Blogi vs veebisait – kumma peaksite valima?

Blogi vs veebisaitOn kaks küsimust, mida meilt väga sageli küsitakse. Mõlemad pöörduvad blogimise teema ümber: „Ajaveeb vs veebisait – mis neil vahet on?” ja “Kas ma peaksin ajaveebi või veebisaidi saama?”


Pole ime, et inimesed nende asjadega vaeva näevad. Kogu ajaveebi ja veebisaidi mõistatus võib olla segane, kui te pole kunagi selle teemaga eksperimenteerinud.

Selle lühikese ressursi abil näitame teile täpselt, mis erinevused ajaveebide ja veebisaitide vahel on, kuidas otsustada, mida vajate, millised on kulud ja kuidas teha ajaveeb või veebisait omaette ja probleemivaba..

Blogi vs veebisait – milles on erinevus?

Olgu, see võib olla üllatav, kuid alustame järgmise väitega:

Blogi on veebisait.

Mõelge sellele nii:

Blogi vs veebisait

Selles valguses on ajaveeb a tüüp veebisait.

Selle hõlpsamaks mõistmiseks alustame teema keskpunkti:

Mis on veebisait?

Kui lähete oma Chrome’i või Safari ja sisestate mis tahes veebiaadressi – nt veebilehedetup.org – sa saad lõpuks hakkama veebisaidil. Tegelikult navigeerimine ükskõik kus oma veebibrauserist suunab teid mingi veebisait. See tähendab, et Google on ka veebisait, nii ka Facebook ja YouTube.

Veebisaite identifitseeritakse nende domeeninimede järgi – veebiaadressid. Nagu näete, on selle veebisaidi aadress veebilehedetup.org. Facebooki aadress on facebook.com, ja nii edasi.

Olgu, konkreetselt, mis vahet on ajaveebi ja veebisaidi vahel?

Ülaltoodud graafik ütleb meile, et ajaveebid on veebisaitide alamhulk. See on mõneti sarnane autod vs võistlusautod. Tähendab, neil kõigil on neli ratast ja mootor, kuid võistlusauto eesmärk on palju täpsem.

Mis on ajaveeb?

Veebipäevik on teatud tüüpi veebisait, kus põhirõhk on üksikute ajaveebiartiklite (nn blogipostituste) nähtavale kuvamisele, kuvades neid ajaveebi avalehel kronoloogilises järjekorras (uusim esimene).

Kuigi see võib alguses kõlada keerulisena, on idee praktikas väga lihtne. Eesmärk on veenduda, et see, kes mõnda blogi külastab, näeb viimast ajaveebipostitust kodulehe ülaosas.

Tavaliselt näeb see välja järgmine:

blogi näide

Inimene, kes ajaveebi haldab – olgu see siis ettevõtte omanik või üksikisik – saab jagada lugusid / uudiseid / artikleid, mis on konkreetsel ajal kõige asjakohasemad.

Sellegipoolest on ajaveebid peamiselt tekstipõhised. Tähendab, keskendutakse kirjutatud artikleid rohkem kui visuaale – näiteks pilte jms.

Blogid töötavad ka nn CMS-is (Sisuhaldussüsteem). See on lihtsalt väljamõeldud nimi tööriistale, mis võimaldab teil oma ajaveebi sisu redigeerida sarnaselt sellega, kuidas teete seda MS Wordis või Google Docsis. See CMS muudab teie sisu haldamise lihtsamaks, kuna ajaveebi tõhusaks hooldamiseks ei vaja te veebiarenduse ega programmeerimise teadmisi.

Teisest küljest, kui vaatame üldist veebisaiti, siis seda nõuet pole. Veebisaidid saavad oma sisu mis tahes viisil esitada. Sisu võib olla ka ükskõik milline, alates ainult tekstilistest lehtedest kuni piltide, videote, e-poe toodeteni ja nii edasi. Ka veebisaidid saavad kasutada CMS-i. Kuid nad saavad kasutada ka veebiarendaja ehitatud staatilisi HTML-dokumente.

Olgu öeldud, vastakem järgnevale:

„Kuidas otsustada, kas mul on vaja blogi või veebisaiti?”

Enne kui aitame teil selle küsimusega tegeleda, alustame kuskil mujal.

2019. aastal ei pea te tegelikult mõtlema ajaveebi või veebisaidi peale Kas või.

Meie käsutuses olevad kaasaegsed tööriistad võimaldavad meil seda teha on mõlemad samal ajal. Selle saavutamiseks on vaja kasutada võimsat veebisaiti CMS, mis võimaldab teil oma veebisaidi osana blogi üles seada. Niisiis, päeva lõpuks saate funktsionaalse veebisaidi, millel on sisseehitatud ajaveebifunktsioonid.

