Ultimate WordPress Schema Markup Guide

Ultimate WordPress Schema Markup Guide

Na internetu jsou doslova miliardy webových stránek, což znamená, že musíte tvrdě pracovat, pokud chcete, aby vaše vystupovaly z davu. V posledních letech se velké úsilí zaměřilo na optimalizaci vyhledávačů (SEO), díky které se vaše webové stránky zviditelňují, a lidé vždy hledají nové způsoby, jak se umí dobře umístit ve vyhledávačích a přivést na své stránky kvalitnější provoz..


Je to proto, že ať už se jedná o obchodní web nebo o osobní, poslední věcí, kterou chcete, je, aby váš web skončil na spoustě nerelevantní stránky s výsledky vyhledávače (SERP), nebo aby bylo těžké ho najít a jen stěží vidět. Zde přichází označení schématu.

Pokud jste o značce Schema ještě neslyšeli, nebojte se, nejste sami. Jedná se o relativně nový koncept, který byl navržen tak, aby dal vašemu obsahu více kontextu a pomohl vám lépe se umístit do vyhledávačů. Chcete se dozvědět více o tom, jak může schéma značek pomoci zviditelnit váš web WordPress? Přišli jste na správné místo!

V této komplexní příručce vám položíme (a zodpovíme) následujících pět otázek, abychom vám pomohli lépe porozumět tomu, co je označení schématu a jak jej můžete použít k posílení vašeho webu WordPress. Tyto otázky zahrnují:

 • Co je označení schématu?
 • Jaký je rozdíl mezi schématem a SEO?
 • Jaké jsou různé typy značek schématu?
 • Jak můžete do svého WordPress přidat označení schématu?
 • Proč byste měli do svého WordPress přidat označení schématu?

Jste připraveni se o tom dozvědět více? Začneme v této první části tím, že se podíváme na to, co ve skutečnosti je schéma značky.

Co je Schema Markup?

Test strukturovaných dat Google

Znalost hlavy ve schématu může být složitá v raných fázích, ale musíte to udělat, pokud to chcete použít jako nástroj pro zviditelnění webu WordPress.. WP Engine zjednodušuje koncept tím, že popisuje schéma takto:

„Považujte označení schématu za„ vizitku “pro vyhledávače. Poskytuje kontext vašemu obsahu, aby prohledávačům pomohl určit, o co jde. Stejně tak vizitka sdělí potenciálním klientům váš pracovní titul, značka schématu řekne vyhledávacím strojům, jaké věci jsou, aby mohly být správně indexovány. “

Stručně řečeno, schéma je typ mikrodat přidaných na vaše webové stránky, aby poskytly kontext vyhledávacím strojům a pomohly jim odpovídajícím způsobem klasifikovat vaše stránky. Značení schématu v podstatě slouží čtyřem hlavním účelům – jedná se o:

 1. Pro pomoc vyhledávacím strojům indexovat váš web správně
 2. Chcete-li, aby se váš web vizuálně odlišoval od ostatních stránek v hodnocení konkrétních vyhledávacích dotazů
 3. Pomáhá čtenářům najít obsah, který hledají
 4. Přidání kontextu do odkazů a obsahu

Jedním z klíčových výsledků označení schématu je to, že vaše stránky budou ve vyhledávačích ve výchozím nastavení viditelnější a budou na vaše stránky přivedeny více prokliků. A co víc, některá metadata se ve skutečnosti objeví pod vašimi titulky na SERP, což divákům poskytne lepší informace o tom, o čem je webová stránka.

Rovněž stojí za zmínku, že zatímco data schématu jsou stále v počátečních fázích, pokud jde o mobilní, vyhledávací stroje, jako je Google, již začaly ukazovat bohaté výsledky pro vyhledávací dotazy v mobilním vyhledávání. To znamená, že značení schématu může také vylepšit vaše webové stránky v tabletech a smartphonech, a to je zvláště důležité více než 50% globálních vyhledávání jsou nyní prováděny na mobilních zařízeních.

Jaký je rozdíl mezi schématem a SEO?

Než začneme dále, je důležité objasnit rozdíl mezi optimalizací pro vyhledávače (nebo konkrétně WordPress SEO) a prací na schématech. SEO je především o hodnocení a viditelnosti, ale v současné době neexistuje žádný důkaz, že přidání mikrodat prostřednictvím schématu může mít přímý dopad na hodnocení vašeho organického vyhledávání na vašem webu. V podstatě tedy říkáme, že Schema je často nepochopena jako způsob, jak zlepšit hodnocení, a není to tak.

Schéma sice optimalizuje vaše stránky a příspěvky a pomáhá vašemu obsahu, aby se zobrazoval v relevantnějších SERPech, ale přirozeně nezvyšuje vaše přirozené hodnocení, jako je SEO. To znamená, že čím více kontextu dáte svému webu WordPress a obsahu, který na něm sdílíte (prostřednictvím recenzí, miniatur, hodnocení, produktů atd.), Tím je pravděpodobnější, že na svůj web přivedete prokliky a provoz. Což zase může zvýšit viditelnost vašich stránek a zlepšit celkový výkon vašeho webu.

Jaké jsou typy značek schémat?

Chcete-li stavět na našem porozumění značení schématu, podívejme se nyní na různé typy schématu. Dodává se v různých tvarech a velikostech a bude záviset na obsahu, který sdílíte, a na částech, na které chcete, aby se vaše publikum nejvíce zaměřilo.

