Kas soovite õppida mõnda HTML-i?
See kõlab suurepärase ideena. Seetõttu oleme koostanud selle HTML-i õpetuse algajatele.
Tänapäeval on maailmas vähemalt 1,7 miljardit veebisaiti. Praktiliselt kõik need veebisaidid kasutavad ühel või teisel viisil HTML-i.
P.S .: Kui te ei soovi HTML-i õppida ja kohe oma veebisaiti looma, ilma et oleks vaja kodeerida, siis vaadake seda juhendit: Kuidas teha veebisaiti TASUTA (ilma HTML-i õppimata).
Contents
- 1 kuni , koos silt, mis näitab kõige olulisemat rubriiki ja silt, mis näitab kõige vähem olulist rubriiki. Pealkirjade loomiseks peate lihtsalt otsustama, millist pealkirja loote, avage pealkiri tavalise pealkirja sildiga ja ärge unustage alati silte sulgeda, kui olete valmis. HTML-i pealkirjade näide: See on teie esimene HTML-i pealkiri
- 1.1 See on teie teine HTML-i pealkiri
- 1.2 Järeldus
Sissejuhatus HTML-i
Mis on HTML?
HTML – hüperteksti märgistuskeele lühend – on arvutikeel veebisaitide ja veebirakenduste loomiseks. Koosnedes peamiselt koodifailidest, mis on tavaliselt kirjutatud tekstifaili ja salvestatud HTML-vormingus. HTML-keeles kirjutatud kood tõlgib brauseri kaudu ilusaks, hästi vormindatud tekstiks või teksti ja meediumi kombinatsiooniks.
HTML-i töötas esmakordselt välja Briti füüsik Tim Berners-Lee 1990. aastal ja sellest ajast alates on toimunud nii palju arendusi, et uusima versiooniga on võimalik saavutada palju enamat, kui keele esmakordsel leiutamisel ette kujutati..
Selles õpetuses tutvume HTML-i keele põhitõdedega ja kõigega, mida peate teadma HTML-i alustamiseks algajana.
HTML-versioonid
Esiteks – kõigi HTML-i versioonide kiire lammutamine pärast HTML-i leiutamist.
- HTML 1.0: See oli HTMLi paljaste versioonidega versioon ja keele esimene väljalase.
- HTML 2.0: See versioon võeti kasutusele 1995. aastal. See arenes järk-järgult, võimaldades lisavõimalusi, sealhulgas vormipõhine failide üleslaadimine, tabelid, kliendipoolsed pildikaardid ja rahvusvahelistumine.
- HTML 3.2: Püüdes tagada standardite väljatöötamist veebis, asutas Tim Berners-Lee 1994. aastal veebikonsortsiumi (W3C). 1997. aastaks avaldasid nad HTML 3.2.
- HTML 4.0: Hiljem, 1997. aastal, andis W3C välja HTML 4.0 – versiooni, mis võttis vastu palju brauseripõhiseid elementide tüüpe ja atribuute.
- Hiljem anti HTML 4.0 uuesti välja 1998. aastal koos väiksemate muudatustega.
- HTML 4.01: Detsembris 1999 vabastati HTML 4.01.
- XHTML: Spetsifikatsioonid kehtestati 2000. aastal ja seda soovitati kasutada ühise standardina koos HTML 4.01-ga. See hõlmas XML-i, et tagada koodi korrektne kirjutamine ja programmeerimiskeelte koostalitlusvõime.
- HTML5: W3C avaldas HTML5 soovitusena 2014. aasta oktoobris ja avaldas hiljem HTML 5.1 2016. aasta novembris.
HTML-redaktori valimine
Kui soovite luua veebilehti HTML-is, vajate HTML-redaktorit. HTML-redaktori kasutamisel on mitu eelist.
Hea HTML-redaktor hoiab teie koodi puhtana ja korrastatuna. Samuti tuvastab see uue sildi avamise ja selle automaatse sulgemise, et vältida lollaka koodi olemasolu ja vähendab selle tulemusel kirjutatava töö hulka. Enamik HTML-i redigeerijaid võimaldab teil teil oma WYSIWYG-funktsiooni abil oma veebilehte eelvaatena näha, kuidas see veebibrauseris välja näeb..
Seal on palju tasuta ja tasulisi HTML-i redigeerijaid, allpool on toodud mõned peamised valikud, mille hulgast saate valida.
HTML-i peamised ehitusplokid
Kui olete otsustanud kasutada HTML-redaktorit, on järgmine samm mõista HTML-i ehitusplokke. HTML-is kodeerimisel on oluline mõista neid ehitusplokke. Need hõlmavad silte, atribuute ja elemente. Vaatame neid allpool:
Sissejuhatus siltidesse
Kui olete HTML-i sisse jõudnud, peate kõigepealt mõistma silte. Sisuliselt eraldavad sildid tavalist teksti HTML-koodist.
Järelikult muudavad sildid HTML-i puhul vahet, kas teie dokumenti kuvatakse tavalise tekstina või „muudetud tekstina”, mis on põhimõtteliselt teksti kood, mis näib kuvavat rea asju (hüperlingid, pildid, meediumid või muu) vormindamismeetodid) selle põhjal, mida on kästatud siltide põhjal kuvada.
Vaatleme näitena sõna „ta on poiss”:
- Tavalises tekstivormingus saate: Ta on poiss.
- Paksus kirjas vormingus saate: Ta on poiss
Paksus kirjas vormingu saavutamiseks peate kasutama nuppu silt.
Toores HTML-is meil on Ta on poiss mida brauser siis tõlgib järgmiselt: Ta on poiss.
“Ta on poiss” võiks tulla ka kaldkirjas.
See saavutatakse kasutades silt.
Meil on: Ta on poiss mis siis välja tuleb kui Ta on poiss.
Hüperlingi abil saavutatakse
Toores HTML-is on: Ta on poiss, kes näitab, et on poiss.
Siltide kohta peaksite mõistma mõnda asja:
- Sildid on praktiliselt HTML-i alustala – HTML-i ei saa ilma siltideta teha! Kui olete kinnitunud, millist silti kasutada, siis tutvuge kindlasti meie HTML-i perioodilise tabeliga.
- Peaaegu iga avatud silt peab olema suletud. Pidage meeles, et on ka erandeid. Sildi, mida ei pea sulgema, näide on tühi silt, näiteks reavahetus:
. - Sildid sisalduvad vähem kui (““<”) and greater than (“>”) Nurksulg. Sulgevad sildid sisaldavad kaldkriipsut, mis saab enne sildi nime sulgemist. Näide avatud sildist: . Suletud sildi näide .
- Iga HTML-fail algab avatava sildiga ja lõpeb sulguriga. HTML-faili esimesel real tuleks deklareerida dokumendi tüüp, nii et brauser teaks, millist HTML-i maitset te kasutate. Seetõttu näete, et HTML-lehed algavad tähega “”Enne HTML-koodi algust.
Enne sisu lisamist näeb enamik HTML-faile põhimõtteliselt välja selline:
Järgmine jaotis
Silt sisaldab tavaliselt teavet dokumendi kohta, näiteks selle pealkiri, metamärgendid ja CSS-faili leidmise koht – sisu, mis pole brauseri lehel otse nähtav. Jaotis „ ja”(Mida esindasime jaotisega„ PÕHISisu ”) asub HTML-faili peamine sisu, mida vaataja brauseris näeb. See hõlmab kõike alates esimesest lõigust kuni hüperlinkideni kuni multimeediumini ja kõik muu.Elementide tutvustus
HTML-is koosneb „element” ava- ja sulgemismärgendist, samuti siltide vahelisest sisust.
Jaotises „Ta on poiss”(Paksus kirjas) näide on meil see HTML-is: Ta on poiss. Teksti “Ta on poiss” ümbritseb avatud ja suletud silt. Element on kõik, kaasa arvatud avanev silt, sisu ja sulgev silt.
Kui silt avatakse, sisu tutvustatakse ja silt suletakse, on meil element.
Element võib olla põhivormis või keerulises vormis. Miks? Sest kõik, mis asub avatud ja sulgeva sildi ning nende siltide vahel, on element. See tähendab, et meil võivad elemendis olla elemendid. Meie praeguses näites „ta on poiss” (Ta on poiss) on element.
Võite märgata, et me ütlesime varem, et HTML-dokumendid sisaldavad
sildistage enne sisu algust. Sisu võib sisaldada sadu erinevaid elemente, kuid kõik need elemendid on osa kehast (kuna põhielement on avatud, sisaldab sisu ja on siis suletud).Sissejuhatus atribuutidesse
Kuigi HTML-dokumendid kasutavad põhimõtteliselt kõige jaoks silte, tahame mõnikord edastada elemendi siseselt lisateavet. Sel juhul kasutame atribuuti. Atribuuti kasutatakse elemendi omaduste määratlemiseks, seda kasutatakse elemendi avanevasildis. Atribuudid koosnevad nimest ja väärtusest.
Pange tähele, et atribuudi väärtus asetatakse jutumärki vormingut kasutades
Näide:
Ta on poiss
Selles näites juhendame, et “Ta on poiss” on dokumendi keskele joondatud.
Alustamine HTML-iga
Kui te alustate täna oma HTML-i põhidokumendi loomist, siis kuidas alustada? Lehepealkirjade loomisest vormide loomiseni juhendame teid allpool HTML-i kasutamise kohta.
HTML-i loomine Element
HTML-dokumendi loomisel on üks esimesi asju, mille loote:
element. See sisaldab metaandmeid (või andmeid HTML-dokumendi kohta). See hõlmab teavet, näiteks märgikomplekti, dokumendi pealkirja, dokumendi stiile, skripte jne.Mõned elemendid
lisada pealkiri, mis on loodud koosNäide:
See on meie lehe pealkiri
See pealkiri kuvatakse brauseri vahekaardil. See indekseeritakse ka lehe pealkirjana, kui otsingumootori robotid teie veebisaiti indekseerivad.
See hõlmab ka element, mida kasutatakse sageli teabe täpsustamiseks, mida otsingumootorid saavad kasutada oma kirjete sisu kirjeldamiseks. See hõlmab kirjeldust, märksõnu, teavet autori kohta jne element määrab ka HTML-dokumendi kasutatava märgikomplekti.
Pealkirjade loomine HTML-is
Pealkirjad mängivad veebisaidi õnnestumises suurt rolli. Esiteks muudavad need lugejate jaoks hõlpsaks teie lehtede sisu skannimise. Teiseks – ja mis veelgi olulisem – edastavad nad teie veebilehtede struktuuri otsimootoritele ja mõjutavad seetõttu sageli teie sisu otsingumootori tulemustes järjestamist.
Sellegipoolest on oluline vältida pealkirjamärgendite kasutamist, et muuta oma tekst suureks või paksuks. Selle jaoks saab kasutada ka muid silte (mida me käsitleme hiljem selles jaotises). Selle asemel tuleks rubriigi silte kasutada ainult struktuuri jaoks.
HTML-is on kuus pealkirjasilti:
kuni, koos silt, mis näitab kõige olulisemat rubriiki ja silt, mis näitab kõige vähem olulist rubriiki.
Pealkirjade loomiseks peate lihtsalt otsustama, millist pealkirja loote, avage pealkiri tavalise pealkirja sildiga ja ärge unustage alati silte sulgeda, kui olete valmis.
HTML-i pealkirjade näide:
See on teie esimene HTML-i pealkiri
(suurima)
See on teie teine HTML-i pealkiri
See on teie kolmas HTML-i pealkiri
See on teie neljas HTML-i pealkiri
See on teie viies HTML-i pealkiri
See on teie kuues HTML-i pealkiri
Lõikude loomine