Näiteks kõige võimsamat ja populaarsemat sellist CMS-i nimetatakse WordPressiks ja see on tegelikult see, mida teie praegu kasutatav veebisait kasutab.

 • WordPress on tasuta, avatud lähtekoodiga ja hõlpsasti kasutatav isegi algajale.
 • Oma olemuselt on see ajaveebimootor. WordPress alustas oma elu ajaveebi CMS-na. Kuid see on aastatega arenenud palju enamaks.
 • WordPress saab toota mitut tüüpi veebisaite, sealhulgas ajaveebid.
 • Selle kirjutamise ajal on WordPressil üle 30% kogu veebist. Jah, see on õige, umbes iga kolmes veebisaidil töötab WordPress!

Lihtsalt kokkuvõtteks; ärge arvake sellest, et peate valima ajaveebi või veebisaidi vahel. Selle asemel looge oma sait WordPressil ja seejärel otsustage, kas soovite hiljem lisada blogi komponendi. See on rohkem tulevikukindel lahendus kui miski muu.

Teise võimalusena on siin veel mõni veebisaitide koostaja, kui olete üsna kindel, et te ei vaja ajaveebi niikuinii.

“Kas ma saan kasutada ajaveebi / veebisaiti ettevõtluse jaoks?”

Kui olete olukorras, kus soovite asutada veebiettevõtteid, muutub ajaveebi ja veebisaidi küsimus veelgi kriitilisemaks.

Nagu kogemus meile näitab, osutuvad ajaveebid uskumatult tõhusateks tööriistadeks äri jaoks.

 • Jaotuspunkti aruanded et ajaveebidega ettevõtted saavad 55% rohkem külastajaid kui lihtsalt standardsete veebisaitidega ettevõtted.
 • Blogi pidamine annab teile mõned konkreetsed eelised. Nende pealik; otsingumootorid, nagu Google, lihtsalt armastavad ajaveebisid. Selle põhjuseks on asjaolu, et ajaveeb on oma olemuselt alati ajakohasem kui staatilised saidid ja sellel on alati värsket uut sisu, mida inimestele näidata. Google naudib sedalaadi asju väga!
 • Kui avaldate oma blogis uue postituse, pingutab teie veebisaidi mootor WordPress Google’i automaatselt ja kutsub neid tulema ja teie uut sisu indekseerima. Staatilised veebisaidid ei anna teile seda boonust.
 • Blogi pidamine lihtsustab ka teie ettevõtte reklaamimist sotsiaalmeedias. Mõelge sellele nii, kui teil on ainult staatiline veebisait, mida siis täpselt jagada oma jälgijatega suhtlusringides? Sama veebileht, mis sisaldab teie ettevõtte kirjeldust, ikka ja jälle? Inimestel hakkab üsna varsti igav. Võrdluseks – uued blogipostitused sobivad suurepäraselt oma inimestega sotsiaalmeedias jagamiseks. Kuna sisu on alati uus, kontrollivad seda tõenäolisemalt teie jälgijad.

Ainus ajaveebide negatiivne külg on see, et keegi peab kogu selle ajaveebi värske sisu kirjutama. Seetõttu nõuab ajaveeb teatavat pidevat ajainvesteeringut – peaksite proovima vähemalt ühe korra kahe nädala jooksul uue ajaveebi postituse avaldada, seega olge sellest teadlik. Staatilised veebisaidid seevastu on sageli ühekordne ettevõtmine, mis võib olla nende eelis, kui räägime ajaveebist või veebisaidist.

Kas ma saan ajaveebi / veebisaidiga raha teenida?

Ühesõnaga, jah.

Oma ajaveebist või veebisaidilt raha teenimiseks on palju võimalusi. Koostasime siin isegi 33 sellise viisi loetelu.

Soovitame teil sellest artiklist põhjalikumat teavet vaadata, kuid üldiselt on kõige lihtsamad viisid oma saidilt raha teenimiseks:

 • müüa saidil / ajaveebis reklaamipinda (tavaliselt AdSense’i kaudu)
 • annetusi vastu võtma
 • sidusreklaam – reklaamige komisjonitasu eest teiste inimeste tooteid
 • müüa oma tooteid

Toodete müümisest rääkides:

“Kas ma saan oma blogis või veebisaidil müüa?”

Nagu me juba varem ütlesime, on populaarseim CMS – WordPress – teinud oma nime käitamiseks mis tahes tüüpi ajaveebi või veebisaiti, mida ette kujutada saab, ja see hõlmab ka veebipoode!

Nii et sellele kiiresti vastata, jah, saate oma blogis või veebisaidil müüa.

