Kas WebHostingHub lubab teil oma saiti omada?

Kas WebHostingHub võimaldab teil oma saiti omada?

Enamiku inimeste jaoks tundub küsimus, kellele nende veebisait kuulub, absurdne. Mõni arvaks, et kui ta oli kulutanud piisavalt raha ja maksnud veebisaidi haldamiseks vajalike teenuste eest, andis see neile õiguse oma veebisaiti omada. Kuid see pole alati nii. Kui lepingus pole sõnaselgelt täpsustatud, et teie veebisait kuulub teile, pole te kunagi selle omanik. Selle mõistetavaks muutmiseks peame kõigepealt määratlema mõiste „oma“. Domeeni omamine on nagu teie telefoninumbri omamine kodus, mida te tegelikult kunagi ei oma, vaid lihtsalt rentite selle ettevõttelt.


See küsimus on üsna keeruline. Mitte kõik hostiettevõtted ei võimalda teil oma veebisaiti omada. Kas WebHostingHubiga on nende teenusetingimuste / kasutajalepingu 4. osas 4.ai selgelt öeldud, et „Klient on kliendisisu ja selle iga elemendi omanik või kehtiv litsentsiaat ja Klient on taganud kõik vajalikud litsentsid, nõusolekud, õigused, loobumised ja vabastused Kliendisisu ja selle iga elemendi kasutamiseks, sealhulgas ilma piiranguteta kõik selles sisalduvad kaubamärgid, logod, nimed ja sarnasused, ilma et ettevõte kohustaks maksma mingeid tasusid, jääke, gildi makse või muid hüvitisi mis tahes liiki mis tahes isiku või üksuse suhtes; “(Tsiteeritud WebHostingHubi teenusetingimustest / kasutajalepingust), mis tähendab, et klient saab ainult veebisaidi sisu omada, kuid ettevõte liisib selle saidi lihtsalt kliendile.

Tehniliselt see, mis minu veebisaidil ei saa olla?

Selle lihtsuse ja lihtsuse huvides ei oma te oma saiti tegelikult niivõrd, kuivõrd teie veebisait koosneb tegelikult paljudest osadest, millest mõned kuuluvad teile ja mõned, mida te lihtsalt rendite. Siin on lihtne juhend selle kohta, mis teile kuulub ja mida te lihtsalt rendite.

 • Te ei oma veebiserverit. Veebiserver on arvuti, mis töötab serveriplatvormil, mis teie veebisaiti majutab. Tavaliselt kuulub andmekeskusele veebiserver ja ta rendib selle teile. On ilmne, et te ei oma oma veebisaiti, kui te selle endale ei osta.
 •  Te ei oma veebiserveri platvormi, see kuulub ettevõttele. Selle näideteks on Linux Apache MySQL PHP (LAMP), ASP.NET, Windows IIS + ja Microsoft SQL Server.
 •  Te ei oma sisuhaldussüsteemi (CMS), näiteks WordPress, Joomla ja Drupal. Teil võib olla oma CMS, kui autorite lähtekoodi ja kirjutasite selle ise. CMSi omanik on selle looja; teil on selle kasutamiseks ainult litsents.
 •  Te ei kuulu andmebaasitarkvara, näiteks MySQL. Kuna andmebaasitarkvara omamine ei tähenda ka seda, et ka te ei oma tegelikku andmebaasi, kuid omate veebiandmete andmeid ja sisu, mida andmebaasis hoitakse, kui te selle autorite.
 •  Tavaliselt ei kuulu veebisaidi lähtekood teile, kui te pole selle ise koostanud. Lähtekood on veebiserveri platvormi keeles loodud programm, mis sisaldab kontakte muu tarkvaraga ja mida kasutatakse ka suhtlemiseks väliste süsteemiserveritega. Seda kasutatakse HTML / CSS / JavaScripti genereerimiseks, et brauser saaks teie ekraanil töötada.
 •  Te ei kuulu brauserile; teil on selle kasutamiseks ainult litsents.
 •  Kõige üllatavam on see, et domeeninimi ei kuulu teile. Üllatunud? Tegelikult ei kuulu teile domeeninimi, ehkki olete registreeritud domeeninime omanik. Liisite ainult seda.

Mida ma siis omada saan?

Teie veebisaidi omanikuna ja selle sisu autorina saate omada järgmist:

 •  Te peaksite olema HTML / CSS / JavaScripti /. Need on teie veebisaidi alustalad ja keeled, millest brauserid aru saavad.
 •  Sa peaksid olema oma veebisaidi visuaalse kujunduse omanik. See hõlmab paigutust ja graafilisi ressursse, näiteks värve, tüpograafiat, kasutajaliidese loomisel kasutatud fotograafiat, veebisaidi loetavat sisu ning selles sisalduvaid pilte ja videoid.
 • Teil peaks olema oma saidi teksti sisu. See hõlmab kõiki loetavaid, vormindatud, kopeeritavaid ja kleepitavaid ning indekseeritavaid võimalusi otsingumootori veebisaidi tekstis, mida saab teie brauseris renderdada. See tähendab, et peaksite olema teksti sisu autor, et muuta see enda omaks.
 •  Teile kuulusid teie saidi fotod, see tähendab, et kui te ise fotod tegite, vastasel juhul, kui te selle lihtsalt kuskilt kopeerisite, on foto teile lihtsalt litsentsitud.

Milline on veebisaidi omamise õiguslik reaalsus?

Võib osutuda üsna üllatavaks, et pärast veebisaidi jaoks aja ja raha kulutamist saate teada, et te tegelikult seda ei oma. Need on järgmised faktid, mida peaksite oma veebisaidi omamise õigusliku reaalsuse juures silmas pidama: . Esiteks, peaksite meeles pidama, et te ei saa kunagi omada veebiserveriplatvormi, oma domeeninime, veebiplatvormi, andmebaasitarkvara, CMS-i ja isegi keelt, mida kasutatakse teie veebisaidi loomiseks. Te ei saa kunagi oma serverit, mis teie veebisaiti majutab, ja et teile antakse ainult litsents veebisaidi looja intellektuaalomandi ja selle ehitamiseks kasutatava platvormi kasutamiseks.

Veebisaidi lähtekoodi saate omada ainult siis, kui olete programmi ise loonud või kui teie all on keegi, kes töötab töö eest. Siiski saate oma veebisaidi sisu ja visuaalse kujunduse omada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map