Järgmine samm on lõikude loomine. Lõikeid saab luua rakendusega
silt.
Näide:
See on teie esimene lõik.
See on teie teine lõik ja loote palju rohkem lõike.
Pidage meeles, et HTML-is kirjutamine erineb väga puhta teksti kirjutamisest. Seega, kui lõhestate HTML-is teksti ilma uut lõiku alustamata, pole vahet, kas teksti kuvatakse brauseris. Selle asemel soovite kasutada reavahetust, mida tähistab
silt.
Näide:
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
See ei tule välja järgmiselt:
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
Selle asemel tuleb see välja järgmiselt:
See on uus lõik. Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu. Nii et ma lõhun selle ära.
Niisiis, kuidas jaotada tekstid uutesse ridadesse nii, et see näeks järgmist:
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
Kasutades reavahetusi.
Näide:
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
Sellegipoolest on oluline märkida, et reavahetus (
) on tühi silt, nii et te ei pea seda sulgema.
Teksti vormindamine HTML-is

Järgmine samm on teksti vormindamine HTML-is. Siin saate näidata, kas soovite, et teie tekst ilmuks paksus kirjas, kaldkirjas, allajoonitud, allkirjastatud, ülakirjutatud jne. See on põhijuhend, nii et see jaotis ei ole vormindamiseks lõpp-punkt. Selle asemel lisame ainult mõned põhilised vormingusildid. Muude vormindamisvormide kasutamine on lihtne – leidke lihtsalt soovitud silt ja minge edasi:
Kasutades rasvases kirjas: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss
Kaldkirja kasutamine: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss
Teksti allajoonimine: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss. Väärib märkimist, et silt oli HTML 4.01 aegunud ja muudeti uuesti, et see tähistaks HTML5 stilistiliselt erinevat teksti. Seetõttu on allakriipsutatud teksti märkimiseks soovitatav kasutada CSS-i. Kuna see artikkel on põhijuhend, peame seda lihtsaks.
Abonendi kasutamine: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss
Ülkirja kasutamine: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss
Muude siltide jaoks, mida saab vormindada, võiksite vaadata selle ressursi lõpus olevat sõnastikku, kuhu oleme lisanud palju asjakohaseid HTML-silte.
Tellitud ja järjestamata nimekirjad
Varem või hiljem peate looma loendeid. Nimekirju võib tellida (st nummerdada) või järjestamata (st nummerdamata).
Siin on näide tellitud loendist:
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
Selle loomise juhised on järgmised:
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
Siin on näide järjestamata loendist:
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
Selle loomise juhised on järgmised:
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
Kui see pole juba ilmne. Siin on jaotus:
silti kasutatakse iga loendi üksuse tähistamiseks. Loendi koostamisel võite kasutada nuppu silt, et näidata tellitud nimekirja (“o” = tellitud ja “l” = nimekiri) või silt, et näidata järjestamata nimekirja (“u” = järjestamata ja “l” = nimekiri). Sai kokku?Pesastatud nimekirjad
Meil võib olla ka pesastatud loendeid või loendis olevat loendit.
Näide:
- 1. punkt
- Üksus 1 pesastatud
- Üksus 2 pesastatud
- Punkt 2
- Punkt 3
Selle saab luua:
- 1. punkt
- Üksus 1 pesastatud
- Üksus 2 pesastatud
- Üksus 3 pesastatud
- Punkt 2
- Punkt 3
Nagu näete, avate lihtsalt uue kirje sildi – tellitud (
) või tellimata () – sõltuvalt sellest, mida soovite enne pesastatava üksuse sulgemist.Hüperlingid

