7 Veebisaidi värviskeemide reeglid

7 Veebisaidi värviskeemide loomise reeglidBrändingu ja veebisaidi kujundamisel on värvid tõesti olulised.


Miks?

Uuringud näitavad, et 62–90% otseostuotsustest on ajendatud puhtalt värvide tajumisest.

Õige veebisaidi värviskeemi valimine muudab selle meeldejäävaks, usaldusväärseks, atraktiivseks ja kasumlikuks. Esmamulje on kõik.

Saidi ehitamisel peaksite hoolikalt kaaluma, milliseid värve oma värviskeemile lisada ja miks. Erinevad värvid saadavad külastajatele erinevaid sõnumeid, muutes nende arusaamist teie veebisaidist, isegi kui see polnud ette nähtud.

Tugi, kust isegi alustada? Järgige neid samme veebisaidi värviskeemi loomiseks ja vältige suurimate disainivigade tegemist.

Keskmisel kasutajal on tähelepanuulatus 8 sekundit. Nii kaua peate veenma neid oma veebisaidi sirvimise jätkamiseks.

Veebidisaini jaoks õige värvilahenduse valimine aitab teil kasutajaid värvide aktsentide, teravate navigatsioonielementide ja meeldejääva kaubamärgiga huvitada.

Niisiis, siin on kust alustada …

Contents

7 sammu oma veebisaidi värviskeemi loomiseks

1. Leidke oma põhivärv

Võimalik, et olete juba oma peamise värvi valinud. Kui teil on logo või mõni olemasolev bränd, on tõenäoliselt üks põhivärv, mis kujunduses domineerib. See on värv, millega teie brändi seostatakse – teie peamine brändi värv.

Kui te pole lõpliku otsuse lähedal, võta see viktoriin oma võimaluste väljamõtlemiseks, turu-uuringute läbiviimiseks ja saitide kasutamiseks Tibutav või Behance natuke inspiratsiooni saamiseks.

Võite ka sirvida see kuuekoodiliste koodipalettide loend mõnede maailma tuntuimate kaubamärkide hulgast, et laiendada teie ideede kogumit.

Kui puutute kokku eriti silmarõõmsa kujunduse või kujutisega, siis ärge kartke kasutada värvilist valijat, et haarata kuue kood ja lisada see oma lemmikute loendisse. ColorZilla tundub olevat populaarne tööriist. Ja kui kasutate peamise brauserina Chrome’i, siis uurige Eye Dropperi brauseri laiendus kuna see on seal üks kõrgema astme tööriistu.

2. Otsustage värvide arvu üle (soovitatav: 3)

Kui olete põhivärvi naelutanud, tuleb järgmine samm otsustada, kui palju teisi värve segule lisate.

Tavaliselt on soovitatav kasutada kolmevärvilist kombinatsiooni. Triadaalne värviskeem, mis koosneb kolmest värviratta ümber ühtlaselt paigutatud värvist, on heaks lähtepunktiks. Kolmikpalett võib olla üsna dramaatiline, kui sellel on kolm peamist erksat värvi, nii et disainerid valivad sageli sekundaarsete toonide kombinatsiooni.

Samuti on olemas vana kujundaja reegel, millest saab abi värviskeemi rakendamisel veebisaidi kujundusele. Seda tuntakse kui 60-30-10 reegel.

Reegel 60-30-10 soovitab mitte kasutada valitud värvide võrdses koguses, vaid pigem jagada need protsentideks ja rakendada vastavalt. Selle reegli heaks näiteks on mehe ülikond: bleiser ja kingad moodustavad umbes 60% välimusest, särk esindab veel 30% ja lips 10%.

