Vestavěné možnosti WordPress, které byste měli používat

Když jste objevili WordPress, pravděpodobně jste si mysleli, že je to jen běh mlýnské blogovací platformy. Jakmile však začnete objevovat všechny výkonné vestavěné možnosti a funkce WordPress, určitě vás zaujme. Pokud jste stále na WordPressu nová, budete si jej stále více milovat, když si tento příspěvek budete rádi číst. Možná se budete cítit nakloněni zamilovat se do WordPress. Jako obvykle, tento příspěvek bude hodně legrace, ale vaše vlastní omezený znalost WordPress vás možná překvapí. Haha ��


To stranou … Dnešní příspěvek uhasí žízeň – tu silnou touhu, kterou se musíte naučit o WordPress (a jeho možnostech). Příspěvek odhalí spoustu skvělých možností WordPress, o kterých byste měli vědět v roce 2014. Začněme s nejběžnějšími, stačí budovat dynamiku.

Možnosti koncového WordPressu

AKISMET

akismet-wordpress-options-wpexplorer

“Není Akismet (A.kis.met) plugin WordPress?”
“Ano, je to plugin.”
“Jak se tedy chystáte otočit a nazvat to vestavěnou možností WordPress?”

No, pro začátek je to zabudované. Nainstalovat Akismet – stačí jej aktivovat pomocí klíče API, který lze snadno získat, ale to není smysl. Akismet je jedním z nejlepších pluginů pro spam na internetu. Překonává soutěž o deset bodů. Akismet, vytvořený společností Automattic, je superstarým spamovým řešením, které někteří milují dvacet (20) milionů uživatelů WordPress.

Než s blogem WordPress něco uděláte, aktivujte Akismet pro své vlastní dobro. A mezi vámi a mnou můžete pomocí stejného klíče API aktivovat Akismet na několika webech. Možná to takhle postavili, nebo je to chyba. Kdo ví? Celkově vzato Akismet hraje skvěle svou roli jako vestavěná volba WordPress.

RAKETOVÝ BATOH

jetpack-for-wordpress-wordpress-options-wpexplorer

Pak je tu Jetpack, který vám dá spoustu vzrušujících funkcí. Jakmile připojíte Jetpack k vašemu WordPress.com účet, budete mít přístup k možnostem, jako například:

 • Vylepšené statistiky se svolením WordPress.com
 • Oznámení, protože oznámení jsou dobrá
 • Zveřejněte funkci, která automaticky sdílí vaše příspěvky
 • Jetpack komentáře
 • Předplatné Jetpacku
 • Líbí se
 • Carousel pro přidání oomph do vaší galerie obrázků
 • Příspěvek e-mailem
 • VaultPress
 • Odkazy WP.me
 • Integrace profilu Google+
 • Selektivní viditelnost widgetu
 • Seznam je prakticky nekonečný

Jednoduše řečeno, Jetpack vám nabízí spoustu možností WordPress, jak doplnit svůj blog WordPress s vlastním hostitelem.

PERMALINKY

Mnohokrát uvidíte lidi, kteří používají adresy URL s otazníky a mnoha čísly. Je snadné vidět něco jako: http://www.example.com/?p=123. To pro vaše WordPress SEO nemusí být dobré, protože WordPress vám nabízí spoustu možností permalinku včetně:

 • Den a jméno – http://www.example.com/2014/05/07/sample-post
 • Měsíc a jméno – http://www.example.com/2014/05/sample-post
 • Numeric – http://www.example.com/archives/123
 • Název příspěvku – http://www.example.com/sample-post (dobré pro SEO)
 • Vlastní struktura (dobré i pro SEO)

Najdete Permalink Nastavení pod Nastavení ve tvém Správce WordPress.

VIDITELNOST VYHLEDÁVÁNÍ MOTORU

Řekněme, že jste právě nainstalovali WordPress. Na svém webu nemáte žádný obsah, takže není nutné pozvat pavouky vyhledávačů. Nejlepší je nechat je čekat. Jakmile shromáždíte dostatek obsahu, můžete pavouky povzbudit, aby váš web indexovali.

Upozornění: Deaktivace viditelnosti vyhledávače na živém webu odstraní váš web z indexů vyhledávače na několik dní, což je něco, co nechcete. Další věc, „… je na vyhledávačích, aby ctili…“, podle WordPress, váš požadavek na anonymní vyhledávání. Chcete-li tuto možnost WordPress povolit / zakázat, přejděte na Nastavení -> Čtení a uvidíte „Viditelnost vyhledávače.“

Slovo rady: Nezkoušejte si s touto možností, pokud nemáte ponětí, co děláte.

