Tipy pro zlepšení funkčnosti WordPress pro váš web

Tipy pro zlepšení funkčnosti WordPress pro váš web

Instalace motivu na web založený na WordPress nebo jeho jednoduché spuštění online bez řádné optimalizace nestačí k optimalizaci funkčnosti WordPress a jeho skutečnému použití. Webové publikum se stalo velmi vybíravé a náročné.


Hledají online optimalizované, funkční a přesto dobře vypadající online zdroje, které poskytují všechny informace a funkce, které hledají. Při vytváření použitelného a funkčního webu WordPress věnujte pozornost následujícím 10 hlavním tipům.

1. Vyberte nejlepší hostitele

Zde začíná příběh. Výkonný a spolehlivý hosting je obrovským určujícím prvkem lepší funkčnosti WordPress. Existuje spousta možností, ze kterých si můžete vybrat. Některé z nich jsou levnější než jiné, včetně různých sad funkcí do cenových plánů. Abychom vám pomohli vybrat nejlepší hostitele, který bude vyhovovat požadavkům vašeho webu, podívejte se na následující kontrolní seznam.

 • Při výběru nejlepšího typu hostingu zvažte rozpočet projektu a množství dat, které musíte na svém webu sdílet. Přestože mnoho vývojářů nemá rádi sdílený hosting, protože musíte sdílet prostor s jinými weby, je to ideální volba pro menší webové projekty, které nemají stálý tok příjmů. To může být skvělý výchozí bod pro weby, které se snaží oslovit pouze nové publikum.
 • Zranitelnost. Je důležité zvolit hosting, který poskytuje pravidelné a bezpečné zálohy. Weby WordPress jsou náchylné k hackování. Chcete-li se cítit bezpečně, že jsou všechny cenné informace z vašeho webu chráněny a zabezpečeny, vyberte plán hostování, který zahrnuje pravidelné zálohy.
 • Rychlé načítání stránky. Vyberte plán hostování, který zahrnuje systém ukládání do mezipaměti a vysoké rychlosti načítání stránky. Pokud nechcete, aby vaši klienti odcházeli na stránky konkurentů, nenechte je čekat déle než 2 sekundy, než se načte webová stránka.

2. Instalujte pluginy selektivně

Ve skutečnosti nebudete mít při hledání nejoptimálnějšího řešení pro přidání konkrétních funkcí WordPress na své stránky potíže. Existují tisíce doplňků zdarma a stejně jako mnoho prémiových modulů, ze kterých si můžete vybrat pro všechny účely. Navíc mnoho prémií Šablony stránek WordPress jsou načteny s příponami, které se hodí pro konkrétní účely. Může to být například online rezervační formulář, jezdec, kontaktní formulář WordPress, LMS, vyhledávač obchodu WordPress atd..

I když existuje tolik úžasných pluginů, buďte selektivní. Instalujte pouze doplňky, které potřebujete, a pokud je to možné, pokuste se kondenzovat funkce do jednoho pluginu. Spousta pluginů není vždy špatná, ale zvyšuje to úsilí, které musíte vynaložit při testování aktualizací..

3. Používejte responzivní vzory

Jako systém pro správu obsahu není WordPress řešením pro mobilní zařízení. Chcete-li, aby na všech velikostech obrazovky vypadal a působil dokonale dobře, musíte do řídicího panelu svého webu nainstalovat některé doplňky třetích stran. Naštěstí existuje spousta responzivních témat WordPress, z nichž si můžete vybrat, a to jak bezplatně, tak prémiově.

Responzivní témata WordPress pro funkčnost WordPress - Monstroid

S rostoucím posunem webové komunity k používání ručních zařízení je nezbytné, aby byl každý web přizpůsoben pro mobilní zařízení. Kromě toho jsou mobilní designy stále užitečnější, zejména pokud jde o funkčnost WordPress. Při jejich použití si můžete být jisti, že všechny informace uvedené na webové stránce jsou zobrazeny správně a nezatěžují stránku..

4. Integrace sociálních médií

Sotva najdete osobu, která nemá účet v žádné z populárních sítí sociálních médií. Díky integraci vašeho webu WordPress s možnostmi sociálních médií je tento web použitelnější pro vaše publikum. Navíc rostete šance, že se se svou značkou bude zabývat více lidí.

 • Možnosti sociálního sdílení umožňují zákazníkům sdílet jediné slovo kliknutím na jejich preferovaná data.
 • Widgety sociálních médií zobrazují nejnovější publikace přímo na stránkách vašeho webu.
 • Díky funkci sociálního přihlášení není nutné vyplňovat registrační formuláře.

