WordPress vs Weebly – srovnání funkcí

WordPress vs Weebly - Které si vybrat?

Výběr správné platformy, která vám pomůže vytvořit web, může být obtížné rozhodnutí. Proto jsme vytvořili tohoto průvodce WordPress vs Weebly, který vám pomůže pochopit výhody a nevýhody každého řešení. Naše porovnání WordPress vs Weebly se bude týkat:


 • Cena
 • Hosting
 • Snadnost použití
 • Témata
 • Funkce a funkce
 • SEO
 • Zákaznická podpora

Na konci čtení byste měli jasně pochopit, zda je WordPress nebo Weebly nejvhodnější pro váš nový web..

Přehled WordPress

WordPress.org

V současné době více než 27,5% všech webů globálně používají WordPress (což samozřejmě zahrnuje i WPExplorer). Jak vidíte, je to docela populární platforma. A z dobrého důvodu. (Poznámka: V tomto článku, když se zmiňujeme o WordPress, máme na mysli WordPress.org s hostitelem. Informace o WordPress.com naleznete v našem průvodci na WordPress.com vs WordPress.org).

WordPress je software s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že je zdarma instalovat a používat. Je zcela přizpůsobitelný a umožňuje vám navrhnout jakýkoli typ a styl webových stránek, které budete potřebovat. Vývojáři také vytvořili tisíce témat a pluginů, takže můžete na své stránky přidat další funkce, aniž byste se museli dotknout řádku kódu..

Zkušenosti s vytvářením webových stránek, které nabízí WordPress, se velmi liší od Weebly. Nastavení webových stránek WordPress bude trvat mnohem déle a mohou vyžadovat předchozí čtení od těch, kteří mají omezené zkušenosti s webovým designem. Možnosti dostupné prostřednictvím WordPress však daleko převyšují možnosti Weebly, přičemž WordPress vám v konečném důsledku dává úplnou kontrolu nad všemi aspekty vašeho webu..

WordPress vám umožní navrhnout jakýkoli typ webových stránek a přidat na váš web další nástroje WordPress nebo nástroje třetích stran. A to vše za tolik peněz, kolik byste chtěli utratit. Existuje také nespočet vývojářů a designérů WordPress, kteří mohou navrhovat vlastní prvky pro váš web, což pomáhá vašemu podnikání před konkurencí. Pokud tedy chcete vytvořit seriózní, profesionální a jedinečný web, WordPress je pro vás platformou.

Přehled Weebly

Weebly

Weebly je služba vytváření webových stránek typu drag and drop. To vám umožní rychle a snadno navrhnout webové stránky bez nutnosti kódování. Weebly je také zcela hostovaná služba. To znamená, že váš web bude hostován na serverech Weebly.

Chcete-li používat Weebly, nepotřebujete předchozí webový design ani technické zkušenosti. Rozhraní Weebly je velmi intuitivní a neustále je k dispozici návod, jak používat software. Pokud tedy chcete vytvořit a spustit web během několika minut, můžete jej snadno aktualizovat, kdykoli budete potřebovat.

Weebly zahrnuje responzivní témata, předem navržené možnosti rozvržení, integrovanou platformu eCommerce a editor drag and drop. Tyto funkce vám pomohou vytvořit profesionální a stylový web. Takže ať už hledáte spuštění blogu, specializovaného webu nebo elektronického obchodu, Weebly vám může pomoci dosáhnout vašich cílů.

Weebly také poskytuje širokou škálu eCommerce a marketingových nástrojů. To vám pomůže provozovat hladký a úspěšný internetový obchod, nasměrovat provoz na vaše stránky, pomůže vám rozšířit sledování vašeho blogu a ještě mnohem více. Weebly mobilní aplikace také zajišťují, že máte přístup na svůj web z jakéhokoli zařízení. To vám umožní komunikovat s návštěvníky vašeho webu, sledovat výkonnost vašeho webu a spravovat objednávky obchodů odkudkoli na světě.

Ceny

Ceny jsou důležité a pro mnohé z nich často rozhodují o tom, na jaké platformě (WordPress vs Weebly) používají k vytváření svých webových stránek. Weebly i WordPress jsou zpočátku zdarma k použití. Pokud ale vážně stavíte prosperující a úspěšný web, pak vás obě platformy v dlouhodobém horizontu budou stát.

Náklady na WordPress

Software WordPress.org byl vždy a vždy bude zdarma. Proto instalace softwaru a vytvoření webové stránky ve WordPress vás nebude stát nic.

