Kõik MySQL andmebaaside kohta

Mis on MySQL andmebaas?

MySQL on avatud lähtekoodiga andmebaasihaldussüsteem, mida levitab ja toetab Oracle Corporation. Tehniliselt on andmebaasid hästi struktureeritud andmekogud, mis ulatuvad kõige põhilisemast kuni kõige keerukamateni, alates lihtsast nimest ja lõpetades suurettevõtte jaoks tohutu hulga teabe kogumisega. Andmete kogumise ja hankimise lihtsustamiseks ja korraldamiseks on vaja andmebaasihaldussüsteemi.


MySQL-i teine ​​tunnus on see, et see on relatsiooniline andmebaas. Suhteandmebaasid on need, mis salvestavad andmeid eraldi tabelitesse, mitte ei pane neid kõiki ühte suurde salvestusruumi. See tähendab, et andmete salvestamine ja otsimine on tõhus, kuna failid on jaotatud kindlatesse salvestuskohtadesse. Tegelikult tähistab mõiste SQL terminit “Struktuuripäringu keel” ja sellest ajast on muutunud kõige tavalisemaks standardseks andmepöörduskeeleks.

Teine hea asi MySQL-is on see, et avatud lähtekoodiga tähendab, et igaüks, kes soovib, võib seda kasutada ja isegi oma vajadustele vastavaks muuta. Kuna tegemist on avatud lähtekoodiga, on see tasuta, nii et igaüks saab selle lihtsalt Internetist alla laadida, kartmata, et peaks selle eest maksma. Ja kõige tähtsam on see, et MySQL-server on tuntud oma kiiruse, töökindluse, mastaapsuse ja lihtsa kasutamise poolest. Mõni võib arvata, et tasuta olemine toob kaasa palju puudusi, kuid server töötab laua- või sülearvutil mugavalt kiiresti.

Kuidas luua MySQL andmebaasi?

Paljud rakendused, näiteks e-kaubanduse tarkvara, CMS-i rakendused ja foorumid, kasutavad käitamiseks MySQL-i andmebaase. MySQL andmebaasi loomiseks peate läbima kolmeastmelise protsessi; esimene on andmebaasi kasutaja ja parooli loomine, teine ​​protsess on kasutajale õiguste andmine andmebaasile juurdepääsu saamiseks ja kolmas, andmebaasi tegelik loomine.

See võib tunduda hirmuäratav, kuid kasutades cSanelis leiduvat MySQL andmebaasi viisardit, muutub andmebaasi loomise ülesanne kiireks, lihtsaks ja hõlpsaks. Peate järgima järgmisi samme:

 • Kõigepealt peate oma cPanelisse sisse logima ja klõpsama MySQL-i andmebaasi viisardit, mille leiate pealkirjast “Andmebaasid”.
 • Seejärel peate sisestama oma andmebaasi nime jaotisesse “1. samm”..
 • 2. sammus peate sisestama andmebaasi kasutajanime ja parooli.
 • Seejärel peate 3. etapis määrama oma kasutajale oma andmebaasi õigused. Kui arendaja ei ole teisiti nõudnud, võite klõpsata lihtsalt nupul „Kõik õigused”.
 • 4. samm on tegelikult kõigi äsja täidetud ülesannete kokkuvõte. Võite märgata, et teie andmebaasi nimi ja andmebaasi kasutaja kasutab prefiksina cPaneli kasutajanime. Kui peate looma täiendavaid andmebaase, peate tegema ainult ülaltoodud protsessi.

Kuidas eksportida MySQL-i andmebaasi phpMyAdminis?

Mõnikord võib tekkida vajadus teha oma andmebaasist varukoopia, kas turvameetmena või andmebaasi ülekandmiseks teise serverisse. Andmebaasi saate hõlpsalt eksportida, kasutades phpMyAdminit – tööriista, mille leiate oma cPanelist. Eksportimiseks peate tegema järgmist:

 • Kõik algab teie cPanelist, seega peate ennekõike oma cPanelisse sisse logima.
 • Klõpsake jaotises Andmebaasid ikooni phpMyAdmin ja valige vasakpoolses menüüs olevast loendist andmebaas, mida soovite eksportida. Võite selle valida, klõpsates sellel.
 • Seejärel klõpsake lehe ülaosas asuvas menüüs asuvat vahekaarti Ekspordi.
 • Kontrollige jaotise „Eksport” all jaotist „Andmete andmebaasi vaatamine (skeem)” ja veenduge, et kõik tabelid ja SQL on valitud.
 • Seejärel lubage jaotises „Struktuur” suvand „Lisa DROPTABLE / VIEW.PROCEDURE / FUNCTION” ja kontrollige, et valitud oleks lehe vasakus alanurgas asuv „Save as file”. Võtke arvesse, et kui teie andmebaas on üsna suur, võite palju kiirema allalaadimise jaoks valida kas ZIP-faili või gzipitud faili.
 • Klõpsake paremas alanurgas oleval nupul „Mine” ja siis, kui küsitakse, klõpsake nuppu Salvesta. See toiming alustab teie arvutisse allalaadimisprotsessi. Mitme andmebaasi korral korrake lihtsalt punkte 3–7.

Kuidas importida phpMyAdminis MySQL-i andmebaasi?

Kuigi andmebaase on vaja eksportida, leiate ka vajaduse importida see teisest serverist oma serverisse. Selleks saate kasutada ka phpMyAdminit. Selle importimiseks peab teil aga olema andmebaasi varufail, mis tavaliselt võtab laiendiga „.sql”, kuigi aktsepteeritakse ka .zip ja tar.gz. Faili importimiseks peate tegema järgmist:

 • Jällegi peate oma cPanelisse sisse logima.
 • Pärast sisselogimist klõpsake ikooni phpMyAdmin, mis asub teie cPaneli avaekraani jaotises Andmebaasid.
 • Seejärel valige vasakpoolses menüüs olevast loendist andmebaas, mille soovite importida.
 • Klõpsake ülamenüüs vahekaarti Import.
 • Seejärel klõpsake jaotises „Fail, mida soovite importida” nuppu „Sirvi” ja leidke oma andmebaasi varufail.
 • Seejärel klõpsake importimisprotsessi alustamiseks ekraani paremas alanurgas nuppu „Mine“. Kui importimine on lõpule viidud, peaksite vahekaartide all nägema rohelist linnukest ja teatist, mis peaks ütlema midagi sellist: „Importimine on edukalt lõpule viidud …”.
 • Kui peaksite importima rohkem või mitu andmebaasi, peate iga imporditava andmebaasi jaoks korrama ja täitma samme 3–7..
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map