Údržba webu WordPress: Průvodce, který potřebujete znát

WordPress je jedním z největších strojů, které předznamenaly novou éru v publikování. Poskytuje vám nekonečné příležitosti k trhu – nebo – vyprávějte svůj příběh světu čtenářů. Je to skvělý stroj, jo jo, je to, ale stejně jako všechny skvělé stroje vyžaduje občas mazání.


Vidíte, jak byste měli každou chvíli vzít svou oblíbenou sadu kol k rotaci? Údržba webu WordPress je něco podobného.

Aniž bychom tedy ztráceli chvilku, začněme s nějakým plánováním. Musíte naplánovat údržbu. Označte ji ve svém kalendáři a držte se svých zbraní. To je důležité.

Aktualizace WordPress

Jakmile vytvoříte nějaký čas, použijte jej k aktualizaci platformy WordPress. Nechcete provozovat své webové stránky na staré platformě, protože – hackeři.

update-wp

Ach jo, vím, že se objeví tlačítko aktualizace a potom …

Pokaždé, když dobrá stránka dělá něco tak působivého jako WordPress, špatná strana věnuje celý život jejímu znemožnění, takže nepřítel pracuje rychle. Z tohoto důvodu na každé vydání WordPress čekají tisíce hackerů, aby nasát veškerou zábavu. Včasná aktualizace je bude mít přímo v kříži.

Kromě toho WordPress roste velmi uvolněným tempem, ale každý den získává kilometry trakce. Výsledkem je, že při každé aktualizaci jsou zavedeny nové funkce a funkce. Nenechte si ujít celou zábavu.

Automaticky vydává aktualizace platformy nejméně jednou za čtvrtletí. V době psaní tohoto článku je WordPress 3.6.1 nejnovější dostupnou verzí. Stáhněte si nejnovější verzi WordPress.

Pokud váš web není aktualizován, ostatní se baví na vaše náklady.

Vyčesejte své stránky WordPress za přerušené nebo mrtvé odkazy

Pokud to chcete vidět, zvedněte ruku:

404 chybová stránka

Vidím málo rukou. Chyba 404 je výsledkem mrtvých odkazů. Nefunkční odkazy. Jedná se o odkazy, které odkazují na nedostupné zdroje, tj. Dlouhé stránky, neexistující kategorie, přesunuté příspěvky, pojmenujte je.

Když se rozhodnete proklikat, vždy se nám bude líbit přerušený odkaz, protože vás opravdu zajímá vše, co za odkazem stojí. Takže, vaši čtenáři budou mít v ústech žluči, když na vašem webu dostanou několik z těchto 404 chyb. Protože berete všechno ten zájem a hodit to psovi – psovi, který snědl domácí úkoly a nyní vaše odkazy.

Pokud vás žluč nepovede ke změně vašich nefunkčních odkazů, můžete musí opravit je z následujícího důvodu.

Google a další vyhledávače nenávidět nefunkční odkazy mnohem více než vaši čtenáři a potrestají vaši zjevnou ukázku drzosti tím, že odvezou vaše čtenáře pryč.

Budou důvod, ah, ten chlap má nejvíce zlomené ze všech podniků. Proč se mu obtěžovat dávat volný provoz?

Když k tomu dojde, bude vás to bolet celou cestu do banky, ale budete mít šťastnější den, když opravíte nefunkční odkazy. Odkazy můžete upravit, pokud dopis nebo něco chybí, ověřte, zda jsou propojené zdroje (skutečně) k dispozici, nebo jednoduše přerušte odkazy.

Chcete-li vás nasměrovat správným směrem, vezměte to Nástroj pro kontrolu odkazů a opravte tyto odkazy. Je to snadno peasy, takže to už neodkládejte.

Pravidlo: Zkontrolujte své odkazy alespoň jednou za šest měsíců a po velkých změnách na vašem webu WordPress.

Jednání se spammery

Spameri jsou pravděpodobně ty děti, které nenávidí všechno v životě. Takže, aniž by to věděli, promítají tuto synergii do rychlého občerstvení a celý den seděli před počítačem, který publikoval náhodné věci. Cítí potřebu kompenzace.

Kredit: Paul

Image Credit: Pauhatsu

Ale kde tě to nechává? Nějaké dítě hádá vaši databázi WordPress řetězci nevyžádané pošty. Nekonečná palba bezvýznamných a odkazem naložených komentářů.

To se stává hodně, zejména pokud váš anti-spam plugin tlačí spam do nějaké složky.

Vytváření spamu vaše stránky dusí, zpomaluje věci a představuje hrozbu pro velmi strukturální integritu vašeho webu. Spam také vyřadí vaše hodnocení SEO a znehodnotí vaši pověst.

Některé pluginy proti spamu však po určitých obdobích automaticky odstraňují spam, což je dobré, ale z bezpečnostních důvodů můžete komentáře zakázat po několika dnech, např. 14 dní, nebo nechte pár minut vyprázdnit složku se spamem.

Případně, pokud opravdu víte, jak se kolem vašeho serveru, jděte na phpMyAdmin a spusťte následující databázový dotaz.

ODSTRANIT OD WP_comments WHERE comment_approved = ‘spam’

Co bych řekl o tom je “Ale to odstraní veškerý le spam, i těch pár, kteří se dostali omylem?” Ach, dobře.