3. Kasutage vajaduse korral sekundaarseid värve

Teisevärvide sobitamine peamiste brändivärvidega võib olla hädas, kuid ärge heitke meelt! Internetis on saadaval palju nutikaid tasuta tööriistu, mis teevad selle ülesande palju lihtsamaks. Näiteks võite minna Värviruum, sisestage valitud värvi heksakood ja istuge maha! (Rohkem värvipalettgeneraatori tööriistu allpool …)

Mis mõtet on teiseseid värve ikkagi lisada? Mõnikord nõuab kujundus enamat kui vaid mõnda põhivärvi. See kehtib eriti nende veebisaitide kohta, mis on pakitud sisule ja sihtlehtedele – toodetele, lisamaterjalidele, allalaaditavatele varadele jne.

Mailchimpil on lai ja läbimõeldud veebisaidiskeem kogu selle kaubamärgiga sisu jaoks.
Näiteks, Mailchimp omab laia ja läbimõeldud veebisaidiskeemi kogu oma kaubamärgiga sisu jaoks.

Pealkirjade, külgribade, pealdiste, nuppude ja muude elementide visuaalse eraldamise võimalus suurendab konversioonimäära ja parandab kasutajakogemust.

Kui viibite selles paadis, tasub täiendavate värvide otsimise asemel kaaluda oma põhivärvide erinevate toonide ja varjundite lisamist. Mõnikord on parim strateegia lihtsus.

4. Ärge unustage oma neutraalseid värve (valge, must hall)

Teil on vaja neutraalseid värve teksti jaoks, oluliste elementide kontrasti loomiseks või taustavärvidena.

Neutraalse värvi funktsioon on kaasaegses veebidisainis sarnane tühja ruumi funktsiooniga – anda kasutajatele paus ja anda neile aeg lehe paremaks seedimiseks ja tähtsuse järjekorda seadmiseks..

Erinevatel kasutusjuhtudel on hea mõte omada ühte tumedat ja ühte hele neutraalset värvi. Kõige tavalisemad on neutraalsed värvid valge, must ja hall. Neutraalainetena saate kasutada ka oma domineerivate värvide varjundeid, ehkki selle ühtlustamiseks on pisut keerulisem.

Spotify brändingu juhised
Näiteks, Spotify pakub oma logost nelja võimalikku versiooni, koos selge juhisega kasutada musta logo heledal taustal ja valget logo tumeda taustal.

Kui teil pole ideid, pöörduge tagasi Tibutav või Kujundus ja kasutage värviotsingut, et näha, mida teised teevad.

5. Lisage esmased, sekundaarsed ja neutraalsed värvid järgmistesse kohtadesse:

Kuidas te veebisaidi värviskeemi rakendate? Millised värvid lähevad kuhu ja miks?

 • Põhivärvid minge oma veebisaidi kuumadele kohtadele. Peaksite neid julgeid ja erksaid värve kasutama, et meelitada kasutajaid tähelepanu ja ärgitada neid tegutsema. CTA-nupud, pealkirjad, hüvitiste ikoonid, allalaadimisvormid ja muu oluline teave tuleks esile tõsta põhivärvide abil.
 • Sekundaarsed värvid kasutatakse veebisaidil vähem tähtsa teabe, näiteks sekundaarsete nuppude, alamrubriikide, aktiivse menüü üksuste, taustade või toetava sisu, näiteks KKK ja iseloomustuste esiletõstmiseks.
 • Neutraalsed värvid kasutatakse tõenäoliselt teksti ja tausta jaoks, kuid see võib olla abiks saidi eriti värvikates osades, lihtsalt selleks, et seda heledamaks muuta ja silma uuesti fokuseerida.

6. Käi mitu korda protsessist läbi

Kui olete oma värvipaleti lõpuks välja mõelnud, pange see erinevate stsenaariumide järgi proovile. Kas see töötab trükisena? Mis siis, kui otsustate hakata kaubaliine looma? Kas see mõjutab külastajaid, kelle jaoks seda eeldasite??

Parim on see protsess läbi käia paar korda ja luua paar erinevat värvipaletti. Kui üks ei vasta kõigile teie nõuetele, on teil plaan B.