Veeb on üks massiliselt ühendatud lehtede võrk. Kui loote veebisaidi – kas sisemiselt või väljastpoolt või mõlemat -, peate linkima teistele lehtedele. Linki oma veebisaidi siselehele või veebis asuvale välisele lehele nimetatakse hüperlingiks. Kui tavaliselt lingivad inimesed teksti, saab linkida mis tahes HTML-i elemendi – näiteks pildi.
Näide:
Hüperlingi loomiseks tuleb see välja: YOUR LINK TEXT SIIN ilmub välja nagu YOUR LINK TEXT SIIN
Nüüd oletame, et lingite kohaliku failiga, kus kõik HTML-lehed asuvad samas kaustas. Sel juhul ei pea te lisama veebisaidi URL-i. Lisage lihtsalt failitee. Näiteks kui lingite failiga pealkirjaga about-page.html, muutub teie hüperlink OMA LINK TEKST SIIN, mis lingib faili about-page.html.
Kui HTML-fail, millega soovite linkida, on kohalik, kuid kaustas, mis erineb põhikaustast, määrake lihtsalt faili tee. Näiteks kui fail asub kaustas „failid” põhidokumendi all, kus asub teie praegune dokument, läheb teie hüperlink midagi sellist OMA LINK TEKST SIIN
Võib-olla soovite täpsustada, kuidas soovite linki avada, nt uues aknas / vahekaardil. Kasutate selleks sihtomadust.
Näited:
OMA LINK TEKST SIIN täpsustab, et link tuleks avada uuel vahelehel.
OMA LINK TEKST SIIN täpsustab, et link tuleks avada samal vahekaardil.
On ka teisi atribuute, mida saab kasutada lingi avamise eri viiside edastamiseks:
- _blank – avamine uuel vahelehel.
- _ Self – avage samal vahekaardil.
- _ läbipaistev – avatakse vanemraamis
- _top – avatakse akna täisosas
- raami nimi – avage nimega raami
Lingil võib olla ka pilt.
Näide:
See käsib brauseril kuvada pilti, mis on tõmmatud pildifailist “images / html-tutorial-for-beginners-3.jpg”, ja lasta see lingida aadressile https://websitesetup.org. Atribuut „alt” tähistab seda, mida tuleks näidata, kui pilti ei saa kuvada (brauseri sätete või mõne muu kraami tõttu, mis takistab piltide kuvamist).
Piltide kasutamine

Pildid lisatakse HTML-dokumendile koos
silt.
märgend on tühi silt, nii et seda ei pea sulgema.
Näide:

See on põhinäide, mis ütleb brauseril HTML-dokumendiga samast kataloogist tõmmatud pildi pealkirjaga „images / html-tutorial-for-aloners-3.jpg” kuvamisele. Atribuut „alt” käsib brauseril kuvada teksti (tuntud kui „alternatiivne tekst”) nimega „Ta on poiss”, kui brauseri või Interneti-seaded takistavad brauseril mingil põhjusel piltide kuvamist. Kui soovite pilti tõmmata muusse kataloogi või välisele saidile, tuleks täpsustada täielik aadress / tee.
Kui minna kaugemale põhitõdedest, võiksime pildi paremaks kohandamiseks kasutada ka muid atribuute. Näiteks atribuuti “style” saab kasutada laiuse, kõrguse või mõlema määramiseks.
Näide:

(kaldkirjas kursiiv „laius” ja „kõrgus” tuleks asendada pildi jaoks soovitud tegelike väärtustega „pikslites” (nt „20 pikslit”).)
Tabelite loomine

HTML-i süvenedes tahate õppida erinevaid viise, kuidas teavet organiseeritumalt esitada. Üks selline viis on tabelite kasutamine.
Tabelid luuakse nupuga
silt. Tabeli iga päis täpsustatakse koodiga (“Tabeli päis”), kui iga rida on tähistatud märkega (“Tabeli rida”). Seejärel kuvatakse tabeli andmed tähisega silt.Näide:
Tabeli päis 1
Tabeli päis 2
Tabeli päis 3
Sisend 1 päise 1 all
Sisend 1 päise 2 all
Sisend 1 päise 3 all
Sisend 2 päise 1 all
Sisend 2 päise 2 all
Sisend 2 päise 3 all
Sisend 3 päise 1 all
Sisend 3 päise 2 all
Sisend 3 päise 3 all
See annab meile midagi sellist:

Nagu näete, on meil laud küll pisut organiseerimata. Korraldamiseks saame koodile lisada veidi stiilivõtteid. Sel juhul suurendame laiust:
Tabeli päis 1
Tabeli päis 2
Tabeli päis 3
Sisend 1 päise 1 all
Sisend 1 päise 2 all
Sisend 1 päise 3 all
Sisend 2 päise 1 all
Sisend 2 päise 2 all
Sisend 2 päise 3 all
Sisend 3 päise 1 all
Sisend 3 päise 2 all
Sisend 3 päise 3 all
Selle tulemuseks on midagi organiseeritumat:

Võib-olla soovite minna kaugemale ja kasutada ääriseid, seada tabeli sisule horisontaalset või vertikaalset joondamist, tutvustada jagajaid, polstrit jms. Niisuguste asjade jaoks peate siiski õppima mõnda CSS-i. Peame seda õpetust põhiliseks ega hakka selles artiklis käsitlema.
Tsitaadid HTML-is

Tsitaate on erinevat tüüpi ja neid tsitaate esindavad erinevad elemendid.
Põhihinna pakkumine on järgmine näide:
See on proov. Ja Siin on meie tsitaat
See tuleb välja järgmiselt: see on näidis. Ja “siin on meie tsitaat”
Kui kasutate sildi lisamisel lisatakse jutumärgid automaatselt sellele, mis on sildi sisse suletud.
Võite kasutada ka jutumärke, mida tehakse ka klahvidega
silt.
Näide:
See on proov. Ja
Siin on meie blokeering. Selles näites proovime näidata, kuidas teksti vormindada, et HTML-is osutada plokkkoodile. See erineb tavalistest jutumärkidest selle poolest, et tegelikku "tsitaadi" sümbolit võib sõltuvalt CSS-i stiilist lisada või mitte, kuid tekst on esile tõstetud.
See näeb välja selline:

