WordPress a webináře: Whys a Hows

Webináře a WordPress: The Whys a Hows

Všimli jste si, že všichni vaši konkurenti a velká jména ve vašem oboru používají webináře? Chtěli byste se dozvědět více o této formě komunikace a o tom, jak ji můžete využít k růstu publika a podnikání? Chcete se ujistit, že nezůstanete pozadu?


V tomto článku se dozvíte o výhodách webinářů a o tom, jak je můžete úspěšně integrovat do své marketingové strategie. Také zde probereme některá z nejlepších řešení pro webináře, abychom vám pomohli najít to, co nejlépe vyhovuje vašim cílům.

Výhody webinářů a WordPress

Webináře a WordPress

Webináře pořádá stále více podniků. Jaké jsou tedy výhody a proč byste měli zvážit jít po trase webináře?

Interakce s vaším publikem

Webinář je skvělý způsob, jak se s vaším publikem dostat zblízka a osobně. Prostřednictvím webinářů můžete komunikovat a navazovat kontakty s lidmi venku a opravdu získat pocit, co si myslí a chtějí. To vám pomůže lépe porozumět cílové skupině a začít budovat komunitu založenou na vašem webu.

Prodej vašich produktů

Ať už prodáváte kurzy, členství na webu, zboží nebo službu, webinář představuje účinný způsob propagace prémiových předmětů. Místo toho, abyste na svůj web pouze uváděli svou komoditu a doufali, že se lidé zajímají, nechte své návštěvníky, aby se zaregistrovali do webináře. Prostřednictvím webináře můžete ukázat svůj produkt, ukázat ho v akci, vysvětlit, jak řeší problém, odpovědět na jakékoli dotazy a skutečně přesvědčit své zákazníky, že je něco, co potřebují.

Pěstování vašeho mailing listu

Poštovní seznamy jsou základním způsobem, jak zůstat v kontaktu s vaším publikem. Kromě výběru nejlepšího pluginu pro přihlášení k odběru informačního bulletinu jsou webináře také skvělým způsobem, jak je rozšířit.

Při spuštění webináře budete shromažďovat e-mailové adresy, jak se lidé zaregistrují. Tyto e-mailové adresy pak mohou být přidány do vašeho mailing listu (za předpokladu, že během procesu registrace získáte povolení) a použity k propagaci dalších webinářů spolu s propagací nového obsahu a produktů.

Přidání skvělého obsahu na váš web

Jakmile začnete používat webináře, měly by se okamžitě stát součástí vaší marketingové strategie pro obsah. Po dokončení mohou být webináře na vašem webu archivovány a zveřejňovány, což poskytuje užitečné informace prezentované jiným způsobem.

Používání otázek z webináře

Každý se čas od času snaží přijít se zajímavými a relevantními nápady na název blogového příspěvku. Chcete psát články, které lidem pomohou s problémem, který mají, ale často je těžké přemýšlet o tom, jaké by tyto problémy mohly být ve vztahu k vaší nika.

Zde mohou být webináře velmi užitečné. Vyberte, zda chcete chat otevřít na konci webináře. Tyto otázky pak můžete použít k vytvoření blogových příspěvků a budoucích témat webináře.

Pokud provozujete řadu webinářů, pečlivě také hledejte opakující se otázky nebo témata, ve kterých se lidé snaží porozumět nebo vyřešit. To by mohlo znamenat, že není dostatek informací, které by naznačovaly mezeru na trhu, do které byste se mohli dostat.

Úspora času

Vyřizování otázek a požadavků publika může být velmi časově náročné a musíte odpovídat na e-maily po celý den. Webinář je velmi efektivní způsob, jak ušetřit čas a řešit více zákaznických dotazů najednou.

Díky vzájemné interakci s publikem se zpřístupňujete, jednáte se svými zákazníky a řešíte jejich problémy. Po dokončení webináře budete mít více času na zbytek svého podnikání.

Zisk z webinářů

Webináři samozřejmě nemusí být zdarma a někteří lidé si za jejich provozování vydělávají hodně peněz. Pokud se však chystáte účtovat za webináře, musíte skutečně nabídnout dobrou hodnotu za peníze, zejména protože existuje tolik webinářů, že za prohlížení nemusíte platit..

Jedním ze způsobů, jak to obejít, je navázat partnerství s dalšími velkými hráči ve vaší nika nebo průmyslu. Nabídnutím webináře s přednáškami z různých velkých jmen budete oprávněni požádat o poplatek.

Webináře pro prémiový obsah

Dalším způsobem, jak používat webináře, je nabídnout je jako součást vašeho webového serveru WordPress. Přidáním měsíčních webinářů jako prémiového obsahu budou mít členové pocit, že dostávají peníze za své peníze.

Je to také dobrý způsob, jak sdílet informace v jiném formátu, což může lidem udržet zájem a povzbudit je, aby i nadále platili měsíční předplatné na váš web. Webináře mohou být opět archivovány a přeměněny ve zdroj, čímž se zvyšuje objem nabízeného obsahu.

