Výhody a nevýhody provozování WordPress na Ubuntu

Výhody a nevýhody provozování WordPress na Ubuntu

Ubuntu je jedním z nejlepších operačních systémů, na kterých můžete provozovat svůj web WordPress. Víme, že je to velké prohlášení. A v tomto článku to zkusíme zabalit. Kromě toho, že je volně k dispozici, je to také operační systém založený na Linuxu s otevřeným zdrojovým kódem.


Ubuntu v průběhu let vydává různé verze OS. V tomto článku se budeme odkazovat na Ubuntu 18.04.4 LTS, protože se jedná o aktuální nejnovější verzi dlouhodobé podpory. Je nezbytné zkontrolujte verzi Ubuntu můžete být spuštěni, jakmile se poprvé do zařízení přihlásíte.

Ubuntu Server

Na rozdíl od jiných operačních systémů Ubuntu obvykle vydává novou verzi operačního systému, Ubuntu příchutě, v intervalu šesti měsíců a dlouhodobé podpory každé dva roky. Má jedinečné schéma, které poskytuje pětiletou podporu pro stolní a serverové verze. Spolu s tím nabízí Ubuntu devítiměsíční podpůrný program pro vydané standardní verze.

Pokud spouštíte obchodní web nebo chcete spustit blog spuštěním serverové technologie operačního systému Ubuntu, máte jistotu, že máte základní výhody, jako je zabezpečení dat a mnoho dalšího. Nejprve se podívejme na výhody a nevýhody provozování webu WordPress poháněného Ubuntu.

Výhody provozování webu WordPress na Ubuntu

Dozvěděme se, co je na Ubuntu tak skvělé, že majitelé webových stránek WordPress by to měli určitě považovat za možnost provozování svých stránek..

Ubuntu je zdarma

Pro začátečníky si nemusíte dělat starosti s rozpočtem na provozování svého webu WordPress na Ubuntu, protože je zcela zdarma. Nevyžadují se žádné licenční poplatky. Ubuntu umožnilo milionům podnikatelů, institucí a profesionálních bloggerů využít jejich služeb a spustit své webové stránky s větší kontrolou ve srovnání se sdílenými hostingovými řešeními.

Přizpůsobitelné

Přestože WordPress lze provozovat na serveru se systémem Microsoft, většina vývojářů webových stránek upřednostňuje Ubuntu pro své počítače. S rozhraním Ubuntu CLI, které se podrobněji věnujeme v pozdější části, máte neuvěřitelnou úroveň přizpůsobení způsobu ovládání a správy webu, jakož i vnitřního fungování nebo jeho backendu.

Ubuntu je ideální pro vývoj

Na rozdíl od čistého okna, které vyžaduje, aby uživatel nainstaloval kancelářskou sadu Microsoft, Java, Python a textový editor na plochu nebo počítač nebo cokoli jiného, ​​díky čisté instalaci Ubuntu bude práce mnohem rychlejší a snadnější. Je navržen s výraznými podporními funkcemi, které umožňují programátorům používat stroje ihned po jejich získání. Něco chybí? Pomocí příkazu apt-get rychle stáhnete vše, co potřebujete, pomocí jediného řádku kódu z mnoha Ubuntu úložiště.

Ubuntu: Vývoj

Přestože je systém Windows vysoce uznáván za schopnost umožnit uživateli snadno multitask pomocí GUI, výhody volby Ubuntu převažují nad tím, protože pomáhá uživateli šetřit čas. Jakmile si zvyknete na rozhraní CLI, budete se moci vyvíjet mnohem efektivněji a rychleji a přitom minimalizovat využití prostředků serveru.

Snadné aktualizace

Ubuntu aktualizuje software na pozadí, aniž by vás narušil provádění projektu; z tohoto důvodu ji miliony lidí upřednostňují před Windows, což vyžaduje restartování motoru při aktualizaci. Pokud provádíte nevýznamnou aktualizaci (např .: od Ubuntu 18.04.03 do 18.04.04), bude aktualizace rychlá, snadná a nenaruší váš web. Aktualizace jsou také mnohem lehčí.

Ubuntu: Snadné aktualizace

Rozsáhlá dokumentace

Ubuntu open-source příroda nabízí stejnou výhodu jako WordPress – je neuvěřitelně dobře zdokumentována. Ať už budete potřebovat cokoli, je pravděpodobné, že se o tom někdo dozví. Noví uživatelé zjistí, že jejich vyhledávač se stane novým nejlepším přítelem při nastavování svých webových stránek.

Více šetrné k prostředkům

Kvůli nedostatku GUI je Ubuntu mnohem šetrnější k prostředkům ve srovnání s jakýmkoli jiným serverovým softwarem. Tím se uvolní místo pro provoz vašeho webu, namísto udržování serveru a jeho nepodstatných procesů na pozadí.

To vám navíc umožní ušetřit ještě více. Můžete se rozhodnout pro cenově dostupnější server, který je méně bohatý na zdroje, protože ušetříte na využití zdrojů.

Ubuntu je navržen s frontovým a středovým řádkem příkazového řádku

Ubuntu je navržen s vynikajícím rozhraním příkazového řádku, které lze poměrně snadno naučit jako výchozí podporu pro jeho Bash. Kromě toho má další příkazy, které zjednodušují správu serveru, použití místních souborů a práci vývojového prostředí.

