle mallifailidesse, kaasates selle funktsiooni või kohandatud pistikprogrammi. Pistikprogrammid pakuvad veelgi mugavamat viisi, nagu nägite. Selleks on ka palju erinevaid võimalusi.

Nüüdseks olete valmis Google Analyticsi oma WordPressi saidile lisama. Loodame, et see aitab teil oma veebisaidi veelgi edukamaks muuta!

Kas teil on mõtteid Google Analyticsi ja WordPressi kohta? Kui jah, siis palun jagage seda allpool kommentaaride jaotises.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map