Budete si však muset zakoupit doménové jméno a hostingovou službu svého webu. Názvy domén jsou obecně levné (tento obchod GoDaddy Domains můžete použít k získání jednoho za méně než $ 1) a lze jej platit ročně. Poskytovatelé hostingu se velmi liší v ceně, ale znovu banku nezruší a mohou být placeni měsíčně.

Další náklady na vytvoření webu WordPress zahrnují nákupy prémiových doplňků, jako je služba údržby, prémiové téma nebo některé prémiové nástroje WordPress včetně tvůrců stránek a řešení pro generování potenciálních zákazníků.

Weebly Pricing

Ceny

Weebly je zdarma k použití, ale tato dohoda přichází s úlovky. Nejprve, chcete-li vytvořit vlastní název domény nebo převést doménu z jiné platformy, budete muset upgradovat na prémiový plán „Připojit“ Weebly. Pokud chcete nadále používat Weebly zdarma, můžete si vytvořit vlastní subdoménu, což povede k tomu, že adresa URL vašeho webu bude končit „sitename’.weebly.com. To je v pořádku pro osobní web, ale pokud chcete vylíčit seriózní a profesionální firmu, pak ji pomocí subdomény Weebly prostě nezkracuje..

Zadruhé, pokud si vytvoříte web pomocí bezplatného Weeblyho plánu, najdete na svém webu Weebly reklamy. Opět ne vzhled seriózního podnikání. Webové stránky zdarma mají také nárok pouze na omezené množství úložiště a nemohou využívat mnoho pokročilých funkcí Weebly, včetně analytiky, dalších bezpečnostních opatření a mnohem více.

Na druhou stranu, pokud rádi za službu zaplatíte, Weebly poskytuje řadu plánů, které uspokojí různé potřeby webových stránek. Patří mezi ně plány Starter, Pro a Business, které mají větší úložiště, žádné reklamy, integraci HD videa a zvuku a podporu elektronického obchodování, abychom jmenovali několik prémiových funkcí. Tyto plány jsou účtovány měsíčně nebo ročně a budou muset být zaplaceny, dokud bude web funkční.

Porovnání cen

WordPress je zdarma k použití, ale doménové a hostingové služby znamenají, že budete mít malé měsíční výdaje na udržení svého webu online. Všechny prémiové nástroje a služby založené na WordPress jsou volitelné, takže si můžete vybrat, co utratíte.

Weebly vám umožní vytvořit zcela zdarma web. Pokud však chcete vytvořit webovou stránku s významem, buďte připraveni přihlásit se na dobu neurčitou měsíčně.

Hosting

Hosting je velkým problémem pro mnoho majitelů webových stránek. A z dobrého důvodu. Sečteno a podtrženo, pokud nemáte vlastní webové stránky, pak je nevlastníte. A to může způsobit velký stres, pokud budete někdy chtít přepnout platformy, nebo pokud nebudete dodržovat smluvní podmínky.

WordPress – Self Hosted

Hosting

Všechny weby WordPress.org musí být hostovány samostatně. To se může zdát trochu skličující pro ty, kteří nikdy dříve nevytvořili web, protože budete muset jít ven a prozkoumat poskytovatele hostingu, aby zjistili, která služba nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Podrobně jsme psali o tom, jak si vybrat poskytovatele hostingu, takže pokud si nejste jisti, podívejte se na náš doporučený hosting WordPress.

Skvělá věc, o hosting WordPress.org je, že existuje tolik možností. Ať už právě začínáte, nebo máte velkou nadnárodní společnost, snadno najdete webhostingovou službu pro svůj web. A pokud z nějakého důvodu nejste spokojeni s hostingovou smlouvou, kterou dostáváte, můžete svůj web rychle přesunout k novému poskytovateli.

Weebly – hostovaná služba

Weebly hostuje všechny webové stránky na svých vlastních serverech, což lidi okamžitě pomocí této platformy odkládá. Existuje však několik výhod, které vám umožní hostit váš web.

Weebly odstraňuje potíže s výběrem hostingové služby a stará se o všechny technické aspekty provozování webové stránky. To zahrnuje zabezpečení vašeho webu a zajištění, že váš web bude vždy vypadat dobře, běží rychle a zůstane online. Weebly také poskytuje certifikát SSL pro váš eCommerce obchod, který umožňuje vašim zákazníkům bezpečně provádět platby na vašem webu.

Hosting ve srovnání

WordPress.org je hostitelem hostitele, takže jste zodpovědní za nalezení poskytovatele hostingu a za zajištění bezpečného, ​​bezpečného a bezproblémového provozu vašich stránek. Hlavní výhodou je však to, že vlastníte svůj web a vy nad ním máte plnou kontrolu.