7. Vajadusel ajurünnak

Ilusaid värvilahendusi pole nii raske saavutada, kui teate, kust otsida. Siin on nimekiri kasulikest tööriistadest, mis juhendavad teid veebisaidi parimate värvikombinatsioonide otsimisel.

 1. Värviruum – see sait võib genereerida kogu valitud värvilahenduse hekskoodi alusel terve värviskeemi.
 2. Adobe Color – see Adobe’i tööriist on üles ehitatud värviratta kontseptsioonile ja võimaldab teil mõne hiireklõpsuga välja töötada igasuguse veebisaidi värviskeemi. Värvikoodide eraldamiseks võite pildi üles laadida ka faili tööriista lohistades.
 3. Paletton – Paletton on veel üks kasutajasõbralik tööriist ilusate värviskeemide genereerimiseks ilma tehniliste või disainiteadmisteta.
 4. Coolorid – see tööriist on tõesti mugav erinevate värvide koostoimimise testimiseks. Selle pukseerimisliidese abil saate värve teisaldada ja näha, kas need põrkuvad või töötavad kenasti koos.
 5. ColorSpire – veel üks veebisaidi värviskeemide generaator.
 6. Canva värviratas – see tasuta tööriist on üldsõbralik ja aitab teil mõista, millised värvid näevad koos suurepärased välja ja millised värvikombinatsioonid on no-no. Lisaks sellele on värviteooria ja värvirattaga seotud küsimustele vastamiseks palju harivaid sisusid.

Kõige sagedamini küsitavad küsimused:

1. Miks on veebisaidi värviskeem oluline??

Värvi mõju inimese ajule on tõeline nähtus. Ükskõik, kas tunneme selle mõju teadlikult või mitte, värvid mõjutavad oluliselt seda, kuidas meie aju töötleb teavet ja ümbritsevat maailma.

Teadus on näidanud see punane võib suurendada ringlust, sinine aga rahustavat efekti.

Näiteks 2000. aastal, Glasgow tutvustas sinine tänavavalgustus linnamaastiku parandamiseks, mis juhuslikult vähendas siniste tuledega valgustatud piirkondade kuritegude arvu märgatavat vähenemist. Samamoodi, Tokyo Yamanote raudtee liin otsustas paigaldada sinised tuled rongiplatvormide lõppu, et vähendada enesetappude arvu. Selle tulemusel langes nendes jaamades enesetappude arv 74%.

See ilmselt seletab, miks enamik meditsiini- ja farmaatsiabrände valib oma peamiseks värviks sinise.

Üks on selge: korrektse kasutamise korral võib värvidel olla meie üle suur võim. Ja just seetõttu on oma veebisaidile õige värviskeemi valimine nii oluline.

Erinevate värvide ja toonide kombineerimisega saame luua värvipalette, mis annavad kujundusele harmoonia, kutsuvad esile soovitud emotsioone, mõjutavad kasutajate meeleolu ja kujundavad nende ettekujutust kaubamärgist.

2. Millised emotsioonid on seotud erinevate värvidega?

Värvi mõju inimeste käitumisele uurimiseks on pühendatud terve teadusväli – seda nimetatakse värvipsühholoogiaks. Läbi paljude katsed ja uuringud, teadlased on kindlaks teinud, et värvid tekitavad tõepoolest emotsioone: mõned muudavad meid õnnelikuks, erksaks või lõdvestunuks, teised aga tekitavad tumedamaid tundeid ja võivad muuta meid ärevaks või kurvaks.

Tegelikult, 85% ostjatest on öelnud nad ostavad tooteid, mis põhinevad ainult värvil.

Valides oma veebisaidile sobiva värvipaleti, saate muuta seda, kuidas inimesed teie brändist mõtlevad, ja tekitada püsivaid emotsioone, mis mõjutavad tarbijate ostuotsuseid.

Aga kust alustada?

