Výběr nejlepšího WordPress pluginu pro vaše webové potřeby

Jak si vybrat nejlepší plugin WordPress

Nádherné nebo ohromující nejsou štítky, které můžete snadno připnout na WordPress. Ale díky čemu je vzrušující a atraktivní, je opravdu obrovské množství pluginů, které ohromně rozšiřují funkce platformy. Pomyslete na jakoukoli funkci, kterou má WordPress vykonávat. Je pravděpodobné, že pro tuto funkci bude k dispozici více pluginů.


Uživatelé WordPress jsou opravdu rozmazleně, pokud jde o pluginy. K dnešnímu dni se celkový počet pluginů v úložišti WordPress Plugin Repository dotýká 45 000 a celkem 1 291 557 880+ stažení. Tato čísla nezahrnují četné bezplatné a prémiové pluginy vydávané třetími stranami.

U všech těchto možností budete pravděpodobně chtít nainstalovat několik (nebo více). V určitém okamžiku byste se mohli divit – kolik pluginů byste měli nainstalovat na webové stránky podporující WordPress? Pokud máte prostředky serveru, které je podporují, můžete to opravdu udělat nainstalovat tolik kvalitních pluginů, kolik chcete. Pokud jsou pluginy čistě kódovány a PHP má dostatek paměti, neměli byste narazit na žádné problémy. Jeden špatně kódovaný plugin však může váš server snížit – ať už máte nainstalované dva pluginy nebo dvacet. Odpověď je zde kvalita nad kvantitou.

Snadné pravidlo byste měli dodržovat, abyste zajistili, že pluginy nezpomalí váš web deaktivujte doplňky, které nepoužíváte. Neaktivní pluginy zabírají místo na serveru, ale nespotřebovávají RAM, šířku pásma ani PHP. Tento jednoduchý krok může přidat rychlost vašeho webu o několik milisekund.

Většina pluginů je vyvíjena nezávisle a jsou užitečné, pokud jsou dobře kódovány. Špatně kódované pluginy, které postrádají nepřetržitou podporu od autora nebo pluginy, které nejsou kompatibilní s verzemi WordPress, tématy nebo jinými pluginy, mohou mít pro váš web katastrofální následky. Mohou způsobit, že se web stane pomalým nebo dokonce havaruje, způsobí chyby nebo sníží do paměťového prostoru nebo může vést k bílé obrazovce smrti.

Kontrolní seznam pro výběr pluginů

Při třídění pomocí zásuvných modulů je vždy dobré nastavit několik základních pravidel. Tímto způsobem nebudete přes palubu a zaplníte web příliš velkým počtem pluginů. Před instalací nového pluginu si pamatujte několik jednoduchých pokynů:

1. Vytvořte si seznam funkcí pluginu

Začněte tím, že si zapíšete seznam požadavků na funkce pluginů v pořadí, které je pro vás důležité. Zahrňte všechny úkoly, které má plugin dělat, s úkoly „Nelze žít bez“ nahoře, za nimiž následujte další, když přejdete seznamem.

Kontrolní seznam

Některé funkce jsou nezbytný pro všechny weby – jako je zálohování, SEO a ochrana proti spamu. Ty by měly být v horní části seznamu a kde začít s vyhledáváním pluginů, protože jsou klíčem ke každodenním provozům webových stránek. Pokud si nejste jisti, kde začít, nebojte se. Ke konci tohoto článku jsem uvedl některé z nejlepších pluginů pro provádění těchto důležitých funkcí.

Před instalací čehokoli se také ujistěte, že funkce, které již nejsou poskytovány vaším motivem nebo hostingem, znovu zkontrolujte. Pokud například používáte hostování WordPress spravované WPEngine, nebudete potřebovat plugin pro ukládání do mezipaměti a pokud jste nainstalovali funkce motivu Total WordPress, jako je sociální sdílení, možnosti typografie a posuvníky, jsou zahrnuty.

2. Spusťte vyhledávání pluginů

Při hledání pluginu pravděpodobně narazíte na bezplatné a prémiové možnosti. Možnosti zdarma jsou obvykle dobrým místem pro zahájení, protože nevyžadují žádné investice. Pro bezplatné pluginy nejlepší zdroj je Úložiště pluginů WordPress. Existují tisíce možností, vše ZDARMA, takže je to skvělý výchozí bod. Příspěvky jsou drženy podle vysokých standardů pro kódování, kompatibilitu WordPress a aktualizace autorů. Pluginy jsou také označeny a roztříděny do kategorií, aby bylo vyhledávání snadné. Jednoduše použijte filtry k nalezení seznamu možných pluginů. Navíc mnoho bezplatných možností v úložišti nabízí také prémiové aktualizace pro přidané funkce a prémiovou podporu, pokud ji potřebujete / potřebujete.

codecanyon

Prémiové pluginy na druhou stranu opravdu nejsou tak drahé a přicházejí s lepší podporou. Navíc po počátečních nákladech jsou aktualizace života často zdarma. Pro prémiové pluginy, vyhledat CodeCanyon. Nabízejí některé z nejlepších prémiových pluginů na webu a dodržují standardy kódování podobné WordPress.org. Jsou také domovem většiny populárních prémiových pluginů na webu. Hledáte nejlepší tvůrce stránek pro WordPress? CodeCanyon je domovem Visual Composer. Potřebujete výkonný a citlivý posuvný plugin? Vyzkoušejte Slider Revolution – další standout CodeCanyon. A seznam pokračuje.