Kommentaaride kasutamine HTML-is
Mis tahes vormingus kodeerimisel on oluline õppida, kuidas oma koodi kommentaare lisada. Kommentaare kasutatakse teie koodi korraldavamaks muutmiseks. Asjade hõlbustamiseks võite lisada endale meeldetuletuse või märkuse teistele.
Esialgu ei pruugi see tunduda oluline, kuid kui hakkate kirjutama sadu või tuhandeid koodiridu ja kui asjad tunduvad keeruliseks muutuvat, tulevad kommentaarid kasuks.
Brauser ei näita kommentaare vaatajale. Pidage meeles, et neid saab näha lähtekoodis.
Kommentaare saab kasutada ka kõikjal koodis. Nad ei muuda teie koodi funktsiooni mingil viisil.
Kommentaari lisamiseks avage sulg, sealhulgas kahekordne sidekriips, lisage kommentaar, sealhulgas teine kahekordne sidekriips, ja sulgege seejärel sulg.
Näide:
Väärib seda ka märkimist, eriti silumisel, saate kommenteerida koodiridu. Nii jääb kood dokumenti, kuid ei tööta, kuna olete seda kommenteerinud.
Näide:
Sel ajal kui “Ta on poiss” peaks ilmuma julgelt, oleme seda juba kommenteerinud ja brauser ignoreerib seda. Selles stsenaariumis, mis puutub brauserisse, pole meil midagi.
Seda saab kasutada ka nii:
Tema poiss mis näitab Ta poiss. Seda seetõttu, et kommenteerisime välja “on a”. Püüame teile lihtsalt näidata, et praktiliselt kõike, nii elemendis kui ka väljaspool, saab kommenteerida. Võite lisada märkuse oma kommentaari viitamiseks – see ei muuda kuvatava olemust.
Värvide kasutamine HTML-is

Varem või hiljem soovite kasutada HTML-dokumendi teatud elementide tähistamiseks värve. Seda saab teha kolmel peamisel viisil: HEX-väärtusega, RGB-väärtusega või värvi nimega.
Värvi kasutamine HTML-is toimub tavaliselt stiili atribuudiga.
Näide 1:
See on sinine värv
Kasutades sinise värvi HEX väärtust “# 0000FF”, kästame brauseril näidata teie teksti (antud juhul “see on sinine värv”), kasutades sinist värvi.
Näide 2:
See on roheline värv
Me juhendame, et tekst tuleks RGB väärtuse abil rohelisena esile tõsta.
Näide 3:
See on kollane värv
Kasutades HSL-i väärtust, palusime, et tekst oleks esiletõstetud kollase värviga.
Näide 4:
See on oranži värv
Kasutame HTML-i värvinime (antud juhul „oranž” – mille me koodis kursiiviga esile tõstsime), et paluda teksti esiletõstmine oranži värviga. Ilmselt on see teostatav ainult nende tekstide puhul, mille värvinimesid teate, ja see võib olla keeruline teatud värvivarjundite puhul, mida saab hõlpsasti teha HEX-koodi või RGB-väärtusega. Sõltumata sellest võite leida nimekirja 140 HTML-i värvinime koostanud HTML värvikoodid.
Arusaadavalt pole teil kõigi värvide kohta kogu vajalikku teavet – näiteks HEX-kood, RGB-väärtus jne. Ärge paanitsege – värvi valija W3koolid on suurepärane tööriist, mis võimaldab teil valida mis tahes värvi ja näitab kogu teavet selle värvi kohta, sealhulgas HEX-kood, RGB-väärtus ja HSL-i väärtus.
IFramesi kasutamine HTML-is
HTML-dokumendis saab faili manustamiseks aktiivsesse dokumenti kasutada iFrame’i (inline frame). Sisuliselt saate seda kasutada mõne muu veebisaidi või sisu kuvamiseks praegusel veebisaidil.
Näide:
Ülaltoodud koodiga käsime brauseril kuvada https://websitesetup.org sisu kaadris otse selle lehe sees.
Iframe-kaadreid saab kasutada veebisaidi, video, piltide või muu sisu kuvamiseks.
Selle kood on lihtne:
(lihtsalt asendage „URL” selle veebisaidi / sisu lingiga, mida soovite kuvada.)
Lisaks saate kohandada, et täpsustada iframe’i teatud väärtused, nt kõrgus ja laius.
Näide:
Me käsime brauseril kuvada iframe, kasutades kõrgust 350 pikslit ja laiust 400 pikslit.
HTML-i fondid