Zálohování vašeho webu

Nyní, když jsme se zabývali spammery, máme čistší web. Co říkáš, že to podporujeme??

Mimochodem, pokud máte rádi cestování na Jamajku, Back It Up je populární taneční rutina, která zahrnuje spoustu „zálohování“, pokud víte, co tím myslím. Pokud se potkáte v jednom z těchto funky kloubů a v nepravděpodobném ze všech případů musíte vysvětlit, co zálohování webové stránky je, prostě řekněte: „Cože? Podívej člověče, jen si udělám kopii svého weeebsite “.

ZálohaZpět z Jamajky mluvíme o zálohování stránek WordPress. Mnoho webových hostitelů nabízí tuto fantastickou možnost, která vám umožní zálohovat web ručně nebo – tomu nebudete věřit – jestli budeš chtít, naplánováním automatických záloh. Že jo? Měli bychom mít pouze automatické zálohy. Nebo si můžete zakoupit záložní plugin jako BackupBuddy nebo službu, jako je VaultPress.

Pokud tedy ten nepoctivý pes sníte svůj kód nebo vás nějaký mazaný skript odvrhne, můžete během několika minut obnovit svůj web zpět do své původní slávy..

Svůj web WordPress můžete zálohovat do samostatné složky na serveru nebo si můžete koupit nový účet webhostingu pro uložení pravidelně aktualizované a připravené zálohy webu. Další webový prostor můžete použít k hostování dalších projektů a cena webhostingového plánu je opravdu nízká.

Zálohujte svůj web nejméně jednou týdně, zejména pokud je hodně denních aktivit. Pokud má váš poskytovatel hostingu automatickou možnost, otočte přepínač a nikdy jej nevypínejte. Problém je vyřešen.

Aktualizace webového obsahu

No počkejte, ve skutečnosti jste si nelhal, že údržba webu WordPress nemá nic společného s aktualizací webového obsahu, nyní jste?

Pozorně poslouchejte, vaše webový obsah je stejně důležitý jako váš kód. Pokud svůj webový obsah neaktualizujete nebo pravidelně nezveřejňujete nové blogy, střílíte sami na nohy. Proto je užitečné navrhnout rozvrh druhů.

Redakční kalendář

Vytvořte časový rozvrh obsahu nebo redakční kalendář a sledujte, zda je váš web na této frontě dobře dodán. Aktivita (konverzace, hodnocení Líbí se, tweety a cokoli, co živí humbuk) je to, co způsobuje ražbu vašich krav.

Ach jo, právě jsem ti říkal nejoblíbenější web krávou, měl bys být opravdu naštvaný a punč té klávesnice už. Pokud nezískáte obsah, nezískáte dynamiku, to je obecný princip.

Vyjměte svůj (nether region) a pusťte se do práce, ale pokud nemůžete psát, abyste zachránili husí, najměte si spisovatele nebo dva. Dělejte cokoli, ale aktualizujte svůj obsah. Je to dobré pro:

 • SEO
 • Podnikání
 • Integrita
 • Globální oteplování (jk)
 • Et cetera et cetera

Takže ano, aktualizujte svůj obsah, což také znamená úpravy starých příspěvků, názvů a odstranění všech chyb. Někteří neznámí lidé říkají, že byste si měli nechat svůj redakční kalendář zasáhnout hluboko do budoucnosti, ale pokud máte nastavený obsah následujících šesti měsíců, uděláte to dobře.

Důležitost ověření vašeho webu WordPress

Ověření vašeho webu je opravdu důležité.

Pokud změníte kód, styly, stránky, příspěvky, odkazy; cokoli, je důležité ověřit svůj web. Alespoň jednou za čas. Nechcete, aby čtenáři narazili na 404 chybových stránek a dalších překvapení. Ověřování webu WordPress jednou za rok by mělo stačit, ale nezapomeňte to provést pokaždé, když na svém webu provedete mnoho změn..

Konečně a rychle za sebou, zkontrolovat statistiky svých webových stránek, propojitelnost, odesílání stránek a další formy reklamy kdykoliv můžeš. To vám pomůže lépe porozumět cílové skupině.

Venku jsem viděl velmi dlouhý ukázkový (udržovací) kalendář, takže jsem vám udělal kratší kalendář, který si můžete dokonce stáhnout do svého mobilního zařízení:

WordPress-údržba-kalendář-wpexplorer

Spusťte tento kalendář nebo vytvořte podobný, aby váš web WordPress fungoval optimálně. A zúčastněte se co nejvíce rodinných večeří. To je další tip.

Panel nástrojů

Zde jsou některé nástroje a zdroje (a společnost):

Pokud byste raději nechali někoho dělat za vás, můžete si vždy zakoupit balíček údržby (mluvili jsme o několika službách údržby WordPress v předchozím blogovém příspěvku zde na WPExplorer). Profesionální balíčky údržby WordPress mohou začínat na 79 $ online, ale tato cena se nestará o generování obsahu. Jen aktualizace a další snadné věci.

Rychlé shrnutí

V úderníku, aktualizovat WordPress, aktualizovat webový obsah, odstraňovat spam, odstraňovat mrtvé odkazy poté ověření, zálohujte vše a pak udělej to znovu.

Dobře, to znamená konec našeho Údržba webu WordPress tutorial. Pokud jsem něco vynechal nebo máte jiný názor, aby byla konverzace ještě zajímavější, rádi bychom si přečetli vaše myšlenky v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map