Kuidas lisada CDN WordPressi veebisaidile

CDN-i lisamine WordPressi veebisaidile


Tänapäeval on veebisaidid muutunud dünaamilisemaks ja sisu rikkamaks, mis võib esialgset laadimisaega pikendada külastajatele mujalt maailmast.

Keskmine lehe suurus on rohkem kui 2 MB – see on peaaegu kaks korda rohkem kui 3 aastat tagasi.

Kuid nagu võite juba teada, pole aeglasemad saidid üldise kasutajakogemuse, SEO ja Google’i paremusjärjestuse osas suur EI.

Google’i andmetel on keskmise saidi jaoks parim üleslaadimisaeg vähem kui sekund.

Rakendatud CDN
Kui me lülitasime Cloudflare DNS-i sisse, läks meie keskmine laadimisaeg ~ 700ms kuni ~ 200ms.

Aeglasemad saidid aitavad kaasa vähem rahuldavale kasutajakogemusele, mis Google’ile üldse ei meeldi, ja mobiiltelefonides on see veelgi hullem. Siin on kasulik WordPressi CDN (sisu edastamise võrk) teenus.

Selles artiklis räägime sellest, kuidas WordPressi CDN-teenus aitab teie veebisaiti kiirendada ja näitab erinevaid võimalusi CDN-teenuse integreerimiseks oma WordPressi veebisaidiga. 

Kuidas lisada CDN WordPressi veebisaidile (sisukord):

 1. Mis on CDN?
 2. Kuidas CDN töötab??
 3. Kas mul on vaja WordPressis CDN-i?
 4. Populaarsed CDN-pakkujad
 5. CDN-i eelised WordPressis

Mis on CDN?

Sisu edastamise võrk või CDN kasutatakse sisu viivitamatuks edastamiseks lõpptarbijale. Veebilehe laadimine võtab natuke aega, kui server on iga päringu jaoks kinnitatud, eriti kui server asub kasutajast kaugel.

Seda nimetatakse ka latentsuseks, mille ületamiseks CDN ehitati. Iga päringu jaoks veebiserveri pingimise asemel; CDN hoiab veebilehe koopiat ja edastab selle lõppkasutajale iga järgneva päringu jaoks lähimast serverist.

mis on CDN

Allikas: KeyCDN

Ülaltoodud pilt on võetud KeyCDN-ist. See näitab, kuidas CDN-server vahemällu salvestab CSS-faili, mida päritakse ainult üks kord lähteserverilt, ja edastatakse CDN-serverilt järgmiste taotluste korral.

Kuidas CDN töötab??

CDN-i toimimise mõistmiseks on oluline mõista, miks CDN-i kõigepealt vaja oli. Veebisait majutatakse veebiserveris, millel on ühtne füüsiline asukoht. Kui kasutaja asub selle serveri lähedal, on veebiserverist edastatav sisu kiirem, kui kasutaja, kes sirvib maailma teisest servast.

Näiteks kui veebiserver asub Suurbritannias Londonis; Saksamaalt või Hispaaniast sirviv kasutaja saab kiirema vastuse, võrreldes sellega, kui kasutaja sirvib Venemaad.

CDN-serverite võrk

CDN-serverid, mis edastavad sisu oma domeeni kasutajatele

Sellise latentsuse vältimiseks sisu edastamisel; CDN teeb neist veebilehtedest koopia ja salvestab need oma serveritesse üle kogu maailma. Kõigile kasutajatele kiirema kohaletoimetamise tagamiseks kasutab CDN oma PoP-sid (esinemispunkte), mis asuvad erinevates kohtades üle maailma. Need PoP-d sisaldavad mitut serverit, mis vastutavad saidi külastavale kasutajale sisu edastamise eest selle parameetrite piires. CDN edastab nii staatilist kui ka dünaamilist sisu, mis sisaldab meediumifaile, HTML-, JavaScripti- ja CSS-faile.

Kas mul on vaja WordPressi saidil CDN-i?

CDN on oluline iga veebisaidi jaoks, millel on ülemaailmne vaatajaskond. Pole tähtis, kas teil on ajaveeb või veebipood, sisuedastusvõrk (CDN) parandab märkimisväärselt kasutajakogemust ja suurendab üldist tootlikkust.

CDN-teenuseid kasutatakse laialdaselt ja need muutuvad populaarseks WordPressi kasutajate seas, kes soovivad oma kasutajatele paremaid kogemusi pakkuda. CDN-teenuseid kasutavate ettevõtete loetelu on tohutu – digitaalagentuurid; Meelelahutus; Tervishoid; E-kaubandus; Haridus ja reklaam, kui nimetada mõnda.

On üks erand, mille korral CDN ei pruugi olla parim valik. Kui juhite rangelt lokaliseeritud ettevõtet ja suurem osa teie sihtrühmast kuulub teie piirkonda, võib CDN-i kasutamine asja tegelikult hullemaks muuta. Seda seetõttu, et see lisab täiendava tarbetu kihi CDN-servereid, mida pole vaja, kuna tegelik veebiserver on käeulatuses ja ei vaja sisu edastamiseks muud ressurssi.

Populaarsed CDN-i pakkujad ja installiprotsess (samm-sammult)

CDN-teenuseid pakkuvaid ettevõtteid on palju ja neil on erinevad paketid. Enne teenusepakkujasse investeerimist soovitame teil uurida. Alustuseks võite kaaluda järgmist.

 1. Pilv
 2. StackPath
 3. Sucuri
 4. KeyCDN

Võite leida rohkem usaldusväärsed CDN-teenused selles võrdluses.

Varem oli CDN-i integreerimine WordPressi saidiga pisut keeruline, kuna seda oli vaja paljudes kohtades konfigureerida. Nüüdisaegsete pistikprogrammide tulekuga on asjad muutunud; CDN-i lisamine WordPressi saidile on vaid mõne sammu küsimus.

1) Pilvetulekahju CDN Seadistamisprotsess

Järgmine CDN, mille integreerime meie WordPressi saidile, on Cloudflare. Ka see CDN on oma jõudluse, turvalisuse ja TASUTA tellimuse tõttu WordPressi kasutajate seas väga populaarne.

CloudFlare’iga alustamiseks külastage nende veebisaiti ja klõpsake üleval navigeerimise lingil Sign-up. Seejärel sisestage oma e-posti aadress ja parool ning klõpsake nuppu Loo konto.

Pilvvalgustusega alustamine

Kui konto on loodud, palutakse teil lisada sait.

Saidi lisamine Cloudflare'i

Sisestage oma veebisaidi URL ja jätkamiseks klõpsake nuppu Lisa sait.

Järgmisel ekraanil valige tellimiskava, mida soovite Cloudflare’i jaoks. Selles artiklis kasutame TASUTA versiooni.

Cloudflare plaani valimine

Pärast liitumisplaani kinnitamist skannib veebisait teie DNS-i kirjet.

Uute nimeserverite saamiseks klõpsake nuppu Jätka.

Pilvanduse DNS

Asendage oma olemasolevad nimeserverid Cloudflare pakutavate nimeserveritega ja klõpsake nuppu Jätka. Lülitumine võib võtta umbes 24 tundi ja kui see on tehtud, näete olekut aktiveerituna ja teie saidi sisu edastatakse Cloudflare’i serveritest.

Mis tahes CDN-i integreerimiseks WordPress-saidile on protsessid enam-vähem samad. Enne sellesse investeerimist on siiski oluline analüüsida, milline CDN-i pakkuja saaks teid paremini teenindada. Peamine eesmärk võib olla sama, kuid neil kõigil on erinevad omadused ja hinnakujundus.

2) StackPath CDN seadistusprotsess

StackPath (varem MaxCDN) on CDN-tööstuse üks tuntumaid nimesid. Nad pakuvad CDN-plaane, samuti CDN-i ja veebisaidi tulemüüri plaanide kombinatsiooni. Mõlemad plaanid pakuvad tasuta kuu pikkust prooviversiooni, mida me selles õpetuses kasutame.

Alustamiseks külastage veebisaiti ja liikuge saidile Tooted> Äriteenused> CDN. Seejärel kerige sellel lehel allapoole, kuni näete jaotist Alusta täna, valige ainult CDN ja klõpsake siis nuppu OK Alustama Nupp.

StackPathi alustamine

Konto loomiseks võite sisestada e-posti aadressi ja parooli või registreeruda olemasoleva Google’i, Facebooki või Githubi kontoga.

Kui olete oma konto loonud, valige Veebisaitide ja rakenduste teenused.

Stackpath teenuse valimine

Valige järgmisel lehel CDN ja konfigureerige oma makseviis ning klõpsake nuppu Jätka.

Seejärel peate saidi looma, sisestades oma domeeninime.

Saidi päritolu lisamine StackPath

Klõpsake Jätka ja sisestage siis oma hostiserveri IP-aadress. Selle teabe leiate tavaliselt oma cPanelist.

Saidi lisamine Stackpathisse

Viimane samm on DNS-i sätete värskendamine ja nende suunamine StackPathi võrgule. Peate looma A-kirje ja sisestama StackPathi pakutava teabe. Muudatuste jõustumine võtab aega kuni 24 tundi, nii et ärge unustage oma saiti kontrollida ja veenduda, et kõik töötab.

3) Sucuri CDN-i installiprotsess

Sucuri on populaarne turbe plugin, mis tugevdab teie WordPressi veebisaiti ja kaitseb seda häkkerite eest. Neil on üsna tugev turvaplatvorm, mis mitte ainult ei kindlusta teie saiti ja skannib seda pahavara osas, vaid pakub teile ka mitmesuguseid kiiruse optimeerimisi.

Samuti pakuvad nad eraldiseisvat tulemüüri, mis sisaldab teie saidi sisseehitatud CDN-i. Plaanide hind on 9,99 dollarit kuus ja neile antakse 30-päevane raha tagasi garantii.

Sucuri CDN-iga alustamiseks külastage nende veebisaiti ja valige rippmenüüst Tooted veebisaidi tulemüür. Selle õpetuse jaoks registreerume põhiplaan.

Sucuri kontole registreerumine

Looge oma konto ja lisage oma arveldusinfo.

Sukuri konto loomine

Seejärel saate oma saidi lisada, sisestades oma domeeninime ja valides valiku „Soovin kasutada Sucuri DNS-servereid“.

Saidi lisamine suhuurile

Viimane samm on teie DNS-i teabe värskendamine, lisades A-kirje ja osutades selle Sucuri DNS-serveritele.

DNS-i muudatuste levik võib võtta kuni 48 tundi, ehkki Sucuri sõnul võib see toimuda 6 tunni jooksul, seega kontrollige kindlasti oma saiti, et veenduda, kas kõik on õigesti seadistatud.

4) KeyCDN Seadistamisprotsess

See on üks suure jõudlusega ja laialdaselt kasutatav CDN. Võite proovida nende teenust, registreerudes nende prooviversiooni jaoks. Selle artikli jaoks kasutame ka nende prooviversiooni.

KeyCDN registreerimine

Külastage nende ametlikku veebisaiti ja looge konto. Kui konto on loodud, saadetakse teie e-posti aadressile kinnitusmeil. E-kirja kinnitamisega aktiveeritakse teie konto ja pääsete juurde armatuurlauale.

KeyCDN armatuurlaud

Oma veebisaidi tsooni lisamiseks ja CDN-i URL-i genereerimiseks liikuge külgmenüüst alale Zones.

KeyCDN tsoon

Muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu Salvesta. Teie tsooni aktiveerimine võtab mõni minut ja kui see on aktiveeritud, näete olekut Aktiivne. Järgmine samm on puhastamine menüü Toimingud rippmenüüst Halda.

KeyCDN tsooni URL

Kopeerige tsooni URL ja salvestage see järgmisse sammu.

Plugina installimine

Ülaltoodud sammus lõime oma WordPressi saidi jaoks CDN-teenuse edukalt. Nüüd peame oma WordPressi saidi konfigureerima, et see saaks CDN-teenusega korralikult töötada. Selleks peame nõudma ühe plugina installimist meie WordPressi saidile.

Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile ja lisage suvandi Pluginad alt Uus pistikprogramm. Otsima Breeze – WordPressi vahemälu pistikprogramm.

Breeze plugin

Pärast installimist aktiveerige pistikprogramm ja minge selle sätete juurde. Klõpsake vahekaardil CDN ja kleepige tsooni URL, mille olete juba KeyCDN-i juhtpaneelilt kopeerinud.

Breeze pistikprogrammi seaded

Kliki Salvesta muudatused CDN-i rakendamiseks.

See selleks! CDN on oma WordPressi saidile edukalt integreeritud. Integratsiooni kinnitamiseks sirvige oma saiti mis tahes veebibrauseris ja avage selle lähtekood. Kui integreerimine õnnestus, näete faile allalaadimist KeyCDN-serverite kaudu.

KeyCDN-test

CDN-i eelised WordPressis

WordPress on sisuhaldussüsteem, mis tarbib õiglaselt nii staatilisi kui ka dünaamilisi andmeid. Tavaliselt on WordPressi sait üles ehitatud mallile või teemale ning kasutab mõnda selle funktsionaalsust pistikprogrammide kaudu. Sisu, nagu päis, jalus, ribareklaamid ja menüü, ei muutu eriti sageli ja CDN-teenus võib selle vahemällu salvestada. Lisaks vahemällu salvestamisele pakub CDN ka muid eeliseid.

CDN-i eelised

Salvestab ribalaiust

Kuna CDN salvestab sisu vahemällu ja tarnib oma eksemplari ilma veebiserverist tõmbamiseta, säästab see teile palju ribalaiust. See ei pruugi tunduda suur, kuid võib kokku hoida suuri kulusid suure liiklusega saitide serverikulude jaoks.

Turvalisus

Turvalisus on WordPressi kasutajate jaoks üks kõrgeimaid probleeme, kuid sellega saab tegeleda WordPressi saidil asuva CDN-i abil. CDN kahandab turvalisust, kuna see on optimeeritud selliste kurikuulsate turvaohtude nagu DDoS-i rünnaku ja rämpspostitegevuse tuvastamiseks robotite ja skriptide abil.

Tegelege suure liiklusega

Suure liiklussagedusega veebisaidid saavad kasutada CDN-serverite võrku. Vahemällu salvestatud sisu on lõppkasutajale hõlpsasti saadaval, isegi kui veebiserver on laaditud uute taotlustega.

Kiirus

See parandab lehe laadimiskiirust märkimisväärselt, kuna vähendab latentsusaega, tarnides vahemällu salvestatud sisu, mis on salvestatud ühte paljudest serveritest, mis asuvad kogu maailmas. See aitab kaasa kasutajakogemusele ja vähendab ka põrkumiste määra, kuna kasutajad kulutavad teie veebisaidil rohkem aega.

Kõrgem SEO paremusjärjestus

Mainisime varem, et Google soosib kiireid veebisaite. CDN-iga paraneb teie veebisaidi jõudlus dramaatiliselt, nii et on loomulik eeldada, et teie veebisait edeneb otsingumootorites paremini.

Parem kättesaadavus

Lõpuks ei pea te CDN-iga muretsema, et teie sait väheneb, kuna teie server kannatab seisakuid. Kuna CDN teenus sisaldab mitme serveri vahemällu salvestatud sisu, siis kui üks server pole saadaval, edastab CDN teie saidi lihtsalt teisest serverist.

Lõplikud mõtted

Selles artiklis arutasime, mis on CDN ja kuidas see töötab. Vaatasime ka mõnda populaarset CDN-i pakkujat ja uurisime, kuidas paar neist WordPressi saidile integreerida. Mõistsime ka eeliseid, mida CDN võib veebisaidile tuua, ja ettevõtteid, kes juba kasutavad CDN-i oma saitidel parema kasutajakogemuse saamiseks. Jagage oma kogemusi oma CDN-pakkujaga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map