Tõhusate HTML-dokumentide loomisel on oluline mõista fontide toimimist. Ühe puhul on fontide abil teksti suuruse määramine lihtne. See hõlbustab ka teie sisu värvi ja näo (või fondi “tüübi”) määramist.
Teie HTML-dokumendis kasutatava fondi märkimiseks peate kasutama silt. Fondi suuruse, fondi värvi või fondi näo saab määrata atribuutide „suurus”, „värv” või „nägu” abil.
Seadistatav suurus – näide:
Kuvage see tekst, kasutades fondi suurust 6
Selles näites ütleme brauserile, et ta näitaks oma teksti, kasutades fondi suurust 6. Oluline on arvestada, et aktsepteeritud kirjasuuruste vahemik on 1 kuni 7. Kõik, mis ületab 7, kohandatakse automaatselt fondi suurusega 7. Vaikimisi fondi suurus on 3.
Fondi värv – näide:
Kuva meie tekst sinise värviga
Me kasutame silt, et paluda brauseril kuvada meie tekst sinise värviga. Sel juhul kasutasime HTML-i värvinime (“sinine”). Kui soovite, võib selle asendada HEX-koodiga või RGB-väärtusega.
Fondi esikülg – näide:
Kas eelistate Times New Romans’i asemel Verdana? Selle määrate järgmiselt:
Kuvage see tekst lahkelt Verdana kirjas
Me käsime brauseril kuvada meie tekst Verdana kirjas. Fondi nimiväärtust saate lihtsalt muuta, et näidata mis tahes fonti, mida soovite kasutada.
Alternatiivsed fondi näod:
Oluline on arvestada, et inimesed näevad teie teksti teie valitud kirjas näidatava tekstina ainult siis, kui neil on see font arvutisse installitud. Kui ei, kuvatakse vaikimisi fondi nägu – tavaliselt Times New Roman. Sel põhjusel on tungivalt soovitatav kasutada veebiturvalisi fonte.
See võib aidata kaasata nii palju alternatiivseid fonte kui võimalik. Sel viisil saate isegi muid fonte tähtsuse järjekorras määratleda, isegi kui neil pole teie peamist fondi nägu. Seda tehakse koma kasutamisega.
Tagasi meie näite juurde:
Kuvage see tekst kõigepealt Verdana kirjas või Helvetica, Arial või Comic Sans ... sellises järjekorras, kui peamine font pole saadaval
Me käskisime brauseril teksti Verdanas näidata. Kui Verdana pole saadaval, võib vaikimisi Times New Romansile naasmise asemel näidata Helvetica või Arial, kui Helvetica pole saadaval, või Koomiks Sans, kui Arial pole saadaval..
Järeldus
Kokkuvõtteks võib öelda, et HTML on keerulisem kui see, mis teil selles juhendis on. Ärge loobuge lootusest – kui suudate selles juhendis sisalduvatest põhimõistetest aru saada, olete hea alguseni jõudnud. See on nagu keele ABC tundmine ja kõik muu muutub palju lihtsamaks.
Kui lugesite selle õpetuse läbi eesmärgiga luua uimastamist pakkuv veebisait, on meil pettumus kahju – see lihtsalt ei tööta nii. See on põhiline HTML-i õpetus. See aitab teil välja töötada sihtasutuse, millele saaksite tugineda. Võite olla kindel, et silmapaistva veebisaidi loomiseks kulub märkimisväärselt rohkem pingutusi – ja sageli ka keelte kombinatsiooni kasutades palju arendusaega -.
WordPressi abil, mida oleme veebisaidi loomise juhendis väga detailselt käsitlenud, saate mõne minutiga valmis arvestatava veebisaidi.
HTML-ressursid
- HTML-i perioodiline tabel – see loetleb kõik HTML-sildid perioodilise tabeli kujul, muutes nende õppimise / kasutamise lihtsaks.
- W3koolid / sildid – Kõigi tähestikuliselt järjestatud HTML-siltide loend.
- Mozilla / HTML omistatud – Kõigi tähestikulises järjekorras olevate HTML-i atribuutide loend.
- HTML-i petuleht
- HTML-värvikoodid / värvinimed – 140 HTML-värvinime loetelu, sealhulgas HEX-kood, RGB-väärtus ja HSL-väärtus.
Jeffrey Wilson Administrator Sorry! The Author has not filled his profile. Adblock
detector
silt, mis näitab kõige olulisemat rubriiki ja silt, mis näitab kõige vähem olulist rubriiki.
Pealkirjade loomiseks peate lihtsalt otsustama, millist pealkirja loote, avage pealkiri tavalise pealkirja sildiga ja ärge unustage alati silte sulgeda, kui olete valmis.
HTML-i pealkirjade näide:
See on teie esimene HTML-i pealkiri
(suurima)
See on teie teine HTML-i pealkiri
See on teie kolmas HTML-i pealkiri
See on teie neljas HTML-i pealkiri
See on teie viies HTML-i pealkiri
See on teie kuues HTML-i pealkiri
Lõikude loomine

Järgmine samm on lõikude loomine. Lõikeid saab luua rakendusega
silt.
Näide:
See on teie esimene lõik.
See on teie teine lõik ja loote palju rohkem lõike.
Pidage meeles, et HTML-is kirjutamine erineb väga puhta teksti kirjutamisest. Seega, kui lõhestate HTML-is teksti ilma uut lõiku alustamata, pole vahet, kas teksti kuvatakse brauseris. Selle asemel soovite kasutada reavahetust, mida tähistab
silt.
Näide:
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
See ei tule välja järgmiselt:
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
Selle asemel tuleb see välja järgmiselt:
See on uus lõik. Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu. Nii et ma lõhun selle ära.
Niisiis, kuidas jaotada tekstid uutesse ridadesse nii, et see näeks järgmist:
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
Kasutades reavahetusi.
Näide:
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
Sellegipoolest on oluline märkida, et reavahetus (
) on tühi silt, nii et te ei pea seda sulgema.
Teksti vormindamine HTML-is

Järgmine samm on teksti vormindamine HTML-is. Siin saate näidata, kas soovite, et teie tekst ilmuks paksus kirjas, kaldkirjas, allajoonitud, allkirjastatud, ülakirjutatud jne. See on põhijuhend, nii et see jaotis ei ole vormindamiseks lõpp-punkt. Selle asemel lisame ainult mõned põhilised vormingusildid. Muude vormindamisvormide kasutamine on lihtne – leidke lihtsalt soovitud silt ja minge edasi:
Kasutades rasvases kirjas: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss
Kaldkirja kasutamine: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss
Teksti allajoonimine: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss. Väärib märkimist, et silt oli HTML 4.01 aegunud ja muudeti uuesti, et see tähistaks HTML5 stilistiliselt erinevat teksti. Seetõttu on allakriipsutatud teksti märkimiseks soovitatav kasutada CSS-i. Kuna see artikkel on põhijuhend, peame seda lihtsaks.
Abonendi kasutamine: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss
Ülkirja kasutamine: Ta on poiss tuleb välja nagu Ta on poiss
Muude siltide jaoks, mida saab vormindada, võiksite vaadata selle ressursi lõpus olevat sõnastikku, kuhu oleme lisanud palju asjakohaseid HTML-silte.
Tellitud ja järjestamata nimekirjad
Varem või hiljem peate looma loendeid. Nimekirju võib tellida (st nummerdada) või järjestamata (st nummerdamata).
Siin on näide tellitud loendist:
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
Selle loomise juhised on järgmised:
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
Siin on näide järjestamata loendist:
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
Selle loomise juhised on järgmised:
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
Kui see pole juba ilmne. Siin on jaotus:
silti kasutatakse iga loendi üksuse tähistamiseks. Loendi koostamisel võite kasutada nuppu silt, et näidata tellitud nimekirja (“o” = tellitud ja “l” = nimekiri) või silt, et näidata järjestamata nimekirja (“u” = järjestamata ja “l” = nimekiri). Sai kokku?Pesastatud nimekirjad
Meil võib olla ka pesastatud loendeid või loendis olevat loendit.
Näide:
- 1. punkt
- Üksus 1 pesastatud
- Üksus 2 pesastatud
- Punkt 2
- Punkt 3
Selle saab luua:
- 1. punkt
- Üksus 1 pesastatud
- Üksus 2 pesastatud
- Üksus 3 pesastatud
- Punkt 2
- Punkt 3
Nagu näete, avate lihtsalt uue kirje sildi – tellitud (
) või tellimata () – sõltuvalt sellest, mida soovite enne pesastatava üksuse sulgemist.Hüperlingid