POST VIA E-MAIL

post-by-email-option

Nebylo by zábavné a pohodlné zveřejňovat příspěvky odkudkoli prostřednictvím e-mailu? Protože se nemusíte přihlašovat do WordPress, můžete zveřejňovat příspěvky z jakéhokoli zařízení. To může pracovat pro vás, pokud nemáte čas na přihlášení na svůj web, možná proto, že hodně cestujete nebo něco podobného.

Na jiném příspěvku se dozvíte, jak publikovat blogové příspěvky WordPress prostřednictvím e-mailu, takže se k tomu dnes nebudu zabývat. Ale za předpokladu, že znáte cestu poštovními servery, můžete tuto možnost WordPress plně využít tím, že přejdete na Nastavení -> Zápis a pokračujeme Příspěvek prostřednictvím e-mailu. Zde budete moci nakonfigurovat svá nastavení. Existují také pokyny k používání Raketový batoh, V Postie nebo v Post e-mailovém pluginu v WordPress Codex.

PODÁVACÍ KRMIVA

Podle WordPress Codex, „… Zdroj je funkce speciálního softwaru, který umožňuje čtečkám přístup na web, automaticky hledá nový obsah and pak zveřejnění informací o novém obsahu a aktualizacích na jiném webu.“

Jinými slovy, zdroje WordPress umožňují návštěvníkům vašeho webu držet krok s vaším blogem. WordPress přichází s až pěti (5) typy zdrojů, konkrétně:

 • Atom feed
 • Zdroj RDF / RSS 1.0
 • RSS 2.0 feed
 • RSS 0.92 feed
 • RSS 2.0 feed feed

Na svůj web WordPress (pro své čtenáře) můžete snadno přidat zdroje prostřednictvím webu Obrazovka widgetů. Vše, co potřebujete, jsou adresy URL vašich zdrojů. Obvykle je adresa URL vašeho zdroje příspěvků http://www.yourdomain.com/feed/ a adresa URL zdroje komentářů je http://www.yourdomain.com/comments/feed/.

Pokud tyto adresy URL zdroje otevřete v prohlížeči, uvidíte jen styl dokumentu, který chybí. Chcete-li zobrazit položky kanálu RSS, použijte feedreader, například Krmivo nebo snadno dostupné RSS widget ve vašem Obrazovka widgetů.  Nezaměňujte prosím RSS widget s Odkazy RSS widget; první zobrazuje položky zdroje a druhý zobrazuje odkazy na vaše zdroje.

Další informace o zdrojích WordPress naleznete na adrese Zdroje WordPress na Codexu.

PŘEHLED ŽIVÉHO TÉMA

live-theme-preview-wordpress-options-wpexplorer

Tato možnost WordPress existuje již od verze WordPress 3.4. Použili jste ji alespoň jednou ke změně motivů. Možnost Náhled živých motivů je bezpochyby skvělá, protože urychluje rozhodování o tématech. Získáte plný přehled o tom, jak bude téma vypadat po aktivaci. Jen jdi na Vzhled -> Motivy a najeďte na vybrané téma (musí být neaktivní). Klikněte na ikonu Živý náhled tlačítko, které se objeví.

WORDPRESS THEME ZÁKAZNÍK

Před nabízením funkce Náhled motivu se sbohem řekněme pár věcí o WordPress Theme Customizer, který je nedílnou součástí možnosti Živý náhled. Na obrázku výše bude Personalizátor motivu nalevo (všechny možnosti uvedené pod názvem motivu, který si prohlížíte).

Možnost přizpůsobení motivu umožňuje přizpůsobit název a tag webu, barvy, obrázek záhlaví, navigaci, statickou přední stránku, zápatí a mnohem více v závislosti na možnostech dostupných v motivu. Přizpůsobení vzhledu webu WordPress nebylo nikdy snazší. Stačí kliknout na několik věcí, zobrazit vaše změny živě, zasáhnout Uložit a aktivovat tlačítko a vaše práce je hotová. Mnoho prémiových tematických obchodů přechází na používání přizpůsobovače motivů WordPress ve svých motivech, protože je snadné použití.

Možnosti blogování WordPress

WordPress je nadřazený blogování platforma, ale až do tohoto bodu jsme mluvili o možnostech WordPress, které nemají nic společného se skutečným blogováním. V nadcházející části budeme hovořit o možnostech WordPress, které se točí kolem post editoru, kde většina akce stejně klesá.