Weebly se postará o všechny vaše potřeby hostingu a také o zabezpečení a technický výkon vašeho webu. Vzhledem k tomu, že Weebly je hostovaná platforma, existuje velká otázka, kdo vlastně vaše webové stránky vlastní. To je v pořádku, pokud provozujete třístránkový web. Ale pokud jste strávili roky budováním obsahu a spoléháte se na svůj web s měsíčním příjmem, pak se vlastnictví náhle stává mnohem důležitějším.

Snadnost použití

Weebly i WordPress se snadno používají a jsou to skvělé platformy, které vám umožní vytvářet krásné a úspěšné weby. Pokud však nemáte žádné zkušenosti s webem, není pochyb o tom, že Weebly pro vás bude lepší volbou. Stejně tak, pokud se chystáte stavět velké stránky, skládající se z mnoha funkcí a funkcí, bude WordPress lépe vyhovovat.

WordPress

WordPress poskytuje velmi odlišný designový zážitek, ale ten, který vám stále umožní snadno navrhovat krásné webové stránky. Ve srovnání s Weebly je určitě strmější křivka učení WordPress. A pokud nemáte zkušenosti s webovým designem nebo používáním WordPress, budete muset udělat nějaké čtení, jak začít. S prosperující komunitou WordPress jsou však rozsáhlé informace o používání WordPress dostupné na celém webu.

Vaše zkušenosti s designem WordPress se budou lišit v závislosti na motivu a nástrojích, které se rozhodnete použít. Mnoho vývojářů WordPress kóduje své weby WordPress za účelem provedení nezbytných změn. Krása WordPressu však spočívá v tom, že nabízí něco pro každého, takže pokud se nechcete dotknout řádku kódu, nemusíte. Většina motivů WordPress vám umožní přizpůsobit váš web prostřednictvím panelu možností motivu, přes Customizer na živé straně vašeho webu nebo pomocí nástroje pro tvorbu stránek..

Weebly

Snadnost použití

Weebly je webový tvůrce drag and drop, takže vše, co potřebujete k vytvoření základního webu, je okamžitě k dispozici. Jakmile se přihlásíte pomocí Weebly, můžete si vybrat z mnoha témat Weebly. Vybraná šablona se poté otevře v editoru Weebly, kde můžete přetažením návrhových prvků na stránku přizpůsobit svůj web. Prvky obsahu zahrnují text, fotografie, mapy a video. Můžete také snadno přidávat stránky, měnit stylingové prvky, přidávat data SEO a mnoho dalšího.

Rozhraní Weebly je velmi přímočaré, což pomáhá zefektivnit proces navrhování a umožňuje rychlé a zábavné navrhování vašich stránek. Jsou také zobrazeny jasné pokyny, jak používat editor drag and drop, což usnadňuje přístup k různým funkcím. A všechny funkce a nástroje jsou k dispozici, takže není třeba nic instalovat ani upgradovat kdykoli.

Snadné použití ve srovnání

Weebly rozhodně má navrch pro snadné použití a je skvělý pro začátečníky nebo ty, kteří mají omezený čas. Vyplatí se však, že pokud používáte Weebly, postrádáte možnosti, funkce a nakonec kontrolu nad svým webem a jeho designem..

WordPress má strmější křivku učení a váš web bude na této platformě trvat déle. Početné dostupné nástroje WordPress však znamenají, že design vašich stránek může být plynulý a inovativní. A co je důležité, WordPress může poskytnout všechny funkce a funkce, které vaše rostoucí webové stránky mohou potřebovat.

Témata

WordPress i Weebly poskytují témata, z nichž si můžete vytvořit svůj web. Ať už vytváříte internetový obchod, blog nebo web s portfoliem, obě platformy mají řadu témat, která uspokojí různé typy webů..

WordPress

Témata

Pokud stavíte svůj web na WordPress, budete mít na dosah ruky tisíce témat. Témata WordPress zdarma najdete na blogech nejlepších vývojářů (jako je WPExplorer) a také přímo z ovládacího panelu WordPress na Úložiště WordPress. Ať už je vaše nika jakákoli, budete moci najít vhodné téma pro svůj projekt.

Prémiová témata lze zakoupit od řady tematických tržišť a vývojářů motivů. Při výběru prémiového motivu WordPress se vždy ujistěte, že nakupujete od renomovaného zdroje, například ThemeForest. Udělejte si trochu výzkumu, abyste se ujistili, že se jedná o legitimní tržiště nebo jednotlivce se solidními výsledky.