V obou případech – pouze stáhnout plugin z důvěryhodných zdrojů. Existuje spousta webových stránek nabízejících bezplatné pluginy, takže před stažením a instalací cokoli zkuste použít svůj nejlepší úsudek. Použijte doporučení známých blogů (začněte těmito úžasnými blogy WordPress), abyste získali představu o tom, kde najít vysoce kvalitní pluginy. Taky vyhněte se nelegálnímu stahování zdarma prémiových pluginů. Nejen, že je to nespravedlivé vůči autorovi, který vynaložil tolik úsilí na vytváření svého úžasného pluginu, ale pravděpodobně se vám na váš web vloží nějaký nepříjemný škodlivý kód (pokud se mě na to zeptáte, nestojí za úsporu 10–20 $).

3. Vyberte kvalitní pluginy

Kromě důvěryhodných zdrojů je také vhodné zkontrolovat hodnocení a recenze pro plugin. U mnoha populárních pluginů rychlé vyhledávání Google vrátí spoustu podrobných recenzí od bloggerů. V adresáři WordPress a na CodeCanyon můžete zkontrolovat podrobnosti zobrazené v pravém postranním panelu na stránce jednotlivých pluginů

Podívejte se na počet stažení proti pluginu. Vysoké číslo je dobrým znakem popularity pluginu. Někdy je možné, že se plugin nestáhne tak často pouze proto, že splňuje požadavek na mezeru.

Zkontrolovat hodnocení hvězdičkami. Zatímco vyšší hodnocení znamená lepší zásuvný modul, nemusí být konverzace nutně pravdivá. Pokud najdete plugin, který se vám líbí, ale má špatné hodnocení, ihned jej nevyřaďte. Hodnocení může být zkreslené kvůli omezenému počtu recenzí nebo jedinému recenzentovi, který byl velmi konkrétní. Pokud máte nějaké dotazy, jednoduše zanechte komentář nebo pošlete e-mail autorovi pluginu, abyste zjistili, zda je plugin schopen toho, co potřebujete.

Hodnocení

Plugin musí být podporován autorem. Počet vláken vyřešených za poslední 2 měsíce se zobrazuje na WordPress.com, zatímco tržiště jako CodeCanyon často využívají sekci komentářů.

Kromě podpory od autora důkladně zkontrolujte, zda byl plugin aktualizováno nedávno. Většina pluginů vyžaduje pravidelnou aktualizaci přinejmenším, když vyjdou nové verze WordPress (ale mějte na paměti, že pro pluginy zdarma může být jednoduše to, že plugin nevyžaduje aktualizaci). To je důležité, protože pluginy jsou často vstupním bodem pro malware a hackery, kteří mohou získat přístup prostřednictvím známých bezpečnostních problémů v pluginech. Aktuální plugin by měl řešit známé problémy, aby vás i vaše webové stránky zůstaly v bezpečí (ale také pomáhá, pokud se aktivně dozvíte více o zabezpečení WordPress). Dávejte pozor na aktivní sekci changelog.

Zobrazit screenshoty a ukázky pluginů vidět funkčnost v akci. Jeden obrázek nebo kompletní živý testovací web vám ukáže, co je plugin skutečně schopen. Pokud jsou k dispozici snímky obrazovky, zkontrolujte je všechny a pokud existuje odkaz na živé stránky, pokračujte a vyzkoušejte plugin v různých prohlížečích nebo různých zařízeních. A znovu, pokud si nejste jisti, zda plugin splňuje vaše potřeby, zeptejte se autora.

Posledním bitem, který si pamatujete, je to, že někdy může jeden plugin pokrýt více než jednu funkci, a to je skvělé. Vezměme si například Jetpack – může mít perfektní řešení pro vaše CDN, automatické aktualizace a sdílení sociálních potřeb vše na jednom pluginu.

4. Další tipy pro plugin

Pokud jste na některých webových stránkách viděli konkrétní funkci a chcete to identifikovat použitý plugin Chcete-li jej nainstalovat na svůj vlastní web, podívejte se na WordPress Plugin Checker. Tento web dokáže zjistit, zda je na webových stránkách podporujících WordPress nainstalován některý z 50 nejoblíbenějších doplňků.

Pokud po instalaci plugin nefunguje na svém webu, zkuste deaktivovat všechny ostatní pluginy na webu, abyste vyřešili jakékoli střety s jinými pluginy. A pak se rozhodněte, který plugin chcete zachovat a který chcete zahodit.