Veeb on üks massiliselt ühendatud lehtede võrk. Kui loote veebisaidi – kas sisemiselt või väljastpoolt või mõlemat -, peate linkima teistele lehtedele. Linki oma veebisaidi siselehele või veebis asuvale välisele lehele nimetatakse hüperlingiks. Kui tavaliselt lingivad inimesed teksti, saab linkida mis tahes HTML-i elemendi – näiteks pildi.
Näide:
Hüperlingi loomiseks tuleb see välja: YOUR LINK TEXT SIIN ilmub välja nagu YOUR LINK TEXT SIIN
Nüüd oletame, et lingite kohaliku failiga, kus kõik HTML-lehed asuvad samas kaustas. Sel juhul ei pea te lisama veebisaidi URL-i. Lisage lihtsalt failitee. Näiteks kui lingite failiga pealkirjaga about-page.html, muutub teie hüperlink OMA LINK TEKST SIIN, mis lingib faili about-page.html.
Kui HTML-fail, millega soovite linkida, on kohalik, kuid kaustas, mis erineb põhikaustast, määrake lihtsalt faili tee. Näiteks kui fail asub kaustas „failid” põhidokumendi all, kus asub teie praegune dokument, läheb teie hüperlink midagi sellist OMA LINK TEKST SIIN
Võib-olla soovite täpsustada, kuidas soovite linki avada, nt uues aknas / vahekaardil. Kasutate selleks sihtomadust.
Näited:
OMA LINK TEKST SIIN täpsustab, et link tuleks avada uuel vahelehel.
OMA LINK TEKST SIIN täpsustab, et link tuleks avada samal vahekaardil.
On ka teisi atribuute, mida saab kasutada lingi avamise eri viiside edastamiseks:
- _blank – avamine uuel vahelehel.
- _ Self – avage samal vahekaardil.
- _ läbipaistev – avatakse vanemraamis
- _top – avatakse akna täisosas
- raami nimi – avage nimega raami
Lingil võib olla ka pilt.
Näide:
See käsib brauseril kuvada pilti, mis on tõmmatud pildifailist “images / html-tutorial-for-beginners-3.jpg”, ja lasta see lingida aadressile https://websitesetup.org. Atribuut „alt” tähistab seda, mida tuleks näidata, kui pilti ei saa kuvada (brauseri sätete või mõne muu kraami tõttu, mis takistab piltide kuvamist).
Piltide kasutamine

Pildid lisatakse HTML-dokumendile koos
silt.
märgend on tühi silt, nii et seda ei pea sulgema.
Näide:

See on põhinäide, mis ütleb brauseril HTML-dokumendiga samast kataloogist tõmmatud pildi pealkirjaga „images / html-tutorial-for-aloners-3.jpg” kuvamisele. Atribuut „alt” käsib brauseril kuvada teksti (tuntud kui „alternatiivne tekst”) nimega „Ta on poiss”, kui brauseri või Interneti-seaded takistavad brauseril mingil põhjusel piltide kuvamist. Kui soovite pilti tõmmata muusse kataloogi või välisele saidile, tuleks täpsustada täielik aadress / tee.
Kui minna kaugemale põhitõdedest, võiksime pildi paremaks kohandamiseks kasutada ka muid atribuute. Näiteks atribuuti “style” saab kasutada laiuse, kõrguse või mõlema määramiseks.
Näide:

(kaldkirjas kursiiv „laius” ja „kõrgus” tuleks asendada pildi jaoks soovitud tegelike väärtustega „pikslites” (nt „20 pikslit”).)
Tabelite loomine

HTML-i süvenedes tahate õppida erinevaid viise, kuidas teavet organiseeritumalt esitada. Üks selline viis on tabelite kasutamine.
Tabelid luuakse nupuga
silt. Tabeli iga päis täpsustatakse koodiga (“Tabeli päis”), kui iga rida on tähistatud märkega (“Tabeli rida”). Seejärel kuvatakse tabeli andmed tähisega silt.Näide:
Tabeli päis 1
Tabeli päis 2
Tabeli päis 3
Sisend 1 päise 1 all
Sisend 1 päise 2 all
Sisend 1 päise 3 all
Sisend 2 päise 1 all
Sisend 2 päise 2 all
Sisend 2 päise 3 all
Sisend 3 päise 1 all
Sisend 3 päise 2 all
Sisend 3 päise 3 all
See annab meile midagi sellist:

Nagu näete, on meil laud küll pisut organiseerimata. Korraldamiseks saame koodile lisada veidi stiilivõtteid. Sel juhul suurendame laiust:
Tabeli päis 1
Tabeli päis 2
Tabeli päis 3
Sisend 1 päise 1 all
Sisend 1 päise 2 all
Sisend 1 päise 3 all
Sisend 2 päise 1 all
Sisend 2 päise 2 all
Sisend 2 päise 3 all
Sisend 3 päise 1 all
Sisend 3 päise 2 all
Sisend 3 päise 3 all
Selle tulemuseks on midagi organiseeritumat:

Võib-olla soovite minna kaugemale ja kasutada ääriseid, seada tabeli sisule horisontaalset või vertikaalset joondamist, tutvustada jagajaid, polstrit jms. Niisuguste asjade jaoks peate siiski õppima mõnda CSS-i. Peame seda õpetust põhiliseks ega hakka selles artiklis käsitlema.
Tsitaadid HTML-is

Tsitaate on erinevat tüüpi ja neid tsitaate esindavad erinevad elemendid.
Põhihinna pakkumine on järgmine näide:
See on proov. Ja Siin on meie tsitaat
See tuleb välja järgmiselt: see on näidis. Ja “siin on meie tsitaat”
Kui kasutate sildi lisamisel lisatakse jutumärgid automaatselt sellele, mis on sildi sisse suletud.
Võite kasutada ka jutumärke, mida tehakse ka klahvidega
silt.
Näide:
See on proov. Ja
Siin on meie blokeering. Selles näites proovime näidata, kuidas teksti vormindada, et HTML-is osutada plokkkoodile. See erineb tavalistest jutumärkidest selle poolest, et tegelikku "tsitaadi" sümbolit võib sõltuvalt CSS-i stiilist lisada või mitte, kuid tekst on esile tõstetud.
See näeb välja selline:

Kommentaaride kasutamine HTML-is
Mis tahes vormingus kodeerimisel on oluline õppida, kuidas oma koodi kommentaare lisada. Kommentaare kasutatakse teie koodi korraldavamaks muutmiseks. Asjade hõlbustamiseks võite lisada endale meeldetuletuse või märkuse teistele.
Esialgu ei pruugi see tunduda oluline, kuid kui hakkate kirjutama sadu või tuhandeid koodiridu ja kui asjad tunduvad keeruliseks muutuvat, tulevad kommentaarid kasuks.
Brauser ei näita kommentaare vaatajale. Pidage meeles, et neid saab näha lähtekoodis.
Kommentaare saab kasutada ka kõikjal koodis. Nad ei muuda teie koodi funktsiooni mingil viisil.
Kommentaari lisamiseks avage sulg, sealhulgas kahekordne sidekriips, lisage kommentaar, sealhulgas teine kahekordne sidekriips, ja sulgege seejärel sulg.
Näide:
Väärib seda ka märkimist, eriti silumisel, saate kommenteerida koodiridu. Nii jääb kood dokumenti, kuid ei tööta, kuna olete seda kommenteerinud.
Näide:
Sel ajal kui “Ta on poiss” peaks ilmuma julgelt, oleme seda juba kommenteerinud ja brauser ignoreerib seda. Selles stsenaariumis, mis puutub brauserisse, pole meil midagi.
Seda saab kasutada ka nii:
Tema poiss mis näitab Ta poiss. Seda seetõttu, et kommenteerisime välja “on a”. Püüame teile lihtsalt näidata, et praktiliselt kõike, nii elemendis kui ka väljaspool, saab kommenteerida. Võite lisada märkuse oma kommentaari viitamiseks – see ei muuda kuvatava olemust.
Värvide kasutamine HTML-is

