WordPress Komentáře Vylepšuje vaše stránky

Většina blogerů a majitelů webových stránek by souhlasila s tím, že komentáře jsou důležité pro rozvoj online komunity, jakož i pro generování zájmu a další provoz na webu. Ale stejně jako mnoho jiných věcí v životě, existuje i nevýhoda v tom, že jsou povoleny komentáře. Stejně jako byste chtěli na svůj web vytvářet obsah generovaný uživateli, mohou se vyskytnout případy, kdy jsou komentáře spíše obtížné než nápověda. Někdy je vyžadováno trochu vylepšení s ohledem na vaše zásady pro komentáře, aby se váš web zefektivnil a udržel na dobře naolejovaném stroji..


1. Přemístění komentářů z jednoho příspěvku do druhého

Proč byste chtěli přesunout své komentáře z jednoho příspěvku na druhý? Existuje několik důvodů, proč. Možná budete chtít vyzkoušet vody na různých verzích stejného příspěvku a zjistit, která z nich je v dopravním oddělení lepší. I když přejmenujete trvalý odkaz na stejnou adresu URL, v nové nové verzi příspěvku se bude stále objevovat mnoho věcí, s výjimkou komentářů. Možná připravujete nové ztvárnění starého příspěvku a chcete přesměrovat starou verzi. Tak jednoduché, jak to může být, komentáře zůstanou vloženy i po přesměrování příspěvku.

Nebo snad jeden z návštěvníků vašeho webu zanechá komentář, ale na nesprávný příspěvek. To se může snadno stát, pokud návštěvníci čtou hromadu příspěvků a někde na cestě někam odbočují. Možná dostali informace smíchané a zanechali komentář, aniž by si uvědomili, že by to mělo být pro další příspěvek. Komentář nebude souviset s příspěvkem, na kterém se objeví, což zamění pouze ostatní návštěvníky, kteří jej čtou.

Samozřejmě, jedná se pouze o několik možných scénářů, které vás vyzývají k tomu, abyste se chtěli přesouvat komentáře. Přesouvání komentářů z jednoho příspěvku na druhý není v žádném případě tak jednoduché. Ve skutečnosti to není možné ani v WordPress bez nějaké pomoci. Díky bohu za stále spolehlivý svět pluginů WordPress! K dispozici je plugin pro téměř všechno, tak proč by mělo být přesunutí komentářů výjimkou?

Tako Movable Comments

Jedním z dostupných nástrojů, který funguje docela dobře, je plugin Tako Movable Comments. S tímto pluginem nainstalovaným na svém webu WordPress budete moci přesouvat komentáře z jednoho příspěvku na druhý – nebo ze stránky na příspěvek – nebo naopak. Rovněž budete moci přesouvat několik komentářů současně a také můžete přesouvat závitové komentáře.

Jediné, co musíte udělat, je vybrat typ příspěvku, do kterého chcete komentář přesunout, a poté vybrat skutečný název příspěvku / stránky, do kterého jej chcete přesunout. Pokud chcete přesunout velké množství komentářů, stačí se dostat do sekce komentářů, vybrat příspěvky, které chcete přesunout, a poté použít rozevírací nabídku Hromadné akce. Dokonce si můžete ponechat své závitové komentáře v jejich správném pořadí, když se přesouvají, takže „konverzace“ zůstane nedotčena. Pomocí několika kliknutí můžete snadno přesouvat své komentáře, aniž byste je museli dělat ručně. Je to šetřič času!

2. Zakázat komentáře k aktuálním příspěvkům

Je snadné zakázat přidávání komentářů k příspěvkům, když jste uprostřed přípravy nového příspěvku, ale co když se rozhodnete, že chcete zakázat komentáře k hromadě příspěvků, které jste již napsali a publikovali? Možná už vás nebaví reagovat na komentáře, zvláště pokud se dostanou do konverzace s vlákny, která neustále vyžaduje, abyste se zazvonili. Možná, že osoba, která napsala původní příspěvek, už pro vás nepíše, což znemožňuje jakékoli odpovědi od autor pokračovat.