Sociální integrace pro funkce WordPress

Mnoho témat má alespoň základní integraci sociálních médií prostřednictvím widgetů nebo modulu záhlaví / zápatí. Je však velmi snadné přidat jej sami pomocí pluginu WordPress pro sociální média. Až najdete plugin, který vám vyhovuje, můžete pomocí těchto tipů z našeho blogu rozšířit svou přítomnost:

 • Základy marketingu sociálních médií pro váš web WordPress
 • Jak sledovat analýzu sociálních médií pomocí WordPress
 • Jak zvýšit sociální média z vašeho WordPress webu

5. Použijte animaci HTML5

Je to deset let od oficiálního oznámení smrt Flash. Na dnešním webu je lepší vylepšit váš web pomocí animace HTML5 z několika důvodů. Vyhledávací nástroje v první řadě nevidí prvky webu založené na formátu Flash.

Jak často aktualizujete přehrávač Flash? Nemůžete si vzpomenout, kdy jste to naposledy udělali? Také většina uživatelů webu. Většina z nás používá zastaralé přehrávače Flash, které nepodporují efekty animace Flash, kterými jste svůj web vylepšili. Animace HTML5 je navíc přátelská k mobilním zařízením, což zvyšuje šance, že váš web bude vypadat interaktivněji.

6. Usnadněte a zjevte svou navigaci

Pro první návštěvníky vašeho webu by mělo být snadné najít potřebné informace za pár sekund. Intuitivní a rozpoznatelné navigační vzorce zlepší uživatelské prohlížení, takže váš webový zdroj bude vypadat uživatelsky přívětivější.

Pokud uvažujete o prvcích navigace na webu, které by na vašem webu měly být, neobnovujte kolo. Vždy je dobré umístit navigační panel do horní části stránky. Právě tam uživatelé očekávají, že ji najdou. Vedle hlavního navigačního panelu webu také přidejte vyhledávací pole založené na Ajaxu. Vylepšete svůj web seznamem kategorií na postranním panelu, archivech a strouhance.

7. Jednoduchý a čistý design

Při vytváření nebo vylepšování webu WordPress mějte na paměti jedno jednoduché pravidlo – návštěvníci webu hledají funkčnost WordPress ve formě. Takže, když pracujete na designu vašeho webu, položte si jednoduchou otázku – „Bude tento design matoucí mého návštěvníka?“ Pokud váháte odpovědět na tuto otázku, může být pro vás lepší zvolit jinou strategii.

Jednoduchý elegantní design WordPress

Lidé mají rádi předvídatelné návrhy. Rád vidí určité prvky na určitých místech. Pokud k tomu nedojde, jsou frustrovaní a zmatení, což je nutí odejít na stránky konkurentů.

8. Použijte CDN

Pomocí CDN se ujistěte, že rychlost vašeho webu odpovídá konkurenci. Toto je klíčová součást zrychlení WordPressu, a protože existuje tolik bezplatných služeb CDN, které si můžete vybrat, nemáte žádnou omluvu, abyste to nezkusili.

CDN je síť pro doručování obsahu obvykle umístěná po celém světě, která doručuje váš statický obsah webových stránek (jako jsou obrázky nebo CSS) čtenářům rychleji, než dokáže váš vlastní webový server. Můžete si přečíst více o výhodách CDN, ale obecně je to dobrý nápad pro každý web (WordPress nebo ne). Ve skutečnosti – používáme Zataženo tady ve WPExplorer a fungovalo to pro nás skvěle.

9. Zaměřte se na SEO

Funkce WordPress: SEO

Nezanedbávejte SEO. Je to opravdu tak důležité, jak tvrdí lidé. Optimalizace pro vyhledávače vyžaduje zvládnutí velkého množství času a úsilí, ale existuje spousta pluginů, průvodců a tipů online, které vám pomohou začít. Zde je jen několik z našich oblíbených:

 • Jak používat SEO pro posílení hodnocení vyhledávačů
 • Základní strategie SEO WordPress pro zlepšení hodnocení
 • Nejlepší WordPress SEO tipy pro nové firmy
 • 10 WordPress SEO tipů, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu
 • Video SEO Tipy, jak vytěžit maximum ze svých videí WordPress
 • Plus více na našem blogu SEO

10. Nezapomeňte na aktualizaci

A konečně – nezapomeňte aktualizovat svou instalaci, téma a doplňky WordPress! Nejenže aktualizuje důležitý bezpečnostní tip WordPress, ale také zajišťuje, že máte k dispozici všechny nejnovější opravy chyb a nové funkce (což vede k vylepšení funkčnosti WordPress).

Závěrečné myšlenky o funkčnosti WordPress

WordPress je výkonný systém pro správu obsahu, který používá více než 30% webových stránek dostupných na současném webu. Rostoucí komunita WordPress poskytuje více nástrojů a užitečných doporučení, jak zvýšit funkčnost a použitelnost vašeho webu. Doufáme, že vám tipy, o nichž jsme hovořili v tomto příspěvku, pomohou správně optimalizovat vaše stránky a zvýšit zapojení uživatelů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map