Varem või hiljem soovite kasutada HTML-dokumendi teatud elementide tähistamiseks värve. Seda saab teha kolmel peamisel viisil: HEX-väärtusega, RGB-väärtusega või värvi nimega.
Värvi kasutamine HTML-is toimub tavaliselt stiili atribuudiga.
Näide 1:
See on sinine värv
Kasutades sinise värvi HEX väärtust “# 0000FF”, kästame brauseril näidata teie teksti (antud juhul “see on sinine värv”), kasutades sinist värvi.
Näide 2:
See on roheline värv
Me juhendame, et tekst tuleks RGB väärtuse abil rohelisena esile tõsta.
Näide 3:
See on kollane värv
Kasutades HSL-i väärtust, palusime, et tekst oleks esiletõstetud kollase värviga.
Näide 4:
See on oranži värv
Kasutame HTML-i värvinime (antud juhul „oranž” – mille me koodis kursiiviga esile tõstsime), et paluda teksti esiletõstmine oranži värviga. Ilmselt on see teostatav ainult nende tekstide puhul, mille värvinimesid teate, ja see võib olla keeruline teatud värvivarjundite puhul, mida saab hõlpsasti teha HEX-koodi või RGB-väärtusega. Sõltumata sellest võite leida nimekirja 140 HTML-i värvinime koostanud HTML värvikoodid.
Arusaadavalt pole teil kõigi värvide kohta kogu vajalikku teavet – näiteks HEX-kood, RGB-väärtus jne. Ärge paanitsege – värvi valija W3koolid on suurepärane tööriist, mis võimaldab teil valida mis tahes värvi ja näitab kogu teavet selle värvi kohta, sealhulgas HEX-kood, RGB-väärtus ja HSL-i väärtus.
IFramesi kasutamine HTML-is
HTML-dokumendis saab faili manustamiseks aktiivsesse dokumenti kasutada iFrame’i (inline frame). Sisuliselt saate seda kasutada mõne muu veebisaidi või sisu kuvamiseks praegusel veebisaidil.
Näide:
Ülaltoodud koodiga käsime brauseril kuvada https://websitesetup.org sisu kaadris otse selle lehe sees.
Iframe-kaadreid saab kasutada veebisaidi, video, piltide või muu sisu kuvamiseks.
Selle kood on lihtne:
(lihtsalt asendage „URL” selle veebisaidi / sisu lingiga, mida soovite kuvada.)
Lisaks saate kohandada, et täpsustada iframe’i teatud väärtused, nt kõrgus ja laius.
Näide:
Me käsime brauseril kuvada iframe, kasutades kõrgust 350 pikslit ja laiust 400 pikslit.
HTML-i fondid