Siin on kuus peamist värvid, mis kutsuvad esile ainulaadse emotsionaalse reaktsiooni vaatajates:

Punane

Punane sümboliseerib tähtsust, kirge ja agressiivsust. Mõelge punasest vaibast, südamest kui armastuse sümbolist või stoppmärgist. See nõuab tähelepanu ja disainimisel tuleks seda kasutada säästlikult, et mitte vaatajat ülekoormata ega väsitada.

Vodafone.
Kujutise krediit: Vodafone.

Oranž

Apelsini seostatakse energia, mängulisuse ja madalate hindadega. Oranži kasutamine veebidisainis aitab esile tuua brändi nooruslikkuse ja tõmmata isegi ostjate impulsse.

easyGroup
Kujutise krediit: easyGroup.

Kollane

Päikese värvina võib kollane mängida õnne ja lõbu aspekte. Kuid see aktiveerib ka aju ärevuspiirkonda, seetõttu tuleks seda kasutada ettevaatlikult ja erinevates toonides.

Caterpillar
Kujutise krediit: Caterpillar.

Roheline

Looduse värv, roheline on tugevalt seotud tervise, heaolu ja keskkonnasõbralike algatustega. See sobib ilusti igasuguste orgaaniliste või looduslike toodete ja kaubamärkidega, mis on keskendunud välitingimustele ja loodusele.

Starbucks
Kujutise krediit: Starbucks.

Sinine

Sinine värv inspireerib koheselt usaldust ja kutsub esile turvatunde. Lisaks on näidatud, et see mõjub ajule rahustavalt, seetõttu on see ka kutsuv ja sõbralik. Kuna sinine on nii mitmekülgne ja erksav, on see veebidisainerite seas üks populaarsemaid värvivalikuid.

NHS
Kujutise krediit: NHS.

Lilla

Lilla on kasutustasu värv. Sageli seostatakse seda elegantsi, salapära ja loovusega, see on värvitoon brändidele, kes jälitavad kõrgekvaliteedilisi luksusi või soovivad oma veebikujunduse abil luua sensuaalsema võlu..

Cadbury
Kujutise krediit: Cadbury.

Mõeldes, milliseid primaarseid ja sekundaarseid värve oma veebisaidi värviskeemis kasutada, saate mõjutada inimeste suhtumist teie veebisaidi ja brändi.

3. Mida peaksin teadma soo ja vanuse värvierinevuste kohta?

Parimate tulemustega veebisaitidel on üks ühine joon – nad tunnevad oma sihtrühma. Kas turu-uuringute või aastatepikkuse kogemuse kaudu oma valdkonnas, peaksite suutma öelda, kellele soovite pöörduda. Miks? Kuna värvid, kujundusvalikud, tüpograafia ja sellised asjad nagu hääletoon mõjutavad erinevaid demograafiaid erinevalt.

Ja värve ei kuvata erinevalt ainult erinevatest demograafilistest näitajatest. Selgub, et mehed ja naised eelistavad ka erinevaid värve.

2012. aasta uuringus, Ligikaudu 2000 mehel ja naisel küsiti, kas nad eelistavad lillat, sinist, rohelist, kollast, oranži, punast või roosa.

42% meestest ütles, et nende lemmikvärviks on sinine, millele järgneb roheline (25%) ja lilla (12%). Naised ütlesid, et nende eelistatud värviks oli sinine (29%), millele järgnesid lilla (27%) ja roheline (19%).

Pie diagramm: inimkonna lemmikvärvid
Sektordiagramm: inimkonna lemmikvärvid.

Ehkki peen, võib meeste ja naiste värvieelistuste erinevus mõjutada kaubamärgi edukust märkimisväärselt. See pole veel kõik. Mõlemale soole atraktiivse veebisaidi värviskeemi loomisel on oluline arvestada ka kõige vähem lemmikvärvidega.

Milliseid värve eelistavad erinevad sugu?

Milliseid värve eelistavad erinevad sugu? Mõni uurimistöö on selles suunas tehtud.