Prémiová témata WordPress přicházejí s pokročilými funkcemi a obvykle poskytují lepší možnosti podpory než bezplatná témata. Často také obsahují integrované prémiové doplňky, které přidávají další funkce související s výklenkem vašeho tématu.

Weebly

Témata Weebly jsou přednastavená, přizpůsobitelná a zahrnují řadu inovativních funkcí včetně efektů paralaxy, možností pozadí videa, vlastních písem a mnohem více. Motivy lze načíst do editoru drag and drop jediným kliknutím a nainstalovat s obrázky a všemi. Všechna témata jsou bezplatná, pohotová a představují moderní a osvěžující rozvržení a vizuální prvky.

Nevýhodou je, že počet témat poskytovaných Weebly je omezený. A pokud se rozhodnete stavět své webové stránky na Weebly, pak můžete použít pouze Weebly témata.

Porovnání témat

Pokud jde o témata WordPress vs Weebly, opravdu neexistuje srovnání. Přestože Weebly nabízí velké množství kvalitních témat, nelze to porovnat s množstvím a rozmanitostí témat WordPress, která jsou k dispozici.

Funkce a funkce

Funkce a funkce WordPress vs Weebly jsou docela působivé srovnání. Oba nabízejí spoustu funkcí, které uživatelé budou milovat. Ty vám pomohou nejen navrhnout ohromující web, ale hlavně pomohou vašemu webu dosáhnout jeho cílů.

Funkce a funkce WordPress

Tradičně byla funkce WordPress přidána prostřednictvím pluginů. V dnešní době však není neobvyklé najít široký sortiment vestavěných funkcí a funkcí integrovaných přímo do témat WordPress. Při zkoumání témat pečlivě zkontrolujte, jaké funkce dodávají. Pokud požadované funkce nejsou uvedeny, musíte je nainstalovat pomocí pluginů WordPress.

Doplňky WordPress

Nevýhodou instalace funkcí pomocí pluginů jsou neomezené možnosti, které pluginy WordPress nabízejí. Ať už potřebujete jakýkoli web, budete moci najít ty správné pluginy WordPress, které jim vyhovují.

Bezplatné pluginy lze nalézt v Úložiště WordPress, a obvykle lze na svůj web nainstalovat a uvést do provozu během několika minut. Prémiové pluginy lze zakoupit také na online trzích, jako je CodeCanyon, a také od mnoha vývojářů motivů WordPress a pluginů.

Weebly Vestavěné funkce

Weebly přichází s řadou efektivních vestavěných funkcí a funkcí. Protože se jedná o integrované nástroje, jsou okamžitě po ruce, pokud je potřebujete. Zde jsou některé pokročilé funkce, které vám platforma Weebly poskytuje přístup k…

 • Online slideshow maker a galerie – snadno vytvořte své vlastní krásné fotogalerie a prezentace, použijte knihovnu fotografií Weebly, upravujte obrázky, přidejte titulky a další.
 • Sociální sdílení – naplánujte zveřejnění blogových příspěvků na Facebooku a Twitteru, aby váš obsah oslovil širší publikum.
 • Vložte nebo hostujte videa přímo na své stránky – vložte z YouTube nebo nahrajte video soubory do Weebly.
 • Vlastní formuláře – vytvářejte vlastní formuláře a spravujte příspěvky, abyste byli v kontaktu s návštěvníky vašeho webu.

Weebly také nabízí výběr nástrojů pro SEO, eCommerce, analytiku a e-mailový marketing.

Weebly Apps

Funkce a funkce

Weebly App Center nabízí velké množství bezplatných a prémiových aplikací. Kategorie zahrnují…

 • eCommerce
 • Sdělení
 • Marketing
 • Sociální
 • Nástroje a funkce webu

Celkem Weebly nabízí přes 300 aplikací. Stejně jako u motivů však můžete používat pouze poskytované aplikace Weebly, aplikace třetích stran a doplňky nejsou povoleny.

Porovnání funkcí a funkcí

Existují výhody a nevýhody různých funkcí a funkcí, které nabízí WordPress vs Weebly. Témata WordPress často přicházejí s řadou funkcí a funkcí. A vše, co potřebujete, ale není součástí vašeho motivu, lze nainstalovat pomocí pluginů WordPress. Nalezení správných pluginů pro váš projekt může zpočátku vyžadovat určitý výzkum. Neomezený počet dostupných pluginů však zajistí, že si budete moci rychle vytvořit vlastní web na základě svých obchodních potřeb.

Weebly funkce jsou všechny vestavěny a jsou okamžitě připravené a snadno se používají. Jste však omezeni na to, co je nabízeno, a přestože máte na výběr z několika aplikací Weebly, nemůžete nainstalovat doplňky třetích stran. Takže pokud Weebly nemá to, co chcete, nebo vás volba nezaujala, pak s tím nemůžete dělat nic.

