Vysoká cena bezplatných pluginů WordPress

Vysoká cena bezplatných pluginů WordPress

Pokud jde o WordPress, dvěma mými oblíbenými věcmi jsou blogování – samozřejmě – a rozšiřování základní aplikace pomocí pluginů.


Ano, udělal jsem práci s tématy a dokonce jsem postavil několik webových aplikací na horní část platformy, ale často se vracím k práci na pluginech. Jsou to jako aplikace pro WordPress, správně?

A právě teď existuje šílená pomlčka pro vytváření aplikací pro různé platformy: ať už jde o iOS, Android, Mac, Windows a jakoukoli jinou hlavní platformu, jakou si dokážete představit – včetně WordPress.

Ale stejně jako u budovy cokoliv, Budování pro WordPress představuje řadu výzev. Pokud máte zájem dostat se do budování pluginů zvláště pro zábavu, pak je tu vyčerpání toho, co byste měli očekávat.

Co můžete očekávat od budování bezplatných pluginů WordPress

Proces vývoje se výrazně liší od vytváření softwaru pro jakýkoli jiný rámec nebo platformu:

 • Máte základní aplikační vrstvu – to je WordPress – a její sadu API
 • Máte závislosti – to je váš JavaScript, šablony stylů a jakékoli knihovny třetích stran
 • A máte sadu kódovací standardy
 • …a více

Důležité však je poznamenat, že pokud s tím začínáte nebo pokud přicházíte z jiné platformy, jazyka nebo komunity, pak jen proto, že budete nabízet svůj plugin zdarma, nemusí to nutně znamenat znamená to, že to budete rozvíjet jako jeho divoký západ.

Konkrétně, kdykoli odešlete doplněk do úložiště WordPress Plugin Repository, váš kódový základ bude před schválením auditován..

Je to fantastický způsob, jak zajistit určitou úroveň kvality toho, co je k dispozici prostřednictvím úložiště WordPress, správně?

Ale existuje výjimka!

Řekl jsem, že se nemůžete vyvinout, jako by to byl divoký západ, ale pravdou je, že jej plánujete uvolnit na svém vlastním blogu, na svém vlastním webu nebo na jakémkoli jiném majetku, který vlastníte, pak jste prakticky zdarma postavit to, jak uznáte za vhodné.

Jde o to, že v průběhu času se lidé trochu opatrně rozhodli používat bezplatná témata WordPress a pluginy WordPress, které nejsou hostovány renomovaným zdrojem nebo které nejsou prémiové kvůli jejich nedostatečné kvalitě..

Není nutné, aby sada funkcí byla špatná, že úroveň kvality kódu je nízká a často vede k příliš velkému množství hacků, problémům s kompatibilitou nebo obecným problémům s obsluhou. I když vaše práce může ne výsledkem je, že je pravděpodobné, že se tato reputace bude rozvíjet jednoduše kvůli reputaci, kterou tento typ práce vyvíjel.

Udělejte si laskavost a získejte bezplatný audit od týmu pro kontrolu pluginů WordPress.org. Z toho nemáte nic jiného než kvalitu.

Volně dostupné nástroje

Kromě toho, pokud se chystáte uvolnit bezplatný plugin a jste odhodláni dodržovat pokyny pro práci s osvědčenými postupy, úložiště pluginů WordPress nabízí řadu bezplatných nástrojů, které lze použít k podpoře vašeho pluginu.

wordpress-repozitář

Kromě ovládání zdroje získáte také:

 • Domovská stránka pro plugin
 • Plugin je indexován a prohledávatelný z ovládacího panelu WordPress
 • Domovská stránka úložiště obsahuje bezplatné fórum podpory, takže můžete podporovat své uživatele
 • Systém hodnocení pro ostatní, kteří nahlásí, jak se jim vaše práce líbí (nebo nelíbí)
 • Pokyny pro instalaci
 • Způsob, jak spravovat často kladené otázky
 • Statistiky o tom, kolik lidí běží, která verze vaší práce
 • …a více

Sladké, správně?