Zajistit

Ubuntu si užívá velmi častých aktualizací zabezpečení základního softwaru a nabízí uživatelům mnohem větší flexibilitu při navrhování perfektního firewallu pro váš web ve srovnání s jinými operačními systémy. I když počáteční nastavení může vyžadovat průzkum a čas, na konci dne budete velmi dobře chráněni.

Umožňuje další úložiště pro zvláštní software

Ubuntu má několik úložišť; prostřednictvím nich poskytuje další software pro váš systém. K těmto úložištím patří bezplatný, otevřený svobodný software podporovaný Ubuntu, proprietární zařízení, bezplatný a otevřený zdroj spravovaný komunitou, software podporovaný Ubuntu.

Nevýhody spuštění webu WordPress na Ubuntu

Podívejme se na několik důvodů, proč Ubuntu nemusí být pro některé webmastery tou pravou volbou.

Strmá křivka učení

S ohledem na to, že se jedná o software s otevřeným zdrojovým kódem, který je zaměřen více na výkonné uživatele, Ubuntu je těžší zvládnout. Uživatelé, kteří mají málo zkušeností s používáním rozhraní příkazového řádku, stráví spoustu času hledáním tutoriálů a zároveň se pokoušejí provádět úkoly. Jak již bylo řečeno, jakmile pochopíte základní principy, které jsou za tím, je další proces učení mnohem jednodušší a rozhodně stojí za to, co z něj vymaníte.

Vyžaduje odborníky

Když se vezme v úvahu téma vývoje webové stránky, vyžaduje odborníka, který zvládl různé druhy příkazů a funkcí. Složitá webová aplikace bude pravděpodobně vyžadovat více vývojářů, aby za ní pracovali. Uživatel WordPress by však měl být naprosto v pořádku a začít sám.

Potenciální migrační potíže

Pokud uvažujete o změně webu WordPress hostovaného ve sdílených hostitelských službách, mohou se vyskytnout určité potíže při migraci webu WordPress na server poháněný systémem Ubuntu..

Tipy pro spuštění Ubuntu

Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat Ubuntu jako váš běžící web, který vás udrží na správné cestě.

Aktualizujte svůj operační systém okamžitě a pravidelně

Po instalaci Ubuntu do vašeho počítače by měla být priorita aktualizace operačního systému před zaměřením na váš projekt. Je vhodné spustit aktualizaci nejnovější verze operačního systému na trhu. Pokud se vám po instalaci Ubuntu OS nepodaří aktualizovat, existuje vysoká pravděpodobnost problémů při instalaci repozitářů nebo softwaru..

Vyberte požadovaný zásobník

Zkoumejte a rozhodněte se, který zásobník webových serverů je pro vás ten pravý. Dvě nejběžnější možnosti jsou LEMP a LAMP.

Podívejme se, co každá z nich obsahuje:

  • LEMP – tento zásobník serverů se skládá z Linuxu, Nginxu, MySQL a PHP.
  • SVÍTILNA – další oblíbená volba nahrazuje Nginx Apache a obsahuje také Linux, MySQL a PHP.

Existují i ​​jiné alternativy, ale výběrem mezi těmito dvěma zajistíte snadnější správu webu, protože jsou to nejvíce dobře zdokumentované zásobníky, které jsou k dispozici.

Začněte zkoumat

Začněte zkoumat rozhraní příkazového řádku, naučte se nejoblíbenější požadované příkazy a vyberte preferovanou metodu připojení. Obvykle se při používání VPS se systémem Ubuntu budete muset připojit k serveru pomocí SSH. Pokud jste uživatelem systému Microsoft Windows, zkuste to zkusit Tmel. Mezitím, pokud používáte Linux nebo iOS, budete se moci připojit k serveru prostřednictvím terminálu.

Naučte se klávesové zkratky

To je jedna z výhod spuštění WordPress na Ubuntu. Poskytuje flexibilitu, která umožňuje uživateli nastavit požadované zkratky podle vašeho výběru, což vám pomůže se snadným otevíráním aplikací, přepínacích panelů atd. Ať už používáte nano editor nebo rozdělovací tabule s TMUX, je důležité se seznámit s různými klávesovými zkratkami, které vám pomohou lépe spravovat váš server.


Je zcela zřejmé, že již nyní chápete výhody a nevýhody provozování webu WordPress na Ubuntu. Rozhodnutí je nakonec na vás. Pokud jde o výběr ideálního webového hostitele pro váš web, je zde spousta věcí, na které je třeba myslet.

Než se rozhodnete učinit konečné rozhodnutí, je důležité si udělat čas a podívat se na dostupné možnosti. Jako začátečník uživatele WordPress je důležité mít realistické cíle s ohledem na to, že zkušenosti, které máte, a cíle webových stránek, které máte, vám pomohou udržet váš sen naživu a učinit nejlepší rozhodnutí..

Pokud hledáte bezplatného a přímého hostitele, který nevyžaduje mnoho potíží, doporučujeme vám spustit váš web WordPress na Ubuntu. Bez rozpočtu budete z toho jistě těžit. Je to vynikající místo, kde můžete založit malou firmu a pěstovat ji bez velkého rozruchu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map