Odavad või ebapiisavad värvid

Selle uurimistöö kohaselt, nii meestele kui naistele ei meeldi pruun ja oranž. 17% naistest panid halli ka kolme kõige lemmikvärvi nimekirja. Huvitav on see, et mõlemad soo esindajad peavad neid samu värve „odavateks” või „odavateks”.

4. Millised värvid köidavad kõige rohkem tähelepanu?

Õiged värvikombinatsioonid on veebidisainis hädavajalikud, kuna need aitavad disainereid visuaalse hierarhia kehtestamine. Visuaalne hierarhia omakorda võimaldab kasutajatel põhielemente peaaegu koheselt eristada ja kõigepealt leida kõige olulisema teabe.

Guggenheimi muuseum
Näiteks Guggenheimi muuseum kasutab värvi erinevate asukohtade rõhutamiseks ja veebisaidil kõige olulisema teabe esiletõstmiseks.

Kuid disainilahenduse ei anna ainult mitmesugused värvikombinatsioonid. Värvidel on loomulikult oma hierarhia, mida kõige paremini määratleb mõju, mida iga värv avaldab meie emotsioonidele, meeltele ja käitumisele.

Seal on julgeid värve, näiteks punane, kollane või oranž, mis on praktiliselt lubamatud ja nõuavad meie jagamatut tähelepanu. Ja seal on nõrgemaid värve, näiteks hall, valge või helesinine, mis aitavad luua kontrasti ja muudavad olulised elemendid popiks.

Disainerid armastavad navigeerimise teravdamiseks ja intuitiivsema kasutuskogemuse loomiseks kasutada julgeid värve. Lisaks saab julgeid värve kasutada eri lehtedel järjepidevuse loomiseks ja kasutajatele kiiremini vajaliku leidmiseks. Näiteks, punase värvi kasutamine tegevusele kutsumise nuppude jaoks kogu teie veebisaidil võib suurendada teie konversioonimäära ja muuta kasutajaliidese kujunduse intuitiivsemaks.

5. Millised tööstused eelistavad erinevaid värve?

Oleme juba arutanud, kui oluline on värvipsühholoogia brändingu, identiteedi ja logo kujundamisel ning kuidas igal tootel on erinev psühholoogiline mõju kliendile.

Nii et pole sugugi üllatav teada saada, et erinevad tööstusharud eelistavad erinevaid värve, kuna nad üritavad esile kutsuda erilisi emotsioone ja luua tööstusele olulisi ühendusi.

Ühes uuringus analüüsiti 520 logot erinevates tööstusharudes, et teha kindlaks, milline sektor eelistab millist värvi. Tulemused koondati värvilisse graafikusse, mis tähistab iga tööstuse 20 parimat kaubamärki ja nende domineerivaid värve.

6. Kuidas parandada kaubamärgi tuntust?

Värv on tüpograafia, kaubamärgi ja graafika kõrval meeldejääva kaubamärgi üks olulisemaid elemente.

Me teame, et meie ajud ihkavad visuaalset teavet. Köitva visuaalse sisu meisterdamine, mis kasutab õigeid värve ja silmapaistvaid disainilahenduste kasutajate huve ning lukustub nende tähelepanu juba ammu enne teabe töötlemist. Visuaalsete näpunäidete töötlemiseks kulub ajus veerand sekundit, samas kui keskmine tarbija tähelepanuulatus on vaid 8 sekundit.

Teeme kiire katse. Sulgege silmad ja mõelge nendele kolmele kaubamärgile: Milka Chocolate, IKEA ja Carlsberg. Kas nägite nende brändivärve? Vean kihla, et teie aju oli kohe lilla, sinise-kollase ja rohelise kujutisega.

Milka
Kujutise krediit: Milka.

Uuringud on seda näidanud värv suurendab kaubamärgi tuntust 80%. Brändide parema tuntuse suurendamine aitab omakorda ettevõtetel paremini tutvuda. Ja mida tuttavam midagi on, seda rohkem me seda usaldame.