Ale tady je to, o čem málo lidí diskutuje, nebo dokonce vědí, když se dostáváme do této hry: Pokud máte plugin, který je obzvláště populární, může se podpora stát mimořádně náročnou..

Jste jeden člověk, který udržuje projekt nainstalovaný na desítkách tisíc blogů a všichni tito lidé mají schopnost sdílet problémy týkající se vaší práce.

Teď, zda máte povinnost pomáhat těmto lidem, je pro mnoho lidí šedou oblastí. Někteří lidé říkají, že protože je to zdarma, neexistuje žádná povinnost; jiní říkají, že od doby, kdy jste jej vydali, byste měli být připraveni jej podpořit.

Toto není místo pro tuto debatu.

Kamkoli padnete, nepodceňujte dobu, kterou může podpora trvat. Za tímto účelem vás také vyzývám, abyste si přečetli skvělý příspěvek Chris Lema na rozlišování mezi zákazníky a uživateli.

Slovo o podpoře

Byl bych v rozpacích, kdybych se nezjistil, že jsem dostatečně zdůraznil aspekt podpory. Stejně jako je úložiště pluginů WordPress, může to přinést spoustu negativních pocitů k projektu, který jste kdysi začali milovat jednoduše kvůli naprostému množství žádostí, které přicházejí o podporu (ať už jde o funkce, požadavky nebo skutečné chyby) ).

Neříkám tyto žádosti ignorovat – konec konců, někteří lidé si udělají čas, aby podali zprávu o věcech, které jen zlepší vaši práci; pokud jsou však lidé obvykle odměňováni za svůj čas a trávíte příliš mnoho času řešením otázek podpory, možná je čas zvážit zavedení některého typu obchodního modelu do pluginu..

Ačkoli to pro tento příspěvek není možné, domnívám se, že stojí za zmínku nabídnout bezplatnou verzi prémiového pluginu. Pokud si lidé váš plugin užívají a najdou v něm hodnotu, jsou často ochotni zaplatit za jeho podporu.

“Váš plugin je na hovno!”

Jednou z největších výzev při správě produktu je řešení úrovně stížností, které můžete obdržet.

Pravda je, lidi zřídka zavolejte na centra zákaznické podpory a řekněte „děkuji“ nebo „skvělá práce“, že? Myslím, jak často opravdu informujte svou společnost poskytující mobilní telefon, že jste rádi, že jste při posledním telefonním hovoru nezastavili hovor?

Přesně.

Za tímto účelem podléhá dodání produktu v jakékoli kapacitě – včetně zásuvného modulu WordPress -, takže pokud jste si zatím nevyvinuli zásuvný modul nebo se chystáte jej uvolnit, připravte se na stížnosti..

To nejsou uživatelé ne chválí pluginy, které používají. Lhal bych, kdybych řekl, že se to nestalo, ale počet stížností často převáží nad počtem chvil.

To je prostě povaha toho, jak lidé, a tedy i trh, fungují.

Myslím, že jsme všichni postaveni jinak, protože se to týká přijímání kritiky. Někteří lidé mají silnou pokožku a mohou ji vzít, nechat ji svinout se ze zad a jít; ostatní, ne tolik. Ale je to něco umět se v průběhu času naučit a rozvíjet.

Takže pokud jste v druhé skupině a právě vstupujete na trh: buďte připraveni, ale neberte to osobně. Stává se to každému z nás a na riziko, že si uděláte hříčku, se slova budou i nadále tisknout :).

Nyní si vytvořte plugin

V zásadě je tento příspěvek „pokud jsem tehdy věděl, co teď vím“ o WordPress, pak bych zkrátil spoustu chyb, chybných kroků a učil jsem se určitým lekcím tvrdě.

Myslím, že každý oceňuje učení od ostatních doufejme tento příspěvek pomohl zkratce některých věcí, které obvykle přicházejí s uvolněním pluginu.

V každém případě je řeč levná. Jdi něco postavit :).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map