Typ webových stránek, na které často narazíte, ovlivňuje, zda pro vás budou komentáře užitečné. Existuje spousta témat, která mohou vyvolat hlavní dialog a skutečně přinést debater u lidí. Weby, které se točí kolem politiky, náboženství a všeho, co by se dalo považovat za žhavé téma, téměř jistě povedou k poznámkám, že ukončení bude argumentační a dokonce urážlivé.

Tyto typy vláken určitě vyžadují neustálé řízení, protože mnoho komentářů by se mohlo ukázat jako velmi urážlivé. Možná nemáte čas ani sklon spravovat tyto komentáře každý den, zejména když se objeví ve všech vašich příspěvcích.

Při nastavování nového webu můžete komentáře kdykoli deaktivovat jednoduše zrušením zaškrtnutí políčka Nastavení> Diskuse, ale to je náročnější, pokud jde o existující weby se spoustou obsahu. A toto nastavení může fungovat pro příspěvky, ale nebude se vztahovat na stránky nebo vlastní typy příspěvků, což znamená, že se nový formulář komentářů bude i nadále zobrazovat.

Zakázat komentáře WP

Ať už je váš důvod pro zakázání komentářů k předchozím příspěvkům jakýkoli, nejlepší způsob, jak to udělat, je použití pluginu. Samozřejmě. Jeden takový šikovný plugin je Zakázat komentáře WP plugin, který vám umožní zakázat pluginy, pingy a trackbacky pro vaše příspěvky, autory, kategorie, tagy, URL cesty, odkazovače, IP adresy, formáty příspěvků, typy příspěvků a jazyky. To vám dává neuvěřitelnou kontrolu nad vašimi komentáři.

3. Vypněte komentáře po určité době na příspěvcích a stránkách

Závěrečné komentáře k Starší příspěvky a stránky je dobrý nápad, pokud chcete, aby se váš web načítal rychleji. Staré příspěvky, které zůstanou otevřené dalším komentářům, budou s největší pravděpodobností magnetem pro spam. Čím delší a komplikovanější je spam, tím větší je šířka pásma, kterou zaberou na vašem serveru.

Spam se obvykle zaměřuje na starší příspěvky, z nichž mnohé již nejsou spravovány jejich autorem. Dokonce i s anti-spam pluginem se tyto komentáře nebudou vždy zobrazovat, přesto si určitě všimnete, že načítání vašeho webu trvá déle než obvykle.

Pravděpodobně nemá smysl udržovat starý příspěvek otevřený pro komentáře, zejména pokud je svou povahou nový a již není relevantní. Bude to jen riskovat spam, kromě toho, že budete muset neustále sledovat komentáře, které stále pronikají dovnitř. Komentáře po příspěvcích můžete zakázat po uplynutí určitého času dvěma různými způsoby:

  • Zavřít komentáře k jednotlivým příspěvkům: Uzavření komentářů vám umožní nechat určité příspěvky otevřené pro komentáře a umožní vám zacílit pouze na konkrétní příspěvky. To vyžaduje trochu manuální práce, ale funguje to v mnoha situacích. Jednoduše jděte na „Upravit příspěvek“ pak zrušte zaškrtnutí políčka “Povolit komentáře” a „Povolit zpětné odkazy a Pingbacky“ krabice.
  • Automaticky: Chcete-li určit konkrétní počet dní, kdy mohou být komentáře otevřené, přejděte na Nastavení -> Diskuse -> Další nastavení komentářů -> „automaticky uzavírají komentáře k článkům starším než X dnů.“ Uložte toto nastavení a máte hotovo. Je to tak snadné.

Takže to máte. Trochu vylepšování komentářů může trvat dlouhá cesta ke zlepšení vašeho webu a odvedení spoustu časově náročné správy z vaší desky. Doufám, že vám tyto tipy pomohou. Existují i ​​jiné způsoby, jak komentovat nebo hromadně mazat komentáře, které jsem zmeškal?

Co děláte pro správu komentářů na vašem webu? Neváhejte a dejte mi vědět v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map