Värvipsühholoogia õppimine võib aidata teil tagada, et teie bränd seostub õigete emotsioonidega, ja tekitada tarbijates positiivset meelt.

See võib tunduda palju tööd nii põhiliste kui veebisaidi värviskeemide jaoks, kuid see on oluline samm veebisaidi kujundamise protsessis. Et saaksime mõjutada seda, kuidas kasutajad teie kaubamärki näevad ja tunnevad, peame mõistma paremini seost värvide ja emotsioonide vahel.

7. Mis on neutraalsed värvid?

Kas saate luua ahvatleva veebisaidi kujunduse ilma värve kasutamata? Vastus on jaatav, kuid selleks, et külastajate tähelepanu köita, on vaja hästi mõista teisi kujunduselemente, näiteks tüpograafiat, ruutu ja paigutust..

Mustvalget veebisaidi kujundust tuntakse monokromaatilise värviskeemina. Musta ja valge värvi kombinatsioon on kindel panus – need on kaks värvi, mis ei lähe kunagi moest välja. Monokromaatiline värviskeem võib aga põhineda igal värvil, kui see on tuletatud ühest toonist ja laiendatud selle varjundite, varjundite ja toonide abil.

Hästi teostatud ühevärviline kujundus tagab, et veebisait paistab silma keeruka, stiilse ja ajatu kujul.

Eripakkumise stuudio
Siin on monokromaatilise värviskeemi näide mille põhitooniks on punane.

Negatiivne külg võib olla keeruline saada külastajatelt emotsionaalset vastust. Värvitu, ühevärvilised veebikujundused puuduvad ka isikupära ja emotsioonideta. Monokromaatilise värviskeemi valimisel peavad disainerid mõtlema loovalt kaaluka sirvimiskogemuse arendamisele.

Veebidisaini minimalismi uuringud näitavad et aktsentvärvi tahtlik ja järjepidev kasutamine kogu kujunduses aitab esile tuua kõige olulisema teabe ja motiveerib kasutajaid tegutsema.

Ühes uuringus analüüsiti 520 logot
Ühes uuringus analüüsiti 520 logot.

Sinine, punane ja roheline on kolm domineerivat värvi, mis levib peaaegu igas tööstuses.

Siiski on olemas üks erand, mis kehtib sinise värvi kohta. Toidu-uurijate sõnul õppisid nad toidu otsimisel õppima vältima mürgiseid või riknenud esemeid, mis olid sageli sinised, mustad või lillad. Kui siniseks värvitud toitu pakutakse õppeainetele, kaotavad nad söögiisu.

Kui teie tööstuse kõik teised kaubamärgid kasutavad samu värve, võib tunduda võimatu silma paista ja kaubamärki üles ehitada. Sellepärast on oluline koostada laiem värviskeem, mis rakendub kõigile brändi- ja turundusmaterjalidele, selle asemel, et kasutada lihtsalt põhi- ja sekundaarvärvide kombinatsiooni.

8. Kas on näiteid heade veebisaidi värviskeemide kohta?

Seal on! Siin on 20 näidet oma veebisaidi värviskeemi inspireerimiseks.

1. Hele aktsentvärv

Crescosa
Kujutise krediit: Crescosa.

Rõhumärvi kasutamine oma veebisaidi värviskeemis on üks tõhusamaid viise, kuidas suunata külastaja tähelepanu lehe kõige olulisemale teabele. Allolevas näites kasutatakse põhiteenuste eristamiseks ja meeldejääva kontseptsiooni loomiseks kolme julget värvi – kollast, lillat ja punast..

2. Hele, kuid tasakaalustatud värviskeem

Täiuslik torm
Kujutise krediit: Täiuslik torm.

Selle veebisaidi värviskeem tasakaalustab kahte erksat värvi, kasutades aktsentvärvina erkpunast.

Avastage rohkem eredate aktsentidega värviskeeme Adobe Color.