MOŽNOSTI VÍCE OBRAZOVKY

wordpress-screen-options-wpexplorer

Možnosti obrazovky je k dispozici také na domovském panelu WordPress (kde máte funkce a widgety, jako je Stručný přehled, rychlý koncept, aktivita, statistika stránek Novinky WordPress mezi ostatními. Je také k dispozici v Stránky, komentáře, zpětná vazba a několik dalších míst (včetně některých pluginů), vraťme se však zpět k editoru příspěvků.

Při vytváření nového blogového příspěvku najdete Možnosti obrazovky rozbalovací nabídka v pravém horním rohu obrazovky. Tato možnost umožňuje přidat libovolný počet prvků Upravit příspěvek obrazovka. Můžete se rozhodnout mimo jiné ukázat možnosti sdílení, kategorie, značky, diskusi, výpis a autora.

Kromě toho můžete změnit rozvržení obrazovky výběrem počtu sloupců, které se mají zobrazit (jeden nebo dva). Pokud chcete vidět, jak vaše obrázky zapadají do vašeho textového obsahu, můžete si vybrat rozložení s jedním sloupcem, které je dodáváno se zvětšeným editorem příspěvků. Na druhou stranu, pokud byste chtěli kompaktní zobrazení a neměli byste problém s obrázky (možná vám nevadí náhled příspěvku před publikováním), můžete si vybrat rozložení ve dvou sloupcích. Na konci dne, cokoli si vyberete, záleží na vašich osobních preferencích.

SNADNÝ AUDIO PLAYLIST

easy-audio-playlist-wordpress-options-wpexplorer

Dobrý příklad zvukového seznamu WordPress

WordPress je úžasná platforma. Věděli jste například, že pro vytvoření profesionálního zvukového přehrávače pro svůj web WordPress nepotřebujete plugin? Tato záležitost je velmi zajímavá pro lidi, jako jsou hudebníci a deejays, kteří by chtěli hostovat mp3 (a další zvukové) soubory na svých webových stránkách. Pokud chcete, aby si návštěvníci vašeho webu užili nějakou hudbu na vašem webu, je přidání zvukového přehrávače docela snadné.

Chcete-li přidat svůj audio přehrávač k příspěvku, otevřete příspěvek v editoru a klikněte na ikonu Přidat média knoflík. Na výsledné stránce vyberte Vytvořit zvukový seznam skladeb.  Můžete si vybrat své dříve nahrané zvukové soubory z Knihovna médií nebo je nahrát přímo tam a poté. Vyberte si seznam skladeb kliknutím na soubory a poté stiskněte Vytvořte nový seznam skladeb v pravém dolním rohu obrazovky.

Tím se dostanete na novou stránku, kde můžete upravit svůj seznam skladeb před publikováním. V případě potřeby upravte svůj seznam skladeb a klikněte na ikonu Vložte zvukový seznam skladeb knoflík. Tím se dostanete zpět do editoru příspěvků, kde budete moci vidět svůj audio přehrávač. Chcete-li zobrazit hráče v akci, publikujte nebo aktualizujte svůj příspěvek!

STRANOU: Stejným způsobem můžete přidat zvukové přehrávače na své stránky a oblasti widgetů na postranním panelu (nebo kdekoli jinde)..

ZJEDNODUŠENÉ VYDÁVÁNÍ TWEETŮ

Chtěli byste zobrazit tweety ve svém obsahu takto:

Pokud jste odpověděli ano, měli byste vědět, že vkládání tweetů je jednou z nejjednodušších možností WordPress, které bohužel nevyužíváte. Proč je to skvělá volba WordPress:

 • Vypadá skvěle (říká se, že máte šílené dovednosti WordPress)
 • Může vám pomoci zvýšit zapojení uživatelů na vašem webu a na Twitteru

Jak to udělat:

Stačí přejít na Twitter, zkopírovat adresu URL tweetu a vložit ji do editoru příspěvků, jako je tento:

easy-tweet-embedding-wordpress-options-wpexplorer

Vidíte zvýrazněnou adresu URL? Nemusíte přepínat do editoru HTML. Jednoduše vložte URL a uložte svůj příspěvek. Snadná práce.