Některé volitelné testy, které můžete provést před / po instalaci pluginu, zahrnují:

 • Pokud jste seznam zúžili na dva pluginy, ale nemůžete se mezi nimi rozhodnout, můžete je porovnat pomocí nástroje pro porovnání.
 • Plugin pro sledování dotazů lze použít ke zjištění, zda po instalaci pluginu existuje v databázových dotazech špička.
 • Porovnejte rychlost webu před a po instalaci pluginu. Nevíte, jak zkontrolovat rychlost webu? Podívejte se na náš článek o testování výkonu a rychlosti WordPress. Pluginy se špatným kódem zpomalí web.
 • A Test výkonu profilu plug-in P3 může také odhalit, pokud váš plugin zpomaluje váš web.
 • Zranitelnosti pluginu zkontroluje nainstalované doplňky a upozorní vás na často zneužívanou chybu zabezpečení. Můžete se také rozhodnout upozornit na jakoukoli zranitelnost.

Další položka ke kontrole je kompatibilita s různými doplňky. Většinou se pluginy obvykle hrají pěkně dobře, ale ne vždy. V takovém případě musíte kontaktovat autory, aby zjistili, zda jeden z nich aktualizuje svůj plugin, aby spolupracoval s druhým. Nebo můžete zvažte balíčky pluginů nabízené třetími stranami, jako je WPMU. Protože tyto pluginy pocházejí z jediného zdroje, je nepravděpodobné, že by mezi pluginy existoval jakýkoli konflikt, a v případě jakýchkoli problémů se musíte obrátit pouze na jediný zdroj podpory.

Doplňky WordPress pro každý web

S naším rychlým kontrolním seznamem byste měli být schopni řešit proces nalezení správných pluginů pro váš web WordPress. Pokud chcete začít s malým vedením, existuje několik klíčových funkcí, které by většina uživatelů WordPressu měla přidávat prostřednictvím pluginů. Zde jsou naše nejlepší výběry pluginů, které byste měli zvážit přidat na své stránky WordPress, abyste pokryli všechny své základny:

1. Optimalizace pro vyhledávače: WordPress SEO od Yoast je jít na plugin pro optimalizaci vašeho WordPress pro hodnocení vyhledávačů. V tomto článku se dozvíte více o tom, co může tento plugin udělat pro váš web.

Yoast

2. Anti Spam: Akismet je bezplatný plugin proti spamu, který je ve WordPressu standardně zahrnut. Musíte to jen aktivovat. WP Bruiser je prémiový plugin, který přitahuje pozornost komunity WordPress při kontrole spamu.

Akismet

3. Ukládání do mezipaměti: Celková mezipaměť W3 je bezplatný plugin, který pomáhá při ukládání do mezipaměti a výrazně zvyšuje rychlost vašeho webu. Nastavení tohoto pluginu může být trochu technické, ale WPExplorer má průvodce pro tento plugin. Další dobrá volba je Plugin pro mezipaměť rakety WP, ale mějte na paměti, že je vhodné ponechat aktivní pouze jeden plugin pro ukládání do mezipaměti.

Celkem W3 (2)

4. Zabezpečení: Sucuri Security může pomoci udržet váš web v bezpečí jeho sledováním a detekcí malwaru. Svou verzi WordPress můžete skrýt pomocí Sucuri. Je dodáván v bezplatné i prémiové verzi. Dalšími způsoby, jak můžete chránit WordPress, je Omezení pokusů o přihlášení, nebo vynucení dvoufaktorového ověření.

WAF a ochrana webových stránek před malwarem Firewall webových stránek Sucuri

5. Záloha: VaultPress, a BackupBuddy jsou obě dobré prémiové možnosti pro zálohování WordPress. Pokud se jedná o bezplatný plugin, který hledáte, vyzkoušejte backupwordpress.

VaultPress

6. Multifunkční: Raketový batoh je bezplatný plugin, který sdružuje více funkcí dohromady. Tyto funkce lze aktivovat nezávisle a tento plugin můžete použít pro optimalizaci obrazu, mobilní režim, sledování provozu a mnoho dalších funkcí.

Jetpack Plugin

Další pluginy, které mohou být vyžadovány

V závislosti na potřebě těchto webových stránek pro tyto funkce se vám mohou tyto doplňky ukázat jako neocenitelné – Gravity Forms pro vytváření pokročilých formulářů, Optin Monster pro generování olova, Monarch Social Sharing pro sociální sdílení, MemberPress pro zvýšení členství, WP Smush.it pro optimalizaci obrazu a Kontrola přerušeného odkazu pro kontrolu nefunkčních odkazů.

Můžete se také podívat na seznam 50 základních modulů plug-in, které pro vás vytvořil program WPExplorer. Nebo jednoduše navštivte náš blog WordPress, kde zkontrolujeme pluginy a poskytujeme spouštěcí příručky pro mnoho z nich.

Uzavřít…

Nyní, když máte spravedlivou představu o tom, jak třídit pomocí pluginů, můžete si je bezpečněji nainstalovat na svůj web. Dodržujte pravidla a s největší pravděpodobností budete mít štíhlý WordPress s vynikajícími zásuvnými moduly, které vám zlepší váš web a učiní z něj skutečného umělce..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map