3. Värske ja orgaanilise väljanägemisega värviskeem

Calem
Kujutise krediit: Calem.

Ütlus, et sööme kõigepealt oma silmaga, on täpiline. Meie aju võtab silmadelt signaali aegsasti enne, kui meie maitsmispungad tööle hakkavad. Värv on sageli esimene element, mida meie silmad toidutoodete juures tähele panevad, mis määrab, kuidas me tajume söödava toidu maitset ja maitset. Allolevas näites näeme, kuidas loodusliku värviskeemi kasutamine, milles domineerivad kollased, valged ja rohelised värvid, loob orgaanilise ja värske ilme.

4. Maised toonid

LaunchBuzz
Kujutise krediit: LaunchBuzz.

Selle veebisaidi värviskeem kasutab toote virsikuvärvi esiletoomiseks neutraalset värvi tausta.

Avastage rohkem värskeid värviskeeme Adobe Color.

5. Rahulik ja minimalistlik värviskeem

Töötage vastutustundlikult
Kujutise krediit: Töötage vastutustundlikult.

See lihtne mullaste, rahulike värvide kombinatsioon loob lõõgastava atmosfääri ja seab õige tooni veebisaidi sõnumiks – stressist ja ärevusest ülesaamiseks. See on ka näide sellest, kuidas piiratud värvipalett saab ikkagi külastaja meeleolule ja käitumisele mõju avaldada.

6. Läikiv ja pingevaba värviskeem

Süvend
Kujutise krediit: Süvend.

Sidustades erinevad sinised toonid sobivate pastellidega, loob see klanitud veebisaidi värvilahendus rahuliku ja unistava õhkkonna.

Avastage rohkem minimalistlikke värviskeeme Adobe Color.

7. Pastell ja summutatud värviskeem

Kaasosaline
Kujutise krediit: Kaasosaline.

Pehme, pastelsetes värvilahendustes aitab see veebisaidi kujundus luua mulje orgaanilisest voolust ja visuaalsest struktuurist. See on silmale meeldiv ja tasakaalus, meelitades külalist ringi liikuma ja sirvimist jätkama.

8. Pehme ja kutsuv värviskeem

Cédric Pereira
Kujutise krediit: Cédric Pereira.

Selle veebisaidi värviskeem ühendab mitu pastelset värvi, et luua pehme ja kutsuv välimus.

Avastage rohkem pastelseid värviskeeme Adobe Color.

9. Erksad ja rasvased värviskeemid

MA tõeline kanep
Kujutise krediit: MA tõeline kanep.

Värvist ja energiast pakatav erksav värvipalett ühendab erkkollase ja erksa sinise, luues võimsa kombinatsiooni. Erksate värvide ja huvitavate kujunduselementidega jätab veebisait pikaajalise mulje ja tsitruselise maitse lõhkemise.

10. Elav kontrast

Dropboxi kujundus
Kujutise krediit: Dropboxi kujundus.

Selles värviskeemis kasutatakse pilkupüüdva kontrasti loomiseks kahte erksat värvi.

Avastage elavamaid värviskeeme Adobe Color.

11. Värviline ja moodne värviskeem

Kinnitage
Kujutise krediit: Kinnitage.

See sait tõmbab välja keeruka ja moodsa disaini, ühendades erksavärvilised tooted neutraalse taustaga. CTA-nuppude ühe aktsendivärviga töötab veebisaidi kujundus suurepäraselt külastaja juhendamisel soovitud toimingule.

12. Lõbus ja mänguline

Teie plaan, teie planeet
Kujutise krediit: Teie plaan, teie planeet.

Kombineerides paljusid erinevaid värve ja toone, tõmbab see veebisait välja mängulise värvilahenduse, mis kasutab teabekategooriate loomisel värvi.

Avastage värvilisemaid värviskeeme Adobe Color.

13. Monokromaatiline värviskeem

Revolve Stuudio
Kujutise krediit: Revolve Stuudio.