Akvizice klienta

Pokud nabízíte službu, webináře jsou skvělým způsobem, jak získat více klientů. Nabídněte webinář nebo řadu webinářů, které učí své cílové publikum o tom, jak provádět služby, které sami nabízejí.

Například, pokud jste vývojář webových stránek, spusťte webinář, který lidi učí, jak vytvořit základní web. Sledováním webináře získají diváci důvěru ve vás a uznají vaši odbornost. Na konci webináře si mnoho z nich bude moci vytvořit své vlastní webové stránky, ale jiní si stále nebudou jistí, že tak učiní. To je, když nabízíte své služby.

Jak začít s webináři a WordPress

Existuje řada profesionálních řešení, která můžete použít k hostování vlastních webinářů. Zde jsou některé z nejlepších možností.

WebinarJam

WebinarJam

WebinarJam je na své nejzákladnější úrovni doplňkem pro Google Hangouts, ale s některými velmi působivými a hodnotnými marketingovými funkcemi. Největším lákadlem pro velké firmy je pravděpodobně neomezený počet účastníků vašich webinářů, které jsou podporovány.

Za hostování webináře s více než stanoveným počtem lidí není žádný limit ani příplatek, takže čím více diváků přitahujete, tím lépe. Mezi další funkce patří:

 • Možnost přidání 10 simultánních reproduktorů do každé relace webináře
 • Chatování v reálném čase s publikem
 • Pozvěte členy publika, aby se okamžitě připojili k vašemu vysílání
 • Výzva k nákupu produktů v reálném čase
 • Plná integrace platební brány, pokud za své webináře účtujete poplatky
 • Integrace se všemi autoresponders

Jak vidíte, WebinarJam je výkonný nástroj. Nevýhodou je, že samotné webináře nejsou hostovány na vašem webu, a za 397 GBP za roční předplatné není cena pro každého!

EasyWebinar

EasyWebinar

EasyWebinar je populární řešení pro webináře, které se integrují s WordPress prostřednictvím pluginu. EasyWebinar využívá sílu YouTube Live a Google Hangouts, díky čemuž je velmi spolehlivý. Můžete streamovat neomezený počet diváků, vytvářet tolik událostí, kolik chcete, a nabízet soukromá nebo veřejná zasedání. Poskytuje také vynikající řadu marketingových nástrojů. Mezi hlavní vlastnosti patří:

 • Předem zaznamenané video události vysílané v reálném čase na webových seminářích
 • Živé události lze převést na vždyzelené nebo automatizované události
 • Pracuje s WordPress, OptimizePress 2, Leadpages a mnoha dalšími programy pro tvorbu stránek
 • Vytvoří všechny stránky potřebné pro marketing (registrace, děkuji, událost, přehrání a odpočítávání stránek)
 • Vytvoří automatickou posloupnost e-mailů
 • Krásně optimalizované šablony

Chcete-li hostovat události ve své vlastní doméně, musíte si zakoupit licenci a nainstalovat plugin WordPress. EasyWebinar, který se prodává za stejnou cenu jako WebinarJam, nepřijde levně, ale za cenu nabízí působivou službu.

Webinargnice

Webinargnice

WebinarIgnition je profesionální, ale přímé řešení a může být rozumnou volbou pro ty, kteří právě začínají v oblasti webinářů. WebinarIgnition, který je k dispozici jako plugin, se hladce integruje do jakéhokoli tématu WordPress a je relativně jednoduchý na nastavení.

WebinarIgnition umožňuje vytvářet živé i automatizované webináře a také nabízí všechny nástroje, které byste očekávali v souvislosti s marketingem webináře. Mezi další funkce patří:

 • Umožňuje integrovat jakýkoli tok videa (jako je Google Hangouts nebo LiveStream) na vaši živou nebo automatizovanou webinářskou stránku
 • Umožňuje návštěvníkům zaregistrovat se prostřednictvím svého přihlašovacího jména na Facebooku
 • Live Console Hub znamená, že můžete svůj live webinář spravovat tak, jak se děje
 • Možnost výběru pole otázek nebo živé chatové oblasti na vaší živé webinářské stránce
 • Přizpůsobitelné šablony stránek
 • Sledování prodeje a konverzí

Mnohem levnější než WebinarJam nebo EasyWebinar, bude WebinarIgnition stát jednorázový poplatek 97 dolarů. Díky tomu je skvělá volba pro ty, kteří chtějí profesionální webinarové řešení s rozpočtem.

Závěrečné myšlenky na webináře a WordPress

Ať už provozujete eCommerce obchod, web pro členy nebo blog, webináře nabízejí tolik výhod pro každý druh podnikání, že je čas začít vážně uvažovat o jejich spuštění. Jakmile pro vás vyberete řešení pro webináře, určete, co z webinářů chcete získat, a každou událost odpovídajícím způsobem upravte. Pak se posaďte a sledujte, jak se vaše podnikání daří.

Nabízíte webináře na svých stránkách? Jaké řešení webináře používáte a jaké tipy byste dali někomu, kdo právě začíná ve hře webináře?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map