SEO

SEO by měl být prioritou pro všechny majitele webových stránek. Být proaktivní SEO pomůže vašemu webu dobře se umístit ve vyhledávačích a zvýšit množství provozu přicházejícího na váš web.

WordPress

Váš SEO

Většina moderních témat je plně citlivá a optimalizovaná pro vyhledávače. Existuje však také řada pluginů WordPress, které vašemu obsahu pomohou dobře se umístit.

Váš SEO je nejoblíbenější a stažený plugin, a to z dobrého důvodu. Váš SEO poskytuje pokročilé funkce sitemap XML, poskytne vám plnou kontrolu nad stručnou strukturou webu a umožní vám snadno přidat tituly a popisy metadat na stránky a příspěvky. Tento plugin lze nainstalovat a používat zdarma a je nutností pro všechny weby WordPress.

Weebly

Pokud používáte Weebly k vytvoření svého webu, většina vašeho SEO je vestavěna. Všechny weebské weby obsahují meta popisy, mapu stránek, formátování HTML přátelské k SEO a responzivní návrhy. K dispozici jsou také další možnosti SEO, včetně popisů specifických pro stránku, alt tagů na obrázcích a dalších. Výzva je, že kdykoli je vestavěné SEO, je obtížnější přejít na jinou webovou platformu.

Weebly také poskytuje snadno sledovatelné pokyny, jak vylepšit údaje o SEO na vašem webu. To je skvělé pro ty, kteří se stále učí, jak optimalizovat své stránky pro vyhledávače..

Srovnání SEO

Když se podíváme na WordPress vs Weebly, oba mají SEO docela dobře pokryto. Weebly’s SEO je vestavěný a přichází s jasnými pokyny, jak nejlépe optimalizovat vaše stránky. S WordPress budete muset vybrat a nainstalovat plugin SEO. Pokud však budete držet Yoast, můžete si být jisti, že vaše SEO potřeby budou postarány.

Zákaznická podpora

Kvalitní podpora zákazníků může být klíčovým faktorem při vytváření plně fungujícího webu. A to může také trvat dlouhou cestu, jak vás udržet zdravý během procesu návrhu.

WordPress

Komunita WordPress pokrývá celý svět a internet je plný blogů WordPress, webů nápovědy a fóra. To znamená, že neexistuje žádná centrální podpůrná služba nabízející e-mailovou nebo telefonickou pomoc, pokud si nekoupíte prémiovou službu nebo téma.

Pokud máte pocit, že budete potřebovat individuální podporu, může se vyplatit zakoupit prémiové téma, protože mnoho z nich přichází s rozsáhlou dokumentací, videonávody a že všechny důležité živé chatování nebo přímá telefonní linka.

Weebly

wordpress.org vs weebly

Weebly má působivý podpůrný systém, takže webový design na jeho platformě je mimořádně pozitivním zážitkem. Kromě pokynů pro drag and drop editor získáte také přístup do fóra komunity a chat a e-mailovou podporu. Pro ty, kteří se rozhodnou pro prémiové plány Weebly Pro a Business, získáte také telefonickou podporu, pokud ji potřebujete.

Zákaznická podpora ve srovnání

Weebly i WordPress nabízejí vysokou úroveň podpory. WordPress o tom napsal mnohem více než Weebly. Nalezení správných podpůrných příruček nebo fór pro váš projekt však může chvíli trvat, než budete hledat na internetu. Na druhou stranu má Weebly veškerou dokumentaci na místě, což usnadňuje přístup. A oba mají možnosti podpory jeden na jednoho, ale bude vás to stát víc.

WordPress vs Weebly – která platforma je pro vás ta pravá?

Jak vidíte, WordPress vs Weebly nabízejí různé výhody a nevýhody. Platforma, kterou si vyberete, bude do značné míry záviset na vašich potřebách a potřebách vašeho projektu (i když jsme vždy vybrali WordPress). Weebly je ideální pro začátečníky nebo ty, kteří mají málo času nebo se nechtějí naučit používat WordPress. Pokud však chcete svůj web rozšířit na úspěšný a ziskový podnik, je WordPress lepší volbou. Je to překvapivě rychlé a snadné se dostat na kloub, existují tisíce témat a pluginů pro úpravu vašeho webu a existuje komunita (v milionech) lidí, kteří rádi pomáhají navzájem.

Který webový tvůrce vás osloví? Prosím, podělte se o své myšlenky na WordPress vs Weebly v níže uvedených myšlenkách …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map