Tekstuuriga ning erinevate musta ja halli varjunditega mängides aitab see värvipalett luua salapärase, kuid samas juurdepääsetava veebisaidi kujunduse. Värvipuudus selles veebikujunduses sunnib külastajat keskenduma muudele elementidele, sealhulgas koopiale, kujunditele ja visuaalidele.

14. Elegantne ja rahulik

Mowellens
Kujutise krediit: Mowellens.

Mängides mõne rohelise varjundiga, loob see veebisaidi kujundus sügavuse ja kasutab rahulikku puhast värvilahendust, et külastajaid huvitaks.

Avastage rohkem mustvalgeid värviskeeme Adobe Color.

15. Erksad ja teravad värviskeemid

Suurte silmadega hirved
Kujutise krediit: Suurte silmadega hirved.

Teravat värvilahendust kanaliseerides loob see veebisaidi kujundus tugeva esmamulje. Kartmata juhtida erksate värvidega, ühendab veebisaidi kujundus erinevaid toone, et luua terav kontrast ja meelitada külastaja tähelepanu – sügavroosast rohelise ja rohelise ning rohelise sinise värvini, värviskeem on eklektiline ja tasakaalustatud.

16. Ära karda julgeid värve

Värv koodil
Kujutise krediit: Värv koodil.

Sellel veebisaidi värviskeemil on suur kontrastsus ja kolm erksavärvilist mängu, mis jätab julge mulje.

Avastage erksamaid värviskeeme Adobe Color.

17. Elegantne ja luksuslik värviskeem

Cher Ami
Kujutise krediit: Cher Ami.

See ilus värvilahendus tõmbab kuningliku elegantse ilme, ühendades sügavsinise ja kuldse varjundiga. See on klassikaline värviskeem koos moodsa keerdkäiguga, mis annab võimsa visuaalse kogemuse ja positsioneerib brändi kohe tipptasemel mängijana.

18. Kulla puudutusega

Paola Krauze
Kujutise krediit: Paola Krauze.

Allpool toodud näide näitab, kuidas visata värvi, millel on tugevad kultuurilised ühendused – antud juhul; kuld – võib muuta kogu kujunduse dünaamikat ja muuta see majesteetlikumaks.

Avastage elegantsemad värvilahendused Adobe Color.

19. Ettevõtte üldine, kuid energiline värviskeem

Bambusest vares
Kujutise krediit: Bambusest vares.

Tuginedes erksale, kuid üsna traditsioonilisele värvipaletile, õnnestub selle veebisaidi kujundusel tekitada usaldus, luues mulje tulevikku suunatud kaasaegsest kaubamärgist. Tugeva kontrasti ja suurepärase loetavusega annab punase ja sinise kombinatsioon veebisaidile dünaamilise ja võimsa vibe.

20. Traditsiooniline, kuid huvitav

Creddy
Kujutise krediit: Creddy.

Klassikaline punase ja sinise kombinatsioon saab selle laheda veebisaidi kujunduses ellu.

Avastage rohkem ettevõtte värviskeeme Adobe Color.

Nüüd teate, kuidas ise veebisaidi värviskeemi kujundada

Tõsi on, et kauni veebisaidi värviskeemi koostamiseks ei pea te olema disainer. Värvipsühholoogia, värviteooria põhialuste ja kasulike tööriistade arsenali laialdase mõistmise abil saate välja töötada värvipaleti, mis annab teie brändile võimsa visuaalse identiteedi.

Võtke aega loominguliste näidete uurimiseks, erinevate värvikombinatsioonide katsetamiseks ja täiendavate värvide leidmiseks, mis töötaksid kenasti koos. Suurepärane disain on suhteline – kui see töötab teie kaubamärgi jaoks, suurendab seotust ja suurendab kaubamärgi tuntust, on see kõik, mis tegelikult oluline.

Pange nüüd disaineri müts selga ja alustage oma värvipalettidega katsetamist!

Liituge meie uudiskirjaga

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map