 • Kui kasutate WordPressi, saate hakata müüma tooteid pärast täiendava pistikprogrammi installimist WooCommerce. See muudab teie ajaveebi või veebisaidi täieõiguslikuks e-poe poodiks.
 • Kui kasutate mõnda muud veebisaidi koostajat, näiteks Wix või Ruuturuum siis saate e-poe poodmooduli otse karbist välja.

“Kas ma saan BKas soovite oma ajaveebi või veebisaiti luua? ”

Jällegi, vastus on jah.

Saate luua ajaveebi või veebisaidi kõik ise, ja selle eemaldamiseks ei vaja te isegi mingeid ekspertteadmisi ega -oskusi.

Selgitame kõike siin samm-sammult:

 • Kuidas alustada ajaveebi loomist – algaja juhend
 • Kuidas veebisaiti luua – tühjast lõuendist töökohani

“Mis maksab ajaveebi ja veebisaidi loomine?”

Maksumus sõltub teie kasutatavast veebisaidist või ajaveebimootorist / -platvormist.

Kui otsustate oma saidi WordPressi abil üles ehitada, enne kui saate oma saidi toimima panna, peate hankima veebimajutuskonto ja domeeninime.

 • Lihtsamalt öeldes on veebimajutus see, kus teie veebisait või ajaveeb asub.
 • Domeeninimi on teie veebisaidi aadress veebis.

Ehkki see võib tunduda hirmutav, kui te pole veel hostimise või domeenidega töötanud, on neid asju tegelikult üsna lihtne lahendada, kui olete selle juurde jõudnud..

Näiteks on WordPressi jaoks hostimisplaani ostmine selliselt ettevõttelt nagu Bluehost nii lihtne kui võimalik. Kõik, mida peate tegema, on registreerumine hostikontole ja arve tasumine (alates 2,95 dollarist kuus).

Pakkumise osana saate domeeninime tasuta ja Bluehost hoolitseb ka kõige installimise eest – ning annab teile siis üle töötava WordPressi veebisaidi. Kõik, mida peate tegema, on selle konfigureerimine, valides WordPressi teema ja muutes oma saidi soovitud väljanägemiseks.

 • Siin on meie WordPressi kohandamise juhend algajatele.

Kui otsustate WordPressi asemel kasutada mõnda muud platvormi, näiteks Squarespace või Wix, järgite ka sarnast registreerumispõhist protsessi. Selle lõpuks saate tühja toimiva veebisaidi, mida saate ka edaspidi kohandada. See marsruut võib siiski olla natuke kulukam:

 • Ruuturuumi hind algab isiklikust 12 dollarist kuus ja ettevõttest 18 dollarist kuus
 • Wix algab isiklikust 13 dollarist kuus ja ettevõttest 23–49 dollarist kuus

Enamikul juhtudest läheb WordPress üldiselt palju odavamaks.

Siin on põhjalikum ülevaade, kui palju veebisait maksab.

“Kuidas on mu veebisaidi suurendamisega tulevikus?”

Kasv on tõenäoliselt teie arvates, eriti kui kavatsete oma saidi ärilisel eesmärgil käivitada.

Hea uudis on see, et kvaliteetsed veebisaidid ja ajaveebiplatvormid ei takista mingil viisil teie kasvu.

Näiteks kasutavad WordPressi mõned suurimad kaubamärgid veebis, sealhulgas sellised hiiglased nagu BBC, Ühendatud, ja isegi Beyonce. Kui see on võimeline neid teenindama, saab ta teenida ka teie ettevõtet.

Ainus asi, mida võiksite teha, kui hakkate rohkem külastajaid meelitama, on oma veebimajutuse spetsifikatsioonide kallutamine kõrgemale astmele – selleks et veenduda, et serverid saavad kogu liiklusega hakkama.

Peale selle saate lisada nii palju lehti kui soovite, nii palju ajaveebi postitusi kui soovite ja nii palju tooteid kui soovite ning võite siiski olla kindel, et see töötab kõik probleemideta.

Samuti on hea mõte kaaluda foorumi lisamist oma veebisaidile või ajaveebile, kuna see on suurepärane viis suurendada külastaja lojaalsust ja julgustada kogukonna tegevust.

Mis järgmiseks?

Loodame, et sellest on abi olnud ja ajaveebi või veebisaidi teema pole teile enam mõistatus. Veebis viibimine on ülioluline, kui tegutsete ettevõttes, kuid see on ka lahe hobi, mille saate üksikisikuna pidada.

Oma blogi ja / või veebisaitidega seikluse alustamiseks lugege uuesti neid juhendeid:

 • Kuidas alustage ajaveebi – algaja juhend
 • Kuidas luua veebisait – tühjalt lõuendilt tööplatsile
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map