Můžete si vybrat „Předvolby“ schématu na WordPress buď prostřednictvím pluginů nebo přidáním kódu ručně. Existuje mnoho typů schémat (které můžete podívejte se sem), ale populární pluginy Doplňky WordPress často pouze přidávají typy klíčů, o nichž si myslí, že bude většina uživatelů potřebovat. Schéma a strukturovaná data pro WP a AMP například uvádí, že v současné době má tolik jako 35 různých typů schémat dostupné prostřednictvím jeho služeb. Podívejme se však na některé z nejčastěji používaných, níže:

 • Produkt: Můžete přidat některé z klíčových informací o vašem produktu, které se zobrazí ve výsledcích vyhledávání, jako je cena, recenze a dostupnost
 • Video: Pokud na své stránky přidáváte videa, stejně jako popis, můžete přidat i miniaturu, která pomůže přilákat více diváků.
 • Události: Hostujete / inzerujete událost? Pomocí schématu zajistěte, aby byly na stránce s výsledky viditelné informace o datech, prodeji a místech
 • Recepty: Pomocí bohatých úryvků můžete sdílet informace o receptu a odkud pochází, než čtenář dokonce otevře odkaz, může také poskytnout hodnocení hvězdičkami pro váš recept
 • Příspěvky na blogu / články: Schéma vám může pomoci vylepšit vzhled vašich blogů a článků a může v něm sdílet podrobnosti o autorovi a obsahu
 • Místní podnik: Pokud jste místní firma, můžete na stránce s výsledky vyhledávání zviditelnit svou polohu, recenze a dokonce i otevírací dobu

Jak přidat označení schématu do WordPress?

Nyní plně chápete, co je schéma a jaké jsou populární způsoby, jak je využívají podniky, weby elektronického obchodu, bloggerové a mnoho dalších, je čas se podívat, jak je přidat na svůj web WordPress. Bylo by to WordPress bez pluginu? Samozřejmě že ne! První a snad nejjednodušší možnost přidání značky schématu na váš web je prostřednictvím pluginu, které vám pomohou vytvořit bohaté a relevantní meta popisy. K dispozici je několik pluginů, včetně:

Váš SEO

Váš SEO plugin

S Yoast automaticky přidávejte své informace na Schema.org. Plugin přidá informace o vašem webu pomocí JSON-LD, jako je název vašeho webu, logo, články, sociální sítě, vyhledávání atd.

Bohaté úryvky ze všeho v jednom schématu

Bohaté úryvky ze všeho v jednom schématu

Tento bezplatný plugin umožňuje procházet každou stránku a zveřejňovat přidané informace o obsahu uvnitř.

Strukturovaná data aplikace schématu

Strukturovaná data aplikace schématu

Tento plugin pro vás provede těžkou práci tím, že automaticky nakonfiguruje nastavení schématu a data na vašich příspěvcích a stránkách.

Schéma a strukturovaná data pro WP a AMP

Schéma a strukturovaná data pro WP a AMP

K dispozici je placená verze tohoto pluginu, která vám poskytuje více možností pro vytváření úryvků Google.

Schema Pro

Schema Pro

Informace a stahováníZobrazit ukázku

Tento plugin vytvořený stejnými lidmi, kteří vytvořili bohaté úryvky schématu All In One, je trochu nákladnější, ale přichází s 13 různými typy schémat a přizpůsobením jedním kliknutím.

Slovník schématu

Jak vidíte, existuje několik doplňků pro přidání schématu do WordPressu, které si vyberete, záleží na množství obsahu na vašem webu a na tom, zda máte rozpočet na investice do placeného pluginu. Dalším způsobem, jak přidat označení schématu na svůj web, je ruční přidání kódu sami, což vám umožní udělat mnohem více – pokud máte dost sebevědomí, když děláte toto kódování sami, což je.

Existují tři různé slovníky schématu, které můžete použít k zakódování dat na vašem webu, a to jsou JSON-LD, RFDa a Microdata. JSON-LD, což je zkratka pro JavaScript Object Notation for Link Data, je nejoblíbenější a nejvíce doporučovanou slovní zásobou a potenciálně nejlepší pro přidání schématu do WordPress..

Aby bylo zajištěno, že veškerá slovní zásoba schématu byla nastavena na standard ve všech vyhledávačích (Google, Bing, Yahoo atd.), Týmy spolupracovaly na vytvoření jednotné struktury a terminologie. Také spustili program Schema.org, což může být klíčovým nástrojem pro porozumění těmto slovní zásobám a pomůže vám vygenerovat vaše označení při kódování vašeho webu WordPress..

Takže pokud jste v oblasti kódování nováčkem nebo si stále nejste jistí, jak přidat schéma ručně, můžete navštívit  Schema.org pro orientaci.

Proč přidat značku schématu na svůj web WordPress?

V této závěrečné části shrneme, proč byste měli přidat příspěvky schématu na vaše příspěvky a stránky WordPress a obecně se podívat na to, jak může schéma zvýšit vaši viditelnost. Za tímto účelem jsme sestavili seznam čtyř důvodů, proč byste měli zvážit přidání schématu na svůj web buď pomocí pluginu nebo přidáním kódu ručně. Hlavní důvody přidání značky schématu jsou:

 1. Struktura dat pomáhá vašemu webu WordPress lépe komunikovat s vyhledávači, a proto se stává viditelnějším na příslušných SERPech
 2. Díky lepšímu pochopení vašeho obsahu mohou vyhledávací nástroje, jako je Google, poskytovat uživatelům lepší výsledky
 3. Ukázalo se, že mikrodata, jako jsou úryvky, miniatury a hodnocení, zvyšují míru prokliku na váš web, což může vést ke zvýšení kvality provozu
 4. Nakonec přidáním strukturovaných dat můžete svůj obsah do budoucna ochránit, protože se vytváří stále více technologií souvisejících s vyhledáváním

Chcete-li se dozvědět více nebo začít, jděte na Schema.org Více podrobností.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map