VYDĚLÁVÁNÍ videa YOUTUBE

V tomto oboru vkládání je také snadné vkládat videa z YouTube. Stačí do svého příspěvku vložit odkaz na video YouTube a uložit změny. Následující video od AJ Clarke je krok za krokem průvodcem, který vám ukáže, jak používat úžasné téma Total Drag & Drop WordPress..

http://www.youtube.com/watch?v=zu80FX6mAQM

Pro vložení výše uvedeného videa jsem vložil odkaz na YouTube z prohlížeče …

youtube-embedding-wordpress-options-wpexplorer

… Na tento příspěvek ��

Jistě je to velmi snadný způsob vkládání videí YouTube (a pokud jde o další metody, podívejte se na příspěvek Toma o tom, jak přidat videa na svůj web WordPress). Jedinou nevýhodou je, že pomocí této metody nemůžete ovládat velikost videa. Pokud víte o nějakém způsobu, podělte se s námi o komentáře v komentářích �� Zkusil jsem vložit odkaz do prvku div (což znamenalo přepnout do editoru HTML), ale nefungovalo to.

ODKAZY V OBRAZECH OBRÁZKŮ

Po dlouhou dobu nebylo možné žádné titulky obrázků HTML. Nelze proto přidat odkazy k titulkům, aby bylo možné připsat zdroje obrázků. Navíc jste nemohli Italicize, tučně nebo zdůraznit vaše titulky.

V současné době můžete snadno přidat odkazy na titulky obrázků. Stačí kliknout na obrázek a vybrat wordpress-image-options-image-wpexplorer ikona, která se objeví pro přístup k vašemu Možnosti obrázku obrazovka. Zde můžete do HTML přidat HTML Titulek box, jak uznáte za vhodný.

9. května 2014 - Astronomický snímek dne Mike Taylor. Se svolením apod.nasa.gov

9. května 2014 – Astronomický snímek dne od Mike Taylor. Se svolením apod.nasa.gov

ZAKÁZÁNÍ KOMENTÁŘŮ

Chcete deaktivovat komentáře k celému blogu nebo k jednotlivým příspěvkům? Pokud ano, můžete zakázat komentáře na celém webu WordPress přechodem na Nastavení -> Diskuse a zrušte výběr “Povolit lidem zveřejňovat komentáře k novým článkům.” Tím zakážete komentáře pro všechny nové příspěvky.

Alternativně můžete použít Diskuse Možnosti obrazovky při vytváření nového příspěvku. Widget diskuse vám dává možnost povolit nebo zakázat komentáře, zpětné sledování a pingbacky pro tento konkrétní příspěvek.

TOGGLE MEZI VIZUÁLNÍM A EDITOREM HTML (TEXT)

přepínat mezi vizuálním a html-editorem, wordpress-options-wpexplorer

Ve výchozím nastavení vám WordPress zobrazuje editor příspěvků Visual (WYSIWYG). Mimochodem, WYSIWYG je zkrátka pro „Co vidíte, je to, co dostanete.“ Vizuální editor se snadno používá, protože nevyžaduje žádné znalosti programování. Navíc to vypadá jako typický textový procesor, na který jste zvyklí.

Potom máme editor HTML (Text), který vám nabízí další flexibilitu při přizpůsobování vašich příspěvků. K použití tohoto editoru potřebujete alespoň základní znalosti HTML, ale může se vám hodit, když chcete do svých příspěvků hodit několik kódů..

PŘEČTĚTE SI VÍCE MOŽNOSTI

Pro mnoho lidí je tato volba WordPress pouze umístěna v jejich post editoru. Buď o tom nevědí, ani jak ji používat. Pomocí možnosti Číst více můžete vytvořit výňatky z titulní stránky.

Pokud vaše téma nemá výňatek, na vaší úvodní stránce se vaše příspěvky zobrazí v plném rozsahu, což není zajímavé. Chcete-li využít možnosti čtení více, otevřete svůj příspěvek a umístěte kurzor tam, kde chcete, aby výňatek skončil. Klikněte na ikonu Číst další read-more-wordpress-options-wpexplorer v nabídce. Nemusíte přepínat do editoru HTML a pro své příspěvky můžete vytvářet vlastní úvodní údaje (výňatky)..

MOŽNOST PORUŠENÍ STRÁNKY

Pro rozdělení dlouhých příspěvků na více stránek nepotřebujete plugin. Ne, ne. Editor příspěvků WordPress je vybaven vlastní volbou konce stránky. Co, jste překvapeni? Chcete-li ukončit jednu stránku a poslat čtenáře na další, přepněte se do editoru HTML a přidejte následující kód:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map