Tõhusate HTML-dokumentide loomisel on oluline mõista fontide toimimist. Ühe puhul on fontide abil teksti suuruse määramine lihtne. See hõlbustab ka teie sisu värvi ja näo (või fondi “tüübi”) määramist.
Teie HTML-dokumendis kasutatava fondi märkimiseks peate kasutama silt. Fondi suuruse, fondi värvi või fondi näo saab määrata atribuutide „suurus”, „värv” või „nägu” abil.
Seadistatav suurus – näide:
Kuvage see tekst, kasutades fondi suurust 6
Selles näites ütleme brauserile, et ta näitaks oma teksti, kasutades fondi suurust 6. Oluline on arvestada, et aktsepteeritud kirjasuuruste vahemik on 1 kuni 7. Kõik, mis ületab 7, kohandatakse automaatselt fondi suurusega 7. Vaikimisi fondi suurus on 3.
Fondi värv – näide:
Kuva meie tekst sinise värviga
Me kasutame silt, et paluda brauseril kuvada meie tekst sinise värviga. Sel juhul kasutasime HTML-i värvinime (“sinine”). Kui soovite, võib selle asendada HEX-koodiga või RGB-väärtusega.
Fondi esikülg – näide:
Kas eelistate Times New Romans’i asemel Verdana? Selle määrate järgmiselt:
Kuvage see tekst lahkelt Verdana kirjas
Me käsime brauseril kuvada meie tekst Verdana kirjas. Fondi nimiväärtust saate lihtsalt muuta, et näidata mis tahes fonti, mida soovite kasutada.
Alternatiivsed fondi näod:
Oluline on arvestada, et inimesed näevad teie teksti teie valitud kirjas näidatava tekstina ainult siis, kui neil on see font arvutisse installitud. Kui ei, kuvatakse vaikimisi fondi nägu – tavaliselt Times New Roman. Sel põhjusel on tungivalt soovitatav kasutada veebiturvalisi fonte.
See võib aidata kaasata nii palju alternatiivseid fonte kui võimalik. Sel viisil saate isegi muid fonte tähtsuse järjekorras määratleda, isegi kui neil pole teie peamist fondi nägu. Seda tehakse koma kasutamisega.
Tagasi meie näite juurde:
Kuvage see tekst kõigepealt Verdana kirjas või Helvetica, Arial või Comic Sans ... sellises järjekorras, kui peamine font pole saadaval
Me käskisime brauseril teksti Verdanas näidata. Kui Verdana pole saadaval, võib vaikimisi Times New Romansile naasmise asemel näidata Helvetica või Arial, kui Helvetica pole saadaval, või Koomiks Sans, kui Arial pole saadaval..
Järeldus
Kokkuvõtteks võib öelda, et HTML on keerulisem kui see, mis teil selles juhendis on. Ärge loobuge lootusest – kui suudate selles juhendis sisalduvatest põhimõistetest aru saada, olete hea alguseni jõudnud. See on nagu keele ABC tundmine ja kõik muu muutub palju lihtsamaks.
Kui lugesite selle õpetuse läbi eesmärgiga luua uimastamist pakkuv veebisait, on meil pettumus kahju – see lihtsalt ei tööta nii. See on põhiline HTML-i õpetus. See aitab teil välja töötada sihtasutuse, millele saaksite tugineda. Võite olla kindel, et silmapaistva veebisaidi loomiseks kulub märkimisväärselt rohkem pingutusi – ja sageli ka keelte kombinatsiooni kasutades palju arendusaega -.
WordPressi abil, mida oleme veebisaidi loomise juhendis väga detailselt käsitlenud, saate mõne minutiga valmis arvestatava veebisaidi.
HTML-ressursid
- HTML-i perioodiline tabel – see loetleb kõik HTML-sildid perioodilise tabeli kujul, muutes nende õppimise / kasutamise lihtsaks.
- W3koolid / sildid – Kõigi tähestikuliselt järjestatud HTML-siltide loend.
- Mozilla / HTML omistatud – Kõigi tähestikulises järjekorras olevate HTML-i atribuutide loend.
- HTML-i petuleht
- HTML-värvikoodid / värvinimed – 140 HTML-värvinime loetelu, sealhulgas HEX-kood, RGB-väärtus ja HSL-väärtus.
Jeffrey Wilson Administrator Sorry! The Author has not filled his profile. Adblock
detector
See on teie esimene HTML-i pealkiri
(suurima)
See on teie teine HTML-i pealkiri
See on teie kolmas HTML-i pealkiri
See on teie neljas HTML-i pealkiri
See on teie viies HTML-i pealkiri
See on teie kuues HTML-i pealkiri
See on teie esimene lõik.
See on teie teine lõik ja loote palju rohkem lõike.
silt.
See on uus lõik. Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu. Nii et ma lõhun selle ära.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
See on uus lõik.
Ja ma tahan kasutada mitmeid uusi ridu.
Nii et ma lõhun selle ära.
) on tühi silt, nii et te ei pea seda sulgema.
- 1. punkt
- Punkt 2
- Punkt 3
- silt, et näidata tellitud nimekirja (“o” = tellitud ja “l” = nimekiri) või
- 1. punkt
- Üksus 1 pesastatud
- Üksus 2 pesastatud
- Punkt 2
- Punkt 3
- 1. punkt
- Üksus 1 pesastatud
- Üksus 2 pesastatud
- Üksus 3 pesastatud
- Punkt 2
- Punkt 3
- _blank – avamine uuel vahelehel.
- _ Self – avage samal vahekaardil.
- _ läbipaistev – avatakse vanemraamis
- _top – avatakse akna täisosas
- raami nimi – avage nimega raami
- HTML-i perioodiline tabel – see loetleb kõik HTML-sildid perioodilise tabeli kujul, muutes nende õppimise / kasutamise lihtsaks.
- W3koolid / sildid – Kõigi tähestikuliselt järjestatud HTML-siltide loend.
- Mozilla / HTML omistatud – Kõigi tähestikulises järjekorras olevate HTML-i atribuutide loend.
- HTML-i petuleht
- HTML-värvikoodid / värvinimed – 140 HTML-värvinime loetelu, sealhulgas HEX-kood, RGB-väärtus ja HSL-väärtus.
- silt, et näidata järjestamata nimekirja (“u” = järjestamata ja “l” = nimekiri). Sai kokku?
Pesastatud nimekirjad
Meil võib olla ka pesastatud loendeid või loendis olevat loendit.
Näide:
Selle saab luua:
Nagu näete, avate lihtsalt uue kirje sildi – tellitud (
- ) või tellimata (
- ) – sõltuvalt sellest, mida soovite enne pesastatava üksuse sulgemist.
Hüperlingid
Veeb on üks massiliselt ühendatud lehtede võrk. Kui loote veebisaidi – kas sisemiselt või väljastpoolt või mõlemat -, peate linkima teistele lehtedele. Linki oma veebisaidi siselehele või veebis asuvale välisele lehele nimetatakse hüperlingiks. Kui tavaliselt lingivad inimesed teksti, saab linkida mis tahes HTML-i elemendi – näiteks pildi.
Näide:
Hüperlingi loomiseks tuleb see välja: YOUR LINK TEXT SIIN ilmub välja nagu YOUR LINK TEXT SIIN
Nüüd oletame, et lingite kohaliku failiga, kus kõik HTML-lehed asuvad samas kaustas. Sel juhul ei pea te lisama veebisaidi URL-i. Lisage lihtsalt failitee. Näiteks kui lingite failiga pealkirjaga about-page.html, muutub teie hüperlink OMA LINK TEKST SIIN, mis lingib faili about-page.html.
Kui HTML-fail, millega soovite linkida, on kohalik, kuid kaustas, mis erineb põhikaustast, määrake lihtsalt faili tee. Näiteks kui fail asub kaustas „failid” põhidokumendi all, kus asub teie praegune dokument, läheb teie hüperlink midagi sellist OMA LINK TEKST SIIN
Võib-olla soovite täpsustada, kuidas soovite linki avada, nt uues aknas / vahekaardil. Kasutate selleks sihtomadust.
Näited:
OMA LINK TEKST SIIN täpsustab, et link tuleks avada uuel vahelehel.
OMA LINK TEKST SIIN täpsustab, et link tuleks avada samal vahekaardil.
On ka teisi atribuute, mida saab kasutada lingi avamise eri viiside edastamiseks:
Lingil võib olla ka pilt.
Näide:
See käsib brauseril kuvada pilti, mis on tõmmatud pildifailist “images / html-tutorial-for-beginners-3.jpg”, ja lasta see lingida aadressile https://websitesetup.org. Atribuut „alt” tähistab seda, mida tuleks näidata, kui pilti ei saa kuvada (brauseri sätete või mõne muu kraami tõttu, mis takistab piltide kuvamist).
Piltide kasutamine
Pildid lisatakse HTML-dokumendile koos silt.
märgend on tühi silt, nii et seda ei pea sulgema.
Näide:
See on põhinäide, mis ütleb brauseril HTML-dokumendiga samast kataloogist tõmmatud pildi pealkirjaga „images / html-tutorial-for-aloners-3.jpg” kuvamisele. Atribuut „alt” käsib brauseril kuvada teksti (tuntud kui „alternatiivne tekst”) nimega „Ta on poiss”, kui brauseri või Interneti-seaded takistavad brauseril mingil põhjusel piltide kuvamist. Kui soovite pilti tõmmata muusse kataloogi või välisele saidile, tuleks täpsustada täielik aadress / tee.
Kui minna kaugemale põhitõdedest, võiksime pildi paremaks kohandamiseks kasutada ka muid atribuute. Näiteks atribuuti “style” saab kasutada laiuse, kõrguse või mõlema määramiseks.
Näide:
(kaldkirjas kursiiv „laius” ja „kõrgus” tuleks asendada pildi jaoks soovitud tegelike väärtustega „pikslites” (nt „20 pikslit”).)
Tabelite loomine
HTML-i süvenedes tahate õppida erinevaid viise, kuidas teavet organiseeritumalt esitada. Üks selline viis on tabelite kasutamine.
Tabelid luuakse nupuga
(“Tabeli päis”), kui iga rida on tähistatud märkega | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
silt. Näide:
See annab meile midagi sellist: Nagu näete, on meil laud küll pisut organiseerimata. Korraldamiseks saame koodile lisada veidi stiilivõtteid. Sel juhul suurendame laiust:
Selle tulemuseks on midagi organiseeritumat: Võib-olla soovite minna kaugemale ja kasutada ääriseid, seada tabeli sisule horisontaalset või vertikaalset joondamist, tutvustada jagajaid, polstrit jms. Niisuguste asjade jaoks peate siiski õppima mõnda CSS-i. Peame seda õpetust põhiliseks ega hakka selles artiklis käsitlema. Tsitaadid HTML-isTsitaate on erinevat tüüpi ja neid tsitaate esindavad erinevad elemendid. Põhihinna pakkumine on järgmine näide:
See tuleb välja järgmiselt: see on näidis. Ja “siin on meie tsitaat” Kui kasutate Võite kasutada ka jutumärke, mida tehakse ka klahvidega
|