Kuidas kujundada / luua logo


Kuidas kujundada logo (veebisaidile)


Teie logo kujundamine on suur ettevõtmine, kuna logod on olulised teie ettevõtte kaubamärgi ja veebisaidi üldise kujunduse jaoks. See ei pruugi olla hirmutav protsess, kui te pole kunagi varem logo kujundanud.

Kui soovite õppida logo kujundamist, olete jõudnud õigesse kohta. Allpool on tüüpilise logo kujundamise protsessi 7-sammuline juhend. Igas etapis antakse üksikasjalik nõuanne loova mõtlemise kohta oma logo kujundamisel. Seal on ka kiire jaotus tasuta veebikujundustööriista kasutamisel ja logo üleslaadimisel oma WordPressi veebisaidile.

Kiire statistika ja sisu ülevaade:

 1. Leidke õige inspiratsioon
 2. Tehke kindlaks kolm värvi, mis kajastavad teie veebisaiti
 3. Valige oma logo kujundusstiil
 4. Leidke õige font
 5. Looge oma logo tasuta kujundusplatvormil
 6. Lisage see oma veebisaidile
 7. See võib võtta paar katset

1. Leidke õige inspiratsioon

Logo kujundamine on palju lihtsam, kui olete võtnud esimese sammuna aega inspiratsiooni otsimiseks. Nii võtate aega erinevate ideede kogumiseks ja teate selgemalt, millised ideed teile meeldivad ja millised mitte. Kui teil on inspiratsiooni otsimiseks aega, on teil logo kujundusega parem tunne, millises suunas liikuda.

Hea uudis on see, et seal on palju logo kujundusi, mis täiendavad teie inspiratsioonivajadusi. Hea logo kujunduse näidete leidmine on lihtne, kui teate, kust otsida. Soovite koguda vähemalt kolm disaini näidet, mis teid kõige rohkem tõmbavad.

Vaadake veebisaiti nagu Under Construction’s Brand New, mis koosneb suurest valikust ettevõtte kaubamärgi ümberkujundamist. Bränd New pakub paljudele tuntud kaubamärkidele nagu Staples ja Pandora. Ja nende kollektsioon ulatub aastaid tagasi.

On ka selliseid veebisaite nagu Loominguline turg, mis sisaldab palju odavat graafikat ja eelvalmistatud logoproove. Te ei pea ühtegi neist ostma, kui te tõesti seda ei soovi. Selle eesmärk on vaadata läbi kõik loovturul müüdavad varad, et saada idee logo kujunduse loomingulistest võimalustest ja saada inspiratsiooni.

Tibutav
Pildikrediit: juhitav.

Lõpuks saate sirvida veebisaite nagu Tibutav, millel on ka suur valik disainilahendusi ja palju kauneid logo kujundamise näiteid.

Need kaks veebisaiti on avalikud portfellid, nii et teil on juurdepääs lugematutele logo kujundustele igasugustes stiilides.

Erinevate disaini- ja graafiliste kontseptsioonidega tutvumiseks aega võtmine võimaldab teil alustada oma logo kujundamise protsessi paremal jalal ja kindlas suunas. Saate luua midagi sarnast, tundmata pettumust, inspireerimata ega segadust selle suhtes, kust alustada. Ärge unustage koguda vähemalt kolme imelist näidet, mis räägivad teid.

2. Tuvastage kolm värvi, mis kajastavad teie veebisaiti

Logo kujunduse jaoks värvide valimine ei pea olema keeruline. Kui teil on oma brändijuhised juba määratletud, kasutage neid värve oma logo jaoks. Võib juhtuda, et logo kujunduse väljatöötamisel peate värve pisut muutma, kuid need brändivärvid on see, kust alustate.

Kui teil aga pole juba eelnevalt määratletud brändijuhiseid või veebisaidi värve, millega töötada, siis ärge muretsege. Selle asemel peate veidi aega võtma uurige oma niši jaoks sobivaid värve, tööstusele ja sihtrühmale. Seega, kui teie ettevõte on autotööstuses ja see on suunatud peamiselt vanematele meestele, soovite valida värve, mis on võib-olla tumedamad või rikkamad. Kuid kui tegutsete ilutööstuses ja sihite nooremat, naiselikku publikut, võiksite otsida heledamaid värve, ehk isegi metallik.

Pinterest
Pildikrediit: Pinterest.

Kaaluge tõsiselt oma sihtrühma niši piires.

Näiteks kui tegutsete autotööstuses, kuid sihite oma noori täiskasvanuid, ei pruugi tumedama ja mehelikuma paletiga töötamine sama hea kui heledam ja erksam värvivalik..

Asi pole ainult tööstuses. See puudutab kogu pilti, mis hõlmab ka teie niši ja sihtrühma.

Teine näide on see, kui tegutsete ilutööstuses, kuid sihite mehi. Sel juhul ei pruugi heledad või kollased trikke teha. Tehke oma uurimistöö ja valige vastavalt oma värvid.

Värvi uurimiseks võite kasutada esimeses etapis nimetatud veebisaite. Teise võimalusena on Pinterest suurepärane värvi inspiratsiooni ja nišiuuringute allikas.

Lisaks proovige mõelda oma värvidele laiemalt, see tähendab, kuidas neid värve saaks kasutada kogu teie veebisaidil ja mitte ainult teie logo kujunduses. Seda seetõttu, et teie logo kujundus saab osa teie üldisest kaubamärgist.

Nagu inspiratsiooni otsides ilmselt märkate, on logosid mitmesuguseid stiile. Seal on palju erinevad logo kategooriad või tüübid. Kuid kaks teie jaoks kõige olulisemat oleks tekstipõhised logod, näiteks Disney või Google, ja sümbolipõhised logod, näiteks Instagram või Nike.

On ka juhtumeid, kus logo ühendab neid kahte, nagu näiteks Domino’s või Target. Valige ja valige endale kõige sobivam logo kujunduse tüüp.

Lisaks on erinevaid visuaalse kujunduse stiile, näiteks retro logo kujundused. Leidub ka ultramodernistlikke, minimaalseid, klassikalisi stiile ja palju erinevaid kujundeid.

Behance
Pildikrediit: Behance.

Räägime kõigepealt logo kujudest. Ümmargused logod on fantastilised, eriti eraldiseisvate sümbolitena. Nad on suurepärased avatarid sotsiaalmeedias ja sobivad hästi teiste graafiliste elementidega. Ringid on sidusad ja kaasavad kujundid. Neil on keskne fookus ja need võivad olla silmadele lihtsad. Ristkülikukujulised logod on sama tõhusad. Ristkülikukujulist kuju peetakse sageli kindlaks ja tugevaks, mis annab logo tugevuse või stabiilsuse tunne.

Peaksite olema teadlik ka erinevatest disainistiilide logidest, näiteks minimaalsest või klassikalisest. Õige stiili valimiseks peate tunnistama kahte asja.

Esiteks, arvestage oma niši, äri ja sihtrühmaga. Sarnaselt värviuuringutega peate võib-olla võtma natuke aega, et välja mõelda, milline visuaalne stiil sobiks teie veebisaidi nišiga hästi. Kui soovite müüa tänapäevast magamistoamööblit, siis mõelge kaasaegsele logo kujundusele, mitte retro kujundusele.

Teiseks, kaaluge oma eelistusi. Muidugi peab ka logo meeldima. Saage inspiratsiooni esimeses etapis kogutud tükkidest ja järgige teile meeldinud logo kujunduse suunas.

4. Leidke õige font

Kui kujundate tekstielemendiga logo, peate valima selle jaoks õige fondi.

Ideaalse fondi leidmiseks pole teil kohti. Kui otsite tasuta võimalust, võiksite alustada Google Fontsist. Negatiivne külg on see, et nende fondikogu on palju veebisaitide, ettevõtete ja kujundajate poolt.

Kui soovite oma logo jaoks unikaalset fonti, kaaluge fondi ostmist odav font kohast nagu Loominguline turg. Neil on palju hämmastavaid kohandatud fonte, mis teie eelarvet ei riku. Teine alternatiiv on veebisaidi küürimine nagu Behance, mille allalaadimiseks on palju kohandatud fonte. Mõnele neist makstakse, kuid paljud neist on tasuta ja valmistatud väga andekate disainerite poolt.

Loominguline turg
Kujutise krediit: Creative Market.

Kui otsite oma logo fonti, pidage silmas fondi stiili. Font peaks vastama logo üldine ilme ja ilme. Kui kasutate ultramodernistlikku logo kujundamise stiili, peaksite valima fondi, mis on ka ülimoodne. Vastasel juhul on teie logol sobimatu välimus ja see ei näe teile hea välja. Kui näete vaeva õige fondi valimisel, vaadake tagasi oma inspireerivatele logo kujundustele ja proovige nende fonti sobitada.

5. Looge oma logo tasuta kujundusplatvormil

Tänapäeval on nii palju erinevaid ressursse, mida saate kasutada logo kujundamisel. Muidugi on osa neist tasulised, näiteks Photoshop. Siiski on olemas ka arvukalt kvaliteetseid tasuta tööriistu. Mõned neist on tõesti suurepärased ja neil pole järsku õppimiskõverat.

Shopify’s Hatchful on fantastiline tööriist, kui olete täiesti ummikus või pole kindel, kuidas edasi minna. See esitab teile paar küsimust oma logo vajaduste kohta ja pakub teile palju erinevaid võimalusi, mida saate oma logo põhikujunduse jaoks valida. Vahepeal, Ruuturuumi logo tegija sobib ideaalselt minimalistliku logo loomiseks.

Lõuend
Pildikrediit: Canva.

Siis on Canva. See on väga kiidetud tasuta veebidisaini tööriist ja sobib suurepäraselt logode kujundamiseks. Vaatame, kuidas Canvat kasutada oma logo kujundamisel. Pärast konto loomist või sisselogimist kuvatakse teile tühi lõuend ja suur valik malle. Sirvige neid soovi korral.

Lõuend
Pildikrediit: Canva.

Vastasel juhul võite minna edasi vahekaardile Elemendid, kus on lai valik graafikat ja ikoone. Leidke oma kujundusele sobivate leidmiseks aega. Saate vastavalt vajadusele muuta valitud graafiliste elementide värve, asukohta ja läbipaistmatust.

Lõuend
Pildikrediit: Canva.

Kui teie logo vajab teksti, minge üle vahekaardile Tekst. Sellel vahekaardil leiate erinevaid tekstikompositsioone. Need on lõbusad, kuna need võimaldavad teil erinevate fontikombinatsioonide ja hierarhiatega eelvaadet vaadata ja ringi mängida. Kui teil on oma teksti kompositsioonist hea ettekujutus, lisage lihtsalt oma artboardile pealkiri ja saate stiili.

Lõuend
Pildikrediit: Canva.

Igal Canva tüpograafiaelemendil on paar erinevat kohandamisfunktsiooni, näiteks värv ja teksti suurus. Kõige tähtsam on see, et Canval on suur valik fonte. Kuid rakendus võimaldab teil ka oma fonte üles laadida (fontlingi loendi kerimise all asuva tekstilingi kaudu).

Lõuend
Pildikrediit: Canva.

Kui olete eksportimiseks valmis, saate seda teha ekraani paremas ülanurgas oleva nupuga Laadi alla. Valige oma failitüüp ja olete kõik valmis.

6. Lisage see oma veebisaidile

Logo lisamine oma WordPressi veebisaidile ei ole keeruline protsess. Loomulikult peate kõigepealt sisse logima oma veebisaidi WordPressi kontole. Valige vasakpoolsest menüüst Välimus ja seejärel Kohanda. Teid suunatakse teema kohandamise alale.

Kuidas lisada oma WordPressi saidile logo?

Igal WordPressi teemal võib siin olla paar erinevat seadet ja see sobib. Praegu huvitab meid ainult vahekaart Saidi identiteet. Kui olete sellele klõpsanud, näete mõnda erinevat veebisaidi seadet, sealhulgas veebisaidi logo ja ala uue üleslaadimiseks või uuesti üleslaadimiseks..

Laadige üles uus logo, klõpsake ülaosas sinist nuppu Avalda ja teie uus logo on teie veebisaidil aktiivne!

7. Võib proovida vähe

Ideaalse logo hankimine võib kahjuks võtta paar katset. Eriti kui logo kujundate esimest korda.

Nagu enamiku oskuste puhul, on selle omandamiseks vaja aega ja harjutamist. Niisiis, kui te pole oma esimese katsega rahul, on see korras. Peate lihtsalt uuesti proovima.

Enamik professionaalseid disainereid ei saa ka esimesel katsel õiget logo, kuna disain on täiesti iteratiivne protsess. Nii et ärge laske end liiga heidutada.

Kui te pole oma logo kujundusega rahul, on teil kaks võimalust:

 1. Esimene on korrata oma kujundust.
 2. Teine on alustada otsast peale ja proovida uuesti nullist.

Kujundust korrates peaksite püüdma teha paar väikest muudatust korraga. Võib-olla muuta värvipaletti või kirjatüüpi. Katsetage erinevate kujunditega või proovige mõnda muud kujundusriista. Rääkides sellest, on disainivahenditel sageli erinevad eelvalmis varad ja üks neist võiks olla võtmeks logo kujunduse õigeks saamiseks.

Või lihtsalt alustage otsast. Valige uus inspireerivate kujunduste komplekt ja jätkake kogu käesolevas artiklis kirjeldatud protsessiga. Iga kord, kui logo kujundamise protsessi korratakse, ei lähe te mitte ainult lähemale oma täiuslikule logole, vaid saate ka selle paremaks kujundada.

Ärge pettunud